Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 11:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pouluss
Pokusne som pred časom pár sáčkov Sera kúpil a tiež sa skoro nič neliahlo - ani v klasickej fľaši so vzduchovaním, ani v liahni bez vzduchovania. Potom som kúpil vajíčka z Taiwanu a liahlo sa skoro dokonale všetko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 11:29 - Re: pouluss
Skús pridať sódu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 00:23 pouluss – Artemie nulová líhnivost
Koukám do toho 5 min s lupou bez vzduchování a fakt nulový pohyb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 00:00 - Re: pouluss
Neviem odkiaľ dodáva artemku Sera ale čo som ja mal,tak sa liahla strašne fakt strašne drobučká.Okom sotva badateľná.Si si istý,že sa ti nevyliahla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 23:22 pouluss – Artemie nulová líhnivost
Fotka k příspěvku Prosím poradí někdo co je špatně??
Zakoupen pytlík Ertemie od SERY (nic jiného jsem nesehnal, a to jsem oběhl všechny prodejny v Jihlavě),náplň se naředí půl litrem vody odpadá mýchání soli, sody (vše v pytli).
Líhnička z PETlahve do víčka zalita vzduchovací spojka (tavnou pistolí), vzduchování bez kamínku na nižší stupeň, celé ponořeno do 12l akva a topeno na 27-28 stupňů, umístěno v mistnosti bez okna, ale poctivě svíceno 3dny v tahu, voda samozřejmě odstátá a prd!!!
Kdysi jsem již zkoušel a v podstatě s úplně stejným 0 výsledkem ovšem bez topení a to světlo už si nepamatuji, proto jsem zavedl ty téměř laboratorní podmínky.
Máte někdo zkušenost s líhnivostí z těch pytlíků (bohužel může mít vliv i skladování v obchodě, dodávka atd.)
Už se tady někomu taky povedla NULA??? podle toho co jsem tady četl líhne někdo bez světla, topení i vzduchování s OK výsledkem.
Sestava odfocena viz obr
za odpovědi Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:20 Muž Kubaa [718] Re: antiA
No vida, kdyby ses takto zeptal před týdnem, už bys nejspíše měl dávno odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:17 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Kubaa
neres...
podivej se na tema v jake jsme... dale precti si celou vetu a ne jen citat........dale pokud jsi to nepochopil v poradku..... myslel jsem ze tady patris k chapavejsim

hustotou artemie bych to zamotal jeste vice.... porotoze by tu byli takovi ze jak se to pocita atd...

jednodussi je napsat ze pixle 425g ma oriantacni objem 0,7l

nic vic.......

krasny den preji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:06 Muž Kubaa [718] Re: antiA
gramy na ml čeho? záleží, jaká je hustota daného materiálu, například u sladké vody je to zhruba totéž, gram jako ml, u zlata máš skoro 20 gramů do mililitru... uchází mi ale souvislost s žábronožkou - že by tě zajímala hustota, tedy salinita, vody na líhnutí? nevím, křišťálovou kouli nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:03 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Kubaa
je schopny mi někodo poradit orientační přepočet - gramy (g) vs. mililitry (ml).

ano moooc složitá otazka k nepochopení smich

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:01 R Muž ctibum [6923] Re: antiA
Asi proto, že jsem nereagoval na tvůj dotaz na přepočet, ale přesouval dotaz Robči08 na krmení vylíhnuté Žábronožky... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 15:54 Muž Kubaa [718] Re: antiA
Když chceš odpověď, musíš položit pořádně otázku, já jsem vůbec nepochopil, co chceš na co přepočítávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 15:51 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ctibum
Pročetl jsem celých 158 stránek ale odpověď jsem nenašel.

Stejnak už je pozdě. Koupil jsem predrazenou 150ml pixlu z ktere se nic nevylihne....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 16:00 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – vaha vs. objem
Jelikož různí výrobci udavají různé veličiny nabízené artemie k líhnutí je schopny mi někodo poradit orientační přepočet - gramy (g) vs. mililitry (ml).

opravdu orientační.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:17 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Já ho našel, jmenuje se miska :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
Obvykle je nějaké řešení, jenom chtít. Když jsem nechtěl, aby dětem v pokoji vrčel motorek, umístil jsem ho v předsíni do skříně a k nim šla jenom hadička se vzduchem. Jak říkám, je třeba hledat řešení a neříkat jenom že to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:05 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
To v zaměstnání nejde. A doma si na záchodě čtu a chci mít klid smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
Mám to na záchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:02 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Ale dělá to bugr. To člověk nemůže mít ani v kanceláři ani v ložnici nebo v obýváku. Do pěstírny ok. A pokud má někdo v miníčku hejno razborek nebo pár vrčivek tak je to overkill. Tu misku (zvláště tu komerční pěknou) může mít člověk na stole i v kanceláři, kde si furt někdo na něco stěžuje, a nikdo neřekne ani popel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2017 12:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
Používám tři plastové flašky od mléka. Jeden den napustím vodu a dám sůl s trochu jedlé sody. Druhý den tam sypnu vajíčka a dám bublat, vytáhnu flašku, která bublala dva dny a stáhnu korýšky, kterými nakrmím. Flašku vymyju od slizu a dám do ní vodu, sůl a jedlou sodu. Efektivita fantastická, stahování korýšů z průhledné lahve taky a náklady pod dvě stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2017 11:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MarloCZ
Túto misku mám tiež a je to ohromná vec. Dovtedy som žiabronôžku dával klasicky po starom do starej fľaše od mlieka, korková zátka s dierkami, v jednej trubička so vzduchom, atď. Komplikované kŕmenie mi bránilo častejšie dávať liahnuť - bolo treba odstaviť vzduch, nechať odstáť, potom hadičkou alebo striekačkou odsávať žiabronôžku... V tejto miske stačí vybrať sitko, ponoriť do akvária a dať späť, úplná paráda. Spočiatku som tomu neveril - že veď keď tam nebuble vzduch, ako to môže fungovať.

Liahlo sa mi takmer 100%, ale to mám parádne vajíčka kúpené rovno z Taiwanu. Už ich mám roky, teraz sa liahne už menej - musím to minúť, ešte ich mám veľa, sa pomaličky míňa a nejaký ten deciliter je u mňa nadlho. Inak dávam normálnu kuchynskú soľ a nebadám problém. Kúpil som kedysi dávno síce aj morskú akvaristickú, no keď som zistil, že s kuchynskou všetko funguje, tak používam tú. Má to nejaké skryté úskalia?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:51 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Tuhle misku nemám, používám obyčejnou od vlašáku s dodělanou přepážkou. A líhnivost je zcela normální. Nesmí těch vajíček být ale moc. Kdo ale potřebuje artémie jen trochu pro pár menších ryb, tak si myslím že víření a bublání je zcela zbytečné (a v kanclu, kde jsem měl akvárium, by mi to třeba ani neprošlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MarloCZ
Podle mě, pokud ta vajíčka nevíří ve vodě, je tam hodně velká úmrtnost. Proto radši používám doma na koleně udělanou líheň, která funguje bez problémů a stála ani ne polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:39 MarloCZ Re: Pepan
Tak to bohužel zatím nevím, uvidím až tak za dva dny až to budu vylévat kolik mi tam zůstane nevylíhlých vajíček - tedy doufám že to nějak odhadnu protože s tím nemám zatím zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MarloCZ
A jaká je líhnivost v procentech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 10:43 MarloCZ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak včera zakoupena tato miska:
www.akvaristik.eu/…
V 15:00 nalita voda z kohoutku po tu vyznačenou rysku cca 650ml vody + vrchovata čajova lzicka hrubozrne soli bez jodu a do toho jedna odmerka vajicek Hobby :
www.akvaristik.eu/…
Polozeno na kryci sklo od akvaria tesne pod led pasky.
Prvni dve hodiny bez toho vrchniho krytu na primem svetle, pote zadeklovano.
pres noc cca od pulnoci jsem nesvitil vubec a dnes rano v 9 hodin k memu prekvapeni se to tam uz hezky hemží :) tedy už po 18 hodinach.
Tak to jen tak pro info pro pripadne zajemce ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 20:25 Muž dudak [1885] Re: Driv3r
pH určitě přes 8, soda je na to dobrá, na hladině by měly zůstat skořápky a dole nevylíhlá vajíčka, kterejch by mělo bejt minimálně, a nad nima živá artemie, nevím jakej způsob na líhnutí používáš, pokud to odsáváš hadičkou, tak zkus nebrat to přímo ze dna, ale mírně nad, z té vrstvy kde se to hejbe, případně na nějaký místo posviť baterkou, měly by se tam stáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 19:31 Muž Driv3r [236] Re: dudak
Ne něco tam opravdu bylo.
Kličkovala a pohybovala se.
Cisty?skořápky? Po vypnutí vzduchovaní se na hladině udělala vrstvička vajíček,ale při odsavani toho hodně bylo i na dně.Něco dělam špatně nebo je špatná artemka?
Ještě jsem čet ze zvedají ph sodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 19:23 Muž dudak [1885] Re: Driv3r
vylíhlá artemie je oranžová, cysty jsou světlejší. Ve výrazu něco hýbalo tuším, že se nehýbalo skoro nic, nalíhlá artemie je hodně čilá a jde to pozorovat velmi dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 17:22 Muž Driv3r [236]
První várka artemie se neco hybalo,po slyti a usazení sem ze dna neco odsál,ale dnes rozplavany potěr nevypada ze by to žral.navíc se mi zdá že je tam hodně nevylihlych vajíček.předpokládám ze artemka má nahnedlou barvu.a vajíčka tmavší.mám objednanou i další snad zitra dorazí.vzal sem i odskorapkovanou.jak dlouho vydrží potěr bez jídla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:48 Muž Driv3r [236] Re: dudak
ok dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:46 Muž dudak [1885] Re: Driv3r
nežije, ale dá se s tím krmit a ryby to berou docela ochotně, určitě je to lepší než jakákoliv jiná sušená či umělá potrava. Jen se musí dát pozor na překrmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:22 Muž Driv3r [236] Re: dudak
Po rozmrazeni žije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2017 21:17 Muž dudak [1885] Re: Driv3r
čerstvě rozplavané ryby je nejlepší krmit artemií, která se zrovna vylíhla, v lázni vydrží tak 2 dny, ale lepší je krmit co nejdřív, tím že roste, ztrácí výživnou hodnotu, navíc, když se dá do akvárka čerstvě nalíhlá, vydrží živá i několik hodin, do lednice dát jde, tam vydrží o něco déle nebo když je toho hodně rovnou to zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:03 Muž Driv3r [236]
Jak moc poroste ta artemka když ji ještě nechám v lihni?aby ji ti prckove po rozplavani dokazali sníst.a jak dlouho cca ji tam mám nechat nez se bude moct zkrmit?nebo vydrží v ledničce živá na později?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 10:49 Muž motýlek [275] – cykly
několikráte se mi stalo (s různými vzorky), že se některá dávka nelíhla ... a za týden se to líhlo zase normálně .. a po letech v ledničce se zase líhly ...
mám podezření, že občas zapracují nějaké životní cykly, kdy se to prostě nelíhne v žádných podmínkách ... ale podpořeno zkoumáním to nemám - zase až tolik množení nedělám - tak to prostě vyřeším mávnutím ruky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 21:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rosakva
Vybral som ešte malú vzorku a dekapsuloval som. Ak toto nepôjde, tak učiním tak, ako ste mi navrhli v odpovedi na môj e-mail.
Bol v spame :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 21:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rosakva
Ďakujem, idem pozrieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 07:28 rosakva Re: cezarmilan
Dobrý den, kolegové Vám odpovídali již včera ráno, nejspíše Vám tedy email skočil do spamu nebo hromadných zpráv. Prosím o kontrolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pjotr
Pri stabilnej teplote 28°C štyri dni a 0 (nula)%. Písal som na e-shop RA, zatiaľ bez odozvy. Zrejme šmejd!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 08:51 Muž Pjotr [5] Re: cezarmilan
Jestli myslíš EasyFish, tak z nich líhnu (viz příspěvek pod tebou) a v té vodní lázni je to ok, i když pravda je že poslední dobou je líhnivost o něco menší.

Celé mi to trvá těch 36-48h,teplota vody cca 26st C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 20:43 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Zdravím vás!
Prosím vás kto už liahol artémie z e-shopu www. rostlinnaakvaria. cz pod názvom "easy fisch"?
Liahnem artémie už niekoľko rokov, môžem sa pochváliť, celkom úspešne. Odskúšal som niekoľko druhov, resp. niekoľko značiek, či dodávateľov, no takýto 0%-tný neúspech som ešte nemal. Vyskúšal som viacero spôsobov a vychytávok, no som bezradný.
Ako sa darilo vám?
Ďakujem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 14:07 Žena JanaS [138] Re: Pjotr
To bude ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 09:36 Muž Pjotr [5] Re: JanaS
Fotka k příspěvku Dík za inspiraci, už topím :)
Ještě jeden dotaz - nechal jsem easyfish artemia násadu cca týden při pokojové teplotě, až teď jsem dal do ledničky. Myslíte, že bude ještě použitelná??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2017 08:27 Žena JanaS [138] Re: Pjotr
Fotka k příspěvku Podle mě je ta teplota skoro nejdůležitější. Přesně na tom jsem já často pohořela. Od té doby, co to mám v té vodní lázni s topítkem na 26C nemám problém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 08:18 Muž Pjotr [5] Re: JanaS
Zkouším líhnout v Artemio setu od JBL, ale první várka moc nevyšla. Mám to bublání v zadním pokoji, aby to nerušilo ženu a děti, nicméně tam je pořád otevřené okno.
Tudíž mám hypotézu, že v noci, když je chladněji, se to artemiim moc nepozdává a lihnou se pomalu. Přes den na ně zase svítí slunce a teplota je v nádobě dostatečná, možná zase až moc. Mohou být ty výkyvy teplot problém?
Zkouším teď druhý pokus.
Jinak všechen akaro-potěr se má k světu, byť ještě artemii nechutnal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 11:49 Žena kleopatracz [59] Re: navik
holky jsem krmila Hikari Betta Bio Gold, Tetra Betta, Tetra Delica Artemia.. tu podezřívám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 22:06 Muž navik [908] - SumciRe: kleopatracz
nebyly rybky poslední době krmeny také sušeným či mraženým cyklopem? (buchanka...)popř. neobsahuje to krmivo lyofilizovaný cyklop?
Předpokládám, že to rybky nahání a berou, takže bych s tím nedělal krom střídmého krmení nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:24 Žena kleopatracz [59] Re: kleopatracz
dala jsem si k sobě na profil video.. :-O co s tím mám dělat, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:04 Žena kleopatracz [59] Re: zervan
Navíc, kupovala jsem to včera, životnost 11/2018
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:01 Žena kleopatracz [59] Re: zervan
Ne, na suchu se nic nehýbe, až ve vodě, v akváriu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=201