Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:07 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...akurat skusam tie "slane" - ako pises vajicok je tam dost...len neviem ci "oziju"...hodil som tam jednu kocku...
...druhu "kocku" zatial susim...
...celkom ma to zaujima ci to "ozije"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 13:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Jak tu byla ona debata o vajíčkách zamražených s dospělci v krmení, záměrně jsem si začal všímat smetí co zbyde na dně misky po rozmrazení. A vajíčka jsem ve velké míře našel u obou variant artemie (sladká, slaná) i u dafnií a cyclopsů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
Nemyslel jsem odběr z přírody, myslel jsem zmrzlé krmení žábronožky sladkovodní od osvědčených dodavatelů které se běžně prodává v akvaristikách, jedno jsem si nedávno přinesl. I to se nesmí nasadit a odchovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 11:27 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: seic
Chcípají vám proto, že tam valíte žrádla jak pro prasata a potažmo s tím znehodnocujete vodu. Stačí tam kápnout až bude voda opět čistá tz. cca jednou za 3-5dnů.
Výměnu vody jsem prováděl ob den skrz vzduchovací kamínek, nebo injekční jehlou s ubroušenou špičkou kvůli bezpečnosti. Vyměňujte stejně jako u akva jednu třetinu za odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 08:36 Muž Chem [837] Re: Bak
Ty zmrzle jsou ted ve stadiu vajicek v hline. Ale na jare jich zas budou spousty. Chovaji se v podstate stejne jak ty Thajsky (Thajsky jsem nikdy nemel, ale podle navodu to vypada, ze je to to same). Jedina vec, ktera je na tech ceskej mene vyhodna - nemuzes je prodavat, neb bys porusil zakony (je to chraneny). A to stejny plati i pro listonoha. Letos bylo te haveti v kaluzich a rybnicich obzvlaste hodne. Ted si s temi Thajskymi delame zasoby na horsi casy, kdy jich v kaluzich tolik nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 22:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky
No tady se to rozjelo, a co ty normální zmrzlé sladkovodní z čech nasypané do vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 19:09 Žena annis [21] Re: seic
A jakou si použil vodu a jak je na tom PH ? Nemohla by být příčina v něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 17:30 Muž janmacu [18] Re: seic
vzduchuješ jim ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 16:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: seic
Njn..bude to chtít prostě vychytat, ale počítám že do pár týdnů sem někdo hodí kompletní návod a bude X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 16:07 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
me hlavne zajima zda se podari nejake dochovat az do dospelosti a odchovat vajicka...
zacinam o tom totiz trochu pochybovat, ted jsem to prohlizel, zacinaji se na dne
objevovat prvni mrtve artemky :-( a ted babo rad - malo zdradla, moc zradla, spatna teplota..
samozrejme pro zkrmeni poteru je uz ted asi ta velikost 1-2mm dostacujici, mozna i moc velka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 15:11 JuraS Re: seic
v práci mám 1,5 lt. petku naplněnou do poloviny odstátou vodou z kohoutku..den stará voda..v ykanceláři jsem nasypal špetku vajíček do petky a druhý den zase špetku..přihodil jsem pár kousíčků chleba a pořádně zakloktal..teď cca 2 dne tam plavou prckové tak 2 mm velcí a na dně se válí ještě kousky chleba...v uříznuté petce jsem do vody dal pár kousků chleba a trochu zrnek cukru a nechávám to kvasit...pak do toho dám hafo vajíček...než to vyžerou to jim bude panečku trvat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:09 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – 3 dny stare
- ja mam ted hlavni dilema, kolik a jak casto krmit... v navodu zminuje pouze, ze by voda mela byt mirne "kalna", melo by pres ni byt videt..
- takze prozatim se to snazim udrzovat kalne, 2x denne kapnu kvasnicoveho roztoku

mno uvidime... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 13:57 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
a ja to potrebujem surne :-) ...coskoro strovia "žĺtkový vak" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 13:22 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Semtex
Doplním Semtexe.. Zásilka je odesílaná v bublinkové obálce. Buď jako obyčejné psaní, doporučeně a nebo na zmíněnou dobírku, ale tam se samozřejmě cena navyšuje. Slovensko je možné též! Vybrané poštovné, cena k doptání. A samozřejmě i osobní předání!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 13:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ti kdo se vešli do první vlny vajíčkové privatizace, mohou jásat.
Balíček je tu. Postupně vás budu obesílat s tím, že mate tu čest mi na účet zaslat něco mála z vašeho účtu. Převodem, Paypalem i dobírkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: seic
Náhodou to video je super. Už aby mi taky došly, jestli jsou takhle dvoudenní...sakra už se nemůžu dočkat! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 16:09 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – 2 dny stare

www.youtube.com/…

- mrsky rostou o 106
- sorry za kvalitu, ale natacet neco tak mrnavyho v kulate lahvi se spoustou bublin a kazu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Chem
Vždycky tomu tak bylo, že "Nabídka určuje poptávku".

Lidi nemůžou chtít něco, o čem neví že existuje.
Tohle vlákno je tomu důkazem. Ještě před 14 dny málo kdo tušil, že existuje nějaká sladkovodní artemie.
A už vůbec nikdo netušil, že lze něco takového sehnat.
Až když jsem založil tohle vlákno, vzbudilo to zájem o tuhle artémku.
Teď je vás skoro 50 co má, nebo bude mít možnost jí vyzkoušet.

S tím co tu píše JuraS lze souhlasit. Nemáš na krámě, neprodáš!
A věřím, že nápad s načepováním dafnií at. je dobrý.

Ono je to Jirko ještě trošku jinak. Když loni Clarky nabízel tyhle artemky, tak věř že kdybych to věděl, už bych je měl dávno a neorganizoval bych tu tyhle importy.
Líbal není obchodník, je to kšeftman, překupník, ale moc obchodovat neumí. Výrobce, prodejce, když chce něco nabídnout, prodávat, tak aby to prodal, musí o tom taky někdo vědět, musí to prostě umět prodat. Teď nemám na mysli ty blbý keci co výrobci, prodejci kolem produktů vedou.... (tohle je nej, toto je super, nic lepšího není, ostatní jsou šmejdy) ... když něco takového vidím, tak to ve mě vzbuzuje odpor a nemám zájem.
Pokud ale klientům podáš informace (pravdivé, nezkreslené), vysvětlíš co a jak se má, je úspěch, co, kde jak, atd. máš výrazně větší šanci na úspěch.
Jak vidíš v tomhle vlákně, tak ohlas to vyvolalo celkem velký a to jen během dvou týdnů.
A to jsem vůbec neměl v úmyslu nějakou takovou akci rozjíždět a už vůbec mne nenapadlo, že se to takhle rozjede.

V současné době už objednávky nepříjmám. Ovšem je možné, že někdo odřekne, nebo se uskromní. Potom by se ještě nějaká násada dala někomu nabídnout.... Ale čekatelé už jsou.

Jak všichni vidíte, je to jen o prodejcích. Jejich schopnostech, nebo spíš neschopnostech pružně reagovat na poptávku. Jejich neschopnost, neprozíravost a neochotu něco risknout pak svádí na krizi, na nezájem a podobně.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 11:25 JuraS Re: Chem
petka je na litr a vody je tam půl litru..to je pro ty prcky tolik vzduchu jako pro mě uzavřená tělocvična a v ní já sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 10:49 Muž Chem [837] Re: JuraS
Pokud je artemií dost a pokud jsi tam nedal i cukr, tak by to vybuchnout snad nemelo ;-) Ale nechavat to zavreny neni uplne dobry - co budou za chvili artemky dychat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 10:18 JuraS Re: host
ano jsou velcí obchodníci co nabízí živé krmivo, ale s poštovným a balným je cena někde jinde...a rybník ? ne každý má za barákem rybník a jezdit po republice a hledat nezamořený rybník (třeba postřikem proti komárům, nebo splašky hnojiv z pole) je jen pro někoho..nevím jak to dělají ti co mají patentky a nebo níťenky zda jim to "leží na skladě"...a to je mají i některými proklínané Pet shopy (prý s neznalou obsluhou) a i v hoernbachu..proč ale speciální kšefty na akvaristiku se vymlouvají, že by jim to "leželo na skladě" to fakt nevím..a to co jsem vzpomínal se pro drobnochovatele s jedním akvárkem nevyplatí doma chovat a ne každý má možnosti pro chov třeba dafnií..super kšeftů se super obsluhou je přece víc a když jeden začne druzí rychle pochopí....jo a o principu zákona nabídky a poptávky se můžeme bavit hodiny..ale ne tady..a hlavně ne s anonymním hostem...
jo a jinak krmení té sladkovodní..uždibl jsem včera dva pidi kousky kvasnic a dal je do petky s vodou kde se "rodí" ty artemie...řádně jsem s nimi zatřepal..hnedle se kvasnice rozpustili a voda okyslyčila..jen doufám, že to dneska nenajdu vybuchlý když je ta petka furt zavřená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 09:59 host Re: JuraS
Opět perlíte kolego, nehledejte po nějakém ebay a koukněte po "super obchodech se super obsluhou" u nás. Živé krmení nabízí třeba Kudrna - Aquamaster (a další). A navíc, pokud by jste si zajel pro petku s krmením, tak to již si ho u rybníka můžete nachytat sám. Ale to je dřina. :-D
A co se týká Vaší poznámky, že obchodník má vzbudit zájem, víte něco o ekonomice petobchodu? Živé zboží obvzlášť krmiva, není ani cihla ani zrající sýr, nemůže Vám ležet na skladě, víme? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 09:34 JuraS Re: LiborSprysl
takhle to nefunguje...obchodník musí vzbudit zájem...to bychom jinak jezdili s auty na dřevoplyn ještě teď...neboj se, že kdyby tohle začal prodávat nějaký obchod u nás, že by za chvíli nestíhal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 08:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: JuraS
Instantní balení se prodávalo již před dvěma roky v Rychnově...Je na zákaznících, aby po svých prodavačích chtěli takové zboží...Obchodníci se rádi přizpůsobí, pokud budou moci prodávat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 08:47 JuraS Re: Chem
instantní balení..u nás to takhle nikdo nedělá..ani nový super obchody se super obsluhou...osobně bych se (a myslím že na to pamatuje i zákon) vykašlal tahat sem a prodávat nepůvodní druhy a to zejména savce a spíš se zaměřil třeba na prodej netradiční potravy a nebo aspoň v netradičním balení...klidně bych si do nějakýho obchodu zajel pro petku stáčených dospělců artemií nebo petku trepek či petku dafnií...abych se s tím nemusel v paneláku zabývat...zrovna včera se mě holky ptali co to u nás už 2 dny bublá, že to ruší při spaní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 08:43 Muž Chem [837] Re: JuraS
Co z toho je nový produkt? Moiny, dafnie a octomilky pouziva ke krmeni kde kdo. Na akvaristovi toho byla tusim ze pred prazdninama pomerne velka diskuse. Zvlast ty moiny jsou dobry - vydrzi vetsi hustotu jedincu v mensim prostoru nez dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 07:36 JuraS
náhoda...
novej produkt na trhu....

cgi.ebay.com/…
cgi.ebay.com/…
cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Import 3
Lidi, takže, zájem stále trvá, jsem ochotný uskutečnit ještě jeden import už v pořadí 3 maxi balení.... zatím je asi 20 kousků zabukováno, takže ještě asi 30 je volného, kdo máte zájem, ihned pište.....
připomenu, že cena u těchto maxi balení vychází za jednu násadu 50,- Kč, plus poštovné a balné které činí 20,- Kč.
Dobírka to prodraží asi 35,- .... pokud někdo nemá možnost zaslat peníze na účet....
je možné posílat i na Slovensko....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:55 JuraS
zvažuju že zítra donesu z domu jeden prastarý vzduchovací motorek co mi zavazí a v kanceláři ze 2 + 4 2 lt petek vyrobím na stojanu na oblečení bublací chovnu...uvidíme jak to bude fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:34 Žena annis [21] Re: JuraS
Né že by to bylo předmětem tohoto fóra,ale mě se osobně líbí víc slovo žužlat.Ale v ruce se žmoulá.Leda ,že bys žmoulal a pak chléb vpravil do úst a žužlal .. Já s tou petkou nevím,když už to miníčko mám.....a mám ho kam dát...taky si myslím,že z akva lépe seberu ta vajíčka-vzd.hadičkou,ale to jsme daleko-možná po zkušenostech z praxe ,které sem píšete,půjdou také do petky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:45 JuraS Re: annis
dyď je to jedno..já např v práci do tá uříznutý petky teď po nějakých 24 hodinách přysypal další vajíčka..vždy jen trošku ..a ráno jsem dal do vody ždibec chleba...a že jsem měl ruce od holení voňavé tak jsem to tam hodil celé..žádné žmoulání mezi prsty (hele jak je ta čeština krásná...)
ps..je lepší žužlat nebo žmoulat ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:05 Muž kortezhugo [983] Re: seic
...ahaaaa tak ze F...
to chce palec X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:58 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – 18hodin stare artemie
pokusil jsem se mrsky natocit, uvidime jak to s nimi pujde dal
www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:53 Žena Linduš [166] Re: seic
to vysvětluje mnohé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:52 Žena annis [21] Re: seic
No vida-dik...já bych přelila horkou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:50 Žena annis [21] Re: Linduš
:) jo ten překlad je fakt fajn..Jinak si myslím,že by šla vajíčka dobře odsát vzduchovací hadičkou a pak přefiltrovat,přecedit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2010 10:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – POZOR !!
v tom navodu ten thajsky prodejce trochu zmatecne pouziva 1x udaje ve st. Celsia a 2x udaj ve st. Fahrenheita !!!
smich

- takze pro prvni lihnuti ma napsano 50-65 st. F, tedy 10-18 st. Celsia
- vodu pro kvasnice ma napsano 100 st. F, tedy vlazna voda 40 st. Celsia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:45 Žena Linduš [166] Re: JuraS
... "Nebudou vymyslí, dokud nejsou úplně vyschla, chlazené a re-vlhká"
to se musí vyzkoušet...chápu, že se jim musí nasuplovat zimní období, ale jak dlouho...

jen by mě docela zajímal lepší překlad pro to jejich "myslet, vymyslet" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:33 JuraS Re: Linduš
Osobně jsem si je pořídil kvůli tomu, že jsem je objevil jako jediné krmivo pro velké i malé ryby, živé, vyvíjející se v čisté sladkovodní vodě s možností vyrobení automatické krmičky na živou potravu..nevím jakou budou mít schopnost vytvářet vajíčka a ty vejce se pak množit..aby se nestalo, že ty vajíčka budou muset suchá odpočívat 50 let aby "uzrála"..to raději velké artemie plné vajec nadělím terčovcům aby nezlenivěli při sbírání potravy co jim jen padne před hubu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:27 Žena Linduš [166] Re: JuraS
dobrý nápad potlesk díky
popřemýšlím o realizaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:27 Žena annis [21] Re: Linduš
No pravda je,že v tom návodu píšou,že mají kvasnice vzejít a spařená kvasnice přelitá horkou vodou -sotva vzejde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:22 JuraS Re: Linduš
třeba na úplné dno nádoby dát obyčejnou silonku tak aby až velcí začnou vypouštět vajíčka se dala silonka zvednout a vajíčky skrz ni propadali na dno a velcí zůstali nahoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:20 Žena Linduš [166] Re: annis
kvasnice by měly bublat, když už děláme kvásek. taky mě napadlo, jestli třeba není účel, aby byly mrtvé, ale na co pak ten cukr?
a zničíme si vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:16 Žena Linduš [166] Re: seic
mě to fakt na chvíli zmátlo :-D
rozum zvítězil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:15 Žena annis [21] Re: seic
No to ano,vařit je tady snad ani nikdo nechtěl,já se držela návodu,kde se udává přelít kvasnice horkou vodou 100stupňů atd... postup trochu jiný ,než na výrobu CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:13 Žena Linduš [166] Re: annis
taky mi to vyhovuje a jestli to takhle dobře půjde dál, tak super potlesk
teď si akorát lámu hlavu nad tím, jak získat další vajíčka bez mrtvolek dospělců. měly by být dost velké na to, aby se daly (mrtvolky) vybrat, myslím. uvidíme, až to bude aktuální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – takže
- zalozeno vcera do male 1,5l sklenene nadoby od cehosi
- vodovodni voda, prefiltrovana, prevarena, zchlazena na 15st.
- po 18hod uz mrsky plavou o 106 :-)

jinak kvasnice nevarte ani nedavejte do varici vody, prece kazda kucharka vi, ze moc
horka voda kvasinky zabije ;-) staci vlazna voda s cukrem, ony uz si poradi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:58 Žena annis [21] Re: Linduš
Já je asi dám do miníčka -20l naplním nejspíš tou pramenitou do třech litrů.Zatím stěhuji barák,abych našla vhodné místo-denní světlo bez sluníčka-jak píšeš,jak píšou v návodu a čekám ,až Semtexovi love dorazí další várka .Dlouho jsem hledala možnost chovu živého krmení pro dospělce-ze všech možných, mi tohle přijde nejideálnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:45 Žena Linduš [166] Re: annis
dělám je (vůbec živou potravu) poprvé, jsou tu lidi, kteří to umí ;-)
zatím jsem zkusila balenou neperlivou pitnou vodu (3,5l), mám je v plastové dóze na skřínce (aby děti nedosáhli) a světlo jen od okna bez přímého slunečního.
zatím poporostly, potvůrky. kvasnicovou polévku jsem udělala: ve vroucí vodě rozmíchat lžičku cukru, špetku rozdrcených vloček (i když nevím na co je to dobré), přidala jsem trochu micronu (krmivo pro potěr) a sušené kvasnice až do vlažného. kapu kapátkem, myslím, že se to dobře dávkuje, nehrozí překrmení, protože si pohlídám zakalení vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:31 Žena annis [21] Re: Linduš
A máš je také v petce-voda vodovodní ostátá a budeš jim svítit?Jestli si to už na vlákně psala,tak se omlouvám

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714?od=201