Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:48 Muž avast [49] – Re: Marcelo313
No tak to nevim čim jinym.. Mě teď zemřeli taky 4 pávčata (1 dospělej samec a 4 cca 3-4 měsíční mrňata).. Ale já to měl z přelovování.. Nojo tim přelovováním by to mohlo být... Někdo mi tuhle říkal že jsou citliví na rozdílnou vodu, teda aspoň myslim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:43 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re: avast
tak urcite akvarnim silikonem .a ne obyc na koupelny
alespon si myslim ze to je .tak mi porad cim by to mohlo byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:40 Muž avast [49]
Na silikon bych to nesváděl.. Já mam akvárka obě bílim silikonem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:23 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re: Miras
klasicka cista voda ,zadna chemie .a je to 15 litr.akvarko jen pro radost .dal jsem ciste odstate vody 5 litru ,a zbytek z aq .vse do te doby ok ,myslim si ze to je tim silikonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:16 Muž Miras [111] – Re: Marcelo313
jak jsi to opláchnul, jaké množství nové vody........?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:13 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re
mam jinej problem .mel jsem akvarko ale prosklo mi sklo .tak jsem to dal ke sklenarovi a on mi to opravil .no jo ale bilem silikonem .tak jsem udelal test a vsechno ok neteklo .tak jsem to oplachnul a vycistil a napustil vodu ,.odstatou ( cca 3 dny ) + jsem dal ze stareho vodu co jsem mel abych mohl je tam dat hned ,,no jo ale behem 10 minut vsechny paví ocka kaput .maj takovej nabelené teličko takže asi otrava ? nebo co se stalo ...to me zajima .jestli chtete foto neni problem ...mam jich 30 mrtvej dik (bouzel jsem necekal takovou reakci ) :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: yanilishka
bohužel už pošel :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 07:39 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Na 24 litrů tak maximálně 3 paví očka. I ty black molly se příšerně rychle množí. Samičky jsou pořád březí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:27 Tereza
gonza napsal: To je na čichavce moc malý ale ty blach molly tam mužeš mít.
Ježiš, gonzo, co to meleš?! ne tone V žádném případě do 24 l ani jedinou mollu! proboha děcka, přečtěte si taky něco, už byste to snad ve svým věku měly umět :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:26 Muž gonza [3] - Cichlidy – molla
jako na břiše nebo kde??? Na břiše je to normalní (možná je těhotná)
Ale když by byla celá tak je možná potomek black molly se silver mollou (jen moje vysvetleni ale je to možný) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:08 wETcHer – ok díky
Ok díky čichavec je zatim malej mam ho asi 2 měsíce
a co mam dělat když je jedna black molla trochu bílá?takový fleky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:06 Muž gonza [3] - Cichlidy – čichavec
To je na čichavce moc malý ale ty blach molly tam mužeš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:01 wETcHer – to bych se taky chtěl zeptat
má rozměry 40x20x30?to je 24 litrů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 19:59 Muž gonza [3] - Cichlidy – čichavec
nedavej jednoho čichavce aspoň 2 a do kolika litroveho aq to je???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 19:53 wETcHer – Black molly x čichavec zlatý
mužu dát 5 Black molly a 1 čichavec zlatý?děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:37 Raider – Re: gonza
Být tebou tak se o tohle vůbec nestarám...Já mám 2 sdamičky a jednoho samečk a ty samičky tomu samečkovi taky moc nedaj pokoj...on jim to pak zase oplácí jinak...vyhání je od žrádla atd.... ;-) Nemusíšč se bát z mých zkušeností vím že by to neměl být problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:34 Muž gonza [3] - Cichlidy – black molly problém
Čau mám dvě black molly a samice neustale honí samce nevíte čím to je???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:49 Muž Marek19 [0]
Potravu normálne prijíma ale stále ja taká chudá to je pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:45 Žena Imii [45]
Nějaká pohublá ... vypadá to na nějaké bakterie ... pokud nežere tak bych řekla, že už před sebou asi dlouhý život nemá ... ale ať poradí zkušenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:43 Muž Marek19 [0]
Ok ale ona je taká už od narodenia tak neviem co sa mohlo stat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:41 Muž DavidDizzer [26] – Re: Marek19
stres, nemoc, atd... může toho být více, moje rybky to taky dělaly, když neměli dostatek úkrytů, a pak jak jsem jim tam dal rostliny , šlo to, ale za 1 měsíc- to samý... chyběly jim vitaminy... tak jsem dal něco do AQ a už docela v poho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:36 Muž Marek19 [0] – Chorá ryba?
Fotka k příspěvku Nedávno sa mi narodili malé ryby poecilia letipinna. Našiel som ich 5. Štyri sú úplne normálne ale ta piata je asi nejako chorá alebo čo. Stále leží na zemi a nejako nevie dobre plávať. Potreboval by som vedieť čo si o nej myslite.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:33 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: jajaapaja
já měla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 17:50 Muž jajaapaja [174] – Re: domca1
Já mám taky takovou kropenatou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 17:26 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Krupička to určitě není, jedná se pouze o pigmentové zbarvení....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 16:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – néé
ne samozřejmě že to neí nemoc,asi měla stříbrnou mámu a proto má takové bílé tečky ale pokud se chová divně možná by to mohla být krupička.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 18:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: domca1
Není nemoc :-) čili se neobávej ničeho. Tohle mají i moje molly a jsou štastné a množí se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:28 Muž dominator [6] - Živorodky – Re: simča
To sem rád dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:24 simča – nemocná molla
na tý fotce nevypadá že by rybka byla nemocná,vypadáto že má vypadaných pár šupin a to je u těchto ryb běžný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:23 Muž dominator [6] - Živorodky
domca1 napsala: Ahoj
Chtěl bych se vás zeptat co je to za nemoc na fotce černé molly jak to lěčit??
Dnes mi zemřela rybka a newim jestli to má s tou nemocí co společnýho.
jukněte na fotku ;-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:11 Muž dominator [6] - Živorodky – nemocná molla
Fotka k příspěvku Ahoj
Chtěl bych se vás zeptat co je to za nemoc na fotce černé molly,
dnes mi zemřela rybka a newim jestli to má s tou nemocí co společnýho.
jukněte na fotku ;-)

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:48 makky
zkusim to,díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 02:52 0 – Re: makky
Fotka k příspěvku Třeba tím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 12:16 makky
a čím přeléčit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 01:56 0 – Re: makky
Raději přeléčit (možná celé akva - nutno nejprve analyzovat důvod nezvyklého chování) a hlavně taky zabezpečit stále kvalitní 'občerstvovanou' vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:36 makky – silver mollák se chová poněkud neklidně
Zdravim,můj silver mollák má:trhavé pohyby,cuká se jak blázen,každou chvíli plavě u hladiny a pak si lehne na dno.Jednu ploutev má trochu potrhanou.Jí dobře.jeho družka měla před několika dny červenej flíček a byla v karanténě,ted je v Aq a flíček se ji trochu změnšil,takže to bylo asi jen škrabnutí,ale jestli se od ninemohl něčim nakazit.Ona je porad schovaná,takže taky docela divný.díky moc za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:23 yanilishka – Re: datura
Aha, tak to je nova informace, diky. Ja myslela, ze ta leciva proste funguji nejlip na vicemene vsechno, kdyz se zkombinuji :-D . Takze Kikusko je to jasne - chce to koupit bud eSHA 2000 nebo Bactopur a davkovat dle navodu, ale co nejdriv - u kazde nemoci je pravdepodobnost vyleceni vyssi, pokud se s lecenim zacne co nejdriv, tak aby nebylo pro tveho mollaka pozde ;-) . Drzim palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:11 Žena datura [104]
esha exit je "jen" proti krupičce a tu black molla evidentně nemá. ale jinak je esha 2000 výbornou volbou, právě proto, že je účinná a šetrná. nebo můžeš zkusit bactopur, s tím mám také dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: yanilishka
dobře dobře,kdybys o něčem věděa napiš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:03 yanilishka – Re: kikuška
Ve stresu po prevozu nejspis asi je, ale to neresi ten rozpad. Koukala jsem, ze v doporucenem leceni jsou hodne pripravky, ktere moc nevidam, tak me napadlo jestli by nepomohla kombinace eSHA 2000 a eSHA EXIT - pisou tam, ze tato dve leciva v kombinaci jednoho s druhym ucinne pomahaji pri leceni vetsiny plisnovych a bakterialnich onemocneni, tak treba by mu to pomohlo. Oba leky me prisly dohormady asi na 250 Kc. A zrovna na tu krupicku zabaraly bajecne (ale fakt netvrdim, ze ji tvuj mollak ma, jenom si myslim, ze je to opravdu dobre lecivo, ostatne cetla jsem tady na foru na nej jen chvalu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:49 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: yanilishka
no díky,taky muí být ve stresu ten pán co nám ho prodal měl ještě dvě nádrže v jedné byly mečovky a v druhé nějaké jiné ryby.Řekli jsme prosím párek black moll a on nabral asi 6 black moll síťkou a pak je dal do té nádrže s těmi mečovkami tam vybral samce a samici zabalil je a zbytek ryb hodil do nádrže s black mollami takže neměl moc dobrý přístup že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:31 yanilishka – Re: kikuška
Neboj, tos me spatne pochopila, ja tim nechtela rict, ze tvuj mollak ma krupicku. Ja jen, ze kdyz mely moje neonky krupicku a svrbelo je to, tak cukave plavavaly v rostlinach, tak me napadlo, ze jestli ten bakterialni rozpad ploutvi nesvrbi toho tveho mollaka (to je jenom domnenka a nejspis i blbost). Navic mam dojem, ze bily povlak je prave i v popisu symptomu bakterialniho rozpadu. Proste jsem si rikala, ze by mozna bylo dobre pokusit se vylecit ropad ploutvi a pak by treba odpadlo i potouchle plavani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:20 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: yanilishka
Fotka k příspěvku ježiš,to mi ještě zcházelo.Tady mám ještě jednu fotku.Black mollákovi se na ocas chytají bíl povlaky a má rztřepené ploutve,plave velmi cukavými pohyby,a někdy leží na zemi,nebo lítá jako pošuk po celém akvárku a pak se dá hlavou do kytky(viz.fotka),tam chvíli je a pak zas jako pošuk plave.A co je ta krupička?jinak dík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:03 yanilishka – Re: kikuška
Kikuško, tady je dodporučené léčení při bakteriálnímu rozpadu ploutví: Furanace - P - 2 - 4 mg do litru vody, alespoň 3 dny. Síran měďnatý v roztoku 1 : 2 000 s vodou po dobu 60 – 120 sekund nebo léky jako je GeneralTonic, FungiStop, GeneralTonic nebo metylenová modř. Jinak všechny nemoci, jejich příznaky a léčení najdeš v atlase ryb, v nabídce nalevo na stránce (obr. nemocné rybičky), odkaz tady: rybicky.net/nemoc/ Čím je způsobeno jeho chování netušm, ale třeba jestli ho něco svědí, tak může mít tendence plavat do rostlin a tím se o ně otírat. Ale jistá si tím nejsem, jenom mě to napadlo (ale moje neonky se chovaly podobně při krupičce, která je svrběla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku tady ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:52 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Nemocný black mollák
Fotka k příspěvku na fotce je on,je divný už když jsme ho přinesly z burzy byl divný.Lítá pořád sem a tam cukavými pohyby potom třeba lehne na zem a nebo spadne hlavou do kytky a jiné věci...také jsem vsi všimla že má k tomu bakteriální rozpad plotví,nebo jinou nemoc :-( tak nevím co s ním je no uznejte podle fotky co s nim mam dělat :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:28 Muž jajaapaja [174] – Re: Hanča
těžko říct co se ji stalo.Je to jak u lidí .Může to být mrtvička,mohla se přežrat.Cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Aquasky
...kdyz (mečovka) spala u dna tak si snek spestril jidelnicek...
To musela být, chuderka, hodně unavená, že ji zdolal šelma-šnek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:12 Aquasky
Ja bych mecovky oznacil za nejtrvanlivejsi rybicky teda u me:)je jim fajn ani si nestezujou,jo nahlej uhyn,stres uraz(dyz vypadne z akvarka)nebo kdyz spala u dna tak si snek spestril jidelnicek,ale dyz byla zdrava tezko rict,dal neco spatnyho nebo velkyho sezere-moucha,nebo kdyz samice rodi muze ji jina ryba napadnout,nemyslim ze by to byl dlouhodobejsi faktor nebo spatna voda pokud byla cila,nejlepci je pokec s nakym chovatelem mecovky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:28 petra
no dik za rady, ale už vyplula a vypada dobře. Ale fakt dík za rady. :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=1401