Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 13:00 matus13 Re: Heimdall
tak vzduchujem stale ale nic sa nevyliahlo este a uz je tomu okolo 29-30hodin asi som niekde spravil chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 12:35 R Muž Silent [5949] Re: matus13
Vzduchovat musíš celou dobu dokud se nevylíhnou. Jo, dal ses na válku tak musíš bojovat :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:55 matus13
a musim jej nonstop vzduchovat?zle sa pri tom spi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:14 Muž Legioix [574] Re: matus13
Dej tomu čas. Přes noc tam určitě takový teplo nebylo. Mě se to taky líhlo až tak po 32 hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:05 matus13
preslo okolo 26hodin a stale sa nic nevyliahlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:09 matus13 Re: Heimdall
este uvidim ci sa nieco vyliahne skusal to prvy krat flasu som polozil na akvarko nech ide teplo aj svetlo trochu ale pouzivam taky vzduch motorcek ze v noci asi nezaspim jak vrci uz som ho polozil aj na vankus a nepomohlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:07 R Muž Silent [5949] Re: matus13
Až bude vylíhlá tak vypneš vzduchování, počkáš cca půl hodiny a artemku odsaješ hadičkou a zcedíš přes sítko. Na novou várku použiješ zase novou osolenou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:04 matus13 Re: Heimdall
len som to trochu domotal neviem jak tu artemku potom vyberem z flase :-D dno som odrezal a verchnak som prilepil takze jedine ju vyliat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 12:58 R Muž Silent [5949] Re: matus13
Jen nech tu artemku pořádně ve vodě lítat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 12:53 matus13
poradite mi?skusal prvy krat artemiu dal som do pet flase sera mix to je aj zo solou zapol vzduchovanie len to trochu moc buble to nevadi?alebo to mam radsej priskrtit trochu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:15 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Můj důvod proč to tak dělám je ten, že je to hlučné na spaní. Mít rybárnu někde mimo, tak bych asi taky bublal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bettasplendens
Bettasplendens napsal: Můžu se zeptat, jestli je možné líhnout žábronožky bez vzduchování, popř, jak?
Není lepší neexperimentovat, a pak se neptat proč chcípla? Když se vzduchováním je jistota vždycky, pokud to nejsou nějaká špatná vejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 23:05 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Můžu se zeptat, jestli je možné líhnout žábronožky bez vzduchování, popř, jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 08:20 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
- diky, to me taky napadlo...priste to zkusim se vzduchem dle nekterych napadu, co tu akvaristi uvedli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 18:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: seic
V tom prvním okamžiku když se vylíhne, tak ji je tolik, že se vzduchem nestačí zásobit a padne. Dal jsi buď malou plochu misky nebo moc vajíček. Občas se mi to stane taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 17:48 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – bez bublifuku
- presne podle zde uvedeneho navodu jsem zkousel lihnout trochu artemky (Ocean Nutrition) bez vzduchu - miska 2,5cm vody polozena na okennim parapetu
- coz o to artemka se po 24hod vylihla, ale vypada ze posla... oranzove "tecky" lezi na dne bez pohybu, par orange cosi plave po misce ...
- stalo se to nekomu? budu asi muset zkusit klasiku se vzduchem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Neekonomické jsem myslel v tom, že měsíc nebo dva krmíš artemku a to co vychováš zkrmíš za jedno krmení. Pokud ji teda nechováš v aspoň těch 60l.

Jinak jsem ji do dospělosti vychoval na první dobrou. I se množila, ale těch vajíček nebylo zrovna nejvíc na to aby to pokrylo spotřebu. Takže jedu čtyři misky bez vzduchování čerstvé artemky, doplňuji mraženým a když není zrovna led, tak jdu na živé ven. Mám házecí síť, takže když je led mám smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:15 JosefVavra Re: Urtman
jen bacha na sůl a chce to používat pro chov sůl pro reef ale ne kuchyňskou sůl s jodem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:32 JoKa Re: deck
Já už to také začínám brát spíš jako osobní hec. Prostě jsem se rozhodl, že tu artémku do dospělosti vypiplám. Roste mi a to dost, ale dospělost se ještě nepovedla. Navíc jsem strašně zvědavý, jestli se budou množit a kdo ví, třeba ušetřím za vajíčka... :-)

JosefVavra: U mě ti čichavci v této velikosti také žerou naprosto cokoli, co jim předložím, granule, mražené, ale i vločky (byl to jen příklad). Jenom jim občas, sem tam, chci dopřát nějakou dobrotu, než půjdou z domu... Jsem také koníčkář, dělám to proto, že mám radost, jak rostou, takže náklady přepočtené na jednu rybku moc neřeším. Stejně si z akvaristik vždycky místo peněz za ryby nosím buď další ryby, nebo mražené krmivo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:23 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: JosefVavra
No já to pořád zkoušim... Teď je mam ve většim množství vody 5L a uvidim.Dřív jsem to zkoušel v 1,5L vody a neuspěl jsem, asi jsem překrmoval. Chybama se člověk učí ;-) Já to dám ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:18 JosefVavra Re: deck
asi jo , já mám jen 260.000.g to je asi ta nejmenší co se dá sehnat a taky z toho dělám velké které mají asi 1cm , mě tak zrovna napadá jestli třeba 180.000.g má dospělce větší a nebo jestli to je stejné a ty 260 jsou vlastně vajíčka od mrzáků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:16 JosefVavra Re: Urtman
3cm čichavci už mě žerou suchý krmení ale je fakt že živá artemka je lepší a nebo můžeš klidně dávat i mražený krmení , kupuji měsíčně asi 20kg mraženýho pro snad všechny kamarády v okolí a sám spotřebuji asi 1kg patentek a 0,5kg artemky ale na tu jsem musel ryby naučit pomalu protože ji na začátku moc nežraly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:14 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: JosefVavra
Mam hobby artemix, dá se z toho vypiplat velké dospělé korýše? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:13 JosefVavra Re: deck
znám lidi co ti každé akvárium vypočítaj na to kolik to měsíčně stojí a to do halíře :-D já to taky nepočítám prostě to je koníček a tak to zůstane ale poslední dobou mě začíná táhnout jiné odvětví a to mořské ryby , korály jsou moc hezké ale něak mě netáhnou a zkusit si rozmnožit a vypiplat mořskou rybu je jiný kafe a celosvětově to nyní dělá spousta lidí a v určité míře se to i daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:09 JoKa Re: JosefVavra
Já právě potřebuji něco většího, než takové prcky... Chci s tím krmit například 3cm čichavce. Nepotřebuji něco velikosti artémky 0,5mm, ale 0,5cm. Prostě něco, co je živé a velké jako dospělá artémka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Na tom něco je, někdo ani nemá tu možnost, jít někam do přírody a nachytat si živé krmivo někde v tůňce. Artemie je naprosto jednoduchá a nenáročná volba. Pro mě to je koníček, který mě baví a o tom, jak je to ekonomické ani nepřemýšlim. To už bych se mohl zamýšlet, jak je ekonomické mít doma akvárka... Každý to bere jinak ;-) Urtman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:07 JosefVavra Re: Urtman
chovám spousty živého krmení ale nejekonomičtější je vířník a dají se koupit i druhy které mají prý téměř 0,5mm to je asi jako malá artémka ale s tím rozdílem že si jich za 50kč udělám za měsíc 20-100L podle toho jak budu potřebovat a artemku je potřeba nechat líhnout, mám artemku v akváriu nad psacím stolem a je to super ji občas pozorovat :-) 60L akvárium plné artemie a kdo koliv ke mě příjde zůstane na ní koukat a ptá se co je to za potvory a to i letitý akvaristé čuměj jak puci :-)

přemýšlím i o tom že si koupím vajíčka té obří artemky co měří asi 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:55 JoKa Re: MichoCZ
Neekonomické, ale navrhneš ekonomičtější? Teda kromě kalorické bomby grindalu? Nemáš čas lítat po rybníkách a lovit. Potřebuji si doma živé krmivo "vyrobit"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MichoCZ
Jojo, neekononické, ale chci to zkusit ;-) Zatim žádné vrtvé nevidim, pokud začnou nějak umírat, tak je hned zkrmim a budu je líhnout na zkrmení rovnou. Řikám, chci to jen zkusit. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:31 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: deck
Když jsem já choval artemku do dospělosti, tak jsem ji normálně nalíhnul ve flašce a co jsem nezkrmil tak dal do 9l akvárka, krmil jsem je mikrozelem jednou za tři dny tolik, jako kdyby sis solil krajíc chleba. Vzduchoval jsem kamínkem tak, aby se voda lehce vířila. Asi po dvou měsících jsem zkrmil všechny dospělé. Jako krmivo to je neekonomické.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Urtman
Zrovna jsem vylíhlé dal do elemenky a asi polovinu hned zkrmil a polovinu ještě zkusim chovat. Byli z 18-ti gramů artemix od hobby. Musim říct, že se jich líhne snad 100%, nebo se to k tomu aspoň blíží. Měl jsem pitlíček od sery a nevyhlíhli se ani za 3dny. Nevim, co s nim bylo... No, dal jsem je do 5L a řádně prosolil. Liquizel použiju za tři dny(píšou v návodu) a dám ho teda radši míň a uvidim.

Pro Raviolku: No myslim, že teď jich v elementce mam tak akorád (neni to polívka).
No a stim vzduchváním nevim, když se nevzducuje (nebo nečeří hladina), tak se dělá bíly šlem a pokud do toho sáhnu, třeba při krmení tak to rozvířim a všude to tam plave... Ten bublifuk mi příde namístě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:07 JoKa Re: Raviolka
Pro Raviolku a Decka:
Já v podstatě také nevzduchuju, teda klasickým kamínkem. Jenom bublám bublifukem, ale fakt jen lehce, čistě kvůli kvalitě vody...

No a zrovna dnes jsem našel celou elementku popadanou, tak nevím, něco je špatně, přitom žádná změna...

Jestli nebude třeba i problém ve vajíčkách jako takových, jak jsme tu spolu jednou už rozebírali, každá bude jiná a začínám mít podezření, že "fabrikovaná" vajíčka, co se k nám dostanou, budou nějakým způsobem zdegenerovaná a pěstování do dospělosti bude oříšek...
Ale ještě to nevzdávám...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:01 Žena Raviolka [2154] Re: deck
Právě proto jsem ti psala, že nevzduchuju, což považuju za důležité ;-)
Do dospělosti dorostou všechny, pokud jich dáš samozřejmě málo úměrně malému objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:15 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Urtman
No asi na tom něco bude, dam polovinu krmiva a víc vody. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:13 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Raviolka
Mam artemix, tak při líhnutí nesolim a když je dám do akva na chov, tak solim dle návodu. Já teda vzduchuju, aby se nedělala "mrtvá hladina" Kolik se jich tak podaří odchovat do dospělosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:04 Žena Raviolka [2154] Re: deck
Liquizellem jsem taky krmila a problém s vodou nebyl. Chce to mělkou nádobu, žádné vzduchování ani filtr, pokojovou teplotu. Při líhnutí artémi solím málo (např. na litr vody malou lžičku soli), když jsem je pak chovala do dospělosti, tak jsem dala soli cca 3krát víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 16:12 JoKa Re: deck
Jasně, že vidíš tělíčka. Když cípne, tak se nevypaří a to dále kazí vodu. Prvotní příčinu fakt ale vidím v tom překrmování, ten Liquizell je fakt hustý, skoro bych to nazval koncentrátem, ve tvém objemu o dvě kapky víc a je hotovo. Krm přesně půlku co krmíš a uvidíš...
Netopím, pokojová teplota. V malém objemu vody jich nesmí být tolik...
A ten filtr. Já je mám v 5l elementce s bublifukem, ale netvrdím, že je nutný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:38 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Urtman
No já vidim mrtvá tělíčka těch artemek. Krmil jsem podle návodu, spíš ani né tolik. Třeba nevim, jaká je dobrá teplota, nebo kolik vody(mam plastové akva ze sady Hobby artemia set), filtr? No filtr bude asi blbost, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:30 JoKa Re: deck
Zrovna experimentuju jako ty. Liquizell používám taky, ale musí se opatrně. Strašně snadno se tím překrmí a to zkazí vodu, ne umírající artémky jak tvrdíš, ale překrmení....
Použij maximálně 5 kapek na 2 litry vody denně.
A toto je jenom startovací krmivo do začátku. Desátý den musíš přejít na například Dajana micro flora...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:24 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – Chov artemie
Tak se ptám zase... Líhnu artemie, s tim problém nemam, ale chtěl bych je odchovat do větší velikosti. Podaří se mi že rostou, ale postupně umíraj a tim se mi kalý voda. Krmivo mam Liquizell. Máte někdo dobrou zkušenost? Vim, že vylíhlé jsou lepší než odrostlé, ale chci to zkusit... Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:11 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MichoCZ
No dostal jsem to k vánocům, tak se pokusim o chov ;-) Jinak líhnout budu pořád, rybkám to moc chutná palec Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: deck
Tak v tom pokračuj, ale ber to tak, že to je pro zajímavost. Na krmení značně neekonomické.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: JosefVavra
jojo, taky jsme párkrát zalovil, ale tady na rybníkoch nic moc a není moc času a energie pro to jezdit. Spíš občas a zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: JosefVavra
Ve vlákne o živém krmení jsem dával fotku z mojeho dnešního premiérového lovu. Je toho fakt spousta. Velikost krmiva tak akorát, že trošku odrostlejší potěr to vezme bez problémů a dospělé ryby to bude taky bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:33 JosefVavra Re: matlala
včera jsem byl na živém a je toho spousta :-) blechy jsou pod mikroskopem uplně obalený vajíčkama a buchanky jsou také :-) mečovky a paví oka nemohli ani plavat jak se narvaly holky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MichoCZ
Koblasa jí bere od Grýgery,1kg za 100kč krásná červená, mražená na Ukrajině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
střídám, asi 6 druhů včetně suchýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: matlala
Tak jistě, musíš střídat krmiva. Ale u mě to má celkem úspěch zatím. Ale mám tolik variant, že prakticky každý den mají něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:40 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
určitě, ta moje cos mi bral je taky supr, i patentky. Jen skaláry jsou toho už nějaké přežrané potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: acik
Vzal jsem na zkoušku od Koblasy dvě tabulky 100g a líbí se mi to celkem. Pěkně oranžová a žádné potrhané kusy. Velikost 0,6-1,2cm. Až se někdy s ním dostanu do kontaktu, tak vezmu celý litr.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=651