Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 09:06 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
niekedy to vyskusam s tou morskou solou
zatial som skusal len kuchynsku jodovanu a aj kuchynsku morsku -tiez jodovanu
rozdiel som nezbadal...
podarilo sa odchovat cca 40-60 ks nieco cez 1cm v 10L
pouzil som najlacnejsie co bolo -Dajana Artenia Hobby

ako celkom to slo len to bolo 5 mozno 10%
teda bol tam znacny uhyn

este ma napadlo toto
www.akvaobchod.sk/…
je tam uz ta morska sol a pise sa aj daaka vyziva -a je to lacne
teda nechat ich vyliahnut a potom to preliat do niecoho vecsieho


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:54 Muž Chem [837] Re: rriki
U tech sladkovodnich nevzduchuji. Mam v nadrzi se zabronozkami drevo, ktere se v ni luhuje a jsou tam krom zabonozek i perloocky. Je to v takovem polostinu. Mam je z Thajska, prvni jsem mel take od Zdenka. Nejsou ale ani jedny nijak produktivni - v 300 litrech muzu tak jednou za mesic az za dva trochu zredukovat jejich pocty prolovenim, ale zadny zazrak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Chem
Stačí použít posypovou sůl ,kupuju jí na jaře v Kauflandu ve výprodeji 10 kg za 19,9 Kč. Dávám 20kg na 600l vody.V loni se artemce dařilo super letos jí ta zima moc nesvědčí.V polovině září začína pouštět vajíčka a s prvním mrazem začne padat.U zakopaných bazenů vydrží déle tam to tak nepromrzá.Vzduchuješ té sladké?Já jí mám od Semtexe a super v červnu mi svojí přivezl Bob66 taky se moc nelíhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:12 Muž Chem [837] Re: Semtex
To by bylo perfektni, kdyby se podarilo zjistit jakou pouziva sul.. Vim o par lidech, co takto maji klasicky ibc kontejner a do nej lijou zbytky z lihle artemky, a sem tam z te nadoby vylovi i docela obstojne mnozstvi artemie. Takto primo cilene jsem o tom ale neslysel a zajima mne to.. Preci jen neni nad pestrou zivou stravu a te sladkovodni se mi v nadrzkach nelihne nejake velke mnozstvi pouzitelne na pravidelne krmeni.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Pokusím se nějaké vyloudit.
Říkal mi, že vezme síta, kyblíkem v bazénku nabere vodu a přeleje na síta.
Dospělé hodí z5 a s menšíma krmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:44 JuraS Re: Semtex
chtělo by to ještě fotky...a v dnešní době by už mohli být i ostré a detailní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Možná že je to sůl z odsolování. To by byl v podstatě odpad. Ale to jsou jen spekulace. Uvidíme co mi řekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:17 JuraS Re: Semtex
někde bylo psáno, že se používá sůl na solení silnic..to bych na tuhle "vanu" viděl jako optimální variantu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Chem
Dnes nebo zítra mi bude volat, tak zjistím víc detailů.
Možná je vše úplně jinak, jen jsem možná přeslech ten tip soli.
Myslím, že by nedal do 15-ti kubíků sůl za tak velkou cenu. By se nevyplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:28 Muž Chem [837] Re: Semtex
Pokud je to v Eurech, tak je ta cena za 50kg mirne vyssi, nez standard, ale tomu bych uz veril. Kazdopadne tedy at pocitam jak pocitam, tak mi vychazi, ze na ten svuj bazen s artemiemi potrebuje necelych 500 kilo soli, coz znamena, ze i kdyby pouzival tu nejlevnejsi morskou sul pro morskou akvaristiku, tak by za ni dal pres 50 tisic korun. To uz je docela palka..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:10 JuraS Re: Chem
díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Chem
Teď mi to napadlo, to bude v €!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:56 Muž Chem [837] Re: JuraS
Promile je 1/10 z procenta.. Zkratka pro artemii se obvykle dava 30 - 35 gramu soli do litru vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:53 Muž Chem [837] Re: Semtex
No, morska sul za 5 Kc/kg.. to je nejake zvlastni.. Tuto cenu ma kuchynska sul. Morska se pohybuje tak cca 100 Kc/kg. Uplne nejlepsi (pokud to neni tajne) slo by vyfotit balik te soli, nebo nerekl by firmu, ktera mu sul dodava? Prave se me zda az podivne, ze by do takoveho bazenu daval klasickou morskou sul do morskych akvarii, ale jeste existuje sul do bazenu.. tam ale nevim, ze by byly nejake spory zivocichu apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Myslím, že to bude jak píše Chem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:43 JuraS Re: Chem
teď se v tom ztrácím..pls napiš to polopaticky..kolik gramů soli na litr vody je tedy správně...nebudu řešit, měřit..prostě zvážím sůl, odměřím kolik se vleze vody do kýblu od štuku, nasypu sůl, vajíčka a zaliju vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Chem
Sůl údajně kupuje mořskou. Těch 50kg kupuje za asi 300,- takže nic drahého to není.
Mořská sůl obsahuje i spóry řas, vířníků i artémii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:26 host Re: host
Pozdě, omluva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:24 host Re: JuraS
Salinita 1,23 v promile, nebo jako hustota??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:21 Muž Chem [837] Re: Semtex
Pekny a uceleny souhrn.. Salinita se udava v promile (‰), ppt, nebo gramech na litr. To 1,23 bude asi hustota roztoku soli v nadrzi. Salinitu ten clovek zveda tak dlouho, dokud roztok v bazenu nedosahne potrebne hustoty. Nicmene ta hustota bude 1,023 - to je takova spodni hranice hodici se pro slanou artemii. Horni hranice hustoty pro ni je cca 1,026. Vyjadreno v ppt ci promile je to 30 - 35 ppt, nebo promile.

Me zajima - jakou pouziva sul?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:11 JuraS Re: Semtex
cs.wikipedia.org/…
pokud je číslo v promile pak jsem měl pravdu..tedy pravdu...já čerpal v odpovědi z wikiny...
našel jsem info, že by to mělo být správně 18ppt což je "parts per thousand" tedy promile...takže 18 ppt je 18 gr na litr vody....jestli se nepletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Sice jsem měl z chemie v osmičce za 1 a dělal i olympiádu, ale už si to nepamatuji.
Myslím ale, že to bude víc. 23g nebo 230g???
Ten známej přisipává 50 kg do 15tis. litrů aby zvedl salinitu z asi 1,1 na těch 1,23. Salinitu mu snižují údajně nějaké solné mušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 07:24 JuraS
safra..super nápad..mám na balkoně několik kýblů na vodu...mám je zarostlé řasou takže by teď stačila jen sůl..ještě dotaz..jestli to chápu správně se salinitou pak 1,23 znamená, že je v litru vody rozpuštěno 1,23 gramů mořské soli....nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.08.2011 20:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Včera jsem vedl dlouhý rozhovor s člověkem co chová slanou Artemii v bazénu na zahradě.
Ochotně mi pověděl co a jak.
Bazén má kulatý o průměru 4,5 metrů. Výška hladiny 80 cm a salinita jestli se nepletu je 1,23. Artémie zkoušel dva druhy: Čínskou, ta nevydržela a pak tu od fa. Sanders a ta se má cile k světu.
První je třeba napěstovat řasu, delší čekání je ze spór na vajíčkách Artemie. Rychleji jí lze získat zakoupením v prodejně s Mořskou akvaristikou.
V kyblíku na slunci se předpěstuje a vyleje k Artemii. Potom už jen stačí jednou za čas nabrat vodu z nádrže s Artemii a nechat na slunci.
V bazénu není žádné vzduchování ani víření vody.
Je vhodnější, když na hladinu nedopadá celí den slunce.
Artémii je možné v takovém bazénu chovat od Března do Listopadu.
Během této doby je Artemie živorodá. Na podzim jak začne ochlazování k nule, Artemii přejdou k množení pomocí vajíček. Ty pak v ohromným množství plavou na hladině.
Něco můžeme sebrat k zimnímu líhnutí v lihních.
Voda v bazénu se nechá zamrznout i s vajíčky na hladině.
Na jaře, když led roztaje, začnou se z nich líhnout Artemie.
A nejen je, ale i vířníci.
Výtěžnost je zhruba 300 dospělců na litr a tisíce v různých stádiích vývoje. Plus ti vířníci.

Bazén vhodný k chovu je ten nafukovací. Teď se dá sehnat 2,5 metrů v průměru za 1000,- Kč.
Do prvních mrazíků se dají ještě nejaké generace vychovat ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 17:30 0 Re: kortezhugo
Do té slané vody ( použít se dá prodávaná mořská sůl ) nutno dodat 'spóry', třeba z vajíček artémek - nejsou-li použita sterilní, nebo buď u nás v Česku ze zasolených či znečištěných vod a lepší možnost je i dovezené z mořských (slano jezerních) pobřeží - např ve vzorku vody, písku, kamínků a možná by se něco našlo i na nasbíraných mušlích i jiných mořských "artiklech" . Nutno zkoušet, a taky se musí do vody přidat živiny, plus zajistit dostatek světla i mírný pohyb vody, aby se slanobytné vznášivé mikrořasy a jiné "drobnohledy" mohly zdárně vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 07:04 Muž kortezhugo [983] Re: 0
...tam je trochu problem
ziadny problem vyrobit "zelenu vodu" zo sladkej...
problem je ta slana voda -ta nechcela ozeleniet
a ak sa aj uz do tej "zelenej" prida sol? -vynikne hromada odpadu a to bude problem
pre to je asi lepsie pouzit spirulinu

ja som skusal SAK Green a na tom choval "slanu" nieco cez 1cm
celkom to slo -az na to ze su pri tom znacne straty -teda z vyliahnuteho mnozstva dorastla na taku velkost ani nie 1/10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2011 00:13 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Vodu k nakrmení žábronožek beru ze svých vybudovaných zahradních nádrží, takže ji mám stále po ruce.

V jezírku co je na snímku je vhodný obsah mikrokrmiva pro filtrující korýše a nyní přes léto v něm chovám rybky Xiphophorus nezahualcoyotl a v tom vedlejším jsou Xiphophorus malinche.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2011 23:37 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: koudy03
Fotka k příspěvku Máš-li na mysli A. salina, tak bych ji krmil podobně jako ty sladkovodní, a to přidávanou a obměňovanou přiměřeně přisolenou zelenou vodou, která se dá nyní získat i z venkovních vodních zdrojů, ale musí se přes vhodnou tkaninu cedit, ať tam není nic "hrubšího".

Foto: Kultivační nádoby, ve kterých mi plavou vylíhnuté sladkovodní žábronožky a škeblovky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2011 09:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: koudy03
Jakmile se artémky vylíhlou, vzduchovat se musí dál, ale ne už silně, jen zvolna a ne moc jemné bublinky.
Krmit se dají Pivovarníma kvasnicema, ta mají třeba ve Zdravé výživě v tabletách. Cena je okolo 60,- Kč.
Já tím jen příkrmuji vylíhlou artémii, aby mi dýl vydržela naživu. Roste s potěrem, který tak má stále přiměřeně velkou stravu jako v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 08:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: koudy03
existji i specialni prachova krmiva pro artemie a kdyz prohledas forum najdes ze uz to nekdo zkousel, ale moc se to nevyplati
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 15:44 koudy03 – chov artemií
Dobrý den chtěl jsem se zeptat ohledně artemií.Zkoušel už je někdo z vás dále chovat.Jestli jo tak bych prosim potřeboval nějaké informace např:jestli když už se vylíhnou mám pak dál přestat vzduchovat popř:čím krmit-někde jsem našel že se můžou krmit kvasnicema ale chtěl bych si to radši tady potvrdit. děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 08:50 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Chem napsal: To je pravda ;-) A ty stranky jsou pekny. Je to jako kdyz se rika larvam krevetek larvy a pritom by se to melo spis nazyvat juvenilove, neb rakovci larvy nemaji.
Pozivam stejne tak slovo artemka ci artemie pro vsechny zabronozky i kdyz jsou jinych rodu, je to zabehle a lidi i my pak spise vime o cem piseme. Artemia salina je uplne na vsech obalech s vajicky slanovodnich zabronozek, takze myslim, ze vime o cem je rec, ac je to vyrazivo nepresne, lec bezne pouzivane, jako ty larvy.

S tým sa zhodneme a myslím, že všeobecne asi väčšina.
S liahnutím artemie od viacerých dodávateľov som nemal problém. Mal som z dovozu i americkú "OCEÁN" a ta sa bez dekapsulácie neliahla vôbec.So spomínanou ruskou som však problém mal, dnes však môžem povedať, že liahnivosť tejto artémky je prekvapujúco vysoká a momentálne (zatiaľ) používam tretie balenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:50 Muž Chem [837] Re: Semtex
To je pravda ;-) A ty stranky jsou pekny. Je to jako kdyz se rika larvam krevetek larvy a pritom by se to melo spis nazyvat juvenilove, neb rakovci larvy nemaji.
Pozivam stejne tak slovo artemka ci artemie pro vsechny zabronozky i kdyz jsou jinych rodu, je to zabehle a lidi i my pak spise vime o cem piseme. Artemia salina je uplne na vsech obalech s vajicky slanovodnich zabronozek, takze myslim, ze vime o cem je rec, ac je to vyrazivo nepresne, lec bezne pouzivane, jako ty larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 14:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud jste četli můj poslední příspěvek a mrkli na ten odkaz, věděli by jste, že A. salina už vyhynula. A ta ruská co se dohadujete bude nejspíš A. sinica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 14:34 Muž Chem [837] Obecne
Myslim, ze by byl ne uplne snadny ukol najit mezi desitkami druhu artemii takovou, ktera se v dospelosti pri dobrych podminkach dorusta mene nez ten 1 cm ;-))

Ta ruska artemka, bych tipoval, je obyc. Artemia salina s pravdepodobne peknou lihnivosti, ale jinak zadna odlisnost od ruznych jinych baleni A. salina. Obsahy bilkovin a vseho budou pravdepodobne zkratka uplne stejne jako u jinych A. salina od jinych dovozcu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 14:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrBolíto
Čo sa týka ruskej artémky, tak na seriozné otázky rád odpoviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 14:07 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A čo je tu nepochopiteľné? Vy poznáte artémiu, ktorá (okrem sladkovodnej)dorastá do dĺžky 1cm?
Tak som poradil sladovodnú.
Že som v tom istom článku, (vo svojom) doplnil vetu,(ktorú som oddelil tromi riadkami)o artémií ruskej, (čiže ide o dva rozdielné veci) a vy ste zmysel toho nepochopili, no ja za to nemôžem.
Lepšie čítajte a snažte sa tomu aj porozumieť, nielen sadať si a chytať za slová. Aj tak mám pochyby či aj tomu porozumiete, lebo je mi podozrivé, že nerozumejú stále tí istí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:15 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
zaujímavé, prínosné a poučné, zaujalo ma to skladovanie v slanom, resp. soľnom roztoku v mrazničke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 11:54 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Našel jsem velmi zajímavé web stránky o Artemii.

možná budete překvapeni co vše zajímavé se tam dočtete.

například to, že Artemia salina už neexistuje - vyhynula.
.... že existuje 7 druhů Artemie
.... dozvíte se, co vše je Artemie schopná přežít a v jakých prostředích....

no nebudu dál napínat, tu je odkaz:

www.artemiaworld.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 10:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrBolíto
ad.,4
chápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 10:03 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
milan666 napsal: Jirkaass napsal: Caute máte nekdo návod na to jak je odchvoat aby byly vetsi kolem 1 CM??
Tak potom sa venuj sladkovodnej artémií

App. tej ruskej som s pomocou kolegu akvaristu prišiel na korienok, je super!

ad.,3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 10:02 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Jirkaass napsal: Caute máte nekdo návod na to jak je odchvoat aby byly vetsi kolem 1 CM??
ad.,2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 10:01 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
milan666 napsal: Bol by som vám vdačný za popísanie skúseností s artémiou ruskou "artémia koral", dakujem
ad.,1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 07:26 Muž styv [10] - Amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 23:36 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: milan666
Tema je o Artemii, čiže o akejkoľvek artémce. O sladkovodní jsem v době, kdy jsem tu psal neměl ani páru možná většina pisatelů.
Tak že klidně přeháněj, psal si:
Tak potom sa venuj sladkovodnej artémií App. tej ruskej som s pomocou kolegu akvaristu prišiel na korienok, je super!
Tak nám něco pověz o jejím chovu shánění atd. Samozřejmě seriozně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 22:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Semtex
Preto som mu poradil sladkovodné, ale téma je o ž.soľnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 19:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: milan666
Tak ona byla řeč o chovu, když měl zájem chovat do velikosti 1cm.
Proto jsem si myslel, že je chováš, ne jen lihneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 18:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Semtex
Keby si to myslel seriozne, přeháněl bych víc. Nechápem prečo by som ju choval, krmil?!
Mám výrobenú liaheň a liahnivosť +-80%
www.akvaobchod.sk/…

balené je to aj so soľou, tá však nestačí, ale zvýšuje percento
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:40 Muž Chem [837] Re: Jirkaass
Predevsim to chce velkou aspon 50 litrovou nadobu (klidne nejake zahradni necky). Pak s velikosti slanovodnich i sladkovodnich artemii neni problem. U listonohu tento problem neni - ac je to velmi zvlastni, listonoh dokaze vyrust do 6cm i v 1 litrove nadrzce (nepopiram, je to trapeni). Problem pak je, ze listonohu v tom 1 litru nevyroste moc - resp. zustane vetsinou jeden, ktery ty pozdeji vylihnuvsi se sezere a do tech 6 a vice cm vyroste sam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 16:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: milan666
Ruská artémka? Povídej přeháněj. Jak jí chováš, množíš, krmíš a jaká je výnostnost?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1251