Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 15:22 Muž ToGi84 [2]
Díky, to s tím kelimkem určo zkusim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2007 14:48 Muž Roman [100] - Cichlidy
určitě je to špatný překlad ačkoliv se dá líhnout i bez vzduchování.jen tak třeba v kelímku od jogurtu.Jenom množství je podstatně menší.Je to tak na 1 krmnou minidávečku.Artemek se dá na malou špičku nože do předem připravené slané vody.takto se to dá dělat každý den jeden kelímek.Na krmení potěru živorodek,čichavců a podobných prcků akorát.celou sestavu můžeme dát třeba na parapet a líhnout při pokojové teplotě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2007 22:21 Muž wayn [79] – Dobré větrání
A hned za tím stáním píšou, že máš zajistit "dobré větrání". palec Překladatel holt nebyl akvarista....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 18:59 neo
myslím že je to lbost, artemie se vždy líhly při SILNEM vzduchování... Já k tomu navíc svítím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 17:45 Muž ToGi84 [2] – Sera Artemia
Koupil jsem si vzorek artemií od sery na zkoušku, když jsme rozbalil balení tak jsme zjistil že je aji se solí.Na návodu píšou, že se má obsah balení vysypat do pul litra do stojici vody a nechat akorat dobře větrat.To se jako artemie vylíhnou bez vzduchování.Zrovna "vyrábím" artemie od dajany klasickým způsobem, ale toto me zaskočilo, proot se ptám, fakt nechat bez vzduchování????Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 15:14 Muž matlala [798] - Rostliny
jj taky to líhnu v líhni je to mnohem lepší dělal jsem to podle tohoto: www.cichlidworld.eu/…
a pokud chcete českej návod a vědět jak jsem to dělal já tak jukněte na aquagarden.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2007 18:23 jurek
Musím souhlasit s GAGALem,živému krmivu se nic nevyrovná,je to nejpřirozenější krmivo.Ryby ho úplně jinak přijímají,budí v nich lovecký instinkt ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 17:54 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Ach jo ach jo, že jsem reagoval. Chovám i odchovávám ryby když krmím mraženou patentkou tak mám cca 10 jiker za den (od jedné samice). Když krmím živou tak i 30. Tak tedy zmrazená potrava nic neztrácí (nebudu se hádat). Možná, že mne kolega jurek doplní jaké má on zkušenosti s mraženou a živou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 17:39 Muž Dandy [4] – re gagal
souhlasim s tebou ze pro jikernate je to treba nevhodne vuci velikosti, ale zasadne nesouhlasim s timto tvym vyrokem "zmrazene ztrací na hodnotě". Mrazene maso a identicke suroviny na podobnem slozeni zmrazenim nic neztraci, naopak ziskavaji vydrz a moznost okamziteho nasazeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2007 17:05 jurek – Doriana
Mražené potěru asi opravdu nijak zvlášť neuškodí,ale on ho díky své velikosti nebude schopen pozřít! tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 17:03 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Tak to s tebou 100% souhlasím, že mražené je lepší než suché. Neboj, až se ti něco rozmnoží tak uvidíš sama co je dobré použít. Věř mi,že čerstvě vylíhlý potěr (jikernatých ryb) mražené určitě nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 16:57 Žena Dorianna [2]
Gagal, nikdy jsem žádný odchov neměla, tudíž jsem ho nikdy ničím nekrmila, proto jsem se ptala na ty mražené artemie, děkuju Maxovi za vysvětlení.
Upřímně si ale pořád i tak myslím, že mražené krmivo potěru nijak zvlášť neuškodí. Podle mě je to rozhodně lepší než vločkové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2007 15:57 Muž GAGAL [452] - Halančíci – ARTEMKA
Dorianno je vidět,že nevíš o čem píšeš (nebo neděláš akvaristiku dlouho).Záleží jaké ryby chceš krmit. U potěru je vždy lepší krmit živým.Zmrazením se hodnota ztrácí.Co se týká artemie tak je nesmysl kupovat tu se solí. Sůl vlhne a ničí tím líhnivost vajíček. Taky nikdy nevíte kolik kupujete soli a kolik vajíček. Opravdu je lepší koupit jen čisté vajíčka malé balení je určitě kolem 200Kč a vydrží při dobrém skladování víc jak 3roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2007 15:57 Max
Dorianna,mrazené Artémie relatívne bežne dostať,ale nie sú vhodné na krmenie najmenšieho poteru ikernatých rýb,keďže sú to dospelé mrazené Artémie a najmenší poter ikernatých rýb ich nie je schopný zjesť,pretože je pre nich príliš veľký.Už si niekedy skúšala krmiť napríklad čerstvo vyliahnutý poter tetier,či mreniek mrazenými Artémiami? Kvoli "mikroskopickej" veľkosti poteru ich jednoducho nemajú šancu prehltnúť.Mrazenou Artémiou možeš krmiť tak poter živorodiek,ktorý je zhruba 2x taký veľký ako poter ikernatých rybiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 15:39 Žena Dorianna [2]
U nás v akvaristice se dá koupit artémie mražená, za 30 Kč. Nevíc sice jaké je to balení, ale není jednodušší koupit už "hotový výrobek"? Mražením se výživná hodnota neztrácí a myslím, že pro ryby není zas tak důležité, aby se potrava hýbala.
Mimochodem, cyklop, kterýžto je prý rovněž vynikajícím krmivem pro potěr, jsem koupila za 12 Kč, celou obrovskou tabulku.
Já bych se s nějakým líhnutím vajíček neštvala. Ale zajímal by mě názor vás ostatních, jestli to vidíte stejně jako já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 12:56 Max
Aj ja som si nedávno kúpil presne takú istú artémiu ako ty,lebo v našom meste proste inú nemali.Po otvorení som bol najprv dosť sklamaní,pretože sa mi zdalo,že za tú cenu(160SK),je tam toho úžasne málo a podľa návodu by som to mal spotrebovať na 3-4 krát,keďže v návode píšu,že treba použiť 30-40g artemia eggs hobby na 1 liter vody,keďže balenie má 100 gramov.No ja ním kŕmim už 3 týžden zhruba 60ks poter,4xdenne a ešte z neho mám stále vyše polovicu.Vobec netreba dávať tak veľa ako sa píše v návode.Ja dávam 2 malé čajové lyžičky eggs na 1 liter vody,pustím silne vzduchovanie a za zhruba 30 hodín,záleží na teplote sa začnú liahnuť artémie,doležitá je aj teplota.Takto vyliahnutá artémia mi pri rovnakom vzduchovaní vydrží 3 dni,kým ju neskrmim.Pri liahnutí by nemala teplota klesnúť pod 20 C.Ja aby vajíčka boli neustále v pohybe používam takéto čosi,ale s tým rozdielom,že vzduchovaciu hadičku nemám privedenú cez vrchnák,ale normálne zhora a kamienok je prakticky v tom vrchnáku.
www.cichlidworld.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 09:26 Dodin – Artemie eggs hobby!!!
dobry den.Nedavno sem si pro poter koupil tyto atremie i se soli :-D .Ale kdyz se je dal lihnou tak se mi nevylihlo vubec nic.Dal sem 2 polivkove lzicky soli a pustil silne vzduchovani...druhy den prijdu a nic...v cim sem udelal chybu?diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 12:11 Caleb – artemie Dajana Hobby
Tak už to bude přes 40 hodin a vylíhlých nauplií žábronožky je podle mě dost. Nedokážu odhadnou kolik procent, každopádně jsem to přehnal (3 lžičky MIXu...tj. 99% soli a zbytek vajíčka :-D ) a težko to zkrmím :-)

Vypnul jsem vzduchování a tak za 15 minut jsem trochu odsál...některá vajíčka klesla, některá vystoupala k hladině a zbytek se vznášel s naupliemi v celém sloupci vody. Nauplie byly asi nejvíce mírně nad dnem.

Zkusil jsem je přecedit přes nejjemnější sítko co jsem sehnal v drogerce a některé nauplie propadly, vetší zůstaly i s vajíčky/skořápkami. Zkusím sehnat jemnější.

Potěru i rybkám to moc chutnalo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 17:34 Muž Roman [100] - Cichlidy
Nedávno jsem koupil v ceně 150,-kč/70g artemky.Dovozce a distributor je Easy fish,která se krmivy zaobírá.Jedná se o extra jemnou artemii, takže vhodná pro nejmenší druhy potěru.Sic jsem ji pokusně použil při krmení potěru kančíků,ale je to pro ně malina.takže chovatelé malinkých druhů rybek, které nepotřebují jako první potravu viřníky je to pravé ořechové a za českou cenu.Dávkoval jsem na cca 1l vody 1,5 malé lžíky soli a na špičku nože sodu.Při pokojové teplotě cca 22*C se po dvou dnech vykulilo cca 80-90%.Což považuji za pokus bez svícení jako dobré.
Výrobky Easy fish jsem viděl i na krámě, takže distribuce do maloobchodu pravděpodobně funguje.pro Pražáky není problém si zajet na burzu, kde to určitě seženete, a nebo je z výběru i z jiných značek a původu těžby artémií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 09:52 jurek – Caleb
Tý sody jen trochu,asi jako když solíš polívku :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 23:05 Caleb
OK, díky moc za info. Věděl bys odhadem kolik jedlé sody na litr vody? I když to bych si mohl zjistit z testu PH.
Já jsem si od EasyFish koupil na výstavě pixlu odskořápkovaných lyofilizovaných vajíček pro přímou spotřebu. A pokud je takhle vysoká líhnivost u vajíček EasyFish k líhnutí, tak si pořídím asi i ty....až dodělám tohle. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 19:51 jurek – Caleb
Líhnivost je cca 90%.Na litr vody dávám 2 čajové lžičky soli co je po ruce,většinou mořské s jodem a přidám trošku jedlé sody aby byla zásaditá,nechám to asi 12hod probublávat a pak přidám artémku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 19:45 neo
používám COWBOY je to velmi kvalitní i když celkem drahé... bettam chutná tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 19:24 Caleb – artemia web
Vygooglil jsem tuhle super stránku o artemii www.captain.at/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 19:00 Caleb – easy fish
A líhnivost u té EasyFish je teda OK? Máš nějaký recept na přípravu vody? Kolik dáváš soli na 1 litr vody? A jakou sůl (bez jódu)? Používáš odstátou vodovodní vodu? Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 18:31 jurek – Caleb
Já používám artemii Easy Fish,425g.Stojí něco málo přes 500,-kč a jsem s ní spokojenej.Tu Cowboy jsem také dřív používal,ale měl jsem jen malé balení a to bylo dost drahé v porovnání množství/cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 18:03 Caleb – dodatek
Tak jsem otevřel tu krabičku a musel jsem se ironicky zasmát své vlastní hlouposti smich smich smich smich smich smich

Zřejmě jsem koupil nejdražší sůl s malým přídavkem vajíček artemie :-D :-D :-D Sakra tohle je dobrej job....má to chytře vymyšlený ta Dajana palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 17:57 Caleb – kvalita artemií
Zdravím,

rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s různými druhy (značkami) vajíček žábronožky solné.

Dnes jsem zakoupil od Dajany Artemia eggs Hobby...už je v tom i sůl. Je mě jasné, že jsem zbytečně zaplatil i tu údajně speciální sůl, ale chtěl jsem něco levnějšího na vyzkoušení pro potěr. Stálo mě to 160,- a za čistá vajíčka od Sery jsem nechtěl dávat 400,-. I když předpokládám, že je to "paradoxně" levnější co do množství vajíček.

Nic jiného jsem ve 4 obchodech v Plzni momentálně nesehnal (krom té Sery za 4 kila). V Globusu jsem poté objevil ještě sáček Mix od Sery (asi také vajíčka + sůl) a nějaký pytlík COWBOY Artemia.

Co byste tedy doporučili pro příště? Díky za info ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 17:41 Poppy – Roman
Díky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 17:37 Muž []
Líhnu v láhvi a pro scezení používám kousek sítoviny z polygrafie.Jinak se prodávají jemná plátna, která se dají použít.V nejhorším nejemnější cedníček na čaj,ale opravdu ten nej co se dá sehnat.Často prodavači na burzách prodávají sítka přímo na různé hrubosti planktonu.Odsávám hadičkou na vzduchování, do které je dobré dát brčko pro lepší manipilaci v láhvi.Láhev po odpojení vzduchování můžeme dát na pár minut do tmavé místnosti (koupelna,komora atd.) a svítit na střed láhve malinkou žárovičkou či baterkou.Artémie se shlukují co nejblíže ke světlu a z těchto míst je bez problému čité odsajeme.
Pokud někdo shání artémie k líhnutí, dají se objednat v plechovkách po 450g v ceně cca 400-1200,-kč dle druhu a původu.V menších dávkách cca 100ml je kupuji na burze za 50,-kč.Což oproti těm co jsou na krámech je určitě cenové +
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 13:05 Muž [] – artémie
Skořápky vajíček jsou na dně a artémky plavou nad nimi ve vodě - stačí je natáhnout do malé injekční stříkačky ;-) . Jinak mi se povedlo je natáhnout i se skořápkami, ale ty pak opět klesly na dno a Bettky loví to co plave. Ze dna není problém to vysát ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 11:52 Poppy
Nevím,možná se na ně prodává nějaký spešl cedník,nebo sítko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 08:25 Dussy
Já zas nechápu jak mám ty artemie "přecedit" abych nemel v krmeni aji ty skorapky vajicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 18:51 Poppy – velký dík
Děkuji,takže to funguje i se vzduchováním i bez.Zkusím to.Zatím děkuji. ahoj :-) ;-) :) ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 17:17 Muž [] – artémie
Dá se koupit Sera Artemia-mix, buď plechovka nebo sáčky. Rozmíchá se ve vodě (je to už i se solí), nechá se 24 hodin při pokojové teplotě. Žádné vzduchování a funguje to! Právě s tím krmím 3 dny staré Bettynky a mají krásně oranžová bříška. A ty sáčky nejsou drahé! :-) ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 21:41 Muž matlala [798] - Rostliny
ja jima krmím i dospělé cichlidky kakadu a sou přežraný k prasknutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 20:53 Bizon
dají ale dle mého názoru je to dost malé a nemuselo by to dospělím rybém stačit,ale jako nějaký doplněk asi jo,já osobně,když chci živé krmivo vezmu síť na dafnie a hurá na rybník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:28 Poppy
Děkuji.A dají se žábronožkami krmit i dospělé ryby,nebo jen potěr? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:20 Bizon – žábronožka-odchov
bez vzduchování ji chovat nemůžeš,je potřeba aby stále vajíčka promíchávalo,a sůl je nutná protože žábronožka(artemia salina)pocházá ze slaná vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:53 Poppy – žábronožky
Dobrý den,prosím Vás,mohu odchovat artemie bez vzduchování???Nebo je potřeba?A je také pravda že do vody s vajíčky se sypají lžičky soli?Děkuji mockrát. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 07:08 kattya
Mám ten istý problém. Ako dlho mám nechať vodu s artémiami stáť bez vzduchovania aby som ich mohla scediť bez toho aby, aby mi tam plávali vajíčka? Zdá sa mi to nemožné. A ako dlho vydržia artémie bez vzduchovania?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 15:53 tonik666 – artemie
Arteime odsávám haičkou a na druhým konci to nechávám protéct přes dámskou punčochu - ta je na zcezování žrádla dobrá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 12:25 matlala
poušívám seru za 33kš i se solí jenom nasypat do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 12:21 Mikejr – Artemie
Zdá se my že tam dáváš moc vajíček... Za prvé kolik vody dáváš, kolik soli(a jakou) a jaké jsou to artemie???? Vždy se nějaká vajíčka usazují na dně ale není jich tolik... Když vypneš vzduchování tak za cca 5min můžeš z prostředka odsávat vylíhlé artemie- ne ze dna ani úplně zvrchu ale nejlépe z prostředka, pomůže tomu i to že se strany rosvítíš světlo, oni se k němu stáhnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 11:21 matlala
jo ja vim ale neplavou většina jich klesne ke dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 22:20 Muž danrycka [56]
a nemely by skorapky plavat na hladine?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:33 Muž matlala [798] - Rostliny – jak nejlépe zcedit arthemie
Fotka k příspěvku jak mam nejlépe zcedit arthemie z takovéhle líně nějak se to nedaří vždycky vypnu motor a necham 0,5h stat a stejně sou tam vajíčka a hadička je vyvedená 8cm ode dna protože na dně se usazujou skořápky.Používám seru hotové balíčky do 0,5l vody jenom to nasypu, je tam zrovna i sůl,ale uš mi došly tak koupím jenom vajíčka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 09:28 langosh – to Roman
pro info - z prvního pokusu bohužel nic nebylo - když se nevylíhly ani po 3 dnech, tak jsem to ukončil. Naštěstí se mi mezitím podařilo sehnat sera Artemia-mix, které se líhly již po 20 hodinách. Bohužel jsem mezitím o pár akarek přišel:-( . Až bude čas, tak ty vajíčka od tebe vyzkouším ještě jednou.
Roman :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2006 10:44 pirát – artemie
...návod na líhnutí
V domácích podmínkách vystačíme s 2l průhlednou umělohmotnou lahví například od minerálky, akvarijním vzduchováním, hadičkou, jemným sítkem a např. stolní lampou.

Z láhve odřízneme přibližně 1/4 horní části. Naplníme jí 25-30C teplou vodou, přidáme vajíčka a kuchyňskou sůl (na 1,5l vody 2 čajové lžičky artemie a 1 polévková lžíce soli) vzduchování zregulujeme tak, aby vajíčka byla neustále v pohybu. Po celou dobu líhnutí tj.24-36 hodin svítíme. Po 24 hodinách vypneme vzduchování, po 10 minutách se nevylíhnutá vajíčka usadí na dně, prázdné skořápky plavou na hladině a vylíhnuté živé artemie plavou uprostřed. Hadičkou opatrně odsajeme a přes sítko scedíme vylíhnuté jedince, které použijeme ke krmení, do láhve přidáme slaný roztok a pokračujeme v líhnutí dalších asi 12 hodin. Poté postup opakujeme.

Ideální podmínky pro líhnutí jsou:
Teplota vody 28C, ph 8-9, salinita 18ppt, 2,5g vajíček na 1l vody, osvětlení 2.000lux, nejodizovaná sůl. Čím více se přiblížíme uvedeným podmínkám tím bude kratší doba líhnutí a větší procento vylíhnutých jedinců. V praxi však bohatě vystačíme s postupem uvedeným výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 09:14 Roman – Artemie
Tak jsem zvědavej co z nich bude či nebude.Byla by to škoda.Asi je zkusím taky líhnout,a porovnáme výsledek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [37] 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1801