Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:53 Pavoukovec – Re: Sm@tts
to přesně máme tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:52 Pavoukovec – Re: katterinecka
30l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
a jak velka je ta nadrz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:52 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
u starsich filtru se stava ze osicka vrtulky se ''vyzvejka'' takze pak vrtulka dre o steny otvoru kde je ulozena....ale u novych filtru je podle me hlucnost minimalni ;-) tedy pokud nemate nahore takovou tu hadicku na vzduchovani...ta dela pomerne hluk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
vyusteni by melo byt kousek pod hladinou, mozna jeste nak sestelovat to privzdusneni. Mozna by moh byt min hlucnej az se trochu zajede, nebo to bude jeste horsi. Je lepsi vybrat filtr nejake zname znacky, nebo se tu dopredu zeptat na zkusenosti s urcitym typem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:50 Pavoukovec – Re: katterinecka
A jaký tedy máš? Koukala jsem tady do diskuze...co ten Shark 400? Ten by byl dobrej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:48 Pavoukovec – Re: katterinecka
Dík, ty nám vždycky pomůžeš love
A nemůže to být třeba i že jsme to tam nějak špatně dali - třeba je nějaká klasická začátečnická chyba hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
řekla bych že většina kvalitních filtrů není slyšet vůbec, aspon ty moje nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:35 Pavoukovec
Ahoj všem, máme nové akvárko a filtr máme tento: www.nasezahrady.cz/… Máte s ním někdo zkušenosti? Mě se zdá šíleně hlučný, tak bych raději zainvestovala do nějakého tiššího, ale je to naše první akvárko a nemám zkušenosti s tím jaká je "běžná hlučnost". Nevím přesně jak to napsat stydim Dotaz zní, jestli existujou výrazně tišší filtry než je tento :-) Předem dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 18:21 dapil – Re: aret
Já budu mít stovku. Bude to stačit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:55 Muž voko [9] - Živorodky
Je možné, že se mi ve filtru nějak opotřebuje provzdušňovací kámen, přes který de vzduch ? Nějak málo mi filtr vypouští bublinky, i když ho čistím, jak se dá. Mám normální filtr, je vidět i na fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:47 aret
Aquael AQ FAN 1 Plus mám v padesátce a není slyšet. Jen když přidám vzduch, tak jsou trochu slyšet bublinky. Zdá se mi, že je poměrně malá filtrační nápln, ale na tu padesátku to stačí.

Toho Hagena neznám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:16 dapil
Nemá někdo zkušenost s hlučností filtrů:
Hagen Elite Jet Flo 100
www.akva-exo.cz/…
Aquael AQ FAN 1 Plus
www.akva-exo.cz/…

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 13:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 13:22 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Klidně bych se nebál 900. Průtok se dá regulovat velmi pohodlně a větší filtrační hmota je vždy k dobru věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 13:21 Muž Yirka [9118] – Re: remusator
Ber to tak že vlastní výkon je druhořadý za filtračním objemem. Jestliže je pravdou že je tam prosotor na 6 l filtračních náplní, bude bez problémů stačit ten menší. Vlastní oběh vody může být i velmi pomalý, většinou je to spíš ku prospěchu. Vem si jen jaké jsou průtoky bublifuků a nádrže v drtivé většině bezvadně prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 13:20 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Atmany co jsem slyšel jsou velmi dobré co do kvality zhotovení a průměr co do použitých materiálů. Ovšem poměr ceny k užitné hodnotě hovoří ve prospěch Atmanů. S touto značkou obchodně nemám zkmušenosti, ale vím, že v Rakousku a Itálii se poměrně slušně prodává. V Německu proti Eheimu nemá moc šancí. Co se týká reklamací tak prý je to podobné jako u značek jako je Ferplast, Hydor nebo Fluval. Takže abych to nějak uzavřel. Atmany řady CF jsou lepší průměr za velmi slušnou cenu. Ovšem osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 13:09 remusator
Výkon sa môže zmenšiť podľa dĺžky hadíc a hustoty použitých médií a samozrejme ich zanesením.
U čerstvo založeného, tj. čistého systému s hadicou dĺžky 1,50 m a s použitím priložených médií výkon činí asi :

CP e700 : 350 – 400 l/h
CP e900 : 380 – 450 l/h

Toto som našiel na nete. Ak tak rozmýšlam, myslíš že tá 900 bude vela ? Neviem, fakt si nechám radšej poradiť.
Lebo má o koš viac a teoreticky by som ten prietok ureguloval napchaním nejakej peny do nasávacieho koša...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 13:01 Muž Yirka [9118] – Re: remusator
Nepsané pravidlo říká, že když se čistý filtrovaný objem přibližuje horní hranici filtru udávané výrobcem pro určitý objem (tj když se pohybuje v horní čtvrtině) je lepší přejít na filtr o řadu vyšší. V tvém případě by asi stačil ten nižší řady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:55 remusator
Haimdol napsal: Eheim :-D . Nebo alespoň JBL. ;-)
www.akvashop.sk/…
www.akvashop.sk/…

Ktorý z nich na akvárium o rozmeroch 80*35*45 = 126 L hrubý objem ?
Akva nechcem prerybniť, ale nech to čosi vydrží. Nechcem zas ale "prievan" v akvárku. Takže nech to má nejakú rezervu...
Btw, dajú sa tieto Cristal Profi e regulvoať prietok ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
A váš názor na Atman CF? Já pozoruji dva v nepřetržitém provozu po dobu 10 a 12 měsíců a zatím velká spokojenost. (O jejich minimální hlučnosti a drobných vychytávkách v podobě těsnění mezi koši nebo barvy hadic a trubek jsem se zmiňoval už dříve...)
Jak vypadají reklamace a pozáruční opravy tohoto typu filtrů?
Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:15 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Eheim :-D . Nebo alespoň JBL. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:12 remusator
Haimdol, a ktory by si zobral dnes ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:04 king – tetratec 400
V provozu 2 měsíce tetratec 400, neteče a hlavně úplně tichý. Paráda, max.spokojenost. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 09:08 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Filtry JBL jsou z plastů běžné kvality. Takže žádný zázrak, ale taky žádný shit. Jediné co bych jim vytknul je provedení příslušenství ( sací a výtoková trubka) je totiž vyrobeno z poměrně měkkých plastů, ale při troše opatrnosti se to dá. Náhradní díly pro JBL co vím tak má MIGA a to poměrně rozsáhlý sortiment. Filtry Fluval jsem používal řadu let. V mém případě hučely po čase jen starší typy. U nové pětkové řady jsem se s hukotem nesetkal ani po roce provozu. Filtr TetraTec mám jen jeden a za rok a půl používání funguje bez potíží, ale ještě jsem ho nečistil :-D . Tak uvidíme později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 08:52 remusator
Co by ste poradili mne ?
Fluval 205 / Jbl Cristal Profi / Tetratec

Eheim zamerne nepisem, lebo ich cena je radovo vyssia. O tych fluvaloch, neviem, kazdy 2hy hovori ze huci. Tetratecy kazdy 2hy tecie.. CristalProfi by sa mi pozdaval, ale niekto tu zas nan nadaval ze je zo shit plastu.
Tektiez, daju sa k JBL zohnat na Slovensku / Cesku nahradne diely ? Fluval sa mi paci preto, ze vsetko sa k nemu da dokupit ako nahradny diel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:58 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: mildas
Což taklhe ho vyměnit za nový Atman AT 200 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 20:51 Muž mildas [12] - Rostliny
ava 128l, ten atman mám už tak 6 let. TAké se mi nikde nedotýká, mám jej volně postavený na pěně, sem tam se vybace přenáší přes přívodní kabel rozzureny

Ted od filtru požaduji pevné uchycení ke sklu a tichý provoz, pevné ucycení vyžaduju protože mne přímo vytáčí když v akva něco dělám a filtr se pohne z místa kde má být.

Napadlo mne jestli filtru nevadí když je přiškrcený na 90% průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 15:26 Muž Miras [111] – Re: mildas
teď mě tak napadá, vůbec jsi nenapsal velikost akva, takže pak se těžko můžeme bavit o nějaké alternativě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 15:02 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Miras
je pravda že do nedávna jsem byl čistým zastáncem atmanů, dlouhá léta používám at202 a at203 a chválil jsem je kudy jsem chodil, ale teď jsem do malýho akva koupil at201 a jsem z ní na švestku jak rachotí a vybruje. ta 203 je pěkná pumpa a akorád je slyšet jak to tlačí proud vody, ale tohle plive pár kapek vody a duní celý akvárko, takže zřejmě co kus to originál a záleží na štěstí co se povede koupit..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:08 Muž Miras [111] – Re: mildas
nevím jak tvůj atman, ale v pokoji kde spím mám dvě akva a v každém je at201 a vůbec o nich nevím, čili otázka-není nějak zanešen, poškozen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:05 Muž NASREDDIN [1383]
mildas napsal: mám atman at201 .... a občas, ted spíše pravidelně jej vypínám,
To není zrovna moudré řešení.
Filtr se nevypíná. Pokud je hlučný hledejte příčinu, mám stejnou hlavu a slyšet není. Ovšem ta má se akvária nikde nedotýká, takže nedochází k přenosu případných vibrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 10:38 miso21
casom si zviknes :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:37 Muž mildas [12] - Rostliny
ahoj doted mám atman at201 ale jelikož mám akva v pokoji kde spímk, zdá se mi dost hlučný a občas, ted spíše pravidelně jej vypínám, hledám náhradu za čerpací hlavu která by byla tiší, výkon mám na minimum, jelikoíž mám minimum rybek a převážně rostliny. Je nějaká alternative k této čerpací hlavě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:32 Žena Nerina [7] – Re: Nerina
Tak už možná vím, kde je zakopaný pes. Mrkla jsem do plánku hlavy filtru....taková ta bílá tyčka, na které je navlečená vrtulka by asi měla být v hlavě jen jedna, teda jedna vcelku odzhora až dolů, že? Alespoň na plánku to je tak namalované...mě to ráno napadlo, když jsem do hlavy koukala, že hřídelka bývá jenom jedna. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:33 Žena Nerina [7] – Re: Yirka
Díky moc. Tedy vyčkám věcí příštích.... Filtr jede na plný pecky, přijde mi, že už by to mělo být všechno venku...je ale fakt, že když ho nakloním, začne to v něm prskat, takže asi pořád ještě asi bojuje s větry. Anebo jsem jenom moc "cimprlich" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:23 Muž Yirka [9118] – Re: Nerina
Mám tentýž filtr je prakticky nehlučný. Musí se, jak už bylo kolegy podotknuto, trochu zaběhnout. Jak si všechno sedne budeš vidět jeho chod jen dle pohybu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 14:47 Libor123 – Re: Kahan
Čauky.
Mám dvě akvárka nad sebou a dva Fluvaly 405 a hlučnost bych přirovnal k sepnuté ledničce. Tak že snesitelné bych řekl i v ložnici. Čauky a rybičkám zdar. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:55 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Miras
Taky pomůže pustit ho ze začátku naplno...vzduch zmizí velice rychle a pak ho můžete ztlumit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:53 Muž Miras [111] – Re: Sid
souhlasím se Sidem, ve zkratce: jakmile se zajede, tak to bude O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2010 13:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nerina
U nově zapojeného filtru toto bývá způsobeno tím, že se ve filtru hromadí vzduch. Až se ho filtrační média "zbaví", měl by se filtr ztišit. Můžete tomu napomoci lehkým naklápěním filtru a poklepáváním na něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:53 Žena Nerina [7] – Eheim 2215 - vrčí hlava
Nechci zakládat nové téma... Mám fungl nový Eheim 2215, teprve od včerejška v akváriu... Trochu mě překvapil hluk, na spaní v jedné místnosti nic moc. Ráno jsem ho rozebrala, hlava vrčela i nasucho jak blázen, tak jsem trochu "cvrnkla" do osičky... a najednou ticho, jenom lehounké vibrace, ale jinak všechno jelo v pohodě. Po zapojení filtru se hluk znovu ozval, i když už ne takový, jako včera. Nicméně i přes skříňku je v místnosti patrné, že tu "něco běží". Tak se chci zeptat, jestli je to normální, nebo jestli je třeba šance, že se to usadí, až se filtr víc zajede... Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:34 Muž Jenick [9]
Přidal bych čtvrtou možnost... někde to rezonuje. V tom případě by to chtělo si pohrát s uchycením (zavěšením).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 15:14 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Toddik1
jsou tri moznosti

... mas tam vzduch
... je to rozbyte
... nebo si zvyknes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:51 akakuk – Re: Lukša
Já mám www.rybicky.net/… a občas rezonuje ten vrchní kryt.
Podložil jsem ho molitanovou hubkou a je to OK. ;-)
Pokud vrčí vrtulka tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:51 Muž Lukša [18] – Toddik1
Nedostal se tam jen vzuch? Já když čistím filtr a dostane se mi tam vzduch, tak to taky vrčí. Pomůže mi když ho zesiluju a zeslabuju (průtok) a vzduch vyletí nebo hlavu dam podvodu rozložím ji a znovu složím a zapnu ho až když z něj nevychází žádne bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:49 Muž xpekos [0]
no pokud to je vrtulkou, tak ja bych věděl. Jak si psal je nový, tak ho jdi reklamovat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:46 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Toddik1
Mohlo by to být vadným kusem. Mám taky AquaClear a je slyšet jen když k němu dám ucho. Některé AquaCleary však drnčí mezi krytem a tou "vaničkou" na filtrační substrát. Zkus trochu pohnout s krytem, nebo jej sundat, či podložit. Jestli je to ale opravdu vrtulkou, tak to potom nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 05:41 Toddik1 – Vrčení filtru
Ahoj všem,

měl bych dotaz ohledně filtru. Včera jsem si koupil závěsnýfiltr Aqua clear 20. Myslel sem si, že bude tichý, a že v místnosti, kde spím nebude vůbec slyšet. Bohužel tomu tak není. Motorek s vrtulkou docela vrčí, přes den to člověk nevnímá, ale v noci je to docela znát. Vnitřní filtr, který sem měl před tím, byl mnohem tišejší. Mohli byste mi poradit jestli tomu tak u těch filtrů je, jestli se to dá třeba nějak odhlučit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 10:37 Špagetka – Aquael Fan 1 Plus
Zdravím všechny, já osobně doporučuji filtry Aquael, jsou tak tiché, že se dá i klidně spát :-)
Já mam akvarijní set Pacific 54 litrů, původní filtr jsem vyhodila a nahradila jsem ho Aquael Fan 1 Plus a naprostá spokojenost. Ani nevím, že běží, jak je tichý potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=901