Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 00:08 Muž Xif [336] Re: 11pirat11
Ahoj
Když sem ještě měl Fluval 306, tak mi to dělalo taky.
Něco podobného jak je na tomhle videu:
www.youtube.com/…
U mne pomohlo pořádně promazat, jak vrtulku tak osičku, větší vrstvou vazelíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 22:25 11pirat11 Re: Markusenka
Chápem ten popísaný princíp a môže to byť ono...ak by to bolo tak, prakticky by ma čakala výmena celého filtra. Zostala by mi tak nádoba a hadice..
Ty co vlastne celé menis? Máš to v záruke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 21:28 Muž Markusenka [89] Re: 11pirat11
Ahoj.

Aktuálně řeším to samé na filtru od Tetry. Už jsem vyměnil celou vrtulku s rotorem, a stav se vůbec nezměnil, mazání také bez efektu, odvzušněno dokonale. Pak jsem ještě lépe hledal příčinu a došel jsem k zavěru, že je vada ve statoru, který generuje točivé magnetické pole. Vrtulka je na rotoru uložena pružně přes prokluzovou spojku, vrtulka se v určité dráze otáčí volně vůči rotoru. Jak je generováno statorem v některém místě slabší, nebo žádné magnetické pole, nemá pak rotor stabilní otáčky a jakoby pořád zrychluje a zpomaluje, což se pak projevuje jako cvakání dorazů vrtulky na rotoru. Zároveň to znamená, že celkově je i čerpací výkon menší. Zjednodušeně jestli je to vymyšlené jako 6-polový motor, tak to vypadá, jako když jede jen na 4-póly
Zkoušel jsem čerpací hlavu jen tak ve vaně a jediný okamžik, kdy byla tichá, byl, když čerpala naprázdno = nebyl kladen žádný odpor vodě ani na straně sání, ani na straně výtoku, jakmile jsem ale připojil i jen obyčejnou hadici na jednu stranu, stačilo to mírné zvýšení odporu k tomu, že okamžitě začal zase rachot.

Čekám novou čerpací hlavu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 21:19 11pirat11 Re: nekdo
Myslím že to skôr ide od toho rotora a sa prenáša to vrčanie na stenu filtra. Ale zajtra vyskúšam vybrať náplne čo to povie. Naklonenie filtra ale zvuk nezmenilo čo predpokladám znamená, že to asi napĺňami nebude, uvidíme

P.s. Mohol by som kúpiť osku a rotor a vymeniť to ale už som aj čítal v diskusii že to nepomohlo.. A keď na nich nevidím mechanické poškodenie tak neviem či by toto bolo riešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 20:54 Muž nekdo [355] Re: 11pirat11
Zvuká to i když nemáte ve filtru náplně ? Tzn bez košů s naplněmi - někdy to dělají i špatně uložená média v koši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 19:44 11pirat11 Re: Magic
Nasávanie asi nie.. Vizuálne som to pozrel..To by sa asi na výkone ukazovalo či?
Ten vzduch - skúšam zatriasť, nakloniť.. Sem tam išli bublinky.. Na začiatku samozrejme to manuálne nasávanie vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 19:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 11pirat11
Jedna možnosť je že máš v ňom vzduch.
Druhá možnosť, že máš upchaté nasávanie v akvariu.

Netvrdím, že sú to všetky možnosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2020 17:42 11pirat11 – Hlučný filter fluval 406
Ahojte, poradili by ste s hlučnosťou filtra? Filter stale vydáva hluk cca 50 decibelov(merane aplikáciou v mobile)
Mne to príde ako keby ten rotor vrtulkou mierne vrazal do steny - vrčí to stále rovnako.
Po čistení filtra keď zapnem filtráciu tak sa objaví nepríjemný rapkavy zvuk ako keby sa rotor odrážal od steny cca 2 sekundy a potom sa to ustáli na ten vrciaci zvuk.
To isté keď filter vypnem z elektriky - kým sa vypne tak počuť dvojsekundovy rapkavy zvuk

Ak priskrtim prietok, je to skôr väčší hluk.

Pozeral som rotor aj osku, ale nevidieť nejaké poškodenie,vyzera to byť dobre uložené, oska drží hore aj dole a rotor je tam pevné uložený, samozrejme neviem co to robí keď je filter zapnutý..

Prosím o radu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 11:31 Muž DH [335] Re: Shimi
S těmi hadicemi jsem to udělal stejně, ale předtím jsem filtr testoval s kýblem v koupelně (což bys mohl vyzkoušet i se zkrácenými hadicemi) postavený na dlažbě a hluk v pohodě. Takže u mě to opravdu dělá skříňka a postavení na dlaždici s gumu částečně pomohlo. Trochu jsem hledal a podobné problémy mají i jiné fitry, třeba velké Fluvaly jsou hlučné a majitelé je mají postavené na korkových podložkách atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 11:08 Muž Shimi [683] Re: DH
Už od začátku je postavený na kousku karimatky. Nicméně vytáhnout ho na zkoušku úplně ven ze skříňky nemůžu, protože mám hadice řízlé přesně na míru. Nechtěl jsem mít hadice delší, než je potřeba a potom je mít zkroucené ve skříňce. Zaprvé se mi to nelíbí a zadruhé je to potenciální riziko hluku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 10:23 Muž DH [335] Re: Shimi
A když ho vytáhneš ze skříňky a postavíš na zem, tak je ten hluk stejný? Pokud ne, tak by pěna, molitan nebo silná guma mohly pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 09:09 Muž Shimi [683] Re: DH
Tak jsou majitelé Biomasterů, kteří s tím nemají problém a filtr jim běží potichu. Já mám na tohle asi trochu smůlu, protože jsem nedávno koupil vnitřní Eheim Biopower 240 a už po pár minutách provozu jsem ho musel vyndat z akva, dělal takový rámus, že se to nedalo vydržet. Řešil jsem to tady na fóru v jiném vlákně, ale na nic jsme nepřišli. Zřejmě chyba z výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 08:57 Muž Shimi [683] Re: nekdo
Jo, kontroloval jsem všechno, co se zkontrolovat dá. Nicméně velkou část problému přisuzuju skříňce, která ten hluk umocňuje. Tím se dostávám k mému původnímu dotazu na akustickou pěnu. Logicky by to mělo pomoci, když se filtr kompletně odizoluje od okolního světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 08:51 Muž DH [335] Re: Shimi
Ty rezonance mi dělá můj SunSun HW3000 taky. Mám ho v prázdné skříňce, kde je hodně prostoru. Vyřešil jsem to tím, že jsem ho postavil na dlaždici, kterou jsem zespodu podlepil 0,5cm gumy. I tak to není dokonalé, ten filtr má proměnný průtok od 1200 do 3000 l/h a při vyšším průtoku je už dost slyšet. Pokud mě to bude štvát, tak ještě vylepím skříňku molitanem. Celkem mě překvapuje, že tyhle problémy mají i drahé filtry renomovaných výrobců, u levné číny se tomu nedivím. I když při průtoku 3000 l/h (papírovém, ve skutečnosti má kolem 2,5 tis bez filtračních médií) to už nějaký hluk bude vydávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 08:10 Muž nekdo [355] Re: Shimi
Vrtulku jste kontroloval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 06:53 Muž Shimi [683] Re: 1965
Kvůli zavzdušnění jsem právě zkoušel měnit v koších média. Nejdřív jsem tam měl Siporax, potom jsem zkoušel originální nastavení s molitany. Nejlepšího výsledku jsem docílil, když jsem "vyřadil" předfiltr, prostě jsem do něho nedal molitanové válečky a nechal jsem ho prázdný. Docela mě to překvapilo, nemile, protože jsem na BioMaster slyšel a četl samou chválu co se hlučnosti týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 05:39 Muž 1965 [35] Re: Shimi
Mám tyto filtry dva a jsou tichoučké . Co rotor a vzduch ? Jinak reklamace .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 21:22 Muž Shimi [683] – Akustická pěna
Zdarec, nemá někdo zkušenost s akustickou pěnou? Mám Oase Biomaster 600 a potýkám se s hlučností. Filtr vydává takový zvláštní vrčivý zvuk a začalo mi to docela vadit, protože to slyším i ve vedlejší místnosti, kde spím. Navíc to ještě umocňuje skříňka, jak zavřu dvířka, tak se to znásobí. Problém není v hadicích, to bylo první, co jsem vyzkoušel a ani v rotoru, filtr je nový. Dokonce jsem zkoušel měnit filtrační média v jednotlivých koších a nic. Tak jsem si říkal, že bych tu skříňku zevnitř kompletně oblepil akustickou pěnou, akorát nevím, jestli to má smysl. Zlatý vnitřní filtr od Juwelu, o tom nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 14:39 Žena Lucie Š. [96] Re: Lister
Není zač, mě ta dvojka šlape od července 2018 a ani o něm nevím. Tak ať se daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 09:15 Muž Lister [169] Re: Lucie Š.
Tímto velmi děkuji Lucii Š.

Filtr je doma - verze FZN-1 a vypadá velmi dobře. Je fakt tichý. Zkoušel jsem ho rozchodit bez vnitřních košů - dole molitan, pak Matrix a nahoře jemný molitan, ale to pak dělalo problém při nasávání vody - veškerý vzduch zůstával dole pod molitanem. Sice s použitím košů je o něco menší objem, ale i tak jsem si hodně pomohl.

Uvidím, jak bude šlapat dál, jestli čerpadlo vydrží být tiché. Ale zatím funguje fakt dobře - asi hodně pomáhá že je celé čerpadlo pod vodou, která pak tlumí jeho vibrace.

Skimmer sice nemá, ale v případě potřeby půjde přidělat - nasávací trubice jsou dost masivní, nebude problém do nic vyvrtat dostatečně velký otvor, k němu přilepit kratké koleno odpovídajícího průměru a na něj se nasune skimmer.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 21:31 Muž daren [408] Re: Lister
Lister napsal: 350 - jako ten jejich externí model?
A - omlouvam se za zmateni - mel jsem na mysli eheim skim 350. Skimmer od eheimu. Co se tyce externich filtru eheim, mam dva (ecco pro 130 a Prof. 4+ 600), ani jeden neni uplne tichy. (nemam srovnani, ale u ostatnich filtru to nebude o moc lepsi, muze to byt horsi :). Jak jsi spravne psal - pomaha schovat do skrinky, a zamezit prenosu veskerych vibraci na strinku (podlozka, odpruzene pruchodky), utesnit diry ve skrince a nekdy je treba zabojovat s rezonanci (zmenit objem/geometrii vnitrku skrinky).

Dale pomuze cas (par tydnu), behem ktereho se rotor zanese slemem, a zklidni se. Cpat nekam dovnitr vazelinu jsem tedy nezkousel.

A samozrejme odvzdusnit, nektere filtry na to trpi vice, jine mene. (zatrepat, bouchnout o zem, privrit/otevrit ventily, naklonit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 18:43 Muž Lister [169] Re: daren
350 - jako ten jejich externí model?
Taky dobré vědět, že je opravdu tichý.

Já teď zkusím rotory všech filtrů, co mám doma, promazat silikonovou vazelínou. Údajně to dost pomáhá, tak jsem zvědavý. A co při redukci hluku hraje taky velký význam, je silnější podložka pod akvárium. Často není ani tak slyšet přímo filtr, ale přenesené vibrace, které se zesílí v nábytku jako v ozvučnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2020 12:58 Muž daren [408] Re: nekdo
Muj dojem z mastne hladiny je, ze se ji zbavis skimmerem. Takto proste to je :)

Kdyby to slo vyresit nejakou lepsi peci, nepouzivala by ADA nebo Greenaqua (kteri jsou posedli prehannou peci o akvaria) skimmery.

Muzes zkouset cerit hladinu (mne nepomohlo), bublat (mel jsem naprskano vsude kolem akvaria), menit jidelnicek (u mne nezabrala ani hladovka), treba to ve tvem konkrentim pripade zabere nebo prijdes na neco, na co zatim nikdo neprisel...

PS: A abych nebyl off topic - poridil jsem si eheim 350 - a je absolutne tichy, dost me to prekvapilo. Tissi nez externi filtr ve skrince. NA dalsi zkusenosti je jeste brzy, momentalne prochazi zarizeni fazi pocatecnich vylepsovani :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 11:33 Muž nekdo [355] Re: Lister
myslel jsem to tak, že skimmer jako takový řeší důsledek, ne příčinu.
pokud je to skutečně čištěné pravidelně každý týden, je tam pár rybek, nepřekrmujete a je to celé zarostlé, tak bych zkusil změnit krmivo ? pokud se to skutečně zamastí za týden, tak výsledek bude už po týdnu vidět ne ? ve smyslu "jestli je to hnojivem"
a co tam zkusit jen vzduchovací motorek a vzduchovací kámen, nebylo by to řešení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 23:53 Žena Lucie Š. [96] Re: Lister
Fotka k příspěvku S tím čeřením hladiny by neměl být problém, přikládám fotku jak to mám teď já. Dřív jsem měla hladinu těsně po okraj, ale z důvodu sebevražd pár kousků ryb jsem snížila, ale v pohybu hladina byla. Já jsem nechala v jednom koši původní molitan a v druhém mám Seachem matrix, plus mám pod víkem na koších vatu. Na tu mojí 60l kostku mám výkon stažený skoro na minimum, když se mi snížíl po čase výkon, tak to bylo z důvodu zanešeného nasávání, tak propláchnu jen to. Jinak o něm nevím. Pod tím vyrovnávacím kolečkem mám kousek gumové podložky a sedí pěkně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 20:00 Muž Lister [169] Re: Lucie Š.
Díky za zkušenost.

Tak pomocí "teploformingu" by se tam nějaký skimer nacpat asi dál.
Jako rád bych se tě hladiny zbavil nějak systémově, ale zatím jsem nepřišel na to jak. Ale to je asi na jiné téma.

V každém případě díky za potvrzení že tyhle filtry jsou tiché - sice záleží vždy na kusů, ale snad bych mohl mít štěstí. Líbí se mi vnitřní uspořádání, i když ty v úterní koše by mohly být děrované jen zespodu aby se tam daly dobře naskládat vrstvy molitanu a biomedii a přitom to pak i dobře fungovalo

Mám doplňující dotaz - jak je na tom ten filtr s "přepadovou" výškou. Myslím tím to, jestli se dá akvárium naplnit až skoro po okraj a filtr přitom zvládal rozhánět hladinu. U mojeho to je tak, že když je hladina už moc vysoko, tak jde voda z filtru spíš dolů a hladina stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 19:48 Žena Lucie Š. [96] Re: Lister
Ahoj, já mám v 60l kostce ( Finito ) ;-) AQUAEL VERSAMAX FZN-2. Kostku mám na stole u počítače a je naprosto tichý a jsem s ním moc spokojená. Ale jak píšete, nasávání má ovalné a nenapadá mě jak řešit připojení. Případně dát nějaký menší skimmer zvlášť. Já mám tuhle kostku odkrytou a hladinu čistou, v případě slepé hladiny, bych spíše dál pátrala proč se dělá. Ale chápu, že když už je, tak je to otravný a hl.sběrač je ta snazší cesta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2020 19:04 Muž Lister [169] Re: nekdo
Skimer v tom akváriu má význam. Měl jsem ho tam, teď nemám a hladina vypadá prostě mnohem hůř. Měním pravidelně 40-50 procent týdně je tam pár ryb, neprekrmuju, ale hladina se prostě mastí, se skimerem je čirá. Jak se jí zbavit jinak jsem ještě nevymyslel. Akvárium je zaběhlé, staré 6 měsíců a hustě zarostlé.

Nepotřebuju 5 litrový objem, něco ve stylu Tidalu 35 by mělo stačit. Holt budu muset pořádně prohledat a něco vybrat. Nějak mám pocit, ať se tady člověk zeptá na cokoliv, dostane "odpověď" na něco úplně jineho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 06:21 Muž nekdo [355] Re: Lister
osobně si myslím, že všechny požadavky nelze spojit do jednoho rozumného komerčně dostupného produktu...takže cestu bych viděl v "udělej si sám" (tím dosáhnete největšího objemu, protože využijete nejvíce volného prostoru kolem akvária). Skimmer do 35 litrů mi přijde jako celkem úsměvný příklad špatné údržby, případně dobře zmáknutý marketing...nebo je možnost jít cestou bez filtru...ale tam se musí měnit voda relativně často (na druhou stranu, je to 35l, takže týdně vyměnit pár litrů Vás asi nezabije).
To akvárium bez filtru má také svá specifika, nepředstavujte si to jako "nahážu tam ryby, nedám filtr a ono to bude fungovat" - pokud chcete jít touto cestou je velmi dobré si nejprve něco nastudovat o tomto tématu...(hlavně v zájmu obyvatel akvária)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 22:33 Lister – Tichý závěsný filtr
Ahoj. Existuje prosím něco jako tichý závěsný filtr se slušným objemem?
Vnitřní nechi, vnější nemám kam u toho akva dát. Je to 35 litrů, teď tam je vnější Blau FM 120, po dokonalém podložení molitanem se docela dá, ale i tak drnčí (zkusím namazat rotor silikonovou vazelinou) ale chtěl bych větší objem a průtok. A jestě by se mi líbilo, kdyby filtr měl skimer.

Tichý je údajně Aquael Versamax, ale nemá skimer a kvůli oválnému nasávání asi ani nepujde dát z jiného. Seachem Tidal - dražší, čerpadlo je v akvárku, takže se nemusí zalévat, ale zase mi přijde, že je ta část v akva už docela velká. Navíc dle některých lidí má tendenci obtékat voda kolem koše a pak to vlastně moc nefiltruje.

Sun sun levné, ale co mám doma jeden malá kousek, tak vibruje přes půl baráku.

Prosím, někdo nějaký tip?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2020 10:12 Muž Rounce [30] Re: Rounce
Tak nakonec to bylo jak psal Roger nedělal to kryt ale kabel od filtru co se ho dotýkal. Skrz provázek a větrací díry v krytu sem kabel uvázal tak aby se nedotýkal ani skla a krytu a filtr už nejde téměř slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 17:36 Muž Rounce [30] Re: Roger, Kawa
Díky za rady zkusím a ozvu se. Zkusil sem oddělat kryt z akvária tak filtr nešel téměř slyšet po jeho vrácení se zvuk hodně zesílil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2020 21:11 Muž Roger [1873] Re: Rounce
V první řadě bych zkusil sundat tu přísavku z držákem, jestli to před tím nedělal tak se mohl zašpinit uvnitř (vrtulka) jinak mě začal dělat randál po instalaci rozstřikovací rampy, drnčelo celé akvárko, dal jsem jí pryč. Jinak jestli máš pocit že zvuk jde od krytu tak zkus něčím měkkým obalit kabel co jde přes sklo a dotýká se skla a krytu, zkusil bych izolaci na plastové trubky na vodu ta je dost měkká a uvidíš jestli to zabere, když jo tak víš kde hledat a něco vymyslíš. Mě dělal rachot 1 atman ze začátku ale po čase utichl a teď o něm nevím. Ani o jednom a mám 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2020 20:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Rounce
Můžeš si vyrobit distanční podložky z tenké gumy nebo že vzduchovací hadičky. Možností je spousta. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 20:11 Muž Rounce [30]
Zdravím mám v akváriu filtr atman 200 cca 2,5m od postele a jde poměrně slyšet. Filtr sám o sobě pravděpodobně tolik hluku nezpůsobuje mám spíš podezření že to drnčí kryt co je na akváriu. Tak mám otázku jak řešíte vibrace co se přenáší na plastový kryt, který leží na skle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 13:12 Žena Sára73 [68] Re: Lada
Já měla problém s hlučností u filtru SUNSUN, i jsem ho reklamovala, ale stejně byl pro mě hlučnej, proto jsem defakto kupovala JBL....mám i e702, ta není slyšet vůbec u té e902 když otevřu skříňku tak slyším jemné šumění....filtr mi defakto jede ani ne metr od postele a já mám lehký spaní...filtry jsou pouze podložený měkkou vrstvou a pohoda....asi je to prostě kus od kusu.....SUNSUN byl snesitelný jen zabalený do dětské peřinky a přikrytý péřovým polštářem, to celé zavřené ve skříňce......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:27 Muž Lada [0] Re: Sára73
Sára73 napsala: Mám e902 a od spuštění naprosto tichý....já mám teda podloženou molitanem vtokovou hadici, aby se nedotýkala skla, bez podložení to bylo slyšet....když šáhnu na hadice, tak se "chvějí obě, ale výtoková PODSTATNĚ méně než vtoková..

Mam ho cely na molitanu/karimatce jinak by to bylo 10x horsi. + protihlukovou penu kolem nej ve skrince a stejne je to slyset v cele místnosti :-( tak to mam asi spatny kus.....byl jsem ho i reklamovat, ale prodejce rekl, že vse je jak ma byt.. asi budu muset koupit jinou znacku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 00:29 Muž Welt [4] Re: ManuChavez
Tak zpět k hlučnosti jak jsem psal že ve filtru mam potůček tak jsem koupil dvojitý ventil pustil vstupní ventil na maximum a přiškrtil jsem to až za čerpadlem a je krásně ticho palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2019 12:55 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Welt
Welt napsal: Hlouběji pod hladinu ji nedám má krátké koleno.

Jestli ti zbyla jedna trubka ze sání (mě jo) tak si z ní můžeš udělat mezikus na to koleno. Pokrátit jí podle potřeby a nasunout jí mezi ty dvě kolena.
Já to tak dělal u většího akva, kde mám hladinu níž a tryska byla moc vysoko. Tam mi to zatím taky teče dobře, ale jsou to jen dva týdny provozu.
Třeba je ten můj, co nemá sílu, jen vadnej kus, ale nevím, čistil jsem to komplet, včetně čerpadla, a nic tam nezavází, nehlučí, a proud je slabej.

A mimo téma jsme už asi celkově. :-O stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 12:02 Muž Welt [4] Re: ManuChavez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rampu hned od začátku trysku jsem ani nezkoušel, protože jak jsem viděl ty vlny bylo mi jasné že to je hodně. 2 fotky jsou když to jede na maximum a 2 fotky jak to mám cca já s tím proudem a fotka rampy. Mam jí ještě více otočit k hladině? Hlouběji pod hladinu ji nedám má krátké koleno.

PS. Šroubky u světla teď nejsou, protože je budu v práci upravovat jsou vyš než krycí sklo takže mi pak krycí sklo leží je šroubkách. Ale to jen mimo téma :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 10:11 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Welt
A máš tam nasazenou rampu, nebo tu trysku? S tou rampou je ten proud podstatně menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 09:19 Muž Welt [4] Re: ManuChavez
Tak to by bylo fajn četl jsem že má být slabý proto jsem ho k Bojovnici kupoval :-D a i kdyby klesl průtok z psaných 400l/h na 40l/h myslím si že to Bojovnici i tak stačilo :-D. Na nějaký ventil ještě kouknu přeci jen k čištění by to bylo asi pohodlnější no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 07:05 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Welt
Tím ventilem co tam je se opravdu uzavírá přítok.
Na výstupu žádný ventil není.

Jinak jak píšeš, vstup je vrchem, jde to pak od nejhrubšího molitanu po nejjemnější a přes čerpadlo ven.
Ten obrázek na eshopu mají obráceně, už jsem si toho také všiml a i je to dole v diskuzi zmíněné. Dost blbý. :-)

Škrcení proudu moc neřeš, během měsíce ti ten průtok znatelně klesne. Si to zatím přiškrť něčím levným, třeba svorkou. Kupovat drahej ventil asi nemá cenu, když ho brzy nebudeš potřebovat. Leda při čištění.
Já už tam mám jen nejhrubší molitan a nad ním keramické kroužky a v padesátce to sotva hne vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 02:11 Muž Welt [4] Re: Smetany
No to jsem nezkoumal možná to nepůjde a zbytečně bych koupil předfiltr :-D. Nic méně já jdu teď spát zítra se na to kouknu před prací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 02:05 Muž Smetany [1226] Re: Welt
A nešel by tenhle přehodit za čerpadlo a nahoru dát jen přípojku na volnou hadici? Ale musel by si při čištění vyndat sání z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 01:53 Muž Welt [4] Re: Smetany
No žádný další k tomu v balení nebyl a díval jsem se i na unboxing na YT všichni měli stejné balení jako já :-D. No koukal jsem se, že ty ventily jsou celkem drahé 200 kč+ to si rovnou můžu koupit ten předfiltr za 500 Kč +/- budu mít ventily dva a nahradní nádobu s filtry a ještě dopravu zdarma :-D


Nějak se mi totiž nezdají ty za 100 Kč +/- co nemají ten zavít a jsou jen nasouvací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 01:39 Muž Smetany [1226] Re: Welt
Takhle je to asi správně. myslím že tenhle ventil je primárně určený na zavření vody při čištění. Já mám jen předfiltr bez čerpadla a ten má ventil na obou hadicích a je zvláštní že tenhle ne když ho čistíš tak zavřeš jen ten horní a po otevření fitru z něj nic neteče?
Edit: no pokud je to tak asi budeš muset dokoupit ten druhý ventil nebo škrtítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 01:19 Muž Welt [4] Re: Smetany
Fotka k příspěvku No takhle to mám připojené. A je tam vidět jak to mám tak na 50% přiškrcené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 01:11 Muž Smetany [1226] Re: Welt
No výrobce uvádí že průtok lze regulovat pomocí přiloženého výstupního ventilu takže nemyslím že musíš něco dokupovat. Kdyžtak sem hod fotku jak to máš zapojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 01:01 Muž Welt [4] Re: Smetany
Aha ok tak já koupím další ventil a dám ho za čerpadlo. Díky za rychlou odpověď :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=151