Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:55 Muž jajaapaja [174] – Re: vercidlo
Tak na to sem zvědavej taky zrovna jsem je sehnal.To se mám asi na co těšit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:52 Leon
Ja na ni slisel jenom chvalu ale osobni zkusenosti sou na nule..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:34 oldkiwinka – Re: Mato00
Přesně, souhlas. DajanaPet artémka je dle mě k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:32 Mato00
No tak tieto artemie su na prd!Ja som mal hobby a ta sa neliahla vobec!Ked mozem poradit kup si 70G EasyFish a urobis 100* lepsie a vyjde ta to lacnejsie!Ta sa liahne bez problemov aj pri 24st.Doba liahnutia je tiez kratsia celkovo EasyFish je v pomere cena/kvlita asi najlepsia. ahoj Nech sa dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:20 vercidlo – Artemie-dajana pet
Dobrý den,jaké máte zkušenosti s artemiemi od firmy dajana pet- profi a hobby?Mám obě tyto balení. Hobby se mi líhne už 3 a půl dne a pořád jsou jen vajíčka.Dala jsem litr vody,dvě lžičky artemii + jednu soli)Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 12:30 Marri – Krmení mraženými artemiemi
Chtěla jsem se zeptat, jestli rybám nevadí když sežerou mraženou artemii která je obsypaná vajíčky (asi samička...), (předpokládám, že ty vajíčka jsou ve stejném stavu, jako ty na líhnutí v soli-s obalem akorát teda už mrtvé), četla jsem tady a nejen tady, že šlupka vajíčka rybkám škodí v zažívání, tak předpokládám že jim bude i škodit dospělá mražená artemie s vajíčky? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 22:30 Muž Jammes [72] - Afrika – re datura
to taky píšu, VALDEZ měl obavu dát nalíhnutou artemku terčovcům, pokud se vylíhne i po zaruční době klidně je dát může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:03 Žena datura [104] – Re: Jammes
proč by jim to mělo ublížit? vajíčka se neřídí žádným datem expirace - a pak to zabalí. když se nějaká vylíhnou, tak to znamená naopak, že byly kvalitní a přečkaly dýl nepříznivé podmínky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:39 Muž Jammes [72] - Afrika
Bude se líhnout hůř, ale pokud se něco vylíhne tak to můžeš dát i terčákům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:17 ondra08
neriskoval bych to obzvlášť pro terčovce.Po záruční době možná bude horší lihnivost ale jestli to bude špatné tak bych to vyzkoušel na nějakých pavích očkách ale terčákům bych do opravdu nedával
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:09 VALDEZ
Zajímalo by mně jestli se mi vylíhne artemia salina od firmy Dajana pet která je více než rok po záruční době.A ještě jedna věc:neublíží to tomu potěru když jim to dám?Zhruba před třemi roky jsem ji líhnul pro Apistograma cacatuoides(cichlidka papouščí) pak jsem ji už nepoužíval a teď ji možná budu potřebovat protože se mi asi vytřou terčovci,protože se začínají natřásat.Takže můžu ji použít?Díky za Vaše názory a odpovědi a Váš čas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 21:21 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: mch.sokolov
Tak to je pecka! Jsou úžasný!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 16:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: MatesKGB
určitě tady www.volny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 16:14 Muž MatesKGB [4] – Ahoj
Nevíte někdo kde se artémku na líhnutí vyplatí koupit?Já sjem si nedávno kupoval granulky a nějaký vločkový krmivo z netu a chtěl jsem si koupit i artémky, ale bohužel jsem koupil jen sůl na její líhnutí tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 16:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Biky
pár pokusů,úspěšných najdeš tady mrakoplashovazviratka.ic.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 13:43 Muž Geri [29] - Skaláry
Jo tak to netušim mě žábra vydrží maximálně 2dny, pak hyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 10:55 Biky
Brý den :)
Jsem se vás chtěla zeptat, jestli může artemie /kterou chci zkusit vypěstovat do dospělé velikosti/ přežít po vylíhnutí bez vzduchování..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 16:35 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Asi to bude tím množstvím v 1L. Mě se právě líhnou úplně mrňavé, řekl bych pod půl milimetru, sotva jsou vidět. Teď líhnu další várku, tak zkusím část dát do 3L sklenice. Sůl by prý neměla vadit, snesou až 300g na 1L, já dávám 20g na 1L.
Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 06:17 Muž motýlek [275] – moje odchovy
už jsem to tady někde psal dříve ... podařilo se mi udělat dvě generace artemií - úplně primitivně v jednom litru vody (a v druhé fázi asi ve dvou litrech). Ale samozřejmě jen jako pokus - ve velkém by to zřejmě chtělo alespoň tak 30 litrů nádrž. Krmil jsem jen SAK55 a voda byla jen "mírně" slaná a pro pobavení jsem jim nechal pár vláken jávského mechu, na okně s přímým sluncem. Asi po měsíci se začaly objevovat na některých jedincích v zadní části těla vajíčka a ta plavala pár dnů po okrajích sklenice a pak se postupně vylíhla. Myslím, že se mi pak ještě z těch vylíhlých podařila další generace a pak mě to už nebavilo ... ale počet byl tak někdo okolo 100 kousků ... když byly největší, tak měly asi 12-15 mm na délku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 20:34 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Mrakoplash
No to je kousíček krajane.
Zkusím je rozdělit do dvou 3l láhví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 20:19 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: DrBolíto
jj Týniště, bylo jich tam víc, ale je tam houby vidět a foťákem toho moc nenatočíš :-)
prostě to zkoušej jednou se to zadaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 20:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Mrakoplash
To je provokace, ne rada. rozzureny :)
Hm jak jsem tak koukal, tak jich tam máš jen pár.
To já jich tam mám odhadem když vypnu vzduch a klesnou 4mm vrstvu, průměr dna 10cm.

V Rychnově mě právě nalákali ty u skalár v akvárku, bylo jich tam požehnaně a všechny kolem 5mm.
Díky za odkaz, u tebe jsem ještě nebyl stránky prolezu skrz na skrz hlavně fotky z RK. Ty si někde odsud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 19:57 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: DrBolíto
mrakoplashovazviratka.ic.cz/…

posledni vymena vody byla osudna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 19:40 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Artemia Odchov do velikosti 3-5mm
Na výstavě v RK jsem neodolal a koupil si balení Artemia salina Sanders premium 50g.
Vše jsem nastudoval a vyrobil líheň, líhnutí vynikající opravdu těch deklarovaných 90%. Problém ale mám s uchováním žijících nauplií. Po vylíhnutí obsah líhně odsaji do sklenice 1,5L a tam vydrží cca 3dny. Vylíhnul jsem už třetí dávku, první i druhou jsem druhý den začal krmit kvasnicemi v balíčku rozpuštěné ve stříkačce, dávka cca 5kapek. Ale třetí den je jich polovina mrtvá.
Třetí dávku jsem teď zkusil přikrmit rozpuštěnou tabletkou se spirulínou a stejný problém.
V láhvi mám přivedeno jemné vzduchování nonstop.
Druhý den už je voda cítit a již jsou některé mrtvé.
Chtěl bych aby vydržela alespoň do velikosti 3mm aby z ní ryby něco měli, i když teď jí také jedí.

P.S. Líhnu malou Šálkovou lžičku (ještě menší než kávvová)
20g soli na 1l a špetka sody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 09:23 Muž LangMaster [24]
No ja používám sůl na posyp chodniku a silnic hrubozrná ta je zaručeně bez prísad tak že obrat cestáře a světlo také potřeba znám chovatele kteří svítí 24h jeden je dokonce dovozcem Artemii z USA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: wladys
Používám nejodizovanou,ale obyčejnou sůl a myslím,že líhnivost je dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:56 Muž Rado [4] – Re: Sadman
Ja používam obyčajnú kuchynskú soľ, netuším čo je zač, vrchovatú čajovú lyžičku na 1l vody, vajíčka easyfish: www.easyfish.cz/…. Vajíčka skladujem v chladničke. Keď bolo teplo, tak 25°C tak po 24h už ich plávalo dosť veľa, teraz ako ochladilo tak máme v byte tak 21°C a liahnutie trvá dlhšie, aj po 30h ich pláva menej ako predtým po 24h. Svetla majú málo - sú 6m od okna, a okno je na severovýchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:38 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Sadman
Sůl mořská bez jodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sadman
Na litr vody 1 vrchovatá čajová lžička soli.Ono také záleží,jakou značku artemií máš,některé mají líhnivost prachmizernou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:33 Muž Sadman [0]
děkuju.. . možná, že mi chybí ta podpora... to bude ono! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:31 Žena bucliik [99]
tak to nechej bublat dýl, mě se to zdá jako chvilinka,já to nechávala tak den a půl, uvidíš že se objeví...já už si nepamatuju kolik jsem soli dávala,ale myslím, že zhruba tolik kolik píšeš.držím palečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:24 Muž Sadman [0]
teplota okolo tak 23-26 řekl bych .. .ted je zkoušim už přes 30 hodin a pořád nic.. . dal jsem menší množství vody ( 0.5 L ) a čajovou lžičku soli, takovou vrchovatou.. .to světlo -> mam tu líheň velde aqua.. . uvidíme no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:21 Žena bucliik [99]
ahoj, já jim nesvítila a líhly se ;-) jak dlouho čekáš? když je menší teplota tak to trvá dýl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:20 Muž Sadman [0]
zajímá mě sůl, myslim že na množství vajíček nezáleží, jelikož tu sůl nežerou.. .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:14 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Sadman
Já dávám do 1 litru vody 1/2 čajové lžičky vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:06 Muž Sadman [0] – Artémie po xxxxté ;]
Zdravim, obnovuji opět diskuzi o artemkách, jelikož mám problém s líhnutím a žádám o radu.
Vyrobil jsem si klasickou líheň z PETky, ale stále nemám úspěch s líhnutím, a to i přes to, že silně vzduchuji a teplotu mám okolo 25´C. .. myslím, že muj problém je v poměru voda/sůl, můžete mi, vy úspěšní chovatelé krmení, prosím poradit, jaké používáte množství? Možná také, jaké máte zkušenosti s vlivem světla

Děkuji... ( ještě bych měl asi dodat, že vajíčka mám kvalitní a nejsou navlhlá... )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 16:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
zkus čist hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:50 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: mch.sokolov
Takže už se ti rozmnožily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:33 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
všechno jde:)jinak mrakoplash i něco natočil youtube.com/… videi tam bude vic určitě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:25 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: kolcun2
Množit nejspíš nepudou, jinak by se nemusely stále znovu nové líhnout z vajíček.
EDIT: Je, ale víc druhů, třeba některé pudou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:09 kolcun2
Ma niekto skusenosti aj s množením a odchovom artemii???? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 15:08 Muž navik [908] - Sumci – artemie - líhnutí
To Killer - chybička se vloudí ;-) .

Pro doplnění - pro zajištění kontinuálního líhnutí se mi osvědčil systém dvou lahví, v předstihu den před vykulením nasadím první a druhý den večer druhou. První zkrmím během následujícího dne a večer nasadím nové k líhnutí a další den zkrmím druhou lahev a takhle to pokračuje celou dobu. Zpočátku při drobném potěru je spotřeba menší ale nasazuji plnou dávku vajíček a nezkrmené zbytky zamrazím a podávám až povyroste a potřebuje "dokrmit", pokud je nauplií nedostatek (potěr skalár je bere i zamražené a nepochybuji o tom že u mnoha jiných druhů to bude stejné..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 14:19 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: navik
Ajjj,máš pravdu,tak to je trapas hmm Jinak to procento líhnivosti,to je fakt dobrý. To bych taky nechtěl zjišťovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 13:08 Muž navik [908] - Sumci – % líhnutí
Killer má (jako obvykle) pravdu, artemiím při líhnutí netřeba svítit :-) (snad jen že moje voda musí vířit, neboť výra doma nemám ;-) ).
Spíše bych měl dotaz na kolegy, kteří uvádějí procento líhnivosti 85, 90, 95 % a jiná "přesná" čísla .
Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem se k tomu procentu dopracujete? Pokud máte tato čísla vlastnoručně ověřená, obdivuji vaši trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 12:58 RahoeG – Artemia Revolution
Ja pouzivam vajicka artemia revolution od firmy NT Labs. Jedna se o vajicka v kapkach ( nemaji skorapky a doba lihnuti je kolem 18 hodin). Jednoduse do solneho roztoku nakapu 5 az 7 kapek vajicek , v nadobe ani nevzduchuju a za 18 hodin je tak 90 procent vylihnuto....doporucuji vsem!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 12:20 Muž spooky [11] - Asie – Re: Killer88
Presne ako píše Killer88. Nie je to žiadny problém.
Ja liahnem artémiu pre poter skalárov a vôbec jej nesvietim ani podobné veci. Vezmem litrovú fľašu, nalejem vodu z vodovodu, 1 polievková lyžica soli, 1 čajová lyžička artémie, zavediem vzduchovanie a hotovo. Za 24 hodín kŕmim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 10:19 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Být amatér,tak si tady říkám,jak je líhnutí artémií hrozný problém. Někdo z toho tady dělá úplnou tragédii,to je neskutečný. Nikdy jsem za celá ta léta,které se akvaristice věnuji,nepocítil problémy z líhnutím kvůli světlu nebo snad dokonce poměru artémie-voda. Prostě nasaď tolik artémky,kolik potřebuješ,řeba půl lžičky. Vodu osol a nech líhnout,klidně ve tmě. Voda musí výřit,toť vše.... ( na litr vody-1 pol. lžíce,doba líhnutí do 24 hod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 07:42 langosh – Re: @
Plní funkci stojánku... ;-)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 00:26 @ – Re: langosh
Ahoj...nevim jestli dobre vidim,ale jakej ma ucel ta spodni cast lahve co je v ni ta druha lahev na artemii s hadickou??napsal sem to dobre??:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 17:30 delis
Ak dovolite dam sem recept svoj.Artemia rozhodne nemá záruku 20 rokou a ak by mala vydržať čo najdlkšie mala by byť uskladnená v chlade napriklad chladnička je dobrá.Ja ju tam mam stále.Moja dávka soli je 1 polievková ližica na 1l vody.Z plastovej fľaše odrežem dno a vrchnak prevrtam pre vzduch.Takto obratena fľaša mi zaručí že vajička mi bublaju všetky.Efekt ľahnutia je dosť husty už po cca 18 hodinách mam vyliahnutú artemiu ale nie všetku ta je na 90% vyliahnutá až po 24 hod. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1551