Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: romant
když jsem ještě gupky trochu chovala tak jsem u některých pozorovala ještě větší, nebo se některé tak narodily, ale ty moc dlouho nepřežily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:23 R Muž romant [27987] – Re: katterinecka
No mě ta samička příjde normálně těhotná, takže byť stav jiný, tak normál. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:22 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
aha, díky. Já hlavně, jestli to zas není nějaká nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
normálně bývají trochu zakřivené, ale můžou být i víc, to už mi příjde jako vada. Buď to mají od narození nebo ze špatných podmínek v nádrži. Třeba ti o k tomu řekne někdo víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:19 Žena Denver [1] – Re: romant
díky, přišlo mi to nějak moc (narozdíl od ostatních).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:18 R Muž romant [27987] – Re: Denver
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:12 Žena Denver [1]
Fotka k příspěvku Měla bych dotaz. Je toto zakřivení zad u živorodky normální? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:25 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Taky záleží na tom čím měříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 09:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 6ex
NO2 by mělo být neměřitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 09:36 6ex – Re: Haimdol
NO2 je nízké, téměř žádné, NO3 nemám doma, ale jak jsem psal minule: problem je, že hynou ti starší a ti noví je přežijí do té doby než příjdou noví.Na první pohled je to ale tak, jako by se vyčerpali až k padnutí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:02 R Muž Silent [5949] – Re: 6ex
Tak je změř (NO2, NO3) a možná budeš nemile překvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:01 6ex – Re: Haimdol
Ty "N" látky se přeci dají docela dobře měřit. Když se to stalo poprvé, tak jsem je měřil a ty hodnoty nebyly nijak extremní. Pak jsem se jimi už nezajímal, to je taky fakt.
Další problem je, že hynou ti starší a ti noví je přežijí do té doby než příjdou noví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Haimdol
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2010 22:43 R Muž Silent [5949] – Re: 6ex
Pokud se živorodky začnou kymácet ze strany na stranu tak to většinou znamená vysokou hladinu dusíkatých látek. Tomu nasvědčuje taky to že uhynou nové kusy. Starousedlíci jsou na vyšší hladiny N látek adaptované, protože tam žijí déle, kdežto nově příchozí z čisté vody to nerozchodí. Ona výměna třetiny vody měsíčně je málo. Toto množství je třeba měnit týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:42 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Výměnu vody týdně, čištění filtru jen v případě nutnosti (velký pokles průtoku), zkus jednou koupit všechny naráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 6ex
docela dost ryb, málo častá výměna vody, moc časté čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:39 6ex – Re: Linduš
Ramirezky 6, Dania 8, Black Molly 4, Hypostomuse 2 a Xyphophory 3. Akva 125 litrů Juwel
filtrace nonstop. Kytky ano, odkalování jednou za dva týdny 1/3 vody jednou měsíčně, čištění filtru každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:32 Žena Linduš [166] – Re: 6ex
jak velké akvárko, kolik a jaké ryby, filtr běží nonstop, kytky, jak často měníš vodu/odkaluješ...atd...
jestliže máš i karanténu, pochybuji sice, že to bude v již zmiňovaných, ale základní informace tady potřebují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:05 6ex – Problem mečovek
Ahoj, mám v akva Ramirezky, Dania, Black Molly, Hypostomuse a Xyphophory. Největší problem mám s mečovkama. Přinesu nového kluka, dám do karantény, je O.K. a po čase jde do nádrže. Přinesu k němu dvě holky jdou do karanteny jsou O.K. ... jdou do nádrže. První den je kluk šíleně aktivní, pomalu aktivita upadá po týdnu je apatický, začne se podivně kymácet ze strany na stranu a skrývá se. Druhý týden přestane žrát a v rohu akva se kymácí z posledních sil. Třetí týden je po něm. Holky jsou celou dobu v pohodě... přinesu nového kluka a role se obrátí, příjdo do tří týdnů o holky a tak stále do kola... Už se mi to stalo po šeté za sebou.
Nechápu to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:06 growel
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 10:51 growel – Plata korálová-pigment
Fotka k příspěvku Dobrý den, již týden pozoruji divné zbarvení na hřbetní(fialová) a na boční(bílá) části těla, plata je nafouklá, plave dobře, potravu přijímá. Je toto spojeno s těhotenstvím, nebo je příčina někde jinde?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 16:30 Žena stetinka [270]
je potřeba dodat informace o akvárku, bez toho bychom radili naprázdno. Ideálně to dát do profilu, protože pak to nemusíte příště opakovat.
Jen poznámka: dva páry neonek je málo, je to hejnová ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:11 Hro – Re: Hro
Zapomněl jsem: mírně nám černají všechny rostlinky. Možná to nějak souvisí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:01 Hro – Nemoc - plave na boku, klesá ke dnu
Dobrý večer, jsem začátečník (menší akvárium, 2 párečky plat, 2 párky neonek). Akvárium mám 6 týdnů, vše bylo v pořádku, oba páry plat se dokonce rozmnožily. Asi před týdnem začala jedna plata posedávat nejdříve na rostlině, poté na dně. Má problémy s plaváním, vyplave k hladině, ale ihned klesá ke dnu, když plave, tak na boku. Je apatická a straní se ostatním. Řekl bych, že nežere a hubne. O akvárko se staráme - krmení sera 2x denně malé množstí, filtr jede pořád, měníme cca 1/3 vody týdně (odstátá, aquatan). Prosím, poraďte. Žádné nemoci na webu neodpovídá. Nerad bych vysvětloval 4 letému synovi hromadný úhyn... O jakou nemoc jde, jak léčit, zabránit šíření, co děláme špatně. Předem děkuji, Robert

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 17:49 Muž domik101 [17] - Živorodky
Zdravim, nedavno mi umrel samec mecovky dnes mi umrela i samice mam tam jeste 5 mecovek a nechci aby umrely cim to mohlo byt? nic sem nenasel prave u toho samce sem sirikal ze sem tam naka rybka umre ,ale kdyz dnes i samice ,tak se mi to zda divne tak pls poradte co jim muze byt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 11:41 blotchen – Re: Linduš
pravidelně měním vodu a odkaluji dno ;-) ted mi zase jeden chovatel napsat : pokud ty výkaly jsou měkké a jemné jako pavučina a vlají za plavající rybou, tak to nejsou paraziti, ale trus a svědčí to o trávicích, fyziologických potížích ryby, možná ze špatného krmiva. takže aby se v tom už čert vyzmal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 11:17 Žena Linduš [166] – Re: blotchen
tak moje zkušenost jest taková, že po chcípnutí a vyhození dotyčné ryby se to začlo projevovat na ostatních s velkým časovým zpožděním. nejdřív to začlo lézt z mečovek (nevěděla jsem, že je to špatně), až po zas další době z neonek....
to akvárko bude supr potlesk
zatím bych se snažila měnit častěji část vody, přece jenom živorodky dělají dost bince a co jsem tu pochytila: častá výměna vody nikdy neuškodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 11:09 blotchen – Re: Linduš
hm asi budu mít moc ryb v akváriu, ale už mám objednané 500litrové, tak snad tam budou mít víc místa :-) ale je zajímavé, že jsou napadeny jenom živorodky a ostatní rybičky jsou v pohodě :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 10:54 Žena Linduš [166] – Re: blotchen
já si to přitáhla s rybou, jinak se to může objevit při stresu (moc ryb, špatná kvalita vody...)
snad po necelém měsíci jsem zas koukala na ty bílé výkaly. při dalším pokuse jsem opakovala po týdnu, či deseti dnech při zvýšené teplotě.
vodu jsem měnila vždy o den dýl, než píšou v letáku (to možná nemá vliv, ale já to prostě nestíhala)
vyléčíš a bude klid, neboj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 10:38 blotchen – Re: Linduš
po jaké době se ti to u rybiček vrátilo ? měla jsi stejné příznaky onemocnění u rybiček jako já ? :-( stejně nechápu kde mohli chytnout parazity ?krmím kouze sušenou stravou od Tetry nebo Sery a kupuji pouze mražené patentky, ještě je převařuji horkou vodou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 23:08 Žena Linduš [166]
jinak musím chválit, opravdu zabírá během chvilky. rybám a šnekům neublíží, krevetky jsem nezkoušela - a to by mě zajímalo, jestli by ho ukoply :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 23:06 Žena Linduš [166] – Re: Bob66
postup jsem měla správný, ale stejně jsem musela přeléčit. asi jsem měla nějakou odolnější mrchu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 22:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: blotchen
Sera Flagellol při správném postupu a dávkování spolehlivě likviduje i vajíčka, takže opakování není nutné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 21:50 blotchen – Re: Linduš
Ano plánuji ješte léčbu zopakovat po třech týdnech, protože mi to radil jeden velmi zkušený akvarista palec ,protože se musí ještě zničit vajíčka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 17:41 Žena Linduš [166] – Re: blotchen
doporučila bych léčbu po nějakém čase zopakovat, mě se to totiž tenkrát vrátilo a zbavila jsem se jich až po opakované aplikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 17:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: blotchen
Sera Bakto Tabs je na silné bakteriální infekce, na vnitřní parazity je jak jsi již uvedl Sera Flagellol X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:53 blotchen – Re: blotchen
Bohužel se jednalo o střevní parazity :-( V akvaristice mi doporučili krmení Sera Bakto Tabs, rybičky se musí krmit 7dní, tablety mají úspěch, tak 60% takže nic moc ...Nechal jsem rybičky 14dní odpočinout a zkusil přípravek Sera med Flagellol a po třech dnech jsou všechny rybičky v akváriu vyléčeny potlesk takže doporučuji při podobných potížích tento výrobek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 21:21 0 – Re: Stistko
Bělavé zákaly na těle mohou způsobit monogenetické cizopasné motolice , např. Ancyrocephalus a jiné , nebo i invazní cizopasní prvoci Costia necatrix , Chilodonella cyprini i druhy Trichodina. Na tyto příznaky se doporučovala dvacetiminutová koupel v 1 - 1,5 procentním roztoku kuchyňské soli, než byly vyvinuty v dnešní době užívané dostupné prostředky proti parazitům. Jsou-li ryby následkem úprkové reakce jen potlučené a stav se nezhorší , tak by ryby raději neztresoval a neoslaboval nějakou léčbou 'naslepo '. Samci to " oždibováním " nezpůsobili. Určitě si situace žádá zvýšenou bdělost a pečlivější sledování celkových projevů osazenstva v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:39 Stistko
Dneska jsem to řešil ve Vivárku s panem Kučerou...došli jsme k závěru, že se to objevilo vlastně jen u samiček (mečovka, black mollka a možná i gold mollka). Buď je to tím, že je samečkové pořád oždibují nebo se před nima snažít utéct a jsou odřené.

Nikde se tam nedělají zarudlá místa, nevytváří se žádný povlak, nic z toho neroste (ZATÍM)...jen to prostě vypadá, jakoby jim tam chyběly šupinky :-(

Snad se z toho nevyklube nic horšího...jinak začnu nějak léčit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:09 Stistko – re: ustavprochore
Fotka k příspěvku Právě, že nic z toho místa nevystupuje, je to jen jakoby odtamtud šupinky zmizely nebo se prostě odbarvily :-(

Ještě mám jednu fotku...nejsem extra fotograf a navíc tyhle potvory chvilku nepostojej :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 10:22 Žena ustavprochore [567] – Re: Stistko
Ale jo, dobarvovat se taky může. Chtělo by to fotku víc zaostřit nebo přesněji popsat - zda z toho místa něco vystupuje na povrch nebo je to vespod a tak. S tou vodou nevím, moc náhlá změna podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 22:04 Stistko – re: ustavprochore
ph zůstalo přibližně stejný (7,5). Jinak CT spadlo z 28 na 10 (UT z 12 na 6). Ale začal jsem to u ní pozorovat už předtím...rozhodně to není náhlá změna po úpravě vody.

Někde ve foru jsem četl, že občas BlackMollky vybledávají v některých místech, jak rostou (že třeba nejsou úplně čisté). Může to mít cca týden, ale jinak se chová naprosto standardně, jako když jsme ji přivezli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 21:44 Žena ustavprochore [567] – Re: Bob66
Pleistophora u živorodek? Kaprovité nebo tetrovité prosím, ale k živorodkám mi to nějak nesedí. Spíš bych to tipla na reakci na změnu parametrů vody (Stistko, o kolik se hýblo s pH, UT a CT?), možná počínající baktérka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 21:18 Stistko – re: Bob66
Tak podle toho popisu by na to platilo prozatím to blednutí...jinak rybka se chová naprosto normálně, je čilá (až moc) a žere bez problémů. Dusitany jsou na nule od založení akva a voda byla až do včerejška hodně tvrdá :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Stistko
Může se jednat o hmyzomorku rybí X-) rybicky.net/nemoc/pleistophora-hyphessobryconis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:12 Stistko – Re: Stistko
Fotka k příspěvku Tady je k tomu ještě foto :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 19:34 Stistko – světlé skvrny na hřbetě
Ahoj, chtěl jsem se zeptat na světlé svkrny na hřbetě samičky Black Molly. Najednou se jí objevilo takové světlejší místo na hřbetě, jakoby jí tam chyběly šupiny. Je to normální nebo to může značit nějakou chorobu?

Sameček je bez problémů celej černej. Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:12 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: Akeila
děkuju moc. :) Určitě a to mrknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:05 Žena stetinka [270] – Re: Akeila
Fotka je možná ostrá,ale nikde není nic špatného vidět!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 17:11 Žena Akeila [0] - Raci, krabi, krevetky
No mně se ta fotka zdá hodně kvalitní, ale přiznávám se, že také netuším, co by to mohlo být :( . Ale trochu jsem hledala na netu a tohle jsem našla.
Rybky jsou zbarveny jednolitě sytě až černě
a) Ichthyosporidium
b) Mycobacterium
c) Spironucleus
d) melanosarkom
e) otrava kolchicinem

další zdroj uvádí:Syté až černé vybarvení ryb – jednotné vybarvení
Spironucleus,
Ichthyosporidium,
Mycobakterium,

Postupně si to zadej do googlu a dopiš fish jukni na obrázky a uvidíš jestli se něco podobá těm tvým :)

Doufám, že to není moc dlouhé, ale jsem hrozný hledač smich
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=1101