Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 16:16 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Jirkaass napsal: Caute máte nekdo návod na to jak je odchvoat aby byly vetsi kolem 1 CM??
Tak potom sa venuj sladkovodnej artémií

App. tej ruskej som s pomocou kolegu akvaristu prišiel na korienok, je super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 15:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jirkaass
Myslím, že Dr. Bolíto chová artemie do dospělosti. Někde tu dával i video a návod jak na to. Tuším, že jim dával pivovarní kvasnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:30 Muž Jirkaass [35] – Artemie
Caute máte nekdo návod na to jak je odchvoat aby byly vetsi kolem 1 CM??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 09:28 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Bol by som vám vdačný za popísanie skúseností s artémiou ruskou "artémia koral", dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 09:24 Muž AGASSI [5]
Zalezi jakou mas je to ze zacatku pokus jake mnozstvi soli s jodem nebo bez,atd.Podle me kazdy druh z jine zeme chce neco jineho aby jsi dosahl co nejvetčí lihnivosti.A udaje 95% - 100% lihnivosti je treba brat s rezervou .

www.dajanapet.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 14:29 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: bolek
Nezoufej,zkus ubrat sůl, mě se to u těch číňanu stávalo ,když jsem přesolil.Odměř 1,5l a dej polévkovou lžíci soli a nech rozpustit,pak tam strč prst a a zjisti jak je to slané,nesmí to pálit pak to přelej v čem to líhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 13:46 Muž bolek [5]
Tak ted jsem vylilil celou várku artemii od pátku se vylíhlo tak málo ,že by se to dalo i spočítat ,ale nejvíc mě štve to ,že prodejce o tom ví že to špatnou líhnivost a da to na trh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 07:40 JuraS
Musím sem napsat moji první zkušenost s bruther automatem....
1. hlučné na to mít to v obýváku
2. principiálně nechápu
3. držák by potřeboval předělat - jedna přísavka to moc nedrží - "kotí" se to...
4. buď mám špatné artemie - koupené na aukru - profi balení pro chovny - nebo špatnou sůl - kamenná mořská sůl bez jodu - ale nevidím že by se něco vylíhlo
5. pro kostku 50*50*50 je to moc velké..bral bych kdyby to bylo vně akvária a do akvária se dostávali nauplie spojenou hladinou (třeba)

6. neříkám, že je to šmejd, jen bych to s někým kdo to má chtěl zkonzultovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 00:26 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No a také, že většina vajec plave a u dna je jen minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 21:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Maza
Odhadem,přeci víš,co se ti líhne,v době,kdy jsem měl stejnou várku artemií od Easyfish,jsem nemohl sehnat sůl bez jódu,zhruba po polovině balení jsem sehnal sůl bez jódu,paradoxně to byla posypová sůl.Rázem se zvedla líhnivost zhruba o 25-30%.Nakonec sám si odhadneš kolik ti toho v petce plave,a jak ti to dlouho vydrží.Chválabohu za každý den navíc... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 19:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Romy
Jak jsi zjistil větší líhnivost? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Maza
Kvalita vajíček je jasně dominantní,ale co mám sám vypozorováno,tak v soli bez jódu je líhnivost o dost větší.Myslím,že nejsem sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:27 Muž bolek [5]
Když jsem měl Artemii před tím od stejneho výrobce tak jsem dával sul običejnou a líhlo se snad uplně všechno ted skoro nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:21 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Romy napsal: Sůl nesmí být s jódem,při ní je líhnivost mizerná.
Dávám uplně obyčejnou kuchyňskou sůl (tedy s jódem) cca 30g/l a nikdy jsem neměl problém s líhnivostí. Spíš je to věc kvality vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:51 Muž bolek [5]
Tak je asi teda na várka z Číny protože tu artemii jsem koupil po předchozí zkušenosti před tím se mi snad líhlo všechno ted to líhnu 2 dny a skoro nic se nelíhne a to už koupil sul přímo na líhnuti artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: bolek
Co mám informace, tak poslední várka Easy Fish s artemii z Číny má mizernou líhnivost.
Neptejte se mě odkud to vím, je to ověřený zdroj. Osobně mě od koupi odradil. Kdyby to byl podvodník, už bych jí měl plno na vyhození...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 15:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: bolek
Sůl nesmí být s jódem,při ní je líhnivost mizerná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 14:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: bolek
25g soli, špetku jedlé soly (soda bicarbona) a cca 26C. Je možnost ještě přisvítit, o něco lepší líhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 13:38 Muž bolek [5]
Měl dotaz nedávno jsem koupil na burze Artemii na lihnutí od Easy fish a mam nějaký problém s lihnivostí už jsem vyzkoušel 4 druhy soli a pořád líhnivost je špatná mate nějekou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 18:42 Muž navik [908] - Sumci – Re: Pavol
Spíše přebytečnou nespotřebovanou zamrazit pro případ nouze a zkrmovat čerstvě vylíhnutou - je nejvýživnější :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:36 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
ok a zistil som.... mam artemiu po prvy krat....ze ta davka ktoru mam uz vyliahnutu bude min. na 4 dni.............treba artemiu nejako krmit????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:31 R Muž Silent [5949] – Re: Pavol
Pokud chceš jen zkrmovat nauplie artemky stačí obyčejná kuchyňská sůl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:37 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
dnes som kupil morsku sol........
je na nej napisane Morska Jedla Sol Jodovana
je to v poriadku mozem to dat na liahnutie artemie???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 10:00 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
to asi podla toho kolko tam mas vsetkych ryb. Vypis vsetky co tam mas a kolko. Velkost akva. Nasjskor ti nezeru preto ze tam mas tych galaxy asi malo a vela inych ryb...mas dost rastlin v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 20:50 karel – mrchy rozmazleny
mam klinoskvrnne, galaxy a tri gupky. klinoskvrne zerou vsechnu, gupky ty by snedly i hrebik. Ale ty galaxy....

zacal jsem jim davat zive artemie (od vcera) a me prijde ze to nezerou. je to mozne? jakoby to vzdycky vyplivly. mozna se pletu. neni mozne ze si na to musi zvyknout?

ja uz nevim co s nimi, nejspis dostane kazda rejzovou postylku...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 14:26 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
uz som to vyriesil... Mal som asi velmi maly difuzor ...potom som dal cez hadicu a je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 13:08 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
dnes som kupil nasadu a hned som ju dal do liahne. Sera artemia mix....ine nemali, ale ...robim to prvy krat, ma vrchu vodnej hladiny je asi 4 cm pena a tam sa drzi dost vajicok.....je to ok??? Prave na tej pene a na bokoch flase... Prosim poradte su tam uz asi hodinu diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JohnyD
jo, potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 21:27 Muž JohnyD [6] – Re: Semtex
je mi jasné, že kutil si vždy poradí, ale když jsem se díval na ceny jiných výrobků jinde tak byly ještě dražší. Tím se vlastně krmí hlavně potěr, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JohnyD
no já mám dva vlastní výroba a cena byla akorát něco za hadičku a kamínek.....
fungují skvěle.... a za ty ušetřený peníze jsem nakoupil 10kg jiných dobrot pro ryby.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 13:38 Muž JohnyD [6]
ahoj, mám tu odkaz přímo na výrobník artemii, co si o tom myslíte?
www.zoohit.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 12:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tady další link kde se artemii věnuji i s deníkem o odchovu.
www.captain.at/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:49 JuraS – Re: kyknos
díky..to nevypadá nijak složitě..jen si asi nejprve vyrobím nějakou nádobu zarostlou řasami...v plánu je vyrobit nádobu ve které budou vyrůstat a líhnout se artemie a kdy by se automaticky denně nasála část vody, přefiltrovala by se přes síto, velké a dospělé kusy by zůstali na sítu, zbytek s vodou by se vracel z5 do nádoby a to vybrané množství by se ze síta spláchlo do nádrže s rybami..klidně tak, jak už mám vyřešeno, že vedle akva bude stát 2 lt petka s vodou a voda bude spojena s akváriem hadicí..spojené nádoby..v petce bude malé čerpadlo..do téhle petky se vypláchne to sítko s artemiemi a čerpadlo tu vodu pošle i s atremiemi do akva..pak se vypne a z5 se naplní vodou z akvária...to nasávání z nádoby z artemiemi bych řešil obyčejným způsobem jako je u filtrů poháněných vzduchem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:01 kyknos – Re: JuraS
aqualandpetsplus.com/…

tady jsou dobré informace k chovu artémií do dospělosti - je to ale anglicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:49 JuraS
Přiznám se, že jsem artemie nikdy nelíhnul pro mladé. Používám dva druhy artemií ve formě vloček, mražené dospělé artemia salina a teď nově mražené dospělé sladkovodní artemie (tak to bylo na burze nabízeno)..předevčírem jsem dal líhnout artemie..mám na ně 2 lt nádobu se sítkem a odměrkami koupenou na ebay (vím, že by stačila obyčejná petka) a pro líhnutí jsem použil artemie koupené na aukro.cz ..dovoz z usa..artemie se mi vylíhli v úplné tmě ale zato v konstantní +- autobus teplotě 26 C..zkontroloval jsem množství vylíhnutých nauplií ale protože je teď pro nikoho v akva nepotřebuji tak jsem znovu zapnul vzduchování..na youtube jsem viděl mnoho videí na dospělé artemie..máte někdo postup jak lze z nauplií odchovat dospělce ? jak dlouho dospělá artemie salina vydrží ve sladké vodě ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 23:30 amater – Dajana
lihnivos artemii dajana je fakt Mizerná no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 09:27 reddriver
všechno lepší než dajana z který se mi nevylíhlo ani 0%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 00:54 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: reddriver
Neřeš a prubni to,ale easy fish už není to co byla, zlatý Inve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 23:25 reddriver
chtěl bych se zeptat jak řešíte teplotu...já mám v pokoji i v létě cca 25 stupňů, chci zkusit easy fish, voda by asi měla míň stupňů než je v pokoji. Nesvítil bych jen vzduchoval

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 10:22 JuraS
dvě videa na rozdílné cosi...
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 10:15 JuraS
lov artemií v přírodě www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 08:03 JuraS
Jo a něco na ebay shop.ebay.com/… moc toho ještě není..novinka...ale bude to boom..prodejci..neváhejte....!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 07:57 JuraS
na youtube jsem našel nějaká videa www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 07:43 JuraS – Sladkovodní artemie
Minulý víkend jsem na pankrácké burze hned naproti vchodu do školy koupil půl kilovku sladkovodních artemií...máte někdo o tomto tvoru nějaké info ? kde sehnat vajíčka, jak na jejich vývoj atd...?? a taky zda se potravní hodnotou vyrovnají těm klasickým - artemia salina...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 18:27 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Cez tie odkazy som sa preklikal k zaujímavému videu
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 16:42 JuraS
a zajímavá základna pro petku... www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 16:33 JuraS
Na co všechno se nehodí artemie.... www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:46 smajdalf
Landvir napsal: Ahoj Veroniko, vím že tady toho bylo o chování artemií napsáno moc a moc, ale pokud mohu tak ti dám osobní radu a můžu ti říct, že na 90% funguje. Musíš to ale vyzkušet sama. Není samozřejmě muj výmysl, ale už takhle pěstuju artemku 14 dní pro potěr čichavce. Zapomeň na všechno cos slyšela o vzduchování pro artemku. Já dám do kelímku od jogurtu asi tak do 3/4 vodu asi tak půl hodinky ostátou. Do ní dám půlku čajové lžičky kuchyňské soli. Pak tam dám na špičku nože vajíček artemky a dám kelímek do akva k potěru aby měla voda tak olem 26 stupňů. Artemie se líhne ani ne za 24 hodin a jak potěru chutná. ano
Záleží také co máš za artemii ale vyzkoušej to určitě to pude, když ještě napiš na můj profil jak se daří.

MYSLIM S TAKYMTO LIAHNUTíM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:38 smajdalf – Re: Landvir
zdravím .. zaujímalo by ma či s takýmto liahnutím ma niekto ešte skúsenosti. Doteraz som liahol so vzduchovaním ale v pivnici pretože vnútro v dome mi to dost prekážalo koly hlučnosti bublania a teraz vďaka mrazom je v pivničných priestoroch pod 20 stupňov, tak sa chcem opýtať či to je možné aj bez vzduchu v nejakej malej nádobke napríklad pri radiátore kde by bola teplota stála. Alebo poprípade pri nižších teplotách aj so vzduchovaním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 14:34 smajdalf
artemku som tak isto liahol na okne v pivnici so silným vzduchovaním a slabým svetlom ktoré prenikalo cez okno a liahnutie bolo super. Používal som vodu z vodovodu ktorá je u nás tvrdá a kuchynsku sol.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1301