Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 16:36 mojmir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj
no rastlinky sa mi as teras po dvoch pesiacoch rozbehly.pred dvoma tyždnamy mom menil vodu komplet.a tento vikend som menil tretinu vody.som si myslel že ket sa to rozrastie tak toho bude habadej.pred rokmy som choval.ale to som mal 150l akvarko a rastliniek som nakupil pomenej.do pol roka to tam bola dzungla.ale ak vravite že ich tam mam malo tak dodam..a filter pisu do 60l.tak som si myslel že by to mal postihat ale ak je tam tej hmoty menej a je to horšie.dakedy som maval tu velku spongiu.este posielam niake foto
EDIT- ale podla mna-ale asi sa milim ket sa mi toto rozrastie.lebo tie tenke rastlinky za par dni takto narastly.ale dokupim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 15:00 R Muž afc1886 [14681] Re: mojmir
Jsou to nevhodné podmínky pro tvé rybky, to už ti napsali jiní, já ti jenom doporučím, aby sis přečetl ty odkazy, které jsi dostal dnes při registraci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 14:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kubaa, mojmir
Přičemž toto akvárium v tomto stavu není vhodné ani pro miniryby :(.

Mojmir: Koukni na tuto moji fotku. Necelé dva měsíce staré akva, 20l rybicky.net/fotogalerie.php… Mnohý člověk, hledící na design, by ohrnul nos. Jenže v reálu tam mám násobně víc rostlin, než ty, doopravdy rostou, překonal jsem úvodní období, včera jsem tam dal 15 krevetek, žádná neuhynula a očekávám, že ani neuhyne. Kdybych tam měl dát ryby, nebude to více, než 5 kusů velikosti menší gupky. I kdyby tam byl filtr, nebudu ryb cpát na úvod víc. Porovnej, kolik jsi dal ty a kolik rostlin máš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 11:15 Muž Kubaa [718] Re: mojmir
Do takhle malého akvária patří jen ty úplně nejmenší druhy ryb - minirazborky, miniteřičky apod. Rozhodně NE skaláry. To je jako chovat žirafu v garsonce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 10:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mojmir
Přidávám se k Anthraxovi a zdůrazňuju, že velmi nevhodné prostředí pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 10:13 R Muž Anthrax [4762] Re: mojmir
Máš málo roslin a filtr s mizerným objemem filtrační hmoty. To se neblaze projevuje na kvalitě prostředí ve kterém ryby jsou a bude to i příčina toho zákalu a asi i zdravotního stavu té ryby. Jak probíhá údržba nádrže? Ty skaláry to je hodně kruté... :-( To opravdu nejsou ryby do 27 l. Být tebou, tak je dám pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 10:03 mojmir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no tuto mam od decembra.ale niektor gupki od konca januara.a mam tam aj dva cierne skalare.akvarko ma 28 litrou.gubiek je 9.ale mal som tam dva dni stelirizer.lebo sa mi stale robyl taky biely zakal ci co.a toto uv so sa dočital že to zabera a zabralo.ale to som vitiahol minuli tyžden v stvrtok.predtim som mal take male akvarko 12 l.a tam boly aj bojovnicki 4 ks.a karas.toto som si poriadil nove.v decembri urobene.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 09:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mojmir
Dej fotku celého akvária. Jak máš ryby dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 09:39 mojmir – gzpka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj.chcem sa opitat co može byt mojej gupke ket polehava na dne.dakedy ožije ale vecinou odychuje na dne.som si myslel že je to samcek zo zaciatku ale teras sa javi ako samicka.a ma velke brucho.prečital som už o nich kadečo.ale nema botku vzadu za bruchom.všetky oatatne gupki rozoznat v pohode,chova sa takto už druhi nen,ale vecie brusko sledujem už treti dn.ci nema zapchu
EDIT- ale na hlave ma ciernu botku ako tehotna
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:00 Muž necekjiri [2] Re: Anthrax
Ok, díky za cenné rady. Čím méně chemie, tím samozřejmě lépe. Vše vyzkouším.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 13:53 R Muž Anthrax [4762] Re: necekjiri
Kvůli všem obyvatelům tvé nádrže. když se ti tam měsíc hromadí odpadní látky a ty pak najednou vyměníš půlku vody, tak ty ryby vystavuješ velkým skokům v kvalitě vody. Lepší je tedy měnit tedy onu jednu třetinu vody týdně. Doporučuji ti vodu nijak neupravovat. Stačí, když vodu napustíš do kýble sprchou a můžeš to dát do akvárka bez jakékoli úpravy. Jestli se něčeho bojíš, tak to nech hoďku odstát. Já teda dávám vodu do akvaria přímo z řadu přes hadici.

Edit: vyloženě špatně je potom měnit tak často filtrační média filtru. To se na tobě chce výrobce akorát napakovat. Stejně tak bezúčelné je pravidelně používat Sera bio nitrivec. Výměny vody jsou spolehlivější a levnější. Je paradoxní, že se bojíš chlóru ale dodáváš tam další chemii. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 13:46 Muž necekjiri [2] Re: Anthrax
Myslíš hlavně kvůli těm mečovkám? Jsou to velcí zřouti a vodu kálí dost... Vodu máme dobrou, ale určitě tam nějaký ten chlor je, proto dávám Aqua Safe. Nebo co doporučuješ? Mečovky mám delší dobu, co bys doporučil za jiné ryby na řasu (i když ji prakticky nemám, možná i díky mečovkám), které nebudou tak nenažraní a nebudou kálit vodu tak jako mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 13:41 Muž necekjiri [2] Re: RE5PEKT
Kokos by neměl být ostrý, hrany jsem brousil. Ten kámen, to je horší. Chtěl bych je nahradit kořenem. Že by ale měla ty "podlitiny" stejné z obou stran z této příčiny se mi zdá pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.02.2018 10:12 R Muž Anthrax [4762] Re: necekjiri
Měnit 50% vody jednou za měsíc není dobré. Rozhodně ne u takovéto osádky. Chce to častější výměny vody. Týdně 1/3. A vykašlal bych se při tom na aqua safe a podobné srágory. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:49 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: necekjiri
Ono to nemusíš třeba zaregistrovat, ale ta parmička je může občas napadnout. Další, co mě napadá; Co se asi tak stane, když se ryba omylem otře o ten ostrý kokos nebo ten špičatý kámen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 07:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: necekjiri
Nikdy neviete, čo robia v noci hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 07:44 Muž necekjiri [2] Re: lacewings
Ryby jsou na sebe hodný :-), nic si nedělají. Mám sice jednu parmičku červenoploutvou, ale ta ostatní ryby jen popohání, když se ukážou blízko jejího úkrytu. Je divné, že to samé (i vzhledově) má i na druhé straně. Kdyby se někde odřela, tak by měla nejspíš poškozené i ploutve. Ty ale nejsou narušeny. Uvidíme, jak to tedy s ní půjde dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 20:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: necekjiri
- ty zarudlé podélné čárové kožní skvrny "podlitiny" bych přisoudill otlaku? otěru? při ataku
- pokud ovšem ty krevní "podlitiny" se začnou zvětšovat a splývat (spojí se) se do plochých útvarových ložisek ,tak to bude o něčem jiném ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 19:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: necekjiri
Pripomína mi to krv. Ale ja nie som v tomto veľký (žiadny) znalec... Počkal by som na radu od skúsenejších X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 19:42 Muž necekjiri [2] – Mečovka mexická - červené čáry
Fotka k příspěvku Ahoj, u jedné ze samic mečovek mexickým (stáří 15 měsíců, nikdy neměla mladé) se na obou stranách objevily červené skvrny. Má to pár dní, bez změny. Co to je a co jí čeká? Díky.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:07 Vdoleček4 Re: Anthrax
Fotka k příspěvku K jídlu se moc nema právě, dneska jsem koupila nové krmeni ( tetra menu 4 in 1) .
EDIT- Krom toho se mi zda absolutně zmatená. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 22:33 R Muž Anthrax [4762] Re: Vdoleček4
Přijímá ta ryba potravu? Čím přesně krmíš? Jaké má ryba výkaly?
Zkus tu vodu měnit opravdu třeba tři dny po sobě, nekrm, a jestli nezjistíš nějaké zlepšení, tak to asi bude marný boj. Ale třeba se pletu. Foto ryby by taky mohlo dost napovědět.

Edit: Jsem pomalej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2018 22:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vdoleček4
Vdoleček4 napsala: Nevím jestli třeba není problém v jidle(Oceannutrition).
-Ocean Nutrition ,zde je celá řada krmiv a skutečně může být příčinou vzniku uváděných potíží , je nutno napsat používaný druh krmiva
-doba trvání potíží ,případně změny chování a stavby v břišní partii ,vyplnit prezentaci údaji typu filtrace a ostatních použitých komponentú při zakládání akva ,včetně časové osy , případně foto postižených jedinců
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 22:26 R Muž Anthrax [4762] Re: Vdoleček4
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Být tebou ty výměny vody pro jistotu prozatím zintenzivním, dokud se nechytí nové rostliny a nový filtr. Tím myslím nic nepokazíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 22:23 Vdoleček4 Re: ctibum
Děkuji za rady, filtr vyměnim a dokoupim rostliny. Ještě bych poprosila o radu s tím filtrem. Jaký konkrétní by byl vhodný, bylo by možné zaslat odkaz? Děkuji moc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 22:11 R Muž ctibum [6907] Re: Vdoleček4
Tak teď asi jen kdy tam šly ryby. Tzn. jak dlouho se akvárko zabíhalo bez ryb. A jak probíhá údržba.
Jinak můj názor je, že akvárko ještě nemá stabilní propstředí, filtr je naprd, moc malý, vyhodil bych a pořídil čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, je tam moc málo rostlin (rychlerostoucích nenáročných). A řekl bych, že ryby tam šly moc brzo, ale to je jen můj tip. A také bych řekl, že někdo zpochybní štěrk...
Jinak máš tam samé ryby čuňata. Bude to chtít dbát na čistotu a dodržovat pravidelnou údržbu.
Při registraci jsi dostala několik odkazů pro začátečníky. Doporučuji přečíst ;-)
A ještě si počkej na další názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 21:53 Vdoleček4 Re: ctibum
Co přesně by jsi potřeboval za informace? Dneska jsem si tu založila účet a ještě s tím moc neumím. Vodu menim každý týden Cca polovinu. Nevím jestli třeba není problém v jidle(Oceannutrition).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2018 21:35 R Muž ctibum [6907] Re: Vdoleček4
Akvárko založeno 10.12.2017. Kdy tam šly ryby?
Zkus vyplnit víc informací v prezentaci...
EDIT
Tak nějak bych si tipnul, že to akvárko nebude úplně správně založený a provozovaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 21:31 Vdoleček4 – Živorodka polehava na boku
Dobrý večer,
jedna z mých živorodek stále polehava u dna na boku. Občas vyplave na hladinu, tam plave a pak se zas schová ke dnu. Ostatní rybky vypadají v pořádku.
Prosím poraďte mi někdo čím by to mohlo být. Dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 14:08 Arnyy
ono ale už byl použitý filtr a štěrk jen sem ho trochu umyl akva už se totiž používalo jen bylo 3 měs. Mimo provoz. Ale díky :) Az bude večer čas udělám prezentaci. Rybky jsou jinak kupovaný v Hornbachu v HK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 14:00 R Muž Anthrax [4762] Re: Arnyy
Tak citlivé ryby neměli do dva týdny staré nádrže přijít. Nevyplatí se spoléhat na zázračné vodičky. Pro ty živorodky velkoploutvé to zasolení někdo doporučuje. Ale akvárku jako celku to nemusí dělat dobře. Polévková lžice na 15 l celkem hodně dost. Navíc výměna 15 litrů týdně je dost málo. Měnil bych alespoň 1/3 nádrže. Aqua safe bych při výměnách vody vynechal.

Ale záleží jak ta nádrž vypadá. Prezentace, bez toho se fakt nehneme z místa. ;-)

Edit: Něco ke čtení surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 14:00 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Arnyy
Buďto kupuješ ryby v pofidérní kondici, nebo je něco špatně u tebe. Abychom mohli vyloučit tu druhou variantu, opravdu bude zapotřebí strávit chvilku času vytvořením prezentace, kde vyplníš vše, co budeš vědět. Čím více informací, tím relevantnější odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 14:00 Arnyy
Dávám polevkovou lžíci po výměně vody to dělám jednou týdně 15 litrů + tetra Aqua Safe a teď sem dal i od dajany preventiv na nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 13:57 Arnyy – Živorodka Velkoploutva
Foto bohužel nemám ale rybky šli do akva po 14 dnech ale dál sem chemii tetra start . Sul přidávám pac se to údajně doporučuje .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 13:49 R Muž Anthrax [4762] Re: Arnyy
Ahoj, chtělo by víc informací. Ideálně fotku té ryby a prezentaci akvárka, jinak se příčiny asi nedobereš. Protože zásadní je v jaké kondice je tvé akvárko. Máš nějaký důvod tu vodu zasolovat a kolik tam té soli dáváš? To akvárko je staré 3 měsíce a ryby tam šly bez předchozího záběhu, když tam jsou taky 3 měsíce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 13:44 Arnyy – Živorodka Velkoploutva
Dobrý den, mam 112 l akva kde chovám platy Molly bojovníci a jeden pár živorodek velkoploutvych. Všechny rybičky jsou zdravý už 3 mesice co mám akvárium, jen samička živorodky velkoploutvych mi umřela tak sem koupil k samečkovi novou holku. Ale stejný případ co minule, dnes jsem u ní po 2 týdnech co jí mám zpozoroval vyhublost zakřivenou páteř a červenou dirku u hlavičky. To měla i minulá samička, nevíte co to může být a proč to napadá jen samičky živorodek? Do vody přidávám mořskou sůl, rostlinky jsou zive, teplota vody 26 stupňů.prosim ó odpověď, děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2017 16:28 R Muž romant [27987] Re: LM
Vyhledej si pojmy "křivice" a "avitaminóza".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.09.2017 08:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LM
LM napsal: Myslím, že to souvisí s plynovým měchýřem, ale netuším co to je za nemoc,
-nesouvisí
- je to mnohdy způsobeno nekvalitní nebo nedostatečnou potravou ,prostě podvýživa
- při pestrém krmení (ideální alespoň občas živé nebo mražené ,kvalitní vločkové ,několik druhů ,tablety se spirulinou atd.) se tyto stavy neobjevují
- nebo se jedná o začervení ryb -velmi časté u živorodek
- případně o zcela nevhodné podmínky a hodnoty vody pro chov (dúsledek částečné otravy) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 00:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LM
Ty nádrže mi pro ně připadnou být malé, pokud se nejedná o potěr. Netvrdím, že MUSÍ být malé, ale nepřekvapilo by mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 22:58 LM
Dobrý den.chovám živorodky Poecilia vingei. Mám je ve dvou nádržích, vodu měním cca po dvou týdnech. Jsou to jednodruhová akvária o objemu 10 a 20 litrů. V posledním týdnu jsem u třech kusů z rozdílných nádrží pozorovala, že ryby mají tělo kousek za hlavou téměř vertikálně zalomené a nemohou normálně plavat. Dva kusy mi již uhynuly. Ten třetí jsem přelovila do samostatné nádrže a do vody jsem přidala Preventan. Myslím, že to souvisí s plynovým měchýřem, ale netuším co to je za nemoc, jak bych to měla léčit a předcházet tomu :-O predem děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 16:39 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: Anthrax
opravdu nevím,mě stále přijde že tam nejsou. :-D No nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 09:44 R Muž Anthrax [4762] Re: Ziki
Tak mám asi vlčí mlhu. ;-) Vždyť tam ty bublinky vidím (nejen u skla ale i ty drobné, dále od skla) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 20:13 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: Anthrax
Oni tam nezůstávají ale vzduchovátko je blízko u stěny akva a bublinka vždy přijede ke stěně a následně hned praskne, foťák to vyfotil zrovna s ní. Ale jedna rybka to nezvládla, včera umřela. :-O Škoda že nevim co je to za nemoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 18:14 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Anthrax
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 18:13 R Muž Anthrax [4762] Re: Ziki
Spíš asi Amatértom myslel, že je ta hladina nějaká mastná/slepá či co, když tam ty bublinky takhle na hladině zůstávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 14:18 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: Amatértom
Mám tam vzduchovací kamínek, jsou od toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2017 18:19 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Ziki
Ty bublinky na hladině vypadají podezřele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 17:33 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: Jifi
ty ryby se opravdu špatně fotí, mají na celém těle takový plísňový povlak a zplihlé ploutve. Nic ostrého právě nemám to my právě nesedí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 13:47 Muž Jifi [675] Re: Ziki
Ty fotky jsou dost neostré. Pokud je to plíseň - máš v akvárku nějaký ostrý kámen? Třeba lávový kámen? Plíseň se často objeví jako důsledek povrchové odřeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 13:43 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: romant
Dobře děkuji
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=251