Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2013 21:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vondr001
V tomto vlákně 05.02.2013 v 17:21. Nastuduj si to. Já jim tedy topil na 28°C a líhly se mi už za 18 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Sodu berem od firmy Brenntag a sůl myslím Salinen z Rakouska. Když jim napíšeš, tak by ti možná kilo vzorku poslali. Pokud ne, tak bych zkusil zajistit nějaký odprodej vzorku od nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:32 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
To se někdo má,

A bylo by možné zdroje poskytnout?? Samozřejmě ne zadarmo.
Pač vůbec nemam tucha kde bych to sháněl :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Máme firmu, která se zabývá výrobou pracích prášků, takže dávám sodu, kterou máme doma do prášků. Sůl mám ze stejného zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vondr001
Asi tři stránky zpátky tu byl článek z knihy o Halančíkách a líhnutí artemky. Akorát místo několik hodin odstáte vody jsem použil vodovodní a funguje mi to stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:29 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
Ahoj,

Takový blbý dotaz, o sodě sem něco čet ale teď čtu poprvé že jí někdo přidává. O jakou se jedná?? hydrogenuhličitan sodný ( jedlá soda ) nebo jen uhličitan sodný ( soda na praní )???

Díky

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:24 Žena vondr001 [674] Re: MichoCZ
Děkuju!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2013 21:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vondr001
Používám na to buď misku 10x15 centimetrů nebo 15x25cm. Vody tak na tři centimetry a soli tak dvě velké čajovky soli a čtvrt lžičky sody. Půl lžičky vajíček. Artemka přežije až ve 30% roztoku soli takže to zas tak kritické není. Pokud se ti to hned nevylíhne tak se neděs. Může to trvat i ten den a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:08 Žena vondr001 [674] Re: MichoCZ
Kolik vody, kolik soli, kolik sody prosím?
Díky ;-) Mě už z toho bublání hrabe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.02.2013 21:03 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Už třetí várku líhnu bez vzduchování při pokojové teplotě. Dokonce teď nám kotel odešel a doma je tak 18-20°C a stejně se líhnou. Vezmu klasickou dózu na potraviny, naleju do ni dokonce mimo doporučení vodu rovnou z vodovodu, zasypu solí se sodou, rozmíchám, zasypu půl lžičkou vajíček a za 24-36 hodin je vylíhnuto. Osávám potom stříkačkou potěru i s trochou soli. Do 50 litrů akva je to naprosto nepatrné množství soli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:06 Muž Spiike [63]
Pokud vás trápí hluk při líhnutí se vzduchováním, tak jako mě to trápilo. Tak se koukněte na způsob líhnutí bez vzduchování. A je po problému. Sice se to líhne o malinko pomaleji ale zato to neruší hlukem.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:20 Muž kofejn [963] Re: Treeman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:11 Muž Treeman [249] Našel sem tenhle
Fotka k příspěvku Našel sem tenhle ale v mém okolí to v kamené prodejně nikdo nemá abych si ho mohl poslechnout píšou Hlučnost 43 dB (A)ale to nevím co si pod tím představit:-(
www.akvarista.cz/…

prolezl sem i vlákna s tématikou vzduchování ale vesměs nic:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dvorak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:46 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Treeman
Měl jsem stejnej problém. Z tohoto důvodu jsem si přestal líhnout artemie. palec Takže bych taky ocenil odkaz na tichá vzduch. motorek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Treeman
škoda, že už se neprodává Elite 799. Mám ho už snad 10 let. Mám i Atmana At-1500 a trochu vrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:45 Muž Treeman [249] – vzduchování
Nemá někdo tip na vzduchování k líhnutí artemie ale velice tiché většina vzduchovacích motůrků je dosti hlučná hlavně v nočních hodinách :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 01:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Živé vířníky? Já mám mraženého mořského vířníka od Aquamasteru. Skvěle mi to berou už čerstvě rozplavané kardinálky vietnamské, ale ty potvory betky ne. Nechtěj žrát vůbec nic... ale vzhledem k tomu, že ještě žijou, tak přeci jen asi něco žerou... třeba si tajně zobnou vířníka nebo artemky, když se nedívám. Každopádně mne krkají, protože jeich rodičové takhle upejpaví tedy nejsou ani v nejmenším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:58 Muž Spiike [63] Re: Semtex
Vířník je co??? :-D s tím sem se ještě nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
Mě by spíš zajímalo co to máš za vířníka.
Já mám teď živé viřníky a záměrně jsem k nim dal líhnout tu nejmenší artémku co je (Sanders Pro).
No a když ty dva druhy porovnám, tak ten vířník je tak 10x menší než artémka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Hm, mne by tedy zajímalo, kolik jsem to platil já za těch 100ml vajíček od Dajany. Líhnou se z nich úplně malinkaté artemky, veliké asi jako mořský viřník.
Edit: Už jsem to našel - 192,-Kč za 100ml = 40g. To je srovnatelné s tím eBay.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Ano super 95% jako si objednal spiike, jen to bylo 100g. Celé mě to přišlo na 330,- Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 20:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Tak se pak nezapomeň ozvat jak se líhnou a jak jsou veliké. Ty moje od Hobby jsou jaksi velké a moje dánia je berou až tak po týdnu od vykulení. Jak někdo píše krmit hned od začátku, tak mi pochcípe všechen potěr hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:27 Muž Spiike [63]
tak sem objednal toto www.ebay.com/… tak uvidíme jak to pujde. Když tak 200,- mě nezabijou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Semtex
Které to byly? Ty super 95% nebo něco slabšího? Až mi dojdou tak bych do toho šel. I když mám zatím artemku aspoň na dva roky:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2013 19:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Spiike
Přes eBay jsem kupoval artémku, tu co je v těch stříbrných sáčcích. A byla super. Teď mám easyfish v sáčku a taky super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
No přes ebay jsem nakoupil už víc než 100 artiklů i pro akvaristiku. Ale vajíčka zrovna ne. Spirulinu pro krmení různé havěti jo a je to kvalitka, z anglie mikry a taky došli živé i v mrazu. Nebál bych se toho a risknul to. Když se něco pokazí tak příjdeš o stovku až dvě, ale když to výjde tak můžeš mít taky kvalitní artemku za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:16 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
A máš zkušenosti s nakupování vajíček přes ebay??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
No řeší, ale každý chválí tu svoji osvědčenou značku. Já nic vyhraněného nemám, líhne se mi kde co a teď dokonce líhnu víc bez vzduchu než ve vzduchované líhni. Používám Hobby vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:10 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
A taky se nějak řeší jaká a od koho?? z hlediska kvality atd?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Většina lidí frčí na slané. Mimo jiné snadněji seženeš násadu slané než sladké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:02 Muž Spiike [63]
Lidi, jaká artemka je vhodnější pro krmení sladkovodní nebo nebo ta klasická co se líhne ve slané vodě??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: eotto
Mě funguje bezproblému jen v zelený vodě, dobře se množí,když potřebuju ta si nadělám a jestě pořád mám v zásobe vajíčka od Semtexe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: eotto
jedině na eBay ....

www.ebay.com/…


je tam i popis :--

reviews.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:21 eotto – Sladkovodní Artemie
Nevěděl by někdo kde koupit sladkovodní artemii?
A nějaké novější info a chovu, reprodukci atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 13:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: DrChila
Mám dvě fotky u sebe v profilu. Neměřil sem je ale k 1 cm nebyly daleko :-)

rybicky.net/profil/575&akce=osobnifoto

Mimo jiné tam mám i využití skleněné koule :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:41 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Ještě zajímavost když jsem kulturu rušil, tak někteří jedinci cestovali na druhých. Pravděpodobně probíhalo sexuální uspokojování s cílem množit se. Ve sladké vodě byly radovánky ukončeny strašnou smrtí sežráním smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:39 Muž DrChila [243] Re: Mrakoplash
No mě se podařilo z artemii vytvořit asi 3mm velkou obludu asi po tejdnu však umřela ve stále stejné vodě jako se líhli.. jeden den tam byli a druhej už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: eotto
Buchanky a perloočky jsem zatím nedělal, ale zkusím to až bude o trošku lepší počasí. Co se týče té žábry tak dost jsem toho popsal u mé nádrže "Krmení", ale znovu. Měl jsem doma akvárko 25x18x17cm v krabicovém krytu s led žárovkou umístěné v "kumbálku nad schodama". Nalíhnul jsem si z Hobby mix sul a vajíčka litr žáber v petce se vzduchováním. Po třech dnech co jsem nezkrmil (pár tisíc jedinců to mohlo být) jsem přelovil do tohoto akva. Vodu jsem vzal rovnou z vodovodu a na tohle akva jsem dal 250g průmyslové soli do pracích prášků (úplně obyčejná sůl bez dalších přísad, do 3Kč kilo) a asi tři čajovky hydrogenuhličitanu sodného (těžká soda, do pracích prášků). Trošku jsem to zamíchal, zavedl topení a vzduchovací kamínek. Topil jsem tomu na 29°C. Topítko jsem měl z ebay 25W a můžu na tento pokus jen chválit. Večer jsem nasypal na špičku lžičky Hobby Mikrozell. Liquizel jsem nepoužil ani jednou. Později mi přišel z ebay ještě pytlík jemné spiruliny. Po nasypání té voda začala pěnit, jak jsem vzduchoval, ale zase se lepší nechala rozmíchat a udělala zelenou vodu. Krmit tímto se musí opravdu málo ale i třeba dvakrát denně. Když začal semestr tak jsem přidal o malinko víc této spiruliny a akva začalo kolabovat. Co přežilo jsem zkrmil a celou srandu zrušil. Za dobu fungování akva (asi měsíc) jsem asi třikrát odsál zbytky ze dna a doplnil vodu. Žábronožky vydrží až v 30% roztoku soli, takže i při normálním líhnutí z mixu v petce dávám ještě lžičku směsi mojí soli se sodou. Lepší víc soli než míň. Každopádně pokud to chceš zkusit tak tě upozorňuju, že to nemá nijak zvlášní význam jako krmivo. V tak malém objemu toho uděláš nula-nula-nic. Spíš pro zajímavost.

Ps. vzduchování a svícení bylo furt puštěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:36 R Muž Mrakoplash [1776] Re: eotto
Zkus tu artémku nekrmit, případně né tak často. Vypnout vzduchování, nebo spíše omezit na pár bublin aby to s nima nemlelo. Mně přežilo opakovaně jen několik (10 - 20) kousků v půllitrové zavařovačce.
Většinou pomřely po výměně vody, nedokázal sem trefit stejnej poměr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:11 eotto – Kontinuelní chov artemie
Již půl druhého měsíce se znažím o odchování Žábronožky solné do dospělosti v 1l slané vody, stále bez úspěchu. Ocenil bych jakékoli info o chovu v malém prostoru 1-7 litru.
Mé pokusy:
V bubláku nalíhnu artemii a cca 20-30 ks přesunu do 1 litru slané vody kde již nevzduchuji a po týdnu až 14ti dnech dojde ke kolapsu, artemie mají něco kolem 3mm.
Sůl: 30g/l a to obyčejná kuchňská, Chemicky čistá NaCl z lékárny, sůl přímo z mixu vajíček artemií a různé kombinace těchto solí, vždy ale 30g/l.
Krmení: kapičky pro atremie za 180kč - kapka 2x i 3x deně, kvasnice, krmení pro ryby na prach a kombinace.

Dále se sanžím vypěstovat zelenou vodu, bez úspěchu.
V uřízlé PET lahvi, bez vzduchování, osvětlené od akva, pohnojené Kristalonem, 1/3 vody z akva, něco málo vody z rybníka a zbytek čistá.

Úspěch mám s perloočkami a buchankami. Uříznutá PET lahev s 1 litrem vody z akva, před cca dvěma měsícemi nalovena v rybníce násada. Jednou týdně odelju půl lahve s planktonem do akvária a doleju vodou z akvária krmím vším co mě napadne: kapičky pro artemky, drcené rybí žrádlo, kvasnice, mléko, ale vydrží i 14 dní bez krmení "ožírají řasy asi".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kindr
Ono to hledání není zase tak složité... :) já ji nakrmím krmivem pro potěr a pak ji zkrmím...z hlediska dlouhodobého růstu to chce vířníka a pak řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kindr
Podívej ke mě do nádrží Krmení. Zkoušel jsem ji nechat vyrůst. Ale první dva týdny to je mizerné a naroste tak na dva milimetry. Ty jeden a půl centimetrové potvory jsem měl asi za měsíc. Ale za tu piplačku na krmení by mi to nestálo. Spíš mi šlo o to se podívat jak roste a jak žije větší artemka. Že by se nějak divoce množili se říct nedá. Spíš stagnace. Z dávky na litr jsem tak půlku nezkrmil a do dospělé velikosti jsem odchoval tak 150-200 jedinců a ty za dvě minuty sežralo hejno pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:21 Kindr Re: LiborSprysl
Dospelou kupuju pouze na vystave nebo obcas na burze.Jinak k dostani neni.Tak budu muset hledat ve foru,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kindr
Jde, návody tu jsou, dospělá se živá koupit dá rovněž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 09:23 Kindr
Dobry den,..chtel bych se optat,zda jde vylihnutou artemii pro poter jeste nechat dorust do vetsi velikosti??moji cichavci artemii miluji a pokud to jde ji nekde sehnat zivou tak hned kupuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 07:32 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
jo jasně, já si řikal, že jsem musel něco špatně pochopit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 07:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlk9
To jo, ale ve slané vodě... ;-) Já také artémii víceméně nesvítím k líhnutí či životu...ale ve slané vodě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 07:08 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
Máš recht v tom, že se snažíme krmit, aby to bylo co nejf¨dříve snězeno, mě se to tenkrát povedlo, když jsem v podstatě s artemkou začínal a trochu jsem to přehnal. Každopádně se mi nezdá tvůj náror na tmu a vylíhlou artemku. Dřív v petce ted v tý mističce bez vzduchování (které mám u akvárek v obýváku) mi normálně noc a tudíž tmu normálně přežiji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Semtex napsal: asi to záleží na druhu, co jsem viděl doma tak 6-12 hodin nejvíc...

No víc než šest asi nee, a nevím jak to má vlk, jestli permanentně svítí, ale jakmile je tma, je konec. Artémie jde za světlem, jak lehne na dno chcípne. Hlavně nerozumím ale tomu, proč tu debatujeme o nějakých dvanácti hodinách...krmíme snad tolik, ryby sežraly a nijak výrazně jsme nezatěžovali nádrž odpadky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1001