Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2019 00:56 Muž Smetany [1226] Re: Welt
Myslím že to máš správně ta druhá varianta je když to funguje jako předfiltr bez čerpadla.(myslím že čerpadlo se nedá otočit a tak to opačně ani zapojit nejde) Škrcení by mělo být na čerpadle nebo za ním určitě ne na vstupu do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 00:24 Muž Welt [4] – SUNSUN HW-603B
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čau jak je to se správným zapojením filtru? Na jednom eshopu jsem našel obrázek, že voda vstupuje přes čerpadlo a projde filtraci a pak je vytlačena ven s tím že ve spod je nejhrubší materiál filtrace a nahoře nejjemnější. Nic méně na krabici od výrobce je to naopak vstup je z akvária je před ventil bez čerpadla, pak projde filtraci nejhrubší nahoře nejjemnější dole a pak do čerpadla které vytlačí vodu do akvária. Mě přijde logičtější varianta od výrobce, přeci jen jde pak přes čerpadlo čistá voda (Tak jsem to taky nainstaloval). Ale pro Bojovnici pestrou potřebuju malý průtok, tak mám ten ventil nahoře dost uškrcený a tím pádem je ve filtru dost málo vody a po celý den je slyšet dopadající voda do filtru (jako u nějakého pramene v horách). Mám to špatně? Nebo to tak má být? Když pustím ventil na plno krásně se filtrace ztiší ale Bojovnice skončí přilepená na skle...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 21:24 Žena Sára73 [68] Re: Lada
Mám e902 a od spuštění naprosto tichý....já mám teda podloženou molitanem vtokovou hadici, aby se nedotýkala skla, bez podložení to bylo slyšet....když šáhnu na hadice, tak se "chvějí obě, ale výtoková PODSTATNĚ méně než vtoková..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 19:54 Muž Lada [0] – JBL e902
Mam bohuzel take hlucny filtr JBL e902...zjistil jsem, že vibrace o stejne frekvenci hluku se prenasi do vytokove hadice. Mate nekdo podobny problem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 18:44 Muž Marian400 [1] – Hlucnost filtra
Ma vplyv na hlucnost filtra aj jeho vek,že napr. Ked je novy,tak je tichsi,ako ked má cca 5 rokov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 21:19 Muž AsusKD [85] Re: Alexyy
S tvojim filtrom nemám skúsenosť. U svojho som to zistil tak, že z ničoho nič začal každy večer hučať. Ja blbec som ho vždy otvoril, skukol, nič som nenašiel. Takže znovu zavodnil, spustil a bol kľud. Po troch dňoch som ho chcel reklamovať ( prvý tyždeň po založení akva).
Štvrty deň som ho už neotváral, len som skúsil nanovo zavodniť a zistil som, že tam je hromada vzduchu. Príčina bola, že som mal v predfiltry pod nasávacím otvorom vatu, ktorú samozrejme filter nasal a upchal otvor. Podtlak vo filtri si potom prisával na niektorom zo spojov vzduch. Každých cca 24h sa proste zavzdušil. V predfiltry som dal medzi vatu a otvor rošt a bolo po probleme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 20:44 Alexyy Re: AsusKD
To jak zjistím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 19:20 Muž AsusKD [85] Re: Alexyy
Nie je možné, že ti niekde prisáva vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 17:06 Alexyy Re: xvalp06
Mě to přijde že to jde z hlavy, kde je motor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 16:25 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Alexyy
A je ten zvuk skutečně z filtru? Někdy se může stát, že filtr je tichý, ale vibrace se přenášejí na kryt, který drnčí. Obvybkle pak pomáhá kryt o 1-2mm posunout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 15:40 Alexyy Re: afc1886
Či už naplno nebo středně je to stejný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 14:48 R Muž afc1886 [14689] Re: Alexyy
Máš ten filtr naplno, nebo utlumený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 14:09 Alexyy Re: Jarry
Ale aby to do pondělí šlo hezky ticho, a pak to začne vydávat takový hluk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 14:08 Muž Jarry [1437] Re: Alexyy
Tak pak zbývá asi jen čekat, ono to občas trvá docela dlouho (týdny - měsíce), než se čarpadlo utiší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 12:19 Alexyy Re: Jarry
to jsem už dělala, a je to stejný. Vrtule byla uplne v pohode, ani praskla ani nic v ni nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2018 11:49 Muž Jarry [1437] Re: Alexyy
Zkusil bych ho párkrát vypnout a zapnout, případně se podívat, jestli se něco nedostalo do vrtule, kdyby to nezabralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 11:21 Alexyy – Jbl e902 greenline
Dobry den, mam ho týden zabehnuty a od pondělí mi začal vrčet jak 20let starý počítač. Do pondeli se s nim vůbec nic nedělalo. Nevíte čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 22:52 Muž Fid0 [2] Re: Kobik
Kobik napsal: Ahoj, mám nový filtr Eheim Ecco Pro 2036. Chci se zeptat, jestli filtr takhle hučí i ostatním, nebo mám něco špatně. Zatím běží týden. Je zavzdušněn? Mám ještě počkat, až si sám sedne? Přikládám video, snad to pomůže: youtu.be/…
Děkuji



To vobec neries... ja som dneska namontoval FLUVAL 306 a nameral som vecer ked bolo vsade ticho 49 dB ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 10:20 Muž Riccihifi [13] Re: Kobik
Urcite este stichne ked sa zanesie sajrajtom z akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 22:47 Kobik – Hlučnost EHEIM Ecco Pro 2036
Ahoj, mám nový filtr Eheim Ecco Pro 2036. Chci se zeptat, jestli filtr takhle hučí i ostatním, nebo mám něco špatně. Zatím běží týden. Je zavzdušněn? Mám ještě počkat, až si sám sedne? Přikládám video, snad to pomůže: youtu.be/…
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2018 09:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Jen tak pro zajímavost, já občas doma v zásuvce naměřím i 250V.

A taky jsem si kdysi do dílny koupil kompresor, u prodejce fungoval, doma už ne. Tak jsem ho hned zase odvezl a on tam u nich zase fungoval. No ale doma zase ne. Naštěstí šel kolem kámoš, a jen ta mimochodem povídá, rozmotej si tu prodlužku z toho bubnu. No a fakt, fungovalo to jako cívka a kompresor to neroztočilo. Po rozmotání bylo vše OK.

Takže s tou elektrikou a normama a tím co jak má být, no nevěřím tomu na 100% že to tak je.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2018 22:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum, RAP
Nemůžu pochopit, co to motáte o proudu. V zásuvce je napětí. Napětí v zásuvce kolísá v rozsahu cca 220 až 240V. 10% změny napětí by nemělo mít zas tak velký vliv na hluk čerpadla, obzvláště když otáčky čerpadla jsou asi závislé na frekvenci a ta kolísá jen minimálně kolem jmenovitých 50Hz.
Proud je závislý na napětí a vlastnostech spotřebiče (v tomto případě čerpadla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.05.2018 21:36 R Muž ctibum [6921] Re: RAP
Hm, až tak? Tím by se vysvětlilo chování Eheimu doma a v prodejně.
A rozdíl Eheim a 4AQUA je proto, že Eheim je citlivější na hodnoty proudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 07:38 RAP Re: ctibum
ctibum napsal:...Já mám například v komorovém filtru čerpadlo 4AQUA, což beru jako no-name. Zdálo se mi hlasité, tak sem pořídil Eheim Compact, které dělalo kravál (vibrace) nesrovnatelně vyšší. Při reklamaci byl na prodejně absolutně bezhlučný....
Ten problém mohou dělat trochu jiné hodnoty proudu v zásuvce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 21:52 R Muž ctibum [6921] Re: bobik0cz
bobik0cz napsal: Proto jsem začal tu značku také hodnotit a to pouze v rozsahu mé osobní zkušenosti s tímto filtrem.
Kdybys ke každé kritice připsal, že ten filtr nemáš a nikdy jsi neměl, tak neřeknu půl slova. Ale vystupuješ jako někdo, kdo s ním má bohaté praktické zkušenosti. A to je to, co mi vadí a proč nejsem ochotný tvůj negativní názor přijmout. Mě je jinak úplně buřt, jestli si ten filtr někdo koupí nebo ne, já se ho nezastávám.
EDIT
Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2018 21:20 Sára73 Re: LeRi
No uvidíme....za měsíc, za dva poreferuju, jak to vypadá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 21:01 Muž LeRi [315] Re: Sára73
Ok i když pominu fakt že ho máš opravdu krátce + to že ti dali celou novou hlavu po reklamaci , tak připouštím že to může být nějaká vada ale opravdu si myslím že je to spíš tím že je prakticky nový .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:53 Sára73 Re: LeRi
Když jsem začala řešit problém s tím vrčením, tak jsem ještě doufala, že je to "rukama" a že třeba já dělám něco špatně, takže jsem filtr zkoušela prázdný, bez náplní...rozdíl žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:42 Muž LeRi [315] Re: Sára73
Matrix potažmo Pemza jsou lehké materiály a s tím souvisí má další zkušenost , jelikož má ten filtr průtok 1000lh (to jako nový) tak jsem ze začátku párkrát usel doplnit právě pemzu protože ji proud vody ve filtru dokázal (jelikož nebyl opravdu úplně plný koš) rozpohybovat tak že to chrastilo , na tom je potřeba si dát také záležet a poznáš to když filtr odpojíš ze zásuvky a znovu zapojíš ( zacvakání právě toho volného materiálu) ;-) Ps: nevím jak lehký je substrat pro a máš ty materiály v síťce nebo na volno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:33 Sára73 Re: LeRi
Koše byly plné......jeden koš válečky, jeden koš molitam a vata a v jednom koši matrix (co dávaj k filtru zdarma)....teď jsem dala ůplně dolu molitan a válečky vyměnila za ten substrat pro.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:31 Muž nekdo [355] Re: Sára73
nemám sun sun, ale u jiného mi to hučení dělala ta "keramická věc" alias rotor cerpadla - jednou kdyz vypadla takova ta plastova cepicka (nevim jak to ma resene sun sun) a jednou kdyz prasklo to hrdlo okolo - nerikam, ze to tim nutne je, jen ze me to delalo z techto duvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:27 Muž LeRi [315] Re: Sára73
Ehm ještě jedna věc teda , ty jsi neměla v tom Sunsunu úplně zaplněné koše ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:26 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sára73
Já si bohužel myslím, že to právě není o rozdělení dle obliby značky, ale daleko širší a horší. Jde o životní postoj, který je pro někoho nepřijatelný. Mít značkové boty. Jezdit v Německém autě případně používat předražený (pro mnohé nenahraditelný) iPhone.

Navíc pokud tento názor začne šířit někdo neznámí proti matadorovi s přáteli mezi redaktory nebo obdobnými názory. :)

Shrnula jsi to přesně, pro spoustu lidí je výhodná cesta něco měnit, každé dva roky za nové a dokonce to vyjde ekonomicky laciněji, ale nebudu tvrdit že to je kvalitní TOP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:24 Muž PetrO [752] Re: Sára73
No, tak já se také přidám.
Také jsem tady řešil hlučnost filtru SUNSUN HW-703B u našeho velkého akvária. Je zavřený ve skříňce pod akváriem a uvnitř stojí na karimatce. V místě, kde se hadice opírají o skříňku jsou podloženy taktéž proužkem karimatky Přes den je to OK, není nic slyšet. V noci, ale mírné vrčení slyšet je. Je pravda, že po nějaká době mi to přijde o hodně lepší. CCa. 1 metr od nádrže stojí naše stará lednice a když spustí, tak je filtr ten nejmenší problém :-)

V malém, 30 litrovém akváriu používám krátkodobě externí filtr SUNSUN HW-603B.
Sem tam na něj musím sáhnout, abych vůbec zjistil, že je v provozu.
Nemůžu na něj říct půl slova.
Ale rozhodně na něj nechci dělat nějakou "reklamu".
Používám ho jen krátce..

Stejně se za chvíli dozvím, že se pletu a všechno je úplně jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:19 Muž O.Tom [439] Re: Sára73
Jo, to pískání dělá ta rampa :)
Měl jsem to tak u JBL 1501, ty dírky jsou nesmyslně malé.

Co se hlučnosti rotoru týče, může to trvat i týdny... než se utiší a nebo než se dá spolehlivě říct, že je vadný, méně kvalitní kus.
A opakuje se to snad při každém čištění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:12 Sára73 Re: ctibum
U mě to není hadicemi....vrčení vychází přímo z hlavy filtru....zrovna včera jsem do něj ještě vlezla (i když jsem se dušovala, že už to dělat nebudu), přidávala jsem do něj substrat Pro, co už se mi nevešel do JBL...tak jsem ještě jukla na rotor a už to bylo pěkně oslizlý, takže pochybuju, že to vrčení přestane.
A abych to neměla všechno tak zalitý sluncem....nový JBL jede fakt pěkně, jen si tak hezky šumí, ale začala mi pískat rozstřikovací rampa, ať dělám, co dělám furt "píská"...tak mě napadlo, že bych v ní trochu zvětšila díry...snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:11 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
Dobrá, tak jsem rád že jsi v dobrém rozmaru a věnuješ mi odpověď, děkuji a přidávám ti svoji poslední odpověď.

Ano, LeRi a Mirek (ostatních bohužel moc není), hodnotí něco co mají doma což je správné, perfektní a užitečné, ale bohužel LeRi dle mého názoru, hodnotil někdy až příliš neobjektivně a zaujatě s ohledem na dobu jak dlouho filtr má doma a používá.
Proto jsem začal tu značku také hodnotit a to pouze v rozsahu mé osobní zkušenosti s tímto filtrem. Toto právo hodnotit mám a využívám. Zároveň poukazuji, že se tato značka v současnosti těžko hodnotí jelikož je relativně nová a není na ní mnoho referencí. Každý soudný člověk si ze všech hodnocení vybere to správné, takže bohužel humbuk a kampaň děláš hlavně ty a tobě podobní jelikož asi nejste připraveni na negativní názor.

Kdybys nepsal plky o zkorumpované zaujaté redakci, což jsem nikde nepsal a raději se podíval, že nejsem oprávněný uživatel (na což si nijak nestěžuji), tak buď to téma založíš sám nebo to necháš na jiných Oprávněných uživatelých (pokud budou mít zájem) ať si to založí sami. Každopádně tvoje připomínka vůči mě je mimo mísu.

rybicky.net/vyrobky/3176-sunsun-hw702b
rybicky.net/vyrobky/3181-sunsun-hw603b
Nezdílím tvůj optimistický názor, že toto jsou relevantní recenze co někomu pomohou. Já se k tomu vyjadřovat nebudu jelikož mi to v nádrži nehrčí.

Tvůj názor na formu mého vyjadřování ti neberu, vyjadřuji se tak jak si podle mě diskutující zaslouží (přiznávám baví mě to), přímé vulgarismy nepoužívám a nejsem si vědom žádného porušování pravidel fora.

Osobně tvé příspěvky sleduji se zájmem, jelikož mě irituje jak reaguješ na ostatní přispěvatele a překrucuješ smysl některých mých příspěvků a následně necitlivě promazáváš vlákna, a pak některé příspěvky postrádají smysl. Zároveň jsi jedním z největších spamerů Off topiců. ano a to nemažeš.

Ad Toma - nehledej v tom hlubší smysl, byla to pouze reakce na smázání mého příspěvku, kde jsem vzkazoval Tomovi, že se těším na další negativní palec od tohoto přízraku :) Evidentě to někoho ze správců natolik pobuřovalo, že to muselo být smazáno (asi to bylo buranské nebo urážlivé)

Dělej nadále svoji práci, ideálně trochu citlivěji možná i lépe, výhružky Banem jsou mi popravdě u "sedinky". Pokud toto forům má působit otevřeně pro veřejnost, je holt někdy nutné zkousnout i slušné negativní příspěvky. V opačném případě to postrádá hlubší smysl. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:44 R Muž ctibum [6921] Re: Sára73
On ten hluk může způsobovat třeba přenos vibrací hadicemi na skříňku nebo kryt, pokud je tam kontakt. Vibrace samozřejmě bude vycházet z čerpadla, ale to hluk samo o osobě způsobovat nemusí. A podložení filtru nebo hadic třeba molitanem mi nepřijde jako žádné velké drama, pokud to je jediný "problém" levné kopie...

Já mám například v komorovém filtru čerpadlo 4AQUA, což beru jako no-name. Zdálo se mi hlasité, tak sem pořídil Eheim Compact, které dělalo kravál (vibrace) nesrovnatelně vyšší. Při reklamaci byl na prodejně absolutně bezhlučný. Doma mi dělá kravál pořád, nic jsem nevymyslel, tak ho mám na přečerpávání vody z kanystru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:24 Sára73
Trochu mimo téma hlučnost.......ale když čtu, jak je to tady rozdělený na dva tábory, tak bych ráda napsala jako člověk, který není zastánce jedné určité značky filtru, tak snad budu pokud možno objektivní.

Co se týká filtru SUNSUN 702A....nemůžu posoudit spolehlivost...recenzí je opravdu málo a nejsou staré třeba 3-4 roky, ale filtr funkci plní...filtruje vodu....co jiného od filtru chceme??...objem filtračních hmot je dle mého dostatečně veliký...a filtr dále vlastně "jen" zajišťuje", aby nám neumřely ty hodné bakterie, které potřebujeme, aby akvárko fungovalo. Můj filtr je hlučnější....ale je to relativní....spát se u něj nedalo, ale v obývacím pokoji přes den nebyl slyšet vůbec, takže pro člověka, který nemá akvárko v místnosti, kde se spí je to nic proti ničemu, i když není úplně tichý.......je to levný filtr, ale ne každý si může dovolit drahý filtr nebo respektive mu může připadat předražený....který, ale ve své podstatě dělá to samé....žene vodu přes filtrační média a udržuje naživu bakterie.....nebo si to alespoň myslím......
Myslím, že i dnes spoustu lidí provozuje akvárka s tzv. honiči vody...oproti tomu je je vnější filtr, byť z číny, stoprocentně lepší varianta. Taky vše ukáže čas, myslím, že díky ceně se fitr časem mezi akvaristy rozšíří a budou tedy přibývat zkušenosti a recenze...za několik let se teprve uvidí jestli platí heslo "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci"...nebo jestli zjistíme, že i levnější věc může dobře fungovat.

Když jsem pročítala zdejší fórum kvůli té hlučnosti, tak se několikrát opakovalo, že žádný filtr není úplně tichý a že "hluk" je relativní....co jednomu nevadí a připadá mu tiché, tak druhý posoudí jako již nevyhovující hlučnost....
Ohledně zajetí filtru a jeho následné snížení hlučnosti si myslím, že je pravda....můj "malinkatej" exterňák" hučel skoro 3 týdny, dneska ho neslyším ani v noci, když je ticho a filtr stojí jen tak na koberci vedle akva...žádná skříňka, žádný podložení molitanem....a ze začátku jsem na něj v noci musela hodit polštář, protože fakt hučel....u mýho číňana, který si vesele vrčí si nemyslím, že by to fungovalo stejně....ale za necelé 2000,- mám velký fitr, který funguje, akorát holt musí být zabalenej do peřiny....pokud bude těsnit a nepřestane fungovat měsíc po skončení záruky, tak to byla dobrá koupě....pokud tomu tak nebude, už jsem v životě přišla o víc a ráda sem potom napíšu, že mě tento filtr zklamal.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2018 18:51 Jarda62 Re: bobik0cz
Nemluvím o součástce. Vidíš to tam snad někde něco podobného napsané? Psal jsem zajetí, pochybuju že by se zajel nějak mechanicky.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 18:35 R Muž ctibum [6921] Re: bobik0cz
Dobrá, jsem v dobrém rozmaru a věnuji ti tedy ještě jednu, poslední odpověď...

LeRi, Mirek a jiní hodnotí to, co mají doma a s čím mají osobní praktické zkušenosti. Jim to funguje, oni mají právo napsat, že jsou s pokojeni.
Tys ho jen viděl v obchodě, ale neustále tady píšeš, že je to šmejd.
Každý, ať si udělá svůj názor na věrohodnost názorů...

Založit téma může každý oprávněný uživatel. To nedělá (jen) zkorumpovaná zaujatá redakce...

Pak je tu atlas výrobků, kde máš SunSunů několik, včetně odkazů a komentářů na prezentace těch, kdo je mají a včetně možnosti připsat do karty výrobku svoji zkušenost. Pokud nějakou máš...

Na tebe tu reaguji především jako správce fóra dohlížející na pořádek. Vyjadřuješ se jako buran a jako s takovým s tebou zacházím. Nesleduju každý tvůj příspěvek, já musím sledovat úplně všechny příspěvky. Takže zas tak moc si nefandi a nic osobního v tom nehledej...

Osobně na tebe v diskusi reaguji proto, že se mi nelíbí tvůj přístup ke kritice (kritizuješ něco, co jsi nikdy nepoužíval), což jsem ti už několikrát vysvětlil a což odmítáš nebo nejsi schopný pochopit.

AD Toma... Nechápu, jak se vším souvisí a proč o něm píšeš. Nevím kdo to je, osobně ani virtuálně ho neznám, moje alterego ani placený palcovač to není. Asi už nevíš, co bys vyhrabal...

Takže, od teď jsi pro mě jen materiál, který musím sledovat a pokud budeš pokračovat ve svém projevu, budu dělat svoji práci. A počítej s tím, že mazání příspěvků bez varování není všechno, co nebudu váhat použít. Pokud si chceš myslet, že je to osobní, je to tvoje věc... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:59 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
OMG Ne ne a NE

popravdě humbuk děláš pouze ty a ten jehož jméno se nesmí napsat.

Ať si každý koupi co chce.

Chtělo by to aby ten filtr hodnotilo trochu více lidí než LeRi (cca rok) , Mirek z posázaví (cca 4 měsíce). Případně já po prohlídce v obchodě.


Stále nechápeš co píši a možná by bylo užitečnější než cenzurovat naše pseudourážky založit téma "Zkušenosti s filtry SunSun" (svého času takovéto téma bylo pro všechny jednotlivé značky), kde by lidi mohli psát své zkušenosti a názory, zda je to podle nich dobrá koupě nebo není.

Ne ty raději všude, kde napíši svůj osobní názor (který jelikož je osobní může být jakkoliv kritický) a stejně tak LeRi napíše svůj osobní názor, tak to přijdeš umravňovat překrucovat s odůvodněním, že vedu kampaň proti nějaké "Stačí ti, že je to z Číny" značce.

Stejně tak nevím co je hanlivé na faktu, že jsem chodí palcovat přízraci jako např. Toma, který dle statistik webu je dlouholetý návštěvník, který neměl potřebu si založit prezentaci, ale ani napsat jediný příspěvek. Pouze uděluje palce :)
- což je jeho právo jen mi to přijde trochu komické :) Pardon napsal 3 příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2018 16:46 R Muž ctibum [6921] Re: bobik0cz
Takže LeRi, aby mohl filtr a svoji zkušenost s ním kladně zhodnotit, musí mít dlouhodobou zkušenost (necelý rok je málo, takže tak dva roky?), ale ty na kritiku osobní zkušenost nepotřebuješ žádnou...? Stačí ti, že je to z Číny a že někdo napsal, že s ním měl problém? Trochu slabota na to, kolik humbuku kolem toho naděláš a jak často to tu ventiluješ...
S tím, co napsal DavFM se samozřejmě dá souhlasit, ale nijak to nepodporuje tvoji antikampaň. Pokud jsi SunSun nikdy neměl, a znovu říkám, nevzpomínám si, že bys tu nějaké osobní zkušenosti zveřejnil, měl bys být o poznání zdrženlivější v kritice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:19 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: jarda62
A co se prosím ztišilo v těch filtrech? (jaká součástka se zaběhla?)

Pouze se ti filtry zanesly, případně odvzdušnily. I můj předražený krám se zanesl a ztišil, bohužel konstruční nedokonalosti zanesení nevyřeší.
Také jsem začínal u levnějšího krámu než jsem koupil současný předražený a teď bych již ho nekoupil a raději lepil skleněné přepážky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:10 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
Opět meleš kraviny, ale to v tvém případě není nic nového. palec

Přečti si laskavě příspěvek od " DavFM" , když s pochopením mého máš opět evidentně problém. Případně to opět promaž jako v jiných vláknech.

Bohužel já "řvu" protože některé urážlivky nejsou schopniy unést jiný názor na jejich filtr SungKung a tupě kudy chodí tudy doporučují něco co mají doma sotva pár měsíců a nikdo stím nemá dlouhodobou zkušenost.

Pro mě je filtr SunkoFunko levně zpracovaná kopie předražených značkových filtrů, s dvojnásobnou spotřebou a hlučností tak jak to zrovna Guan smontoval ve fabrice(dle recenzí ostatních majitelů), bez dlouhodobých zkušeností lidí, proto bych si to nekoupil.

Je uplně jedno co mám já doma a co si kdo koupí, jen chci aby se nešířily úchylné fámy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:14 Muž Plastick [9] – SUNSUN HW-703B
Musím sám potvrdit že po měsíci se filtr celkem uklidnil na únosnou mez, za co jsem docela rád.
Po prvním spuštění jsem byl lehce zděšen a i po týdnu všemožného spekulování, znovu otevírání, kontroly rotoru, těsnění a neustálého odvzdušňování jsem byl dost rozladěn. Je fakt že jsou chvíle že mi vadí i tikající hodiny v kuchyni, ale když se manželka u televize po dvou dnech zeptala jestli to takto bude stále, musel jsem udělat z protihlukového SKD který mi zbyl krabici do kterého jsem ho vsadil, obecpal molitanem , starou dekou a nouzově zavřel za OSB desku než budou udělána dvířka.
A teď to hlavní, akva není ve stejné místnosti, ale v 1.patře !!! Po této protihlukové "úpravě" byl slyšet už jen v místě chodby a na schodech.
Dnes jsem to trochu odlehčil aby se UV dalo pouštět bez rozebírání celé té maškarády kolem
a ten nejhorší drnčivý zvuk se už neobjevuje. Převažuje proudění vody. Lehce se také dá na hluku ubrat stažením 4 úchytů co drží hlavu (malá kurta z auta + molitan kolem). Za deskou (dvířka ještě nejsou) už dnes není slyšet skoro vůbec. Až po přiblížení tak na 0.5 m
Každý má hladinu rušivého zvuku trochu jinou, ale aktuální stav by byl schůdný pro mě i v obýváku v zavřené skříňce, a to je už co říct.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2018 13:26 Jarda62
o tom zajetí má Leri pravdu, měl jsem několik značek vnějších filtrů a nejhlučnější byl paradoxně ten nejdražší, ale jen do doby než se zajel, teď nevím že ho mám. Měl jsem aqua novu 1200, tetry 600 a 1200, eheim 2026 a teď mám eheim 2217, 2 kusy a u každého můžu potvrdit ztišení po určité době. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 00:10 Muž jarovo [1695] Re: LeRi
môžem potvrdiť ano , ten menší mám tiež, síce krátko, ale mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2018 23:58 Muž LeRi [315] – Sunsun HW 702B
youtu.be/… aby bylo jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 16:48 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
Vyloženě hlavně kvůli tobě natočím video, v noci při úplném klidu a plky o zajetí nejsou plky ale skutečnost spojená s každým filtrem, jen zase trapně provokuješ.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=201