Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:38 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
bohužel nerozumim tej tabulce(popisku):-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:38 Page – To Sidonius
Já bych tedy artemie nerespiroval smich stejně by se do nepovedlo z důvodu expiračního data X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:37 Štěpán
Hergot, ne druhej ale třetí! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:37 Štěpán
Tak jestli jsou už 4 roky prošlý tak bych velkou líhnivost neočekával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:36 Page
Jen aby se ty artemie vylíhli když už jsou 4 roky prošlé X-) expiration date 09 2003 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:36 Sidonius
Ani se mi to moc levné nezdá, vzhledem k době expirace... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:33 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak nakupujte nakupujte,musi to prodat za uvedenou cenu:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 14:03 Muž Sprachys [48]
shop.miga.cz/…
nejaky levny... nezda se vam? jestli vam to teda stejne jako mne ukazuje cenu 2Kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 10:52 motýlek
;-) však píšu "většiny" ... jistě - labyrintky je jiná třída ... naivně předpokládám, že když někdo nemá žádné zkušenosti s odchovem, nebude se pouštět hned do labyrintek nebo diskusů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 08:36 Muž Nik [191] – to motýlek
Já tím krmím potěr labyrintek víc než měsíc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 06:32 motýlek
no vážně ... jsou to korýši, jedno z nejlepších krmiv pro potěr většiny akvarijních rybiček - teda jejich naupliové stadium (čerstvě vylíhnuté z vajíček). Seženeš je sice v každém obchodě, ale doporučuji zajít za chovatelem (dělám to spíše takto) a nechat si od něj navážit množství menší než malé ;-) a okoukat, jak to líhne - ze dvou důvodů: v obchodě ti mohou prodat absolutní šmejd, z něhož se ti nic nevylíhne (zrovna se mi to stalo) a za druhé - tvá potřeba bude minimální - krmí se s tím tak maximálně deset dnů - za tu dobu ti rybky narostou tolik, že přejdeš buď na sekané nitěnky nebo nějaké umělé krmivo - což vyjde levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 20:33 Muž Nik [191]
sexi meda - parádní přezdívka pro akvaristu smich smich smich smich
neber si to osobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 18:12 R Muž Mrakoplash [1776]
no az na to ze to neni hmyz :-D Solní ráčci to jsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 15:43 Potkan
živé či zmražené krmivo (hmyz) a seženeš to v každé pořádné akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 15:42 sexi meda – Artemie
co toje Artemie a kdeje seženu??????? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 14:28 Barbora
Jojo,poznám,už jsou vylíhlé.Už jsem je zkoumala i přes mikroskop ano .
No ale jestli jim stačí tak málo...tak já ještě počkám.Zatím moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 14:21 motýlek
pokud už plave netrhaně, tak by měl nauplie brát - ale první dny mu stačí jeden, dva kousky ... rozeznáš nauplie od vajíček? ... nauplie odsávej ode dna asi po 5-ti minutách od přerušení vzduchování - musí samy plavat - jsou máličko do oranžova ... jinak nevím, v čem by mohl být problém ... podívej se přes lupu - snad na to přijdeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 14:03 Barbora
Jste moc hodní.Ale ještě prosím vás,jak je možné,že když jsem potěru artemie dala,tak ho vyplivuj?Je možné že ještě nemá zcela strávený žloutková váček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 13:12 Barbora
Děkuji moc všem za rady.
Motýlek - dobře,zkusím,děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 06:00 motýlek
budeš potřebovat opravdu velmi malé množství - maximálně půl lyžičky denně ... ale musíš mít alespoň dvě láhve (tak asi půl litru vody) - na střídačku ob den!!! Přidat trochu kuchyňské soli můžeš, teplota - dělám to tak, že postavím obě láhve do misky s vodou a když jdu "okolo", tak prostě doleju teplou vodu do misky, na hadičky se nedává kamínek!!! ... budeš potřebovat sítko na nauplie - dobrý prodejce ti ho dá samostatně - tok do 100Kč ... musíš to dobře proprat ve vlažné vodě a pak obrácením sítka vodou s akvaria si zpět vlít nauplie ze sítka do malé skleničky a tu pak na několikrát přidat do akvaria s potěrem .. vidíš, že je to snadné - ale chce to zorganizovat :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 17:56 Žena bucliik [99]
mám taky atremia hobby-artemie se solí a dávám na jeden hrnek vody jednu kávovou lžičku, nesvítím, netopím, jenom bublám vzduch motorkem a jde to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 16:59 miro03
Ja do 2 litrovej lahve dávam tri kávové lžice soli,dve kavové lžice artemie a vzduchujem pri pokojovej teplote.Používam americku artemiu od českého distributora Dendrobena a som nadmieru spokojný predtým som mal problémy s kopov nevyliahlej artemie,ale pri tejto som nadmieru spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 12:21 Muž matlala [798] - Rostliny
ale jestli jsou se solí tak to je malér když jich je moc tak se blbě líhnou dej tak 1/3 kávové lžičky a přidej 1 kávovou lžičku soli na litr vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 12:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
většinou to je v návodu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 12:17 Barbora
jo a ještě je nechám při teplotě 23 - 30 °C???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 12:16 Barbora – Artemky-dělám to správně?
Dobrý den,jelikož jsem objevila mladé pestřence (včera je rodiče vyvedli z dutinky),koupila jsem si žábronožky i se solí.Je,prosím Vás,dobře když to udělám následujícím způsobem?

- nachystám si PETku nebo 3l sklenici
- do motorku zapojím hadičku a budu vzduchovat 24-48 hodin (dokud se nevylíhnou)

Ale prosím Vás,chci-li použít 3l sklenici,jaké množství vajíček budu potřebovat?Musím jim svítit?Budu Vám vděčná za kažnou radu.Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2007 12:49 dotazovatel
Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak artemie pěstovat (nejen líhnout) a zda-li je to vůbec jednoduché? Taky bych rád zjistil čím je krmit (z domácích zdrojů).Dík, ahoj všem akvaristům ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 11:46 Muž Miky [14]
No ten potěr krmím 6x denně tak to vždycky protřepu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 06:35 motýlek
tak jak to má Jammes je to ideální - jen je nutno napsat, že se na hadičku nedává kamínek !!! teplota v létě stačí "pokojová" - akorát při 22°C trvá líhnutí třeba jeden a půl dne - takže si to dobře propočítat - v každém případě je potřeba mít nejméně dvě láhve na střídačku !!! pokud je slabý motorek, tak tu "mladší" láhev je třeba vzduchovat silněji, druhý den už se to může zeslabit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 22:57 Žena Rebbie [71]
Aaaaaaaa, to je to co mě zajímá......čili dá se to líhnout i bez vzduchování??? Jen to protřepeš jo? jak často???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 22:12 Muž Miky [14]
Respektive ho vzduchuju tím, že s ním zatřepu. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 22:12 Muž Miky [14]
Ahoj ten kelímek nevzduchuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 21:55 Žena Rebbie [71]
...to jako vzduchuje do toho kelímku od jogurtu??? Si nějak neumim představit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 21:04 Muž Jammes [72] - Afrika
Fotka k příspěvku takle to mám já, zespodu jde vzduch a když chci krmit tak rozpojím hadice a za zhruba 5 min vypustím artemku spodem přes sítko a můžu krmit ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 20:50 Dodin
no zvduchovacim motorkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 19:54 Žena Rebbie [71] – Miky...
.....a jak to vzduchuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 19:30 jurek – Dodin
Nech je pár hodin,sami se rozptýlý.Pokojová teplota stačí.Já je mám na chodbě kde je dostatek světla,nijak nepřisvicuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 19:18 Muž Miky [14]
Ahoj dost složitej postup já je líhnu v kelímku od jogurtu na okně při pokojové teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 19:00 Dodin – Artemie
ahoj lidi.mam dotaz ....jak dam to petky vajicka artemi a pustim silne vzduchovani tak se mi vajicka usazujo na hladine?jak mam udelat aby cirkolovala?a pak jeste jak mam sviti artemi pri lihnuti a jak obstarate vhodnou teplotu?staci pokojova teplota???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 15:14 arzi
taky by me zajimalo foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 19:28 Chaotic
Určitě se o fotku pokus, jsem na ni docela zvědavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 06:09 motýlek
no, já jsem před dvěma měsíci tak z hecu dal zbytek nezkrmených nauplií do deci slané vody, přihodil pár granulí SAK55 ... a dospělo několik kousků - až do velikosti (délka) 10-12 mm ... teď už je tam jen jeden kousek - peříčko obalené vajíčkami :-D ... ta vajíčka se objevovala už po 5-ti týdnech a plavala u hladiny (nádherně oranžová) ... zda to lze udělat ve velkém? ... snad jo :-) - pokud budeš mít zájem, zkusím ten poslední kousek nafotit - ale neslibuji - tohle se dost těžko ostří :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 09:12 Chaotic
Nemá někdo nějaké informace i vývojovém cyklu artemíí? Na intermetu je toho sice dost, ale v angličtině, kterou bohužel na takové úrovni nevládnu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 16:43 Chaotic
Tak jsem pročetl co se dalo a začal jsem také experimentovat. Ve sklepě jsem našel 25l skleměný demižon na výrobu vína. Naplnil jsem jej cca 20l vody a přidal 20 polévkových lžic normálí kuchyňské soli. Přidal jsem vzduchování a nechal to jen tak pách hodin probublávat abych z vody vyhnal chlór. Večer jsem přidal lžičku Artemia hoby - vajíčka se solí. Druhý den kolem poledne už se začaly objevovat první vylíhlé artemie. Další den ráno jsem přidal trochu droždí rozpuštěného ve vodě. Dneska to budou 3 dny od přidání artemií a vypadá to slibně. Řekl bych, že už jsou o něco větší, ale zatím to nemůžu říct se 100% jistotou. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:07 Muž Miky [14]
Ahoj tuším, že někdo jim dával SAK a prej i nakladly vejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 20:31 R Muž Mrakoplash [1776]
Mam takovej clanecek o nich a tam pisou klasicke drozdi rozpustene ve vode, ale uz 2x se nezadarilo :-D tak snad do tretice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 19:09 Muž matlala [798] - Rostliny
a nejsou náhodou výživnější čerstvě líhnuté v akváriu živě jsem čet že čím vetší tím míň výživnější. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 17:06 Sidonius
Mrkněte se na stránky www.akvarista.cz a zadejte si do vyhledávání "artémie".
Je tam na toto téma dost informací... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 16:31 Chaotic – Artemie aneb krmení pro krmení
Ahoj, čím je možné krmit artemie aby dorostly do větší velikosti. Pro potěr jsou čerstvě vylíhlé ideální, ale pro dospělou rybu moc malé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 12:25 motýlek
já už to tady někde prezentoval ... jen tak pro legraci jsem pár nauplií přelil do deci slané vody, dal pár granulí SAKu a čekal ... asi po měsíci těch pár dospělých žábronožek nakladlo vajíčka!!! a tak teď čekám, zda se vylíhne druhá generace - ale na chov to není ne ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [36] 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1751