Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:54 Muž RadekH1 [129]
Ahoj, našel jsem zde ve vlákně toto video. Nevíte náhodou někdo kde se to dá koupit, nebo nějaký odkaz????
Moc děkuji
www.youtube.com/…
Edit: a nevíte zda to opravdu funguje??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kokos1
Artémia? aká značka? Dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 13:29 Muž kokos1 [3]
zkoušel jsem to a k mému překvapení je miska dokonalá, naprostá spokojenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:32 Muž 150koni [653]
původně jsem si chtěl odzkoušet chov artemek a koupil pro ně celkem drahé papání pouze a čistě jenom řasu Chlorella. 100ml za 220Kč ale pak z toho zkoušení sešlo. Tak snad to někdy zkusím hmm

www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2014 17:23 Muž 0 [1718] - Obecné. – Krmivo pro artémie
Kdo se pídí po vhodné stravě pro solnou žábronožku, tak může číst tady:
cs.wikipedia.org/…

Vložením názvu oné řasy do vyhledávače, se přes množství informačních odkazů může každý o tom víc dozvědět.
translate.googleusercontent.com/…

translate.googleusercontent.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 11:16 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky
vďaka za link. majú to v jednej akvaristike v BA, 1dcl patentiek stojí 1,9€=52KČ. Ide to do peňazí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 08:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: IringPalo
- a koukam, ze chlapci to uz rozjeli i jako business :-)

www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 08:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: IringPalo
hadatko octove ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: IringPalo
Podívej se ještě jednou na tu stránku a pomocí Ctrl+F si vyhledej "potěr". Jsou tam uvedeny informace o každém krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: IringPalo
Když zaroluješ na spodní část stránky, tak najdeš návod co prezentuji já. Značky jsou různé. Záleží kolik do toho chceš investovat a kolik toho koupit. Pokud to bude jen nejmenší balení, tak moc na výběr nemáš. Ty TOP jsou většinou ve větších baleních.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:09 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: MarekP
to som čítal, ale je to bez obrázku a neviem, či to minirybky dajú do tlamičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:07 Muž MarekP [812] - MalawiRe: IringPalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:58 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky
a keby chcete poradiť laikovi artemistovi aby sa mi to podarilo bez vzduchovania, akú značku mám kúpiť? Hľadal som už nejaké krmivá iné, ale je ich toľko že v tom mám zasa chaoz. Dá sa kúpiť okrem artémie iné živé krmivo, ktoré je naozaj živé, nie kedysi živé - mrazené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 15:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Raviolka
To je klidně možné. Bez toho vzduchování je ten průběh trošku jiný. Ale abych se přiznal, tak mám artemku od Hobby už rok na poličce vedle akvárek a líhne se bez vzduchu naprosto bez problémů. Taky dávám víc soli na to bezvzduchování. Tak 3-4 lžičky na litr a půl vody. A tak 3/4 lžičky vajíček. Ale sůl mám průmyslovou bez jódu a fluoru. Nejvíc obyčejná sůl, která se používá jako plnivo do pracích prášků a další spotřební chemie.

I ty vajíčka na poličce mám uchované s trochou soli i když lepší by byl asi nějakí silica gel kvůli vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 15:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Raviolka
- ja vim, spechal jsem na ni... v Aq se mi totiz objevil poter galaxek, tak jedine co bylo po ruce byla artemka (ted uz vim, je stejne velka na prvni rozkrmeni ...)
- ted uz mam v mrazaku virnika, o vikendu jsem dotahl hadatko, takze priste bude artemka jen jako zpestreni beze spechu ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2014 14:45 Žena Raviolka [2154] Re: seic
seic napsal:- zkusil jsem 2. pokus se vzduchovanim, opet spatny vysledek, skoro nic se nevylihlo ani po 36hodinach, rikam si "je to rukama" :-)
- tak jsem tento druhy pokus vylil do uz vetsi melke misky a dal na parapet okna bez vzduchovani
- ted uz 5. dnem sbiram cerstvou artemku :-) lihne se stale dalsi a dalsi..
Poslední měsíce líhnu artémku (ale se vzduchováním v množství 3/4 čajové lžičky na litr vody), která se mi stabilně líhne po 48 hodinách, někdy i později. Klidně sklízím až po 72 hodinách. Po 36 hodinách tam není nic, to je pro mě normál - po 48 hodinách je líhnivost i hodně nad 90 %, pokud má dobrý den :-). Viz nedávná diskuse na Akvaristovi, kdy se někomu jinému vylíhla za 60 hodin. Takže rukama to být nemusí ;-)
Jinak proti tomuto způsobu líhnutí vůbec nic nemám, aby to nevypadalo, že ho zpochybňuju - nikoliv. To jen na upřesnění, že se ta artémka prostě na okně vylíhla může být jen v tom, že dostala víc času, ne v přítomnosti nebo absenci vzduchování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2014 14:38 Žena Raviolka [2154] Re: MichoCZ
Uznávám, že napsat, že líhnivost bez vzduchování je "víc problematická" by bylo přesnější, než "dost malá". Opravdu to chce víc času a mnohem menší koncentraci.
A jak jsem to zjistila? Mám za sebou za posledních 10 let už pěknou řádku vyhozených načatých plechovek… hmm a občas jsem si hrála i s chovem dospělých artémií v miskách a nebo s líhnutím tamtéž. Obojí jde snadno. Špatná artémka se ale bez vzduchování prostě nelíhne, se vzduchováním z ní lze vykřesat aspoň nějakou úrodu. To jsem tím chtěla říct, když se tu jedná konkrétně o Seru. Samozřejmě, že každá artémie je jiná a jsou i takové, které se líhnou daleko lépe - a takové se taky mnohem víc hodí pro tyhle experimenty.
Je pravda, že u klasického postupu se vzduchováním zase jsou jiné nevýhody, např. když člověk neodhadne salinitu, množství vajíček nebo vhodnou dobu a artémku si "ušlehá"… Pro velmi malou spotřebu je líhnutí bez vzduchu lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 12:14 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
Fotka k příspěvku - jasne, tohle je zbytek vzduchovaciho pokusu :-)
- priste to bude dle navodu... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 12:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: seic
Misku používám stejnou, ale vody už dávám 2-3cm, protože za týden se mi centimetr odpaří a potom tam mám krásné krystaly a žádnou artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 12:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
- presne tak, poprve to byla ted uz jasna chybka s malou miskou+hodne vajicek
- ted ji mam v 22*14 v 1cm vody!! (se vzduchovanim jsem to zkousel v pul litru vody+malo vajicek v klasicke zavarovacce ala zpusob by vikimaki)
- a stejne se lihne... ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 12:00 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky
dám tomu ešte čas, mám živorodky sličné a kúpil som minikrmivo pre miniryby ale nevšímajú si ho a keď áno tak majú problém dať ho do tlamičky. Skúsim to dať do väčšej misky, teraz to mám v pohári od zaváraniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 11:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Raviolka
Dost malá jsi zjistila jak? Já mám stejnou jako se vzduchováním, kolikrát i vyšší. I když jak se to pozná? Jen podle oka kolik tam toho plave. Bez vzduchování to jde úplně stejně dobře, jen to chce se naučit. seic měl taky první pokus mizerný a s dalším je spokojený.

Na Sera artemku nejsou zrovna ideální reference. Zvlášť ne na mix se solí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 11:37 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Raviolka
- ja mel nedavno neuspesny prvni pokus s lihnutim bez vzduchovani (artemka se vylihla, ale pomrele nejspise diky mensi misce = nedostatek kysliku)
- zkusil jsem 2. pokus se vzduchovanim, opet spatny vysledek, skoro nic se nevylihlo ani po 36hodinach, rikam si "je to rukama" :-)
- tak jsem tento druhy pokus vylil do uz vetsi melke misky a dal na parapet okna bez vzduchovani
- ted uz 5. dnem sbiram cerstvou artemku :-) lihne se stale dalsi a dalsi..
- je pravda, ze je to ale jen pro par rybek, krmim tim dospele Galaxky a jejich poter
- a artemku mam Ocean Nutrition
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 10:46 Žena Raviolka [2154] Re: IringPalo
Pokud jsi tam nedal těch vajíček moc, tak čekej, ale obecně bez vzduchování je líhnivost dost malá.
Vajíčka se v tomhle stavu nezkrmují, musí se dekapsulovat ("oloupat" chemickou cestou), což při tom malém množství je zbytečná piplačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 08:25 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky
Ahojte. Skúsil som vyliahnuť artémiu - prvý pokus v živote. Nič z toho nie je. Kúpil som 18g sáčik od Sery, počul som, že je problém s liahnutím všeobecne pri tomto produkte. Nemám ani vzduchovanie a teplota bola izbová, takže sa až tak tomu nečudujem. Chcem sa opýtať, či tie nevyliahnuté vajíčka môžem dať ako krmivo alebo či sa oplatí čakať ďalší deň alebo to mám vyliať.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ria542
Než ti tu někdo naservíruje instatní návod na artemku, tak si to tu pročti a když ti nebude něco jasné, tak se zeptej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:42 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – Začíname!
Ahojte, chcela by som skúsiť chov artémii (nie nejaký množiaci systém, proste len hobby). Ako prvú vec sa chcem spýtať čím kŕmite - viem, že to tu je už napísané, myslím ale, čo sa vám osvedčilo a akým spôsobom ste to prípadne pripravovali. Potom, v čom odchovávate: Začínate s menšou nádobou a potom ich prelovíte do väčšieho? Ďalej, čo používate ako akvárium, sklenené, alebo plastové, prípadne iba zaváračku? Potom ešte, ako odkalujete, resp. ako meníte vodu, aby sa nezkazila? Ďalej, stačí mi menšie balenie vajíčok, vychovať z toho dospelce a ono sa to už ďalej samo bude množiť po generáciách? Koľko asi tak artémia žije? Koľko soli dávate do vody? V takej slanej vode asi nemôžu žiť slimáky čo? (myslím klasiku, okružiaky, atď...) Veľmi pekne ďakujem za odpovede! ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 15:16 borel Re: LiborSprysl
Takže sem si koupil ten artemio set který byl uveden v odkazu. V německu měl stál asi 60% ceny v odkazu. Byl sem mile překvapen cenou akvaristických potřeb a příslušenství, ve stejném obchodě v Praze stojí ty věci ohodně více. A to tady máme poměry po upravě ceny eura vůči koruně. Přesto jsou ty věci levnější než u nás. Ve výprodeji sem přikoupil plastové průhledné kužely pro zahrádkáře za cenu 1 E. Takže mám 4 kužely, sice malé ale dobrý. Až to dodělám dám foto. Ovšem ceny rybek na prodej mně taky překvapily , ale posuďte sami. Skaláry černé velikost 4cm 9,9, tlamovci 9,90 atd. Koi skalár s červenou hlavou 13,90 atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Bettasplendens
Ta voda by smrdět neměla a krupici si dotáhl spíš s něčím jiným. Sice už taková informace internetem kolovala, že ani artemka není čistý zdroj bez možnosti nákazy, ale z živého je nejčistější a nejdostupnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:00 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
A je normální, že voda s vajíčky hrozně smrdí? Kamarád říkal, že mu z toho chytly ryby krupici, takže se dost bojím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2014 20:43 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:31 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Já používám podstatně menší mističky, takový ty, co se v nich na burzách prodávájí třeba patentky nebo grindal (5x10cm?) a funguje to taky. Pro mých pár kousků halanů ideální, každý den (někdy ob den) nová mistička a je stálý přísun čerstvé artemky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 13:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Bettasplendens
Lžička čistých vajíček by měla stačit. Ale rozjeď si několik těch dóz s menším množstvím vajíček. Pokud se to přežene, tak brzo uhynou pro nedostatek vzduchu. Taky se mi to občas stane. Zkusil bych dát dvě lžičky směsi a doplnit dvouma lžičkama normální soli na jednu běžnou misku, jak jsem psal dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 13:26 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
A kolik toho pro stovku bojovnic (mám to v sáčku, koupeno i s přidanou solí)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   01.04.2014 13:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Bettasplendens
Už jsem to tu psal mockrát, ale zopakuju to znovu.
Miska asi 20x30cm,(běžná 1,5 litru a podobně - jde o plochu hladiny), vody asi 3cm, klidně kohoutková, tři běžné čajové lžičky soli - bez jódu a fluoru, a asi 1/2 až 3/4 lžičky vajíček. Při teplotě kolem 30°C se líhnou už po 14-16h, ale běžnější jsou časy 24-36 hodin. Potom na rožek posvítíš, odsaješ a krmíš. Doma takto frčím ve čtyřech dózách už několik měsíců. Jen když mám moc potěru, tak tahám bublající soupravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 10:14 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Bettasplendens
pokud to máš v množství menším než velke, tak když si tu projdeš toto vlákno, najdeš způsob. Zjednodušeně, voda, sůl, mistička, artemie a jedeš. Já to takto praktikuju a spokojenost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 00:12 Muž Legioix [574] Re: Bettasplendens
To je problém to dát tam, kde se nespí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 23:32 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Prosím vás, poraďte. Koupil jsem vajíčka artémií a protože by mě vzduchování rušilo a asi bych neusnul, nevíte, jak je možné líhnout bez vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 14:00 Muž VitaValke [8] - Malawi – artemie
narodili se nám malé endlerky, zobou sice i vločkové krmení ale chtěl jsem jim přilepšit, vzal jsem na zkoušku za 30kč pytlík artemíí na líhnutí od sery, odsypal půlku do 250ml a dal do tepla cca 18-25st noc/den a po 2 dnech už parádně plavou. Vzuchování jsem ani nedával protože mám docela silnej motorek a házelo mi to vodu z kelímku ven. Ani sem je necedil přes sítko, jen jsem si na injekční stříkačku nasadil 15cm vzuchovací hadičky, posvítil z boku LEDkou a odsál do hadičky a rovnou fouknul do akvária, rybky se mohli utlouct :)
stějně chci vyměnit část vody v akva tak trochu té slané z hadičky jim snad vadit nebude

toť mě zatím první pozitivní zkušenosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 09:04 Muž 150koni [653] Re: borel
myslím, že bys měl mít přehled o tom, jestli je vše tak jak má být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 09:01 borel Re: LiborSprysl
Díky za inspiraci, nenapadlo mně hledat v českých obchodech. Samozřejmě mám také petku od minerálky, ale chtěl bych něco techničtějšího. V zahradnických potřebách sem objevil ty kužely, ale nejsou průsvitné, vadilo by to? Shora budu samozřejmě svítit. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 23:30 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl, 150koni, MichoCZ
Mně to psát nemusíte, já bych za to rozhodně tolik peněz nevyhodil. Jenom jsem odpovídal na dotaz borela. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 23:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: MarekP
No já nevím. Ne že bych chtěl hanit práci Hobby, ale za ty prachy mám nádob na celou pixlu artemky. Ale proti gustu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 23:11 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku přesně tak. Mi taky stačila petka od CocaColy, rozříznutá napůl, vršek otočený víčkem dolů a celý zastrčený do druhé půlky té rozříznuté petky palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 22:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
MarekP napsal: Jak ti radí deck, tak v tomto obchodu mají to, co máš na mysli - www.levnaakvaristika.cz/…
Artémiosety mají snad všechny akvaristické firmy...pokud se nepletu, nenašel jsem žádný, který by fungoval jako laborkový...I když podle mne není nad petku...jen nevypadá tak moc nóbl... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:34 Muž MarekP [812] - MalawiRe: borel
Jak ti radí deck, tak v tomto obchodu mají to, co máš na mysli - www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: borel
borel napsal: Nemáte někdo typ kde by se daly objednat ty trychtýře které měl pan Dočekal v tele
vizní reportáži? Zkoušel sem to hladat a nenašel.

Ve špitálních a dalších laborkách... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:10 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: borel
Nevim, jaké trychtýře myslíš, ale na líhnutí artemek se daj sehnat věci na Levnáakvaristika.cz. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 20:25 borel – Trychtýře na líhnutí artemie.
Nemáte někdo typ kde by se daly objednat ty trychtýře které měl pan Dočekal v tele
vizní reportáži? Zkoušel sem to hladat a nenašel. Mám opsané to číslo a typ. Nenašel sem to. a moc se mi to líbí. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 13:17 jamajcan Re: matus13
Nemusíš se zatím vzrušovat.Stalo se mi,že Artemka se začala líhnout,až třetí den.Hodně záleží na násadě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=601