Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:14 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Mraženou od Grýgery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:59 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: acik
Jaké jsou nejlepší nevim, ale já používám Hobby artemix a jsem spokojený. Mam k tomu i krmení (Liquitell). Právě se chystám je chovat do větší velikosti. Určitě napíšu, jak to jde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:15 Muž acik [416]
Taky přidám příspěvek,jaké artemie jsou nejlepší? chci dospělácké pro terčovce.Píšete tu o ruzných kvalitách,tak nevím co přesně pořídit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 12:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: deck
Artemii tu používá 99% chovatelů. Jen čti tohle vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:28 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – Chov artemie
Máte někdo skušenost z chovem artemie. Vše potřebné mam i krmení pro ně. Prý dorustaj 1,5cm. Jaká teplota, jak vzduchovat, atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:18 JoKa Re: ivaha
Jj, je to stejná, nějaká mikro řasa... Já právě sůl nemohl sehnat, tak jsem objednal tohle a líhnu si dál v kuchyňské... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 09:37 christ Re: Jirkaass
Ja je zamrazuju a poter to zere i rozmrazeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 07:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MichoCZ
No ak artémie nehodláš prikrmovať, tak rozpredať, ponúknuť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 07:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Jo, to je vlastně totéž, co je obsaženo v tý jejich soli, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 01:13 JoKa Re: ivaha
A povedl se mi překlepek. Já nakonec nepoužil tu sůl, jak jsme se bavili (poslal jsem špatný odkaz), to krmivo je www.jbl.de/…
a je toho 50 ml, tak už mám druhou... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 23:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: milan666
Já zrovna dneska přikrmoval mikrozelem od Hobby. Mimochodem koupil jsem ho iniciativně jaksi víc a nevím co s tím. Prý se s tím daji rozkrmovat ryby, ale to jsem nikdy nedělal. Kdyby někdo poradil co s tím nebo ho můžu po částech prodat. Mám toho asi čtvrt kila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 23:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Už druhou? :-D Já teprve dojíždím první. No nenapadlo by mě to, kdybych se o tom nezapovídala s panem Kechnerem ze zdejší akvaristiky. Ještě, že jsem tak ukecaná... Jinak bych si myslela, že je to jen předražená sůl. Ale vydrží v tom fakt dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 23:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jirkaass
Do lednice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 23:16 Muž Jirkaass [35]
díky :) ještě s ezeptám ke skladování vajíček koupil jsme si těch 50 g a asi mi to vystačí na trochu delší dobu :o tka aby to nez¨trácelo na kvalitě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:54 JoKa Re: milan666
Nejde liahnúť menšie množstvo?

Jasně, jde, líhni méně vajíček... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:53 JoKa Re: Jirkaass
Zkus je nakrmit ;-)
www.jbl.de/…

(Ivanko díky za odkaz, už mám objednanou druhou várku palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jirkaass
V sladkej vode bez vzduchovania údajne prežijú 8 hodín.Nikdy som ich nedržal dlhšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:50 Muž Jirkaass [35]
jo budu líhnout méně ale momentálně už mám nalíhnuto tak je škoda abyto pochcípalo :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jirkaass
Tak to by som bral :-)
Nejde liahnúť menšie množstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:38 Muž Jirkaass [35]
Měl bych takový dotaz když líhnu artémku a už je vylíhla ale nestíhám to zkrmovat jak udělat aby vcydržela co nejdéle ? vyměnit vodu ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:09 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja radšej sklo, nelepia sa na bočné steny fľaše a tam sa tiež strácajú percentá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:55 JoKa Re: milan666
Jo jo, proč ne. Všechny cesty vedou do Říma... Já používám klasické petky :-)
Jeden postřeh, v zeleném plastu se mi líhnou víc, než v plastu čirém. Čekal bych to spíš naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Je to jednoduchšie ako to vyzerá, no každý má iné nároky. Liahní mám viac, takže idem od jednoduchého po zložité. Nie je artémia ako artémia, ale to už tu je popísané a nie vždy a za každých podmienok je to podľa naších predstáv. Táto liaheň ma ešte nesklamala a hlavne kvôli tomu bzučaniu vzd. motorčeka, nemusím ho počúvať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:38 JoKa Re: rriki
Světlo je nutné jako iniciátor líhnutí. Po té, co se začnou líhnout, už světlo netřeba... Sám je mám v podstatě ve stínu, pod akvárky, kam dopadá fakt jen zbytkové světlo ze zářivky. Jinak bohatě postačí i normální denní světlo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vikimaki
Časem zjistíš ,že ani svítit nemusíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:46 JoKa Re: vikimaki
Jo jo, byl jsi pochválen, protože v jednoduchosti je síla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2013 10:59 Muž vikimaki [32] – lihen
Fotka k příspěvku Když už jsem byl teda pochvalen , tak přidám ještě zkušeností. 1. Nehledat v tom žádnou vedu 2. vzduchuju bez kaminku stále, I když jsou vajíčka vylihnute. 3. Jedu na dvě zavř. sklenice .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:48 JoKa Re: milan666
Jo jo, to jsem viděl... Někde tady je spousta návodů, jak to udělat (nebo tomu podobné), ale na můj vkus, je to zbytečně komplikované... Kterak to jde jednoduše a efektivně nám předvedl například Vikimaky o čtyři strany níž (a to to dělal poprvé)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:34 JoKa Re: O.Tom
To není moc, jak jsem psal, snažím se nakrmit to na dně a čichaváci jim většinu sežerou do tří minut, za pět minut od krmení zapínám filtr, protože tam už nic není...

Jinak tu fotku jsem udělal kvůli tobě, přesně ten recept, který jsem psal do předmětu (Půl kávové lžičky vajíček do litru vody, polévková soli a špetka jedlé sody), jen abys viděl, kolik se toho může vylíhnout. Vybral jsem vše, co v líhni bylo, zbylo mi ještě na nakrmení malých pancíků a kanců... Jo a teď když jsem krmil, tak se ještě dovylíhlo dost pro ty pancáky a kance, bez dosypání vajíček...

PH hraje roli docela významnou, mají radši lehce zásadité prostředí, proto jsem v mém receptu uvedl tu jedlou sodu, která kyselé srovná... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:19 Muž O.Tom [439] Re: Urtman
Takové mračno artemky.. tj možná až moc ne ? :)
No, mě se po 3 dnech vylíhlo z toho čiňana možná tak 10 ks, teplotu jsem zvedl na 27°.
Jsou to moje první pokusy no a kdyby se mi nevytřeli úspěšně terčovci, kteří teď vodí, tak jsem do líhnutí artemky nikdy nešel.
Ještě mě napadlo, jestli a na kolik by měla vliv třeba hodnota ph, ale to už jsou asi přehnané spekulace :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 15:49 JoKa Re: prasan
Krmím krmím. Dostávají jednou denně mraženého kyklopa smíchaného s patentkou, podruhé nadrcené granulky a potřetí tu artémku, ale ta je hlavně kvůli malým pancéřníčkům a super redíkům na dně... Jinak zvládnou už i tu patentku bez problémů. Ti největší mají skoro 5cm, tak jdou příští týden do akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2013 14:37 - Re: Urtman
To mi prídu už na predaj.Už by som kŕmil niečo iné ako artemku.Krásne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:44 JoKa – Půl kávové lžičky vajíček do litru vody, polévková soli a špetka jedlé sody
Fotka k příspěvku Takhle se cpeme...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:21 JoKa Re: Raviolka
Nemyslel jsem to zle... Jenom jsem chtěl říct, že co je napsáno v tom článku se mi potvrdilo...
Jasně, každá je jiná... X-)

Edit: to, že se Tomovi nedaří líhnout, svádím spíš na ty 10 let stará vajíčka, která zmínil o stránku dřív...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 11:54 Žena Raviolka [2154] Re: Urtman
Možná jsem to nenapsala jasně, protože nerozumím tvé reakci. Tak jinak. Za a) každá artémka je jiná. Za b) dávám do litru vody čajovou lžičku soli, když jí bylo víc, čínská artémka se líhla špatně.
To není návod, to je moje zkušenost k zamyšlení, nic víc. Líhnu tak skoro 10 let, ale každý máme svůj postup a svůj rituál.
Nad tím není třeba polemizovat a teoretizovat a hledat ten nejlepší a správný- to si můžeme jen navzájem sdělit, vyzkoušet a vybrat si svou cestu.
Co funguje jednomu, nebude měnit jen proto, že deseti jiným funguje něco jiného. A naopak komu se artémka nelíhne, rád vyzkouší jiný způsob, byť by ho používal jen jeden člověk z deseti.

Rozhodně můj příspěvek nesměřoval k poučení kohokoliv, komu se artémka líhne podle jeho představ - nebudu nosit dříví do lesa a zbytečně teoretizovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 11:21 JoKa Re: Raviolka
Jak mi zde psal Host:

eol.org/…

tak z toho článku vyplývá, že od určité salinity jsou adaptabilní klidně i na množství soli větší než malé, zvládnou toho strašně moc...
A když jsem byl ještě ve fázi testování jak nejlépe líhnout, tak to můžu sám potvrdit. Pro množství vylíhnutých artémek je úplně buřt, jestli jedna lžíce, dvě, nebo tři (do toho litru vody) a 4 už bylo moc, fakt bylo vylíhlých pořád stejně... Takže když se dá alespoň to minimum soli, nezbytné k líhnutí, tak je potom fakt jedno, jestli dáš dvě, nebo tři lžičky soli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 10:51 Žena Raviolka [2154] Re: O.Tom
Tome, zkus jí nechat líhnout delší dobou, pokud je voda pořád ok. Tak jak psal Urtman nedávno s tím, že za 2 dny se krmí, třetí den ještě budiž a čtvrtý je to na vylití - tak souhlas, většinou to tak nějak sedí. Ale teď jsem zkoušela jednu easyfishku, která je taky hodně tmavá, vypadá vlhká a 2. den tam bylo 5 ks nauplií (doslova), 3. den už asi 50 a 4. den stovky (ale 5. den už by to nedalo, voda začala být fakt nehezká). Takže to chce pokaždé vyzkoušet, co na tu konkrétní artémku platí.
Dávám litr vody a na to pouhou čajovou lžičku soli, občas dvě čajové lžičky (na jinou artémku). Pořád je to ohodně míň, než dáváte vy. Nevím, opět to závisí na více faktorech a konkrétní várce, každý máme jiný postup - mně se před lety čínská artémie při vyšší dávce soli líhla hodně špatně, tak jsem si zvykla takto a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2013 21:17 JoKa Re: O.Tom
Dávám polévkovou lžíci na litr vody. To vychází +/- autobus stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 21:15 Muž O.Tom [439] Re: Urtman
Polevkové ? Dával jsem čajovou na zhruba 3 deci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 20:26 JoKa Re: O.Tom
Od té polévkové lžíce nahoru je vcelku jedno, kolik solíš... Zvládnou obrovskou salinitu, takovou, že cokoli jiného by zdechlo, takže tady problém nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:05 Muž O.Tom [439] Re: Urtman
Mno, dostal jsem na zkoušku nějaké noname china vajíčka, oproti těm Cowboy jsou hodně tmavé a po cca 2 dnech, se mi jich vylíhlo tak 5 :)
Nevím jestli málo nebo moc solím..., ještě je zkusím dát na teplejší místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 07:13 host Re: Urtman
dare.uva.nl/…

Zde je historie popisu Artemia salina.
Že by byly původně objeveny v solných jeskyních a odtud se rozšířily díky schopnosti adaptace, tam bohužel není popsáno.
Máš ale pravdu, že byly v mnoha jeskyních objeveny různí zástupci korýšů. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 03:24 - Re: O.Tom
Teplota kľudne i viac. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 23:44 JoKa Re: O.Tom
Není, používáš +/- ty samé podmínky co já... Hádal bych fakt ty vajíčka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 23:28 Muž O.Tom [439]
Ahoj, mám nějaké prastaré vajíčka artemie CowBoy, které jsem kdysi dostal a zkouším to.. bezúspěšně líhnout.

3 deci vody, malá lžička soli, bublání, teplota +-24°, po dvou dnech leží vajíčka na dně a nic se neděje. Je něco výrazně špatného na podmínkách, nebo můžou být špatná vajíčka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 16:03 JoKa Re: host
Ahoj, a v čem jsem mimo obraz?
Jasně, špatně jsem se vyjádřil, omlouvám se za mystifikaci a díky za doplnění článkem, který jsem tenkrát nečetl (jak říkám, čtení a učení není nikdy dost). Nežijí jen v solných jeskyních (tady vznikla ta chybka), v těch byli původně objeveny (článek ze kterého čerpám zkusím pohledat, ale bude to dřina) a díky jejich dokonalé schopnosti se přizpůsobit se rozšířily i jinam... Za svým tvrzením si stojím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 10:38 host Re: host
Omlouvám se, chyba se vloudila

eol.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 09:39 Muž vikimaki [32] – Artemie v malém množství
Přidám svou metodu - odzkoušenou cca 2 týdny. Zavařovací sklenice 0,7 l, do ní půl litru vody z kohoutku. Den nechám odstát, pak nasypu čajovou lžičku mořské soli, čtvrt čajové lžičky artémie Dajana eggs hobby (obsahuje i sůl-jinou jsem nesehnal), promíchám, pak zavíčkuju plastovým víčkem, ve kterém mám pět dírek. Do prostřední dírky dám hadičku napojenou na vzduchovací motorek a bublám. Mám tam ještě zeshora dvě žárovičky z vánočního řetězu. Po 24 hodinách se líhnou. Hned jak se líhnou , napustím druhou sklenici 0,7 l a nechám den odstát, druhý den jedu druhou sklenici (jen přehodím víčko se vzduchováním z té první a tak pořád dokola :-D . Když chci nakrmit, vemu stříkačku 50 ml a natáhnu ze sklenky zhruba 2cm nade dnem do stříkačky a přes jemné sítko vypustím zpátky do sklenice. Sítko pak vypláchnu ve vytíraččce a rybky žerou. Když mám toho přebytek, dávám i do společenské nádrže, neonky to baští jak sběsilé. Fotka je o stránku zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 08:22 host Re: Urtman
eol.org/…

coze



Asi jsi trošičku mimo přehled a obraz :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=701