Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kleopatracz
Stačí nasypať trochu krmiva na niečo tmavé a ak tam behajú svetlí maličkí "chrobáčikovia" - len také bodky, sú to roztoče. To by znamenalo, že krmivo nie je čerstvé, však? Ten mráz pomáha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:54 Žena kleopatracz [59]
No, plave tam malinký bílý bordel, a některé se zcela viditelné pohybuji coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kleopatracz
Hýbať? coze No ja som mal Tetra Delica Menu a po čase sa mi to tiež hýbalo, lebo sa tam premnožili roztoče: rybicky.net/vyrobky/393-tetra-delica-menu
Ale to by muselo byť už dlhšie otvorené. Ak to roztoče ešte nezničili, je dobré to dať na noc von na balkón - tieto silné mrazy roztoče zlikvidujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:45 Žena kleopatracz [59] Re: zervan
Jak moc jsou vysušené? Ono se mi to tam začalo hýbat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kleopatracz
Rovno do akvária, to sú pomleté žiabronôžky vysušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:35 Žena kleopatracz [59] – Artemia
Ahoj, asi to bude blbej dotaz, ale přesto.. koupila jsem Tetra Delica Artemia (mražené sušené v 100% přírodním stavu). Mužů je dát do akvária, nebo líhnout v líhní? V návodu píšou podávejte 2-3x týdně menší porci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 07:52 sachlj
díky, zkusím to..včera jsem koupil z číny set sladkovodních i se žrádlem...tak uvidím, ty slanovodní mám roky z několika zdrojů v původních obalech..nechám to na přírodě, když se vylíhnou tak dobře a když ne tak to na podzim vyliju a bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 19:49 JoKa Re: sachlj
Čínské jsem také zkoušel. Líhnivost poloviční oproti třeba Sanderskám...

Na čínské dávám 30g na 4l vody, ale reefové soli, ta má vyšší salinitu. Kuchyňské 45g na stejné množství vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 17:33 Muž motýlek [275] Re: sachlj
je to velmi pravděpodobné, ale i vajíčka artemek mají určité cykly líhnutí ... takže náhoda je většinou blbec, ale někdy se i povede ;-) ... já líhnul osm i více let staré vajíčka - ale měl jsem je dobře zavřené v ledničce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 16:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: sachlj
Tak jestli se Ti nelíhne teď, tak jaře se nevylíhne tuplem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 15:48 sachlj
máte někde přepočet na litry vody kolik kuchyňské soli? mám doma několik balení vajíček z číny, nikdy se mi z nich nic nevylíhlo ale zkusím dát na jaře na balkon kýbl od primalexu se slanou vodou a všechno to tam nasypat..snad se něco vyklube...potřebuji do akvárka velké..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:51 jurek Re: Jorki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:00 Jorki – Jak odskořápkovat artemii
Může někdo popsat jak odskořápkovat artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 08:49 Muž motýlek [275] Re: madomaja
já to tím krmil jen proto, že to používám pro většinu rybek ... myslím si, že je zcela jedno co těm artemkám dáš ... rybkám dávám SAK přelitý vařící vodou - lépe to berou a třeba neonky nemají ty problémy, kdy se do zažívacího traktu dostane s krmivem i vzduch a pak "poskakují" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 22:55 madomaja
Mamloch napsal: já to zkoušel, prostě jsem do 2l akvária dal vodovodní vodu, cca 3 vrchovaté kávové lžičky mořské (akvaristické mořské, ne z potravin) soli, pak stačí nasypat pár vajíček a dát to na okenní parapet, lepší v létě, kdy je to ohřáté, a nebo nějak ohřívat, aby to nebylo studené, není potřeba vůbec vzduchovat, vajíčka se vylíhnou i tak
je dobré mít ještě nastartovanou zelenou vodu stejné salinity, řasa v tom roste líp než ve sladké, prostě voda z akvária+mořská sůl do 3l lahve na parapet a za 10-14 dní je nádherně zelená, to pak přilévat artemiím podle potřeby
artémie krásně rostou a množí se bez vysoušení, ale produktivitu ke krmení jsem nějak nezkoušel, spíš jsem je jen pozoroval :), zdá se mi, že se to množí líp, než sladkovodní, na odchov potěru to ale moc nebude, protože pak se to rodí postupně, spíš tak že člověk má různé velikosti když to sklidí najednou


Ta slaná voda, ve které je mám se kazí, co s tím? Musí se měnit? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 20:26 madomaja Re: dudak
dudak napsal: poslal jsem vám zprávu s linkem ke stažení publikace, kde se toho o chovu artemií do dospělosti dočtete dost. ahoj
Dobrý den, můžu taky poprosit? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: madomaja
Vodu neměníš,celý je to postavený přefiltrování vody artemií,před lety jsme tu blbli se s sladkovodní žábronožkou.Já mám asi 4 tis l plast nádrž a tam si sní hraju 5 let každoročne mi tam plave několik tisíc ks,ale nestarám se o ní a nemám jí pěknou je bílá , můj kamarád Olda jí krmí spirulinou a má jí úžasnou tady je na jeho video odkaz.
Když to vidím tak letos jí budu věnovat péči

ceskycichlidklub.eu/…

youtu.be/…

rybicky.net/forum/15714…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:52 madomaja Re: motýlek
Koukala jsem na to krmení SAK55, ale je tolik druhů a já nevím, kterej by byl pro ty artemky nejlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 19:10 Muž motýlek [275] Re: madomaja
já už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že jsem vodu občas vyměnil ... jen jsem to přelél přes cedník od čaje ... ale těch dospělců tam bylo jen pár - možná dvacet/třicet? ... ona ta slaná voda se asi moc nekazí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 18:24 madomaja Re: motýlek
už jsem si ty informace našla v jiné diskuzi, jen mi ještě řekněte, když jste to měl postavený na okně tak dlouho, nekazila se voda?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: madomaja
ano rozpustit a nakapat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:32 madomaja Re: rriki
máš na mysli klasické pangaminové tablety? a ty nadrobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:26 madomaja Re: motýlek
nechci je dál rozmnožovat, jen bych chtěla, aby byly větší pro větší ryby :-) a mám jim vzduchovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: madomaja
Začni přikrmovat pangaminem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:10 Muž motýlek [275] Re: madomaja
možná už jsem to někdy dříve psal - dal jsem je do misky od masa, mírně slanou vodu (asi tak desetinu oproti líhnutí) a přidal jávský mech a krmil SAKem ;-) ... asi za měsíc se u některých (samiček?) objevily na konci ocasu vajíčka a pak se vylíhly další nauplie ... ale prakticky je to k ničemu - jen jako pozorování ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:45 madomaja – Růst doma vylíhlé žábronožky
Ahoj, může mi někdo poradit, jak dosáhnout toho, aby mi žábronožky vyrostly? Koupila jsem pro ně krmivo Liquizell, ale ani po třech dnech nevidím, že by se zvětšily. Líhnu v obyčejné kuchyňské soli. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2016 19:27 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,chtěl bych se zeptat,kde se seženou ty víčka na artémku? Viz obrázek rrikyho v tomto tématu z 06.05.2016 21:15

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 09:47 Muž TRULY [164] Re: Deepinpeat
tak teraz to riesim cez vzduchovanie ale dnes asi skusim aj ten odporucany druhy sposob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:24 Deepinpeat Re: TRULY
No to sítko by myslím nebylo nic moc. Každá várka artemií může mít jinou velikost vajíček a nejde to z toho dost dobře vypláchnout. Kdyby tenhle způsob fungoval, tak by to používali profesionální farmy. Ovšem ne, používají bud dekapsulaci, nebo magnetickou separaci. V malém množství, což je náš případ, stačí použít kvalitní vajíčka a líhnutí bez vzduchování v kombinaci se světlem. Když se líhne ve flašce, vždycky tam něco zbude, ale ta separace jak jsem jí popsal, je pak většinou dostatečná a hlavně se udělá uplně sama, asi tak za 5 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:18 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-)
Baterka :)
nehovorim ze zle pises ake to sitko by boko rychlejsie a menej pracne :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 20:56 Deepinpeat Re: TRULY
Dej tu odsátou artemku do ploché misky od masa nebo zmrzliny, natočené užší stranou k oknu a za pár minut si s trochou šikovností nasaješ do stříkačky nebo pipety téměř čistou artemku. Taky pomáhá, když se to nechává stát před stažením, to ještě přisolit, ta vajíčka líp vyplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 20:52 Muž TRULY [164]
Viete mi poradiť veľkosť sitka aby som vedel vytriediť vajíčka od artemky?
Momentalne mam 120tku a to stačí a nejde mi to odstať bez toho aby som neodsal aj vajička. Musim to prerobiť ale chcel by som to spraviť tak že by som prelial vodu, zachytil prazdne škrupiny a nasledne prefiltroval čistu artemku. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 22:49 Muž TRULY [164] Re: Deepinpeat
tak zdalo sa mi ze niektote ho maju take ale niejtore vobec. Zajtra sa na to pozriem blizsie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2016 22:45 Deepinpeat Re: TRULY
Ze potěr žere artemku se pozná podle oranzoveho bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 22:42 Muž TRULY [164] Re: cezarmilan
tak m e sa uz zadarilo druhy den. Idu za svetlom baterky ako besne a tsk som ich rovno vycucol slamkou a hadickou. Len mam pocit ze take dvojdnove si celkom ziju aj v sladkej vode a zrejme budu fakt velke. Drobne pancierniky behaju po dne a hryzu co najdu na zemi ale tsk neviem povedat ci zozrali aj nieco z artemky aj ked sa mi zda ze je to tsk akhrst to tej tlamky. Kupim este sitka a uvidime. Ak mi pancierniky nebudu dochnut najblizsie 3-6 dni tak mi je jasne ze jedia artemku. Medzitym dalsich 35 ikier tak uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 21:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
www.youtube.com/…
to je moje video ako liahnem ja. keď si zadáš na YT brine shrimp, tak tam nájdeš návodov kopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 22:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Kazda artemka je jinak velka, ale nemel by byt zaden problem. Nejlepsi je mit 2 flasky a menit to kazdy den vecer a napozitri rano mas hotovo na cely den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 21:46 Muž TRULY [164] Re: DavFM
okejjdik..Ccem sa este spyat ci pre male pancierniky bude dvojdnova artemka uz velka.
Mam 7ks v 12l tak ma zaujima ci dokazu artemku chytit alwbo ci ju zjedia ked zacne hynut a ci teoreticky poter zje aj vacsiu artemku ak uz je na dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 21:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Vypni vzduchovani, pockej 20 minut a pak to stahni na sitko. Zadne vajika uz by tam byt nemely. Neumim si predstavit, ze bych ty vajicka z toho sitka pak mel dat zpet do flasky, myslim si, ze by se na to sitko nachytalo jeste vice nevylihnutych vajicek nez kolik uz jich tam bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 21:15 Muž TRULY [164]
Viete mi odporucit velkost dvoch sitiek?
Chcel by som najprv precedit komplet vodu tak aby mi na sitku ostali len vajicka a artemia odtiekla prec a potom zase precedit vsetko kde je artemia ale uz tak aby mi ostala len artemia bez vody ovsem.
avajicka by som tak dal dalej liahnut a artemku spotreboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:35 Muž navik [908] - SumciRe: TRULY
Také záleží na teplotě za jaké je líhneš. V létě jsem je cedil po 24-28 hodinách, teď co se ochladilo to trvá o pár hodin déle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:25 Muž TRULY [164] Re: FrantisekP
tak ja so nesnazim ailit len ide o to ze na to cakaju mali panciernici :)
Ale asi tu flasu zajtra prerobim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:51 Muž FrantisekP [54] Re: TRULY
Já myslím, že to noc řešíš. Zapni vzduchování a když tam zítra ráno nic nebude, necháš to tam do večera a pokud se to nepodaří, prostě to vyleješ a začneš znova. Svět se nezboří ;)
Kdyby to nešlo, vraz tam hadičku shora a neměl by být problém - teda myslím si, že ho nemáš ani teď a jen musíš vydržet.
Já doteď nalíhnul 4 flašky, takže netvrdím že vím vše, ale neměl sem jedinej problém...
Půl litru vody, sůl jsem nehrotil na gramy ale od oka necelou malou lžičku a od oka artemky. Poprvé málo, podruhé moc a pak jž to bylo plus mínus akorát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:38 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: DavFM
napr www.akvaobchod.eu/… ma 180mikro. Ked som pustil cez 190mikro nejaka ta artemia(dajana) prešla cez sitko ale cez 125 mikro neprejde ani jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Dominick
Nevim jakou hustotu maji ty sitka od eisenvorta,ale barva by pres to netekla, sotva pres to tece slana voda :-)
No az to precedis,tak koukni jestli v te vode nejaka artemka nezustala. Pres puncochu tam toho zustavalo fakt moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:51 Muž TRULY [164] Re: FrantisekP
Fotka k příspěvku zabudol som pridat foto

Je v poriadku ak su vajicka vsetky na dne?
Asi som zle umiestnil vzduchovanie a dostali sa pod tlak vody a uviazli tam. Alebo je tam ina pricina?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:36 Muž FrantisekP [54] Re: TRULY
Kdybych líhnul, zajdu ti to vyfotit, ale včera jsem PETku vylil a novou násadu budu dělat až o víkendu.
Já líhnu v přítmí sklepa, vůbec nesvítím a s líhnutím problém nemám. Tam chybu nehledej. Po 20h je asi ještě brzo (chodím sbírat poprvé po 24h). Až budou skořápky na hladině, bude něco vylíhnutý. Hlavně je ale potřeba vypnout vduchování a do půlky flašky zasvítit. I tu nejmenší artemku uvidíš při posvícení baterkou do PETky. Pohybuje se trhavě nahoru dolů v rozsahu cca 2mm...

Tady máš návod a na konci je, jak to vypadá, když je vylíhnuto ;-)
www.youtube.com/…
(v případě, že by to snad porušovalo nějaký práva, tak odkaz smázněte...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:23 Muž TRULY [164]
no preslo cca 20 hodin od zacatia "pokusu" o liahnutie.
Dnes pozeram do flase a neviem co vidim.
Kopa vajicok je na dne a ziadne sa nejako nedrzia na hladine.
Vidim tam nejake bodky vo flasi ake neviem ci su to vajicka alebo ci su to uz male artemie. Nejako extra neplavu, tak neviem ci je to co by to malo byt. Spravil som foto ale tak za vela nestoji.

Dal som 0.75l vody + 11g kuch. soli + stipku sody b. Vsetko som rozmiesal vylial a dal vzduchovanie. Potom som pridal artemku. Flasa nieje na nejakom turbo extra svetlom mieste ale ako pozeram na tie misky na odchcov tak asi to podstatne nebude. Tak neviem ci tam nievo je vi nieje.
Sory za trapnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:43 kocmim Re: Mamloch
Super, vyzkousim a porovnam... jen jsem nevedel jak na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2016 16:30 Mamloch Re: kocmim
já to zkoušel, prostě jsem do 2l akvária dal vodovodní vodu, cca 3 vrchovaté kávové lžičky mořské (akvaristické mořské, ne z potravin) soli, pak stačí nasypat pár vajíček a dát to na okenní parapet, lepší v létě, kdy je to ohřáté, a nebo nějak ohřívat, aby to nebylo studené, není potřeba vůbec vzduchovat, vajíčka se vylíhnou i tak
je dobré mít ještě nastartovanou zelenou vodu stejné salinity, řasa v tom roste líp než ve sladké, prostě voda z akvária+mořská sůl do 3l lahve na parapet a za 10-14 dní je nádherně zelená, to pak přilévat artemiím podle potřeby
artémie krásně rostou a množí se bez vysoušení, ale produktivitu ke krmení jsem nějak nezkoušel, spíš jsem je jen pozoroval :), zdá se mi, že se to množí líp, než sladkovodní, na odchov potěru to ale moc nebude, protože pak se to rodí postupně, spíš tak že člověk má různé velikosti když to sklidí najednou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=251