Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 11:48 jamajcan
Jen se Vám tady do toho vložím.Na líhnutí artémie,jsem nikdy nepoužíval jinou sůl,než kuchyňskou,jodizovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2014 11:41 Deepinpeat Re: Lukin
Není v žádném případě potřebná sůl na líhnutí artemií, obyčejná stačí, někteří prodejci uvádějí, že se nemá používat iodidovaná. Já používám potravinářskou mořskou, funguje výborně. Pro dosažení líhnutí většiny kmenů stačí stačí většinou salinita 5 PPT, tedy 5 gramů soli na litr vody, běžná lžička jsou myslím jen 3 gramy, je lepší to vyzkoušet. Na obale slušné artemky by měla být ta salinita uvedená, ale pozor, zbytečně vysoká salinita prodlužuje dobu líhnutí a snižuje výživnou hodnotu, takže ani doporučení výrobců často nebývá správné.Např. Sanders uvádí myslím 28g/litr ale bez problémů se líhne asi při 9 gramech. Nalíhnutou artemii po je ideální skladovat v chladničce, metabolizmus se zpomalí a neztrácí výživnou hodnotu tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2014 11:32 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Lukin
stačí obyč sůl, v potřebném množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 11:23 Muž Lukin [0]
Hezký den,

rozmnožili se mi skaláry a nemám žádné zkušenosti s líhnutím artémií, a proto bych se chtěl zeptat, zda je pro artémie potřebná "sůl pro líhnutí artémií", nebo stačí lžička soli na litr vody?

Děkuji

S pozdravem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 21:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: chovi
Skús zobrať vzorku, daj ju na týždeň do mrazáku. Potom ju daj normálne liahnúť do 500ml vody polievkovú lyžicu soli a ozaj málinko sódy bikarbóny.
Uvidíš, myslím, že univerzálny recept na tú, či onú artémiu neexistuje. Je to od várky, niekedy liahne 90% a niekedy tá istá 30%.



Skúsenosti, tu spomínaná artémia od JBL sa mne liahla oveľa horšie ako tá od Sery
takto liahnem ja :-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 20:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Používám Hobby artemix a líhne se mi i pří 16°C (48h) Procento líhnutí je podle mě fakt vyssoké ano Vždycky nějaké ty nevylíhnuté vajíčka zůstanou, tak vodu naliju zpět (bez vylíhlích artémek ;-) ) A druhý den se dolíhne zbytek. Procento líhnutí u Hobby artemix je z mé zkušenosti dost vysoké a nemam ho poprvé ano Já osobně jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 19:45 Muž zervan [1123] - Rostliny
Dosť sa tu rozbehla debata, pridám svoj tip... Žiabornôžku sme chovali naposledy možno pred 15-20 rokmi, ale motivovali ste ma oprášiť (a to doslova) staré upravené fľašky, kúpiť nejaké vajíčka a skúsiť. Na pokus som kúpil tú slávnu Sera Artemia Mix, ale slabota strašná...

Myslel som, že to kvôli nízkej teplote (cca 21°C), no objednal som si na porovnanie aj kvalitné vajíčka z Taiwanu. Minulý týždeň prišli, vraj mám použiť nejodidovanú soľ, ale že skúsim normálnu kuchynskú a aj tak som nečakal nejaký úspech kvôli teplote... No a bol som veľmi prekvapený, koľko sa vyliahlo z 0,5 g vajíčok, som nemal už koho kŕmiť, rybky prežraté... :)

Takže môžem odporučiť: www.ebay.ie/…

EDIT: A prečo sa vlastne neodporúča jodidovaná soľ? Dostane sa tým jód do akvária a škodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2014 17:14 Deepinpeat Re: LiborSprysl
No, jenže když vezmeme podmínky ve kterých lidi běžně skladují ty otevřené artemky a bez problémů se to líhne, tak mi přijde divné, proč se tohle nelíhne vůbec. Koncetrace solí ze sáčku v tom výsledném roztoku při zanedbání hmotnosti cyst a té spiruliny co tam přidávají, pokud dobře počítám odpovídá přibližně mořské vodě, tedy kolem 3,5% . V té se sice cysty v komerčních odchovnách líhnou, ale vůbec to neznamená, že se v tom vylíhnou cysty, které jsou na tom se zásobou energie špatně kvůli špatnému skladování. Průměrná salinita mořské vody je 35 PPT, k dosažení líhnutí by v závislosti na použitém kmeni artemií mělo stačit něco jako 2-5 PPT. Pokud to někomu doma zbylo a stejně by to vyhodil, můžete zkusit líhnout místo v půl litru řekněme ve 3 litrech. Pokud se to nevylíhne ani tak, tak jsou ta vajíčka buď mrtvá, nebo je něco špatně s ukončením diapauzy. V tom případě, když nepomáhá světlo a jsou podle popisu z Utahu bych to zkusil ještě před líhnutím přemrazit. Poslední zoufalou možností vzhledem k množství těch vajíček je to rozpustit, zcedit, hydratovat a dekapsulovat před líhnutím, ale předpokládám že těch vajíček tam bude co by se za nehet vešlo. Před nákupem nějaké normální artemky přeji všem zúčastněným příjemnou zábavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 16:47 Muž 150koni [653] Re: Deepinpeat
Deepinpeat napsal: Dost pochybuju, že to v obchodech skladují při teplotě vyšší než 60 °C
Ono stačí v létě nechat zboží v zaparkovaném autě, na přímém slunci celý den. 60°C bez problémů :-)

jinak líhnul jsem dvě Sery. Jedna se mi vylíhla a druhá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 15:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deepinpeat
Já teda pochybuji o absolutní neprodyšnosti obalu...přece jen to není vakuum, jako třeba u oceánky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 07:12 Deepinpeat Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Ze dvou zmíněných jsem v rámci testování pro firmu líhnul jen Seru. Ale jsem tedy asi jediný - smich líhnul jsem ji zcela v pohodě a to mám vodu 1200 mikro, do níž cmrndám vodu z odvlhčováku od oka. Mě šlo právě o to, že mi není jasné, jak lze ty cysty takhle zničit, když jsou zabalené v originálním obalu bez přístupu vlhkosti. Dost pochybuju, že to v obchodech skladují při teplotě vyšší než 60 °C. Inu dobrá, pokud to někdo z těch prodejců čte, prosím neskladujte Sera artemia mix přes zimu na topení, ono se to pak už nelíhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 07:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Artemio Pur jsou jen čistá vajíčka, bez soli, koukni níž, co jsem Ti včera odepisovala :-D
Jinak ta Sera se mi nelíhla taky vůbec, ovšem JBL v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 07:07 JoKa Re: chovi
To jbl jsou čistá vajíčka, nebo je to smĕs se solí jako v případĕ té sery?
Můj tip totiž byl, že už v tom sůl je a ty tím, že si dával další sůl, si je přesolil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 04:47 Muž LiborSprysl [9015]
Ze dvou zmíněných jsem v rámci testování pro firmu líhnul jen Seru. Ale jsem tedy asi jediný - smich líhnul jsem ji zcela v pohodě a to mám vodu 1200 mikro, do níž cmrndám vodu z odvlhčováku od oka. Ten problém nebývá ve výrobě a distribuci, ale spíš na obchodech a jejich skladování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:57 Deepinpeat Re: chovi
Já jsem snad ještě neslyšel, že by se Sera artemia mix někomu líhnul. Nikdy jsem to tedy sám nezkoušel :). Doporučoval bych koupit si 50g balení nějaké kvalitní. Nestojí to žádnou závratnou sumu a při dobrém skladování v suchu (ideálně v takových těch vakuovatelných kuchyňských miskách) to jde skladovat hrozně dlouho. Líhnivost bude super, výživná hodnota taky a je po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:29 chovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
www.jbl.de/…
Prostě jen samotný vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:15 JoKa Re: ivaha
Já je ale nikde nenašel, abych si o nich něco přečetl... Proto jsem volal po odkazu...

Edit: možná jsem ale slepý, nebo hledám pod blbým názvem... Ostatně jako u toho síta... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:14 JoKa Re: radim
Jasně... palec
Já to hledal jen pod artemia síto, proto jsem to nenašel...
Tenkrát to bylo v nějakém setu 3v1, jak jsem psal.
A funguje to skvěle, jenom je naskládám od shora dolů od nejhrubšího a dostane se na každého strávníka... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
JBL Artemio Pur jsou vajíčka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:10 JoKa Re: chovi
Solí to fakt nebude... Zkoušel jsem kdejakou artémku a kdejakou sůl, včetně reefové a nejlepší výsledky mám právě s tou kuchyňskou...
JBL artemia pur? To neznám...
Zkus hodit odkaz přímo na ten výrobek, co používáš a přihoď odkaz i na ten výrobek od sery...
Svůj tip mám, ale potřebuji si ho ověřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:09 radim – acik, urtman
www.akva-tera.cz/…
další velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:54 Muž Priest [325] - CichlidyRe: chovi
Solí to nebude,řekl bych že špatná várka artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:42 chovi
Mam problem s liahnutim artemie...uz som dal tretiu varku artemii k liahnutiu a stale sa mi ani len 2-3% nevyliahnu a to cakam 3-4dni...skusal som artemie sera aj jbl artemia pur...skusal som aj viac aj menej soli aj sodu...aj teplejsiu aj studensiu vodu...aj vzduchujem a stale svietim...rozmyslam ci to nebude tym ze pouzivam klasicku kuchynsku sol...viete mi nejako poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:23 JoKa Re: acik
Já teď také ne... sad
Asi nějaká akce. Kupoval jsem to kdysi jako set a byli tam tři síta různých hrubostí. Ale to, na co jsem dával odkaz, je to nejjemnější z nich... Tím neprojde kolikrát ani voda... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:36 Muž acik [416] Re: Urtman
to vypadá dobře,jen nemůžu najít další hrubosti

Urtman napsal: Koupené, originál artemia sítko... 96 Kč za to obětuju a je k nezaplacení. Dělají různé hrubosti, takže si natřídím fakt piďi naupilie pro čerstvý potěr labyrintek a větší pro například skaláří dorost, nebo ancáky... A hlavně, a to hlavně, můžu to proplachovat do zblbnutí, takže neprosoluji vodu... ano

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:34 JoKa Re: cezarmilan
Budem si musieť kúpiť, používam netkanú textíliu a tak budem môcť porovnať
Nemusíš porovnávat, řeknu ti rovnou, na textilii to nepropláchneš. V tom já vidím hlavní problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Budem si musieť kúpiť, používam netkanú textíliu a tak budem môcť porovnať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:24 JoKa Re: cezarmilan
Koupené, originál artemia sítko... 96 Kč za to obětuju a je k nezaplacení. Dělají různé hrubosti, takže si natřídím fakt piďi naupilie pro čerstvý potěr labyrintek a větší pro například skaláří dorost, nebo ancáky... A hlavně, a to hlavně, můžu to proplachovat do zblbnutí, takže neprosoluji vodu... ano

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Z čoho je to sýtko?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:35 Muž acik [416] – Re: Urtman
tak to je super,ja tam mam občas i nejakou tu "tmavsi tecku" nevylíhnutou artemku,tak to tam prdim i s tím



jinak ta živá má stejnou barvu,tak je to dobrý ahoj ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:33 JoKa Re: acik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ten světelný efekt má vypadat takto (fotka č.1)...
A fotka č.2 je sítko s artémkou, to oranžové je pohoda, mňam pro ryby a sem tam ta světlá tečka, to je skořápka vylíhlé artémie, v tomto množství nic škodlivého, například ancáci to sežerou taky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:26 JoKa Re: acik
je pravdou,ze na brcku mam ještě napojenou hadičku,to jsem nenapsal,ale jinak ochutnal jsem a dobrý
Vzduchovací hadičku protáhnout brčkem, to jsem ti chtěl poradit, ale evidentně si na to přišel sám...
A na tu ochutnávací seanci ti poradím, že na ten konec vzduchovací hadičky, protažený brčkem, se dá nasadit injekční stříkačka (ne jehla, to plastové udělátko, nevím jak se to jmenuje) a artémku si pohodlně natáhnout... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:19 Muž acik [416] Re: Priest
je pravdou,ze na brcku mam ještě napojenou hadičku,to jsem nenapsal,ale jinak ochutnal jsem a dobrý :)


díky pánové všem!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 19:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: acik
Při líhnutí na to nesvítim, jen běžné světlo co je v pokoji. Je dobré mít cca 1cm nad dnem petky uzavíratelný ventil (např. plastový na spojování hadičky) ke kterému dáš již zmiňovanou baterku na cca 5min a ventil otevřeš. Dáš pod to síto na artémku a už to jede. Aby mi to šlo rychleji, tak z vrchu do té petky pouštim tlak ze vzduchování. Funguje to super. Můj nápad to neni, mam set na líhnutí od Hobby, ale dá se to udělat za pár korun ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 19:19 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
A místo brčka si vezmi třikrát delší kousek hadičky a do jednoho konce strč kousek měděného drátku ať ho vyztužíš.Tento konec strč do petky a druhým nasávej ať jim tu artemku neujídáš. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 19:01 JoKa Re: acik
Když je nasvítíš, musíš bodovým světlem (ideálka je LED baterka, nemá takový rozptyl), co nejtenčí rozptyl doma najdeš a v místnosti zhasni (jinak se ti na "světelnou past" opravdu vyprdnou), aby jediné světlo, které tam bude, bude to, z té baterky... Toť můj trik... ;-)

mě se zdá,že vydrží pár hodin po vylíhnutí,ale věřím,že dělám chybu
Nějaká ta chybka tam bude. Artémie naprosto běžně vydrží žívá dva dny, než dostane hlad a chcípne. Třetí den, i když mrtvá, je stále krmitelná... Čtvrtý den to spláchni do záchodu a začni znova, neb to začne smrdět... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:58 Muž acik [416] Re: deck
mam na zkoušku artemie od dajany hobby,je to se soli a uz mi doslo balení profi,to je už samotná artemie,ale tu ještě zkouset nebudu. Lihnu je v petce a mam je pod svetlem u akvárka,tam valim dost svetla,bublam taky porad, A odsavam je brčkem do skleničky a pak do sitka a oplachuju pod tekouci vodou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:45 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: acik
V čem je líhneš? Jak je odsáváš? Nějaké to vajíčko se tam asi dostane vždy. Když se mi vylíhnou, tak je kolikrát krmim třeba dva dny a pořád jsou ok. Spíš jsou ještě větší ano Musíš u nich pořád bublat a nechat je v té slané vodě. Já líhnu Artemix od Hobby a jsem spokojenej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:45 Muž acik [416]
tak jsem udelal taky artemku,ale jsou tam nejake vajíčka nevylihnute a ty se mi dari dostat i mezi artemie se kteryma chci uz krmit a nevim jak je oddelit,nejaky doby tip? :) zkouším to poprvé,tak se omlouvám za takové dotazy...
zkoušel jsem nasvitit petku,ale artemky si toho nevšimaj,jo když se artemky vylihnou jak mi pak dlouho vydrží vylíhnuté? mě se zdá,že vydrží pár hodin po vylíhnutí,ale věřím,že dělám chybu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 07:13 JoKa Re: rriki
Ne nemám. Jak píšu, kupuju čtvrt litrovky a do půl roku je to pryč, nĕkdy i dřív, takže neřeším problém s tím, že by se nĕjak kazila. Mám jí normálnĕ mezi ostatními krmivy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 04:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal: Ta není z Německa zoo-shop.cz/…
A ty nemáš artemku v Lednici zavřenou a neodsypáváš si jen potřebné množství?

Teda kdybych měl cestovat od Řáholce do Lednice, abych si odsypal jen potřebné množství artemky, to by přišlo pěkně kulatě... :-P ;-) Navíc si teda myslím, že v lednici je podstatně vyšší vlhkost, než třeba v mrazáku, kam ji pár kolegů dává...Mám ji v místnosti před rybárnou a nemám problém... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 23:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Urtman
Ta není z Německa
zoo-shop.cz/…
A ty nemáš artemku v Lednici zavřenou a neodsypáváš si jen potřebné množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 21:35 JoKa Re: rriki
Jako levnější variantu jí doporučuji ve srovnání třeba s tou serou artemia mix...
Když jsem objednával na netu, tak jsem jí potřeboval rychle a dajana je všude... Navíc jí seženeš v každé lepší akvaristice, takže to co ušetříš na netu dáš za poštovné, obzvláště když nakupuješ ty lepší produkty, o kterých mluvíš, z německa...
Jestli máš lepší značku a není to nějaký šmejd, co se nelíhne, tak sem s ním, ušetřím velice rád... Ale bavme se o těch čtvrt litrových baleních (je mi jasné, že čím víc koupíš, tím je to levnější), větší u mě nemá význam, mám tu zkušenost, že čím jsou déle otevřené, tím hůř se líhnou... A zas nemám takovou spotřebu, abych zkrmil litrovku za půl roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 20:22 Deepinpeat Re: Atika
ánébó klasicky akvaristika Eisenvort, profi sítka na plankton ve 3 velikostech. Sice zaplatíš to kilo za poštovné ale i s tím poštovným to vyjde na stejné peníze jako v krámě. aquaristika.eisenvort.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:57 JoKa Re: rriki
Kupuju tuhle čtvrt litrovou, kolem pětikila...
www.zooshop-eu.cz/…
Ale je profi, bez soli, pouze vajíčka...
S tou vzpomínanou 5g čajovou lžičkou krmím průměrně 300-500 hladových krků všech ryb, co doma dělám ty dva dny. Během té doby už líhnu ale v další petce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:56 Deepinpeat Re: Atika
Vezmi si kus dámské punčochy a injekční stříkačku. Než se ta punčocha zaběhne, tak to jde chvilku špatně je třeba přitlačit stříkačku na punčochu a promáčknout artemku ze stříkačky na punčochu. Pak zespoda promasírovat lehoučce prstem, efekt je stejný jako u stanového plátna při dešti. Pak vzít stříkačku s čistou vodou a propláchnout. Pak podebrat prstem a opláchnout do nádrže.Dělám to takhle když odchovávám halančíky kde mám třeba jen pár kousků potěru ve vaničce od zmrky. Výborně se z to tak dávkuje a můžeš líhnout jen maličké množství artemií bez vzduchování v kelímku od salátu třeba. Při běžném způsobu petka, sítko na plankton a lžička se s malým množstvím zachází podle mě dost špatně a líhnout artemku po lžičkách po pár kusů potěru nemá moc smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Urtman
Prosim tě za kolik kupuješ artemku od dajany ,protože píšeš ,že patří mezi nejlevnější.Mě přijde ,že je nejdražší na trhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:05 JoKa Re: TRULY
Začíná to vypadat, že si můj soukromý zákazník... smich :-D

Že se dá použít, proč ne, ale jen jako náhražka té živé... To ti potvrdí snad každý akvarista na světě, neb už je to minimálně na tomto serveru několikrát vytesáno do kamene: Živé je prostě živé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:28 Muž TRULY [164]
aký máte názor na artemiu v tekutej forme? je vhodna na krmenie ancistrusov?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=451