Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:50 Muž Dejmon [64] Re: KarlosS
TAK TAK MAZAT NÉÉÉÉ, SAMA VODA JE CHLAZENÍM I MAZADLEM ZÁROVEŇ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:49 Muž Dejmon [64] Re: sasula
LEPŠÍ NEŽ LÉKAŘSKÁ VAZELÍNA JE KOHOUTÍ SÁDLO, A TO SI LEGRACI NEDĚLÁM, VELICE TO DOBŘE UTĚSŇUJE PRACHOVNICE SE ZÁBRUSEM. POKUD SE PTÁŠ, CO TO JSOU PRACHOVNICE, TAK TY SE POUŽÍVAJÍ HODNĚ V CHEMICKÝCH LABORATOŘÍCH NA RŮZNÉ CHEMICKÉ SLOUČENINY A CHEMICKÉ INDIKÁTORY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dejmon
takže nikde se nic nepromazává, koupit novou vrtulku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:44 Muž Dejmon [64] Re: KarlosS
URČITĚ TO CHCEŠ SLYŠET?..........JÁ DNESKA VSTÁVAL DO KRÁSNÉHO DNE S BOLAVÝMI ZÁDY smich KOUPIT NOVÉ NÁHRADNÍ DÍLY, BYCH SI TIPNUL, ALE NEVÍM TO PŘESNĚ, JSEM DO HORNÍHO LITVÍNOVA JE TO MOC DALEKO NA POSLECH ano smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Elite Crystal Flo 40
Zdravím, po více jak 2 (možná víc) letech provozu mi začal vrčet filtr (Elite Crystal Flo 40), jakoby rezonovat. Vyčistil jsem ho, včetně vrtulky a začal vrčet ještě víc. Neporadíte někdo, co s tím? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2013 21:00 Muž sasula [274] Re: Onix
než olej můžu jen doporučit lékařskou vazelínu ( z lékárny...) dokáže utěsnit opravdu hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 17:15 Onix
O.K. dík za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 17:04 Muž DrChila [243] Re: Onix
Promazat těsnění olejem nebo aspoň řádně poslintat pokud nechceš používat olej. zkusit dotáhnout hadice taky řádně naslintat před nastrčením a třeba to pomůže. Bordel to dělá jenom díky vzduchu. A občas dělá bordel to když se to přiškrtí jakoby předtim než to v teče do filtru. jinak se vždy škrtí za filtrem a když to je opačně může se tam podtlakem právě přisávat vzduch. Jinak asi už neporadim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 15:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Onix
Pokud je tři dny klidnej a pak se začnou ozývat nějaké zvuky, tak mi to jenom říká, že se nějak zavzdušňuje. Otázkou je jenom jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 14:51 Onix
Vzduchování nemám a s filtrem sem hejbal sem a tam hned jak to začalo ale dělalo to pořád. Vyčistil sem ho, odvzdušnil a za tři dny zas ten zvuk. Do akvária pouštím dost co2 tak 7 bublinek za sekundu ale tím to asi nebude co? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 11:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dejmon
Dejmon napsal: nejspíš bude někde přisávat vzduchCož mě přivedlo k myšlence, jestli nemáš někde blízko u nasávání vzduchovací kamínek, bublinky z něj by to mohly klidně být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:45 Muž Dejmon [64] Re: Onix
Teskně hučí, Niagára, teskně hučí po noci ...... kdo si to takhle může prozpěvovat? Ale teď doopravdy, nejspíš bude někde přisávat vzduch, právě jak píšeš, je to jednou za čas, tak se tam proste ten vzduch nahromadí, a pak jedním vrzem vyleze ven. Jak píše Zoidik, po vyčištění jsem s tím párkrát zahýbal, ještě tak týden to trvalo a pak běžel. Teď už neběží, mám tam místo toho AT201.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2013 10:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Onix
Nemáš ho zavzdušněný někde? Zkus s ním udělat "naše vaše". Mě se to u CF-1200 taky někdy stane po vyčištění, tak s ním pohýbu a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:28 Onix – Atman CF 1000
Zdravím, mám atmana cf 1000 na 180l. Používám ho asi 2 měsíce a teď začal bejt dost hlučný. Jen tak jednou za 3 dny a na pár hodin. Je v něm dost hlasitě slyšet průtok vody jakoby zvuk vodopádku. A je to tak hlučné že se u toho nedá ani spát a to mám akvárium přes 6 metrů od postele.Jinak voda je čistá a proudění vody dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.09.2013 17:29 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: RedMan
Hlučnější jsou, ale budit by vás neměl. Doporučuji donést prodejci, ať to zkusí u něho v nádrži a porovná s jiným. Teda ta to děláme u nás. Nebo přímo reklamace a hotovo, to se běžně mění kus za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: RedMan
Rozebral bych ho a znovu složil, hlavně to chce dbát na správný uložení vrtulky a řádně to celkově zacvaknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:05 RedMan
a jak je možné že ten filtr tak vibruje a vydává zvuk ? Že by někde něco na sebe správně nedosedalo nebo třelo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 15:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: RedMan
jasně, reklamovat, dokud to jde. Normální to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 15:10 RedMan
Tak když je na volno, tak se trochu ztiší, jenže zase se nečeří hladina, protože je až na dně. Nový je - cca 2 dny, ale takovou hlučnost jsem u nového nečekal.
I když se ničeho nedotýká (ani dna) tak stále uvnitř něco jakoby hrčí.

Vím že se nesmí vypínat, ale bohužel, jinak to nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 15:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: RedMan
filtr za žádnou cenu nevypínat. Jakmile nebudou nitrifikační bakterie (usazené ve filtr. hmotě) okysličovány, zahynou. Proces nitifikace se nerozjede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 14:26 R Muž romant [27987] Re: RedMan
Jak psal kolega a já bych k tomu dodal jestli je to funglovka, tak nechat zašpinit, on se zklidní, tedy obvykle to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 14:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RedMan
Vetsina rachotu od takovych veci se prenasi pres kryt, zkratka neco s tim rezonuje. Mrkni se, jestli se nemeni hlucnost kdyz nadzvednes kryt, premistis napajeci kabel atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 14:16 RedMan
Tak jsem si koupil Eheim pick up 2006 , ale jeho hlučnost je velká, v noci jsem to musel i vypnout.....odvzdušněné je, vyčištěné taky... nemáte nějakou radu ??? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 16:38 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já osobně mám fan filter mini. Budu ho nejspíš měnit za atman hlavu a molitan. Vždy vrčel. Po tom, co jsem mu dal rozstřikovací rampu, tak stichl, te ho vůbec neslyším. Zkuste rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:40 Muž Dejmon [64] Re: RedMan
Někdy to trvá déle, je o tom popsáno v rybicky.net/forum/12067 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:40 Muž Horác [3942] Re: RedMan
RedMan napsal: Díval jsem se na tohle: www.akva-tera.cz/… , jenže zase je tam normální pěna a ně ta "bio".
O tom dost pochybuju. Taky záleží, co si představuješ pod pojmem "normální pěna" ... (já molitan a ten už snad nikdo do filtrů nedává) ... Eheim určitě ne. Že to tam nemá zdůrazněné, to ještě neznamená, že to nemá "bio" (ona už je to dnes vlastně samozřejmost) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:27 RedMan Re: Dejmon
no právě na přísavkách už není, zkoušel jsem i rozebrat jestli tam není nějaký binec, taky ne. v provozu je 5-dní, zajeté by už mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:22 Muž Dejmon [64] Re: RedMan
AT 200 nepřidělávej pomocí přísavek na sklo, zkus ho nějak dát, aby se nedotýkalo AQ a uvidíš, že je tiché, jinak na otázku, zda je moc silné, řekl bych ANO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:11 RedMan
Zdravím , zajíždím akvárium (cca 37L), nyní tam mám filtr: čerpadlo atman 200 + biofiltr 10x10x10. Jelikož s mám akvárko v pokoji kde spím, tak mi to přijde v noci hlučné. A navíc nevím, jestli náhodou není to čerpadlo na moje mini-akvárko moc silné. čerpadlo je i většinou teplé (teplota vody 25°C). Osvětlení 2x 40cm LED5050.
No a tak se ptám jestli není nějaká alternativa za to čerpadlo? Díval jsem se na tohle: www.akva-tera.cz/… , jenže zase je tam normální pěna a ně ta "bio".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 18:33 Muž Burik [727] - Aquascaping
Já v tomhle nedám dopustit na Tetra EX filtry,měl jsem dva a o ani jednom nevíte,jestli běží,nebo ne.Dokud na ně nesáhnete a poznáte,že jemně vrní. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 18:30 Muž Rafter [0] Re: Magda
V 30 l krevetkáriu používám již cca 3 měsíce Dennerle Nano Eckfilter. Filtr je velmi tichý a vůbec o něm nevím.
www.rybicky-rybky.cz/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 21:01 doupal Re: Miso
Zkousel jsem filtr ruzne podlozit, taky obalit starym oblecenim, ale nepomohlo, mozna jsem to neudelal dostatecne... ale pomohlo az jak jsem psal vyse, uplne to vyplnit izolacnim materialem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:20 Muž DrChila [243] Re: Miso
No já řešim hlučnost filtru tím že je zavřen ve skříny a podložen prádlem ze všech stran.. nebo respektive filtr je ve skříni i se vzduchováním absolutně zahraný v nepoužívaným prádle. V noci neslyšim nic.
Jak řikáš potřebuješ ztlumit jen vibrace. Protože eheim je jinak tichý stejně jako ostatní čerpadla podobné konstrukce(pokud jsou hlučné tak většinou je v zadku uchycení osičky nebo osička).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:56 Muž Miso [470] Re: doupal
myslim ze rovnaku sluzbu, by splnil 3mm asfaltovy plat. potrebujes proste len zabranit prenosu vybracii (hluku) na steny skrinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 22:08 doupal – Tip na ztišení vnějšího filtru
Ahoj,
zkusil jsem co nejvíce ztišit vnější filtr (Eheim 2213), tak kdo mi měl zájem tady najde souhrn co a jak: www.piloun.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 07:11 Muž Yirka [9126] Re: rybka2121
Bublat nemusíš vůbec - ani ve dne. Filtrovat musíš nonstop. Na nádrž(ku) bez filtru v tvém případě zapomeň!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 21:48 rybka2121 Re: DrChila
Akoze by tam nemusel byt ziadny?To by bolo super..teraz mam uz len tetra skvrnita;paskova;black molly a suny..na 17 l..stale este vsak neviem ci musi ist ten prietok filtra tak aby to bublinilo /dalsi hluk/ alebo mozem na noc priskrtit prietok tak aby filtroval ale nebublinil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:18 Muž DrChila [243] Re: rybka2121
dál jde udělat to jestli to drnčí mezi sklo a ten filtr dát kousek molitanu. to taky utlumí ty vibrace... nebo kabel bývá tvrdý a drnčí o sklo. na sucho se to pouštět správně nemá je to stavěný tak že voda maže a chladí rotor. vždy jde filtr rozebrat a vyndat vrtulku očistit jí a rotor i tu komoru co je v ní dále se doporučuje taky očistit tu část kde se žene voda všechno se zanáší postupem času. nebo popřípadě koupit jinačí filtr. A popřípadě jde udělat to že do malého akvaria když tam nemáš moc ryb nemusíš dávat vůbec filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nemělo by se to :) jinak rozebrat, vytáhnout vrtulku a očistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:01 rybka2121 Re: Ičin
a este ked ho pustim nasucho/co neviem ci sa moze/tak ako keby tam nieco drhlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:38 rybka2121 Re: Ičin
dakujem..z prisaviek som ho dala dole do akva ale drncal o kamene tak som ho dala na taku zavesnu palicu a skla sa nedotika..stale to vsak drnci..bublinky mi ani neprekazaju v hluku..len tan drnivy zvuk..a ako ho teda nastavit..aby bublinkoval alebo staci ked filtruje?..citala som o neakom rozobrati motorceku?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jakmile "i bublinkuje" tak je hlučnější. A o dost. Pouze vývod vody, ideálně těsně pod hladinou a bude to ok. Občas dělá hluk, když se dotýká filtr skla a tím rezonují ty vibrace. zkusit ho sundat z přísavek a nechat ho jen tak ve vodě jestli to nebude lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:14 rybka2121 – fan mikro
ahojte mam filter fan mikro plus..mam 17L akvarko..citala som aj predosle prispevky a riadne sa neviem v tom "vysomarit"..je dost hlucny..brni to na urcitej frekvencii a boli ma z toho hlava..v noci nemoze byt pusteny..jedna rybka mi uz zomrela..nechcem sa vzdat..ako sa ma spravne pouzivat..staci ked len filtruje ci mam pridat na koliecku aby aj bublinkoval?..co mam urobit preto aby tak nebrnel?..prosim poradte mi..dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:48 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Miso
Bude fungovat, ale bude muset mít štěstí a všechno si odvodovat selský rozumem a dojit na to logicky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:22 Muž DrChila [243] Re: Miso
nedoporučuju eheim protože má přemrštěný průtok neřikám že by byl špatný je dobrý ale na větší akvairum.
Ale heilu mám doma momentálně jede v 60l akvarium naplný proud filrační medium má malé to přiznávám. Ale dokonale se dá ovlivnit průtok toho filtru.
Ale závěsnej by byl lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2013 21:07 Muž Miso [470] Re: DrChila
nedopurucujes eheim? a doporucis filter ktoreho cerpadlo ma vykon 220l/h? aj ked zoberem ehem 2211 co je externy filter ktory ma vykon cerpadla 300l/h ale niekolkonasobne vecsi objem filt. hmot, takze vo vysletku ma cca rovnaky prietok.
ak je tam betta prud v akva by mal byt minimalny ale filtracny objem a prietok na druhej strane najlepsie co najvecsi. a to podla mna splnuje zavesny filter, ktory tiez nezavadza uz aj tak malom akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:47 Muž DrChila [243] Re: Magda
ha heila by byla ideální si myslim na to malý akvarium každopádně na tak malý nedoporučuju eheim... nebo se tam ryby budou točit jak na kolotoči:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 20:45 Muž Miso [470] Re: Magda
nieje sa kam ponahlat, precitaj si temu rybicky.net/forum/12781-filtr-do-miniakvaria co som ti sem dal (aj vsetky ostatne).
Akvarko ti nikdy nebude fungovat ked si o tom sama nieco nenastudujes ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:51 Magda
Prosím, prosím, vložila jsem zde pár filtrů, tak mi nějak vyberte, ať už je se mnou klid:-) Jen prostě chci, aby byla spokojená jak betta, tak i neonky (když mají tak malé akvárium :-O )

www.happypet.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

www.zbozi.cz/…

www.zbozi.cz/…


Děkuji moc :-) A to jsem se dneska dočetla, že jsem udělala strašnou hovadinu, protože jsem rybkám na noc i ten přes den vypnula filtr. Doufám, že přežiji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:17 Muž Miso [470] Re: Magda
myslel klasicky bublifuk, to ale zrovna tiche riesenie nieje. z toho zavesneho voda nevyteka pod prudom ale skorej steka do akva. ak za da regulovat prietok ratsej predimenzovat kvoli objemu filtracnych hmot.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=551