Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 07:59 JoKa Re: ludvik
Ja vim, ze to tady bylo, ale odpovedi jsem neshledal dostatecne, proto jsem hledal i jinde. Navic ja jsem tvor zvidavy, studuji a hledam i jinde a to i veci, ktere ani treba doma nemam, nebo nepouzivam... Rad mam prehled a jsem v obraze...
K tomu kysliku. Artemky v prirode zijou v solnych jeskynich, kde je tak vysoka koncentrace soli, ze tam uz nema narok zit prakticky cokoli jineho, takze ani nic, co by kyslik produkovalo. Proto nejsou na kyslik narocne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:40 Muž ludvik [1082] Re: Raviolka
To je problém zdejších naboptnalých diskusí. Desítky stránek, sice o stejném tématu, ale leckdy jen volně. Takže i když jsem to četl celé (samozřejmě ne dnes), prostě si nelze zapamatovat všechno. Zvlášť když to mohlo být jen pár vět uprostřed něčeho jiného. A hledáním fultextem se bohužel nedá moc použít. Jak se zeptat? Ve zkratkách? Plně? Latinsky, česky? Málokdy člověk něco najde ... a když najde, tak stejně musí přečíst desítky stránek, aby získal souvislosti. Mimochodem to neví ani Urtman, který to složitě zjišťuje jinde :-)

Sorry, nedalo mi to :-) Bojuji proti tomuto způsobu dlouhodobě.

To vzduchování mi vrtá hlavou. Vždyť v tom počtu musí mít už problém s kyslíkem. Nebo jsou tak málo náročné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 22:30 Žena Raviolka [2148] Re: ludvik
Probíralo se to tady naposledy měsíc zpátky, tak si tam kdyžtak zacouvej. Ve zkratce - po vylíhnutí vypni vzduchování, přidej příp. víc soli a začni krmit (zelenou vodou, speciálním krmením typu Liquizell apod., nebo opatrně!! kvasnicemi) a vyzbroj se trpělivostí. Chce to spíš mělkou misku, pak tam může být artémka relativně nahusto.
Pokud má někdo hodně místa, tak proč ne, jde to dělat klidně i ve velkém a není to žádná věda. Nám ostatním ale ta pomalu rostoucí artémka zabírá prostor, který jde využít zajímavěji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:13 JoKa Re: ludvik
Oni jsou v dospělosti fakt velké. Kupuji mražené v blistrech a skaláry a kanci se po nich můžou utlouct... Proto jsem také zjišťoval info...
Jasně, salina je slaná, na sladkovodní jsem v akvaristikách ještě nenarazil... Já anglicky umím a také hledal hodně a vesměs jsem se dočetl, že to je prostě fakt neefektivní. Momentálně sosám info od jednoho akvaristy, kterému se povedlo, že poporostla, tak nasosám, vyzkouším a dám vědět, stále mě to láká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:04 Muž ludvik [1082] Re: Urtman
Zatím to zkoušet nechci. Na to vylepšení stravy grindal a mražené stačí (plus moje zásoby umělého, které bych mohl asi vystavovat). Ale vždycky mě dostane ten pytlíček artemií, co si koupím v Bráníku, když náhodou jedu kolem. Ty artemie jsou tam totiž dost velké. A jsou ve slaném nálevu, takže to ty sladkovodní nebudou (matně si vzpomínám, že i dle názvu Artemia salina). V podstatě to drahé je, to máš pravdu. Ale možná to je jenom tím, že to nikdo nedělá průmyslově. Ale jak hledám, jak hledám, nějaké informace se mi nedaří najít (byť to může být mojí nedobrou angličtinou).

Snažil jsem se k tomu donutit naši akvaristiku (ProfiZoo), ale nedaří se :-) Přitom jí líhnou, to mi potvrdili. Ale jen pro potěr, velkou ne, to by musel rozhodnout management, no znáš to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:19 JoKa Re: ludvik
Ne e, nestačí, po těch dvou dnech umírá samotná artémka hlady (ona má také něco jako vaječný žloutek a po těch dvou-třech dnech ho stráví)... Laškoval jsem s myšlenkou, že si jí vypěstuji do větších rozměrů, ale bylo mi to zde rozmluveno, kvůli efektivitě (rostou pomalu). Grindal je prostě grindal...

Ale pokud to chceš zkusit, tak bych odpojil vzduchování (to už po vylíhnutí netřeba), koncentrace soli zůstává stejná, ale musí se krmit, například ždibet kvasnic (to jsem ale jen četl, nezkoušel)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:11 Muž ludvik [1082] Re: Urtman
A jaký je způsob pro vykrmení do velikosti pro větší ryby? Na to stačí ty dva dny, nebo je jiný způsob?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 20:46 JoKa Re: Albert
Na litr vody bych dal polévkovou lžíci soli a ždibíček (fakt jen na špičku nože) jedlé sody... Do toho půl kávové lžičky vajíček (pokud máš profi artémku, to poznáš podle toho, že jsou to jen vajíčka, bez soli)...
Artémka vydrží na živu 2 dny, třetí den je ještě krmitelná (oranžová), ale čtvrtý den to můžeš vylít a začít znova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:32 Albert – Artemie
Kolik soli na jeden litr vody ???? a jak dlouho je tam můžu mít...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 17:09 JoKa Re: vikimaki
Zatím všechno správně, jen tak dál... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 16:11 Muž vikimaki [32]
Fotka k příspěvku Artemie se vylíhly celkem v hojném počtu. Ještě jsem trochu upravil líheň, jelikož slaná voda je svinstvo, nahradil jsem plechové víčko umělohmotným a místo LEDpásku jsem použil dvě žárovičky 6,6V z vánočního řetězu, které by mohly i dodat trochu tepla. Víčko se zatím netaví . Zítra jdu na druhou várku z DAJANA ARTEMIA EGGS.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 19:37 R Muž romant [27982] Re: vikimaki
Kreditkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:45 Muž vikimaki [32] Re: vondr001
Díky, ještě přemýšlím nad tim, jak dostat ze zadního skla jikry. Tam se jich objevuje nejvíc. Zadní sklo je půl metru od předního a krýt nelze jen tak sundat. Zezadu se tam nedostanu. Uvažuji nějakou trubku a odsát to . Nemáte nějaký nápad, zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:29 Žena vondr001 [674] Re: vikimaki
Tak hodně štěstí s odchovem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:47 Muž vikimaki [32]
Fotka k příspěvku Upravil jsem taky inkubáor, místo síťky jsem dal porodničku a v te mám tu druhou várku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:44 Muž vikimaki [32]
Fotka k příspěvku Tak uz jsem všechno sehnal, tak jsem na sebe zvědavý. Všem děkuji za hromadu rad a zkušeností. Už se mi klube druhá várka. potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:27 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
já to vždy zalila studenou vodou....možná to bude tím...nebo jsem měla jen smůlu na blbou plechovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 15:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Deathbull
Myslíš tou odskořápkovanou?
Já to její plavání doteď neřešila, protože jsem s tím beztak krmila jen ryby, který si to z tý hladiny vezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 15:47 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Touhle plechovkou jsem rozkrmil tolik obyčejnějších cichlidek jako kakadu, pestřenci, thomasky, agazky...až to není hezký.) Mám na to malou misku, nasypu artemku s vířníkem, jen trochu vody a udělám kašičku. Jde to ke dnu jak ceny ojetin .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 15:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
Hele tak to málo máčíte...tu jsem namočenou ke dnu dostal normálně...Zkuste ji zalít zbytkem vody poté, co si zalijete kafe...to by mělo fungovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 14:06 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
Ta moje prostě ke dnu nejde ne Koupila jsem EasyFish Artemia -odskořápkovaná artemie extra jemná. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 11:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
Lucko to máte nějaké pluchy... smich normálně namočená ke dnu jde... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 08:53 christ
Ono je spis problem v tom ze odskorapkovanou tolik poter nemusi... Proste kdyz se to hejbe jsou jak sileny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 08:46 christ
No me klesa ke dnu teda... Smicham ji s vodou a naberu do pipety a striknu ke dnu a vic jak 50 % zustane u dna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 00:11 Žena vondr001 [674] Re: christ
Akorát ze ta odskorapkovana artemie neklesne ke dnu - ani po předchozím namoceni - což je při krmení panceřníčku docela problém :-( Je to škoda, protože by se pak clovek nemusel trapit (slušně řečeno :-P ) s líhnutím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 23:16 JoKa Re: vikimaki
No, vesměs ano. Jenom jde o to, že se nelíhnou všechny najednou. Takže když to uděláš moc brzo, tak zbytek se nemusí (ale může) vylíhnout... Jinak již vylíhnutým absence světla a vzduchování nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 23:06 Muž vikimaki [32] Re: Urtman
A ještě jeden dotaz, až se vyklubou artemie tak můžu vzduchování a světlo zrušit? Dal bych to na druhou sklenku a jedu další várku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 22:54 JoKa Re: vikimaki
Vůbec vadit nebude... Světlo v tomto případě funguje jen jako iniciátor líhnutí a dovolím si tvrdit, že je jedno, jaké barvy. Po vylíhnutí ho k "životu" nepotřebují...

Vidíš, roba má pochopení, ta moje mi zas říkala, že je zvědavá, kdy se do bytu nevejdou a odstěhuju jí i s dcerou na balkon...
Mám v plánu ještě 300l, tak asi kvůli nim, počkám do jara... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 22:48 Muž vikimaki [32] – artemie
Nebude vadit fialové světlo na lihnutí? Robka ani neprotestuje, jen prohlásila že to tu začíná vypadat jak v laboratoři. Je zdravotní sestra v nemocnici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2013 22:19 christ
Sera je moje celkem oblíbená značka, až na krmiva teda(krmím hikari jenom). Ale ten artemia mix je totální prů... Osobně líhnu easy fish vajíčka 70g za 210kč. Super líhnivost. www.akvarista.cz/…, když nemám násadu, používám i odskořápkovanou od easy fish www.akvarista.cz/… a potěr ji žere taky, ale líhnutou bere radši.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2013 21:50 JoKa Re: vikimaki
Dobrá práce... Na první pokus to vypadá víc než dobře.
Určitě sežeň něco jiného, než ta Sera... Ne že bych chtěl dělat reklamu (navíc existují i lepší vajíčka), ale ta Dajana profi je rozumný kompromis cena/kvalita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 21:47 Muž vikimaki [32] Re: vondr001
Fotka k příspěvku Sítko určitě koupím. Artemia mix už je v líhni. Zkusím se podívat I po jiných artemkach.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2013 20:36 Žena vondr001 [674] Re: Urtman
S tím sítkem to je rada pro příště - umístit tam rovnou jikry ;-) Když se začnou třít, tak neví kdy přestat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 20:28 JoKa Re: vondr001
Nobil Fluid Artemia (JBL) - jsou to kapky s artémií - tím jsem pandíky začala rozkrmovat uplně nejdřív.
Přesně tohle jsem radil v původním vlákně rozmnožování panciho...

Sera artemia mix -z toho se mi nevylíhlo vůbec nic
Souhlasím, je to fakt jen drahá sůl s příchutí vajíček. Líhne se opravdu pytlík od pytlíku úplně jinak... Mám podezření, že výrobce nějak vybere vajíčka do profi balení bez soli a co mu ve vagónu zbyde tak posolí a prodá jako mix...


ze začátku panceřníčky po vykulení v sítku -mnohem líp se krmí - alespoň prvních 10dnů
Podle fotky to vypadá, že už jsou separé v nějaké vytíračce, takže pohoda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.11.2013 20:19 Žena vondr001 [674] Re: Urtman
Řekla bych, že tady hlavně záleží na kvalitě vajíček. Sera artemia mix -z toho se mi nevylíhlo vůbec nic (se vzduchováním), pak jsem koupila Brine shrimp eggs (Ocean Nutrition)- a vylíhlo se skoro vše a to bez vzduchování (podle návodu MichoCZ). V záloze jsem měla i Nobil Fluid Artemia (JBL) - jsou to kapky s artémií - tím jsem pandíky začala rozkrmovat uplně nejdřív.
Pro Vikimaki: Je lepší mít ze začátku panceřníčky po vykulení v sítku -mnohem líp se krmí - alespoň prvních 10dnů (sítko umísti nad vzduchováním - aby jim tam proudila čerstvá voda) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2013 20:18 JoKa Re: MichoCZ
Přesně takhle jsem také experimentoval... Měl jsem 4 líhně vedle sebe. V jedné kuchyňskou, ve druhé mořskou (chovám čtverzubce, tak mám kvalitní), ve třetí kuchyňská se sodou a ve čtvrté mořská se sodou...

Můj závěr: mořská sůl je na to lepší, než kuchyňská, ale ta soda lépe "pomáhá" té kuchyňské, v mořské soda neměla efekt skoro žádný...
Celkové pořadí (samozřejmě odhaduji, vylíhlé jedince jsem nepočítal): mořská bez sody, kuchyňská se sodou, mořská se sodou a kuchyňská bez...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2013 20:15 Žena darka [520] Re: MichoCZ
Obyč kuchyňskou sůl ne, posypovou nebo koupit v akvaristice mořskou, sůl bez zbytečných aditiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 20:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Já líhnu Hobby artemku a problém pozoruju spíš v soli. Pokud dám obyčejnou sůl, co máme v pytlích v laboratoři, tak se to líhne perfektně i za 12-6 hodin, tak s kuchyňskou to je 2 dny a slabší. Taky se hodí přidat trošičku sody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 20:05 JoKa Re: MichoCZ
Nevím, mě se to poprvé a podruhé bez vzduchu povedlo a po třetí a čtvrté už ne...
Asi to bylo tou serou (ta se líhne pytlík od pytlíku jinak), dajanu, na kterou jsem přešel, jsem takto už nezkoušel...
A zrovna teď u Vikimakiho asi není vhodný čas na experimenty, za dva dny budou mít jeho pancíci hlad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.11.2013 19:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vikimaki
Fotka k příspěvku Na tak malé množství můžeš zkusit i líhnutí bez vzduchování. Od padesáti ryb víc, už je to málo, ale pro pár prcků to stačí. A taková kultura vydrží i týden "oranžová".

Já dávám vodu i normálně vodovodní čerstvou a funguje to stejně. Jen je potřeba teplejší. Já to dávám na kryt akvárka a voda má někde kolem 30°C.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.11.2013 19:47 JoKa Re: vikimaki
Já jsem si to myslel...

Zastav kroky své!!! Neobjednávej Artemia mix, to je jen hodně drahá sůl... Doporučuji Dajana profi...

A té artemia mix dej tu půl čajové lžičky, rozhodně nebudeš mít zbytečně mnoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:33 Muž vikimaki [32] – artemia-mix
Tak robka už přijela a fakt má to co jsem chtěl coze . SERA Artemia MIX na 500ml, takže problém vyřešen, akorát 40Kč, takže objednávám z netu vícero balení, rovnou si tam koupím i sítko na propírání.Zítra seženu Litrovou petku a něco vymyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:24 JoKa Re: vikimaki
Ono se ti jich napoprvé zase tolik nevylíhne. Záleží také, co konkrétně ta tvoja veze. I ta flaška se musí "svým způsobem zajet" (to jsem si všiml u sebe, nevím jestli je to tak vždy, ale myslím si to). Množství artémky řeš množstvím přidaných vajíček, vodu neubírej. No a konečně, i ta artémka má něco jako žloutek, který tráví. Jinými slovy tři dny ti v líhni vydrží, než popadá. Ta půlka čajové lžičky bude ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:19 Muž vikimaki [32] Re: Urtman
Uvažuju, jestli jich nebudu mít najednou zbyrečně moc. jestli bych třeba neměl udělat jenom půl litru. I když stejně co nevidět budu mít malé mečovky. Otázka zní kolik jich tam mám pro 10 pancéřníčků miniaturních nasypat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:12 JoKa Re: vikimaki
Osobně preferuji plastové lahve, nevím proč, ale ve skle se mi tak dobře nelíhly... Světlo bude stačit stopro co navrhuješ, sám je mám spíš v takovém polostínu a i tak se líhnou. Tím neříkám, že světlo je špatně, naopak. Teplotu zvedat nemusíš, bohatě stačí pokojová. Jenom se při nižších teplotách líhnou pomaleji...
Litr a půl vody je ok, nezapomeň ale na sůl, do toho množství vrchovatou polévkovou a půl čajové lžičky vajíček....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:06 Muž vikimaki [32] Re: romant
Uvažuji, že bych dal 3litrovou sklenku od okurek, do toho litr a pul vody dolu shodil vzduchovací kámen a zvrchu svitil jedním dílkem z ledpásku nalepeném na víku sklenice. Pak bych to víko použil jako bodové světlo k nalákání artemky do jednoho místa. Myslíte že by to mohlo fungvat? Musím zvyšovat teplotu na víc jak 22 st. ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:45 Žena Raviolka [2148] Re: MichoCZ
Ano, obsáhlé téma o ní je tady: rybicky.net/forum/15714
EDIT: Aby bylo jasno, mám samozřejmě na mysli tropické druhy, ne naše domácí! Víc v uvedeném tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Raviolka
Ta sladkovodní se dá někde komerečně sehnat a chovat doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 17:54 Žena Raviolka [2148] Re: Urtman
Sladkovodní je bezkonkurenčně lepší v tom, že se líhne dokonce menší než mořská, ale v řádu hodin viditelně roste a během několika málo dní je obrovská. Mořská je výborná kvůli své stabilní velikosti a dostupnosti/ceně. Ale zkus a uvidíš sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 17:12 JoKa Re: Raviolka
Děkuji za tip. Já si to chci prostě vyzkoušet, nepotřebuji dospělou, ale nějaký potěr už tu čerstvě vylíhlou polyká po deseti, tak aspoň trochu povyrůst. Tu sladkovodní zkusím...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=751