Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:34 Duny
Ja mám teraz Atman- At 200 čerpadlo s biomolitanovou špongiou v izbe kde spím a nemôžem sa sťažovať na hluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zmar
Molitanová kostka, čerpadlo-hlava, škrtící nástavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:23 marsz
Mám jen měsíc TetraTec In 400 a zatím ticho. Ani přiložení ucha nepomůže. Čert ví ale, co bude za pět let, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:19 Muž bigboban [19] – Ložnice
Já mám akva vedle postele. Dřív jsem měl vnitřní filtr ale ten stál za prd, do týdne byl zanesený. rozzureny Teď zkouším vnější přepadový filtr AquaClear mini. Motorek skoro není slyšet a voda jen lehce šplouchá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zmar
tak já filtry neznám, takže neporadím, ale je tu ještě možnost-nefiltrovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:05 zmar – tichý vnitřní filtr
Ahoj všichni ahoj , prosím o radu, budu umisťovat akvárium (140 litrů) do ložnice a hledám co možná nejtišší vnitřní filtr... Teď mám Eheim Aquaball v jiném akváriu, ale nezdá se mi příliš tichý, ale možná i proto, že už je asi 5 let starý... Víte někdo o něčem ještě tišším? Díky moc!!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2008 12:54 tube – PETAN
No já jsem zkoušel vyměnit v Rio 180 set od Juwelu to čerpadlo (původní 600l/hod) za 400 to se
mi zdálo taky více hlučnější než ta 600. Nakonec jsem vypreparoval původní vnitřní filtr a nahradil ho venkovním Eheim.Tak ,že jsou k mání obě případně origo filter . ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2008 23:22 PETAN – JUWEL REKORD 110
Zdravím, nemáte někdo vnitřní filtr juwel, ten model compact 400 l/h? Jak jste na tom s hlukem? Já to mám asi nějaký vyběhaný. Chvíli je to třeba úplně tichý a pak se to rozdrnčí jako prase a zase to za pár minut na chvíli ztichne. Je to nepříjemné. Koupil jsem to starší i s akvárkem a tak nevím jestli to vůbec může být tišší. Koupil jsem náhradní díl - vrtulku, myslel jsem jestli není nějká omydlená. Bohužel mám asi nějký starší model a ta co se prodává mi tam nepasuje. Je krátká a ještě ji nenarvu na tu keramickou osičku. Za každou radu budu vděčen. Byl bych ochoten koupit i celé to čerpadlo, ale zase se bojím jestli mi bude pasovat do té "krabice" filtru. Je to akvarium rekord 110, ale je starší a azdá se mi že už to s těmi novějšími ač nesou stejné označení není kompatibilní. díky a hodně zdaru PETR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2008 08:59 langosh – Re: Paul Ramon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 21:54 Muž Paul Ramon [17]
Jediná nevýhoda filtrů Tetra TEC je takřka nemožnost koupení náhradních dílů (snad kromě vrtulky), ale i tohle je snad už vyřešeno - někdo zde psal, že náhradní díly jsou už dostupné v Německu. Musíme také doufat, že si toho všimnou i čeští prodejci a rozšíří svou nabídku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 20:01 Kahan – Díky všem
Tímto děkuji všem přispívajícím za zkušenosti. ano Hnedle se lépe rozhodnouti. fakt díky !!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 19:03 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Jak to tak čtu tak Tetra je asi jeden z netiších filtrů...Vždycky jsem na tyto filtry slyšel jen samou chválu a tak jsem ho asi před měsícem koupil a můžu jeho kvality potvdit...Neshledal jsem na něm žádné nedostatky (nekteří uživatele tu psali o ventilech ale špatnou zkušenost zatím nemám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 18:20 langosh
Mám Eheim Classic a Tetratec a mohu říci, že TT je výrazně méně hlučný než Eheim, pokud se v jeho případě dá ještě o nějaké hlučnosti vůbec mluvit :) ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 16:03 Muž Tonys [16]
hmmm já mám už asi přes rok Elite 50w vnější filtr je sice tichej, ale už jednou mi exsnul rozzureny takjsem byl dost nasran** jelikož nebyl nejlevnější a rekalmace byla nemožná jelikož jsem ho kupoval v sadě s akvárkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 15:36 Muž Přéma [23] - Amerika
Tetra Tec EX palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2008 15:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Paul Ramon
Připojuji se. TETRA TEC EX je nejen v tomto směru velmi dobré řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 15:16 Muž Paul Ramon [17]
Dnes, když jsem zapínal svůj filtr Tetra Ex 600 po odkalování aqua, jsem se vyděsil, jaktože po zasunutí zástrčky neběží a až pak jsem zjistil, že vlastně normálně běží :) Tolik k tomu, jak je hlučný. Samozřejmě, že tiché budou i ostatní (Eheim, Fluval, Sera). Ale to, že filtr Tetra vlastně vůbec neslyším (a to ho nemám ani ve skříňce), můžu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 14:55 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Vlastním Tetra 700 a není slyšet vůbec nic...Jako by ani nebyl zapnutej v zásuvce - prostě absolutně tichej filtr.Ale to neznamena ze by ostatní filtry jako např.: Eheim nebo Fluval meli byt hlucne...Ikdyž s nimi nemam szkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2008 14:41 Muž meroň [18] - Rostliny
DonJuanKarlos napsal: Ono i nejlevnější Atman 200 je tichý

Ten můj tedy tichý není a vibruje s ním celé akvárium (a to byl jednou reklamovaný pro hlučnost).

Atman 200 tedy rozhodně tichý není, já jsem ho taky zkoušel reklamovat, ale v obchodě mi řekli, že mi to nikdo neuzná, ještě to tam zkoušeli přede mnou a řekli mi, že to vůbec není hlučné (no mezi dalšíma 30 akvárkama bylo snad jasné, že to asi slyšt nepůjde rozzureny ). Ale asi záleží jaký kus se nám poštěstí koupit, při té nízké pořizovací ceně se není asi čemu divit :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 14:39 MarianV – Re: Mrakoplash
Fakt je že je v provozu teprve 2 měsíce, ale proti vzuchovýmu kompresorku podloženýmu molitanem co jsem měl k předchozímu akva to je prostě tichý. Ze skříňky prostě žádnej hluk neslyším ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 12:22 R Muž Mrakoplash [1776]
TT EX 700 - nejsem si jistej ze je v provozu :-D (tichounkej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 12:14 Muž wayn [79]
DonJuanKarlos napsal: Ono i nejlevnější Atman 200 je tichý palec
Ten můj tedy tichý není a vibruje s ním celé akvárium (a to byl jednou reklamovaný pro hlučnost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 22:07 MarianV
Tetea EX700 zavřený ve skříňce pod akvárkem a vůbec neslyším, že je v provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 20:45 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Mam Eheim Classic( je najtichší) , Eheim aquaball( ťažko sa mi pri ňom spí, myslel som že bude tichší) a Eheim Liberty( skoro nepočuť).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 19:01 Muž DonJuanKarlos [30]
Ono i nejlevnější Atman 200 je tichý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2008 18:44 Žena Janica [5]
ahoj Mám Fluval 305, akvárium mám v ložnici,vůbec mě neruší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 18:42 Muž bunda [28]
Již to tady bylo mockrát diskutováno. Já jsem koupil Tetru 700 a není slyšet vůbec. Každý bude ale chválit svůj vnější filtr, protože jsou tiché všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 18:39 Kahan – Hlučnost Filtrů
Senza den všem ! Rád bych si přečetl zkušenosti s hlučností filtrů, zejména EHEIM ECCO A CLASSIC, TETRA 700 A FLUVAL 205 nebo podobné...děkuji všem, kdož přispějí svými zkušenostmi.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 17:21 Muž vencisimo [7]
MiHL: s tim odvzdušněním to u 04 a asi i u 05 vymysleli, protože sem s tim nikdy neměl problém a to do toho filtru ještě pouštim CO2, maximálně, když ho složíš a zaplavíš vodou, tak během první půl hodiny udělá 3x chrrrrr a vyplave spousta bublinek, ale to je všechno a jede to pěkně neslyšně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 17:13 Muž MiHl [55] - Cichlidy
samozřejmě, že mi to tam chybí napsat o něco lépé... variantu "počkat" používám v případě, že filtr není ticho, normálně filtr slyším jen když si k němu dám vysloveně ucho, jinak ne. Jestli ho to přejde, tak je to pouze v případě, že dělá trošku hluku, ale to neznamená, že se vyrovná chrápajícímu člověku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:29 Muž chicko [124]
u příčiny, která nám není známa (nemyslím jenom neobvyklý hluk), je poměrně dost riskantní čekat že to přejde.....ovšem v tomto případě kdy je fitr nový, nebo po čištění to berte z nadhledem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:27 Muž MiHl [55] - Cichlidy
trochu to shrňme, filtr může hučet protože
1)je rozbitý - pak reklamovat

2)je přiškrcený/ucpaný - vyčistit trubky a sání a otevřít kohouty

3)je tam vzduch (alespoň u mého fluvalu 203 nejčastější příčina, dostat ho ven bývá obtížné a na několikrát, snad to u x04 a x05 vymysleli už lépe - naklonit a zahrkat, pokud jakoby zašumí a utečou ven bublinky (rozstřik mám pod hladinou) tak opakovat)

4)problém s nedobře usazeným rotorem/osičkou - vyndat a znovu uložit

5)problém patrně u gyrostatického vystředění rotoru - někdy prostě rotor startuje z tak blbé pozice, že se pak stále klepe, pomůže vypnout, počkat tak 2 vteřinky a zapnout (případně tak 2x - 3x zopakovat)

6)blíže neznámá příčina - obvykle ho nejdéle za den přejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:25 Muž chicko [124]
ještě mne napadlo, že to chčení může způsobovat poskakování celé vrtulky i rotorem(magnetem), po týdnu až 14 dnech by to mnělo vymizet, přotože se magnetka (rotor) obalí tím slizem(bakteriemi) no a pak už to nemá kam poskakovat...tento druh problému by měl vydávat stabilní chrčivý zvuj, ale ne moc hlasitý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 15:50 Žena bucliik [99]
já ho jednou odvzdušňovala jak blbá, pořád hučel, pak sem si říkala že jako naprosto netechnickej typ počkám na přítele-mezitím se to samo jaksi vyřešilo, nechala bych ho jet a uvidíš, když nikde není překážka tak snad jen ta bublina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 15:36 Aleš
Žádná překážka, nebo přiškrcení, stříká to z něj jako z hasičáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 14:53 Muž vencisimo [7]
Já mam 204 a kamarád taky a ani jeden neni vůbec slyšet, začne ale být slyšet, když se ucpe sací koš, nebo když ho hodně přiškrtíš, takže bych se taky podíval, jestli neni někde nějaká překážka, která dělá odpor průtoku vody, třeba že máš přivřenej ten ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 13:30 Muž georged [44] - Živorodky
Já ho mám ve skříňce pod akva a přes skříňku nic neslyším :-D... takže tam nějaká chybka bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 13:04 jonathane – re
Urcite je tam nejaky vzduch...vzdycky kdyz jsem cistil svoji 104.....tak jsem s nim, kdyz se rozjel, zahybal do vsech stran, abych tak umoznil, vzduchu, ktery tam zustal snadnejsi odtok z kanystru.....jinak jsou to temer bezhlucne filtry... palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:33 Žena Danila [4489] - Sumci
Mám Fluval 305 a je úplně tichý. Zkus rozebrat horní víko a zkontrolovat, jestli je dobře nasazená vrtulka na keramické osičce. Může to být i tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:31 Aleš
To ne, chrčivý zvuk - daný tím, že je v něm hodně vzduchu to není, jen se mí zdá, že oproti tomu Tetratec je tak 5x hlučnější. Zase to není traktor Zetor. To pro upřesnění. Možná, že časem se trochu zklidní, nějak matně si vzpomínám, že ten Tetratec byl také zpočátku trochu hlučnější, ale ne tak, jako Fluval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:21 Muž georged [44] - Živorodky
Mám taky Fluval - a 205 je krásně tichý. Pokud ale vydává silný chrčivý zvuk, tak je v něm vzduch a je třeba ho okamžitě vypnout ! Hrozí zničení ! Mají na sobě takovou ruční pumpičku, kterou se musí napumpovat plný vody, než se spustí !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:59 R Muž Silent [5949]
Já mám Fluval 305 a ten jen tiše šumí. Rozhodně by neměl hlučet. Buď je vzduch v rotoru, což by mělo po chvíli přestat, nebo je vadný rotor a pak je třeba reklamovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:24 Muž chicko [124]
no možna je v nem vzduch, který vydáva rachot a nebo mas shit..... neměl by být hlučný, zkusil bych reklamovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:19 Aleš – Hlučný filtr
Pořídil jsem si nový filtr, a to venkovní Fluval 405, po rozjetí se mí zdá být hodně hlučný, mám u jiného akva Tetratec, a tam jde slyšet pouze průtok vody, a to když si dám ucho přímo k filtru. U toho Fluval se mí zdá být hodně hlučný motor. Jaké s ním máte zkušenosti, co se týká hlučnosti, nebo mám nějaký shit? Obecně se mí ale zdá být Tetratec lepší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 10:50 Muž ekvb [0] – eheim 2006
Ahoj,
mam v mojej 37l nadrzi filter eheim 2006 (obdoba 2206) a som spokojny, filter je tichy, je nastaveny na minimalny prietok a vsetko funguje tak ako ma.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 12:33 Muž Norton [109] – Fluval
Fluval je tichý filtr, to je fakt. Ale... má malý objem filtrační hmoty a příliš silné čerpadlo. Podle výrobce by pro Vás měl být Fluval 1, ovšem proti Vašemu stávajícímu BluWave je to z hlediska filtrace moc velký krok zpět (snad mimo hlučnost, což je subjetivní).
Je spousta interních filtrů, zkuste prohledat diskuse. Někde jsem četl chválu na Shark ADV 1 viz.: www.exo-eko.cz/… a ten myslím, že prodávají v různých "BauHornObihauseh"

Osobně však v případě interní filtrace preferuji akvacit s čerpadlem, nebo pro malé akvárka "bublifuk".
Tož víc nemám co bych dodal... ;-)
;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 10:45 athaya
no dobre... ...len malo z tho som pochopila :). bol by teda dobry aj ten fluval? myslim bez uprav? je hlucny alebo tichy? ktory je lepsi fluval 1 alebo fuval 2? mam 37l akva tak neviem. a kolko by asi stal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 10:00 Muž Norton [109] – Fluval
Fotka k příspěvku Fluval 2+ mám právě v 45tce (je vidět na fotce). Je jinak v pohodě, akorát jsem jej dost drasticky upravil... Původní držák "molitánků" vyhodil a tělo spodní části ořezal. Nakonec z něj zbylo vlastně jen čerpadlo a trochu plastu okolo. Tak mne napadá, použít biofiltr č.1, nebo č.2 (také modrý hranol) a k tomu samostatné malé čerpadlo, něco jako Atman 201. Podobný mám v trigonu i s fotkou. Použil jsem čerpadlo Powerhead 201. Proč píšu jednou o Atmanu a podruhé o Pewerheadu? U Powerheadu je totiž o málo menší průměr nástavce a je potřeba jej malinko utěsnit, vnitřní trubky „biofiltrů“ pasují přímo na Atmana… Je to účinné, nebublá to a dá se k tomu přidělat "děrovaná trubka" na výstup. Ovšem s čerpadlem Atman 201 také nemám zkušenost, ale vzhledem k jeho ceně bych neváhal jej jednou za rok, dva vyměnit.
Na fotce "zničující úprava" Flivalu 2+ hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 09:16 athaya
hmmm... ten filter bude asi problem najst.:-O asi najvacsi vyber akvaritiky maju v hornbachu a zda sa mi ze ho tam nemaju. no neviem este asi pozreme zarucny list od akva a mozno este nieco vymyslime. a co hovoris na ten fluval 1/ 2?a o tomto filtri su chvali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 06:27 Muž Norton [109]
Fotka k příspěvku Milá Athayo, slyšel jsem o Eheimech samou chválu. Ovšem konkrétně s tímto filtrem zkušenost nemám, jen pokud bych se rozhodoval, čistě hypoteticky, tak bych bral právě Eheim. Co se provzdušňování týká, tak je podle mne při použití podobného filtru zbytečné, voda se okysličuje dostatečně pohybem hladiny. Navíc bych na výstup přidal „rozstřikovací rampu“, aby se proud vody co nejrovnoměrněji rozptýlil. Viz foto z mé 45tky.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=1201