Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 03:06 JosefVavra Re: rriki
:-D tak nic no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:56 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Kilo denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:41 JosefVavra Re: MichoCZ
to je složité pro mě chápat , ja by jsem asi umřel bez havětě a jedno akva by mě neuspokojilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:31 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
No jo, ale takovou nádrž doma ani nemám. Mám samé menší a v těch jsem rád, že mám ryby a ne nějakou havěť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:28 JosefVavra Re: MichoCZ
tak jasne že to chce alespon 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.04.2013 23:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Artemka se nedá pěstovat. Pěstuje se mrkev, trnky nebo obilí. Artemka se chová. A jinak dělat si krmení "nekonečné" vyžaduje docela velké necky na to. Já si v 8l odchoval na dvě nakrmení:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:36 Muž Spiike [63] Re: Josef Vávra
Jak se dá pěstovat artémka?? Mam malé akvárko v kterém by to asi šlo ale nějak netušim jak a co s tím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:35 JosefVavra Re: rriki
a kolik si jich dělal nebo kolik ji potřebuješ
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
To už máme za sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 20:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
A odkud si myslíš že to vozí prodejci a překupníci :) Polsko, Ukrajina atd. kde to seženou levněji tam nakoupí a potom přeprodávají dál X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 20:34 JosefVavra Re: smidakkuba
není lepší si je odchovávat a udělat si nekonečnou zásobu všech velikostí?stačí tomu věnovat 3h týdně a ještě mít z toho radost:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 20:34 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Polsko mám sice za barákem ale tam nic neberu kdysi jsem u nich kupoval nějakou artemku a v obchodě garantovali 70% líhnivost ale vůbec se to nelíhlo.Známej zas od nich koupil spousty špatné mražené artemky.Zkrátka nemám k nim důvěru a nic od nich nechcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 20:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Kubo ty jsi Lojza ty máš Polsko za barákem ,kde je krmení za jiný prachy a tahej to z Prahy.Jak asi Ti dojde,vlakem?Aby Ti nerozmrzlo tak alespoň musíš vzít 10 kg.teď možná 5kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 20:18 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Máte někdo zkušenosti s tímto prodejcem
www.ifauna.cz/…
Chci od něj brát artemky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 12:25 JosefVavra Re: LiborSprysl
to zřejmě ano ale zase se tím zvedne nabídka a spolu s tím se svezou další ryby
navíc si nemyslím že za 8kč by jsem je dal do výkupu to by jsem neudělal ani náhodou spíše by jsem se motal někde u 20kč přímo prodejcům a někde kolem 30-60kč za samce podle toho o jakou formu by se jednalo
ale stále jsem v tomto opravdujen koníčkář a zřejmě nemá smysl to dělat ve velkém
vím dobře co sem vozej za "hnůj" z Izraele za 7kč pávče ale kvalitou to nejde porovnat s tím co produkuji
a nemám důvod jít na cenu izraelců a jinejch importérů z horní dolní
mě vyhovuje to že moje ryby nechcípaj a prodejci jsou spokojeni i za cenu 10kč - 12kč
ve velkém pak za 8kč ale to je jednou za rok a opravdu se mě to ani nechce prodávat za tu cenu
stačí se podívat za kolik velkoobchod ryby nabízí a mít klidně i o 1-5kč vyší cenu ale vědomí že produkuji něco kvalitního a ten prodejce to ví a umí počítat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
Já se s vámi nepřu...je to každého věc jak, a za kolik krmí. Já těch kubíků mám asi třicet a je pravda, že mám sortiment odpovídající tomu, abych to upracoval...
K tomu Hynkovi... smich takhle jste to určitě nemyslel. A nebo o tom ještě pořád málo víte...Hynkův chov koníků je celosvětově známá skutečnost...Podobné je to s jeho korály a dalšími mořskými živočichy...S ním bych o artémii pro koníky, jako s vámi pro bety vůbec nedebatoval... ;-) Tu jsme například v těch rozporech...artémie a koníci a bety a artémie...Zatímco ti první spotřebovávají artémii dle svého vývoje pouze v určitém stádiu líhnutí, tudíž musí být ta úplně nějkvalitnější, jaká je k mání, bety takovou prostě nepotřebují. Ba nepotřebují žádnou, když vezmu harmonogram zkušených labyrintkářů u nás...Navíc vy uděláte tisíc bet, které prodáte možná za 8, pokud to budou pouze separovaní samci tak řekněme asi za 16 tisíc. Pár kousků prodáte za trochu víc peněz...na vstupu jste už o dvojku chudší...Možná ;-) To už se nebavím o práci, vodě a energiích + dalším krmení po té artémii...I při koníčkaření je třeba myslet trochu ekonomicky. Sortiment moře se prodává často i o tři řády (i více řádů :-))dráž, než je tomu u sladkovodní akvaristiky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:12 JosefVavra Re: MichoCZ
například můj známí má pěstírnu jen na živorodky a dení náklady jsou někde kolem 2000kč
pro představu se jedná o domek kde je nutno vytápět + 350w vduchování + přitápění v akváriích + krmení a nelze do toho počítat hodiny kdy se o to musí on s rodinou starat
na druhou stranu to je třeba 200 pavích ok za den při porodnosti 600ks za den

prostě jde to velice špatně zkalkulovat
já například odchovám zhruba 1000 ryb za měsíc a je to pro mě zhruba 8-10000kč za měsíc
náklady jsou 1000kč krmení 2000kč elektrika a čas
takže mě to vydělá na další provoz dílny ale ne na to aby jsem z toho byl živej
a to mám 4000L vody
někdo má 20-30000L ale to je už o něčem jiném
a také samozřejmě každé ryby mají jiné nároky jak na vodu tak i teplotu a další
proto někdo udělá v panelákovém bytě pár extra ryb a má to samé co já ale náklady a čas je nesrovnatelný :-)
ale uštřit se dá i v nevytápěném prostoru a to pokud bude chovatel používat termoakvária
já si je dělám sám ale zatím jsem si jich udělal jen několik kusů a do stojanů půjdou během dvou měsíce místo všech klasických akvárek
počítám s usporou až 50% a při tom v každém akváriu bude topítko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 23:53 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Mám stejný názor. Koníčkář většinou dá víc. Mám doma čtyři akva poměrně slušně vybavené. Všechny mají kryt, externí filtr a téméř pouze živé krmění. Pokud bych jich měl mít ale 150 tak bych o vybavení a krmení přemýšlel jinak. U koníčku mi je jedno jestli proinvestuju 50-200Kč za měsíc, ale pokud by mě to mělo živit tak budu přemýšlet jestli budou měsíční náklady 10 nebo 15 tisíc.

P.S. absolutně netuším jak vychází taková pěstírna ekonomicky. Částky jsou pouze pro inspiraci nějaký nástřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:16 JosefVavra Re: LiborSprysl
omlouvám se MichoCZ to bylo pro vás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 22:14 JosefVavra Re: MichoCZ
Koníčkář si myslím dá rybám více kvalitního krmení nežli masák a pokud je to masák a koníčkář pak si myslím že produkuje opravdu kvalitní ryby
znám lidi co dávají za artemku daleko jiné částky a že by se jednalo o něaké ferdy si nemyslím
například H.Dařbuján používá u svého koníčku, ( mořské akvaristiky ) při odchovu nehorázně drahé artemie
a nemyslím si že by se jednalo o masovou produkci ryb ale prostě člověk chce dát ( pokud není jen ten masák ) svojim chovancům to nejlepší a mít z toho radost ne jen poníze ( pokud se tím bude živit ) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 17:49 JosefVavra Re: LiborSprysl
tak asi to beru jinak než jako masárnu a snažím se všem rybám a žábám co tu mám dávat to nejlepší
netuším kolik máte vody ale já pro svoje 4000L zkrmuji za měsíc okolo 1000kč
artemia,patentky,cyklop,vločky
a příjde mě to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No jasně, že šetřím kudy to jde....No proto mne zarazilo, že by pan kolega dal 100 doláčů za artémku pro splendensky...až se mi z toho nevolno udělalo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 17:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Jsem myslel, že profíci koukají na náklady ještě víc než koníčkáři. Si tak matně vzpomínám na nějakou diskuzi o krmivu a tam jste se zmiňoval, že snad zkrmíte 4,5kg krmiva denně a proto cenu krmiva určitě řešíte víc než koníčkáři, kteří zkrmí 250g artemky za pět let. Možná se pletu, už to je nějakou dobu, co jsem tu diskuzi četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
No teda já trochu čumím...2000,- za artémku pro koníčkáře...no to bych teda blil.... smich A pak se dočtu, že je to pro bety a chce se mi podruhé... smich Nejsme sice povětšinou tak bohatí, abychom si museli kupovat levné věci, ale vyhazování peněz se mi fakt příčí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 16:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Josef Vávra
Ta nejjemnější co se dá u nás sehnat je Sanders Pro a nabízí ji např. uživatel GAGAL.

Já potěr první týden raději krmím viřníky a háďátkem vinným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Proč nezačneš jako všichni nálevníkem já to dělám u betiček taky a až čtvrtý den dávám artemii, pro ně mám sandersku premium a pro terčovce ON 220.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:41 JosefVavra Re: rriki
100 dolarů by jsem dal:-) ale potřeboval by jsem tu nejmenší aby jsem mohl od začátku krmit artemkou
na stránkách o Betta splendens jsem četl článek od něakého studenta a ten článek byl i oceněn jako něaké veledílo
a dočetl jsem se že krmení potěru by mělo být artemkou
proto by mě zajímalo jakou když normální artemie je velká asi 0,5mm hned po vylíhnutí a ryba má asi 5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jasně ,jen mi nenapodlo že to tam musím psát a někteří výrobci ještě udávají líhnivost,třídu .Ty nejlevnější ma 65%líhnivost a cca 180000 naup/g a nejlepší mají 330 000 i více,ale ty by tu nikdo nezaplatil ty jsou v nákupu v USA přes 100 dolarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raviolka
No Markéto, navzdory tomu, že už také zrovna nepatříš mezi nejmladší dorostenky, takže toho už víš také hodně moc, si ani s tím tříděním sichr jistý nejsem...Jako že ta s největším počtem vajíček bude nejjemnější...Ono je to také šarže od šarže, rok od roku, značka od značky... A že mi jich už rukou prošlo...těch artémií, ne dorostenek...samozřejmě :-) Ale jinak jsem rád, žes mne utvrdila v tom, že jsem nežil v bludu... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:03 Žena Raviolka [2154] Re: LiborSprysl
To si myslíš správně. Ale velikost nauplií po vylíhnutí je k tomu v nepřímé úměře a je to zcela běžný způsob, jak rozlišovat kvalitu artémie i po této stránce. Viz např. www.argent-labs.com/… (podobně třídí cysty podle velikosti - a tedy i výsledné "jemnosti" snad každý větší výrobce)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] – Re: rriki
rriki napsal: Čím vyšší číslo tím jemnější ON 270 ,nebo Sanderska ta by měla mít 300/g



Fákt? coze ;-) Už asi pětadvacet let si myslím, že to číslo (pravda - normálně uváděné v tisících) určuje počet vajíček tuším v gramu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 02:20 JosefVavra Re: rriki
dik moc mrknu na to
já mám takovej bakelitovej sáček za 1400 ale známí má pixlu za 6000kč tu samou váhu a říkal že to je ta nejmenší co se dá sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 23:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Čím vyšší číslo tím jemnější ON 270 ,nebo Sanderska ta by měla mít 300/g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 23:49 - Re: Josef Vávra
Úplne mini je Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:58 JosefVavra – artemka
jaký druh je tedy nejmenší po vylíhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 23:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
asi 7 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Hodně zvažuji tuhle
www.akvapotreby.com/…
Nemáš s ní zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
A co používáš ty? taky tu ocean nutrition?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:42 Žena vondr001 [674] Re: rriki
ocean nutrition zrovna mám a velká spokojenost! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Kecy,okem to není skoro poznat,rozdíl je v ceně.Easy fiška co šarže to jiná kvalita.Nejlepší na trhu Inve teď se to jmenuje Ocean Nutrition,ale je to 260 tka což je hodně jemný ,ale top.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2013 21:33 Muž Spiike [63] Artemie a soda - Re: MichoCZ
Aloha,

Tak musim říct že souhlasím, se sodou v roztoku se mi té artémie líhne podstatně více než bez ní. A to je super.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahoj chci se zeptat s jakou artemií máte nejlepší zkušenosti? Zrovna dobírám zbytek a chci zkusit nějakou novou.Kamarád mi dopočučoval hodně easyfish ale druhej mi ji rozmlouvá že prý pro potěr terčů je zbytečně jemná.Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 01:02 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
vajíčka Thajsko a budeš zklamanej jako mnozí.Já mám ještě čtyři ampule každý rok jednu objetuju, sbírám vajíčka a suším a zalívám jinak si to líhnu během roku sám,ale je to mnohem složitější nežli slaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 00:57 JosefVavra Re: rriki
myslel jsem živou nebo k nalíhnutí pro chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Mražená u Grýgery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:10 JosefVavra Re: Raviolka
kde se dá sehnat ta sladkovodní ve větším množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:06 Žena Raviolka [2154] Re: fido16
Já jsem dospělé (nebo dospívající) artémii nevzduchovala vůbec. Krmení kvasnicemi nebo "zelenou vodou", nebylo třeba nic míchat. Je to velmi podobné jako u sladkovodní artémie, ale ta roste mnohem rychleji a vydrží déle. Jinak pokus to byl pěkný, taky mě to bavilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 12:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fido16
Já jim bublal tak nějak normálně přes kamínek. Je to na fotce u mě u vidět myslím. Spíš jen aby se voda vířila a krmení bylo v prostoru aspoň chvíli. Nejsou to sumci aby si vzali ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 11:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
No živá je živá...to je jasné...Jestli nám to červenec a srpen nepokazí, bude letos zima pěkná:-)...budeme doufat v komáry živé...mražené rády nemají...uvidíte ten hukot. Ale bacha umí se nacpat tak, že doslova prasknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 10:44 Muž fido16 [631] Re: MichoCZ
Spíš jde jen o pokus zda se dá artemka dochovat do větší velikosti. Takže dneska jsem ji přendal do čerstvé vody se solí. Akorát teda nevím zda vzduchovat nebo ani ne. Zdá se mi že to dělá veliké bubliny aby mi to tu artemku neutlouklo :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=851