Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:52 JoKa Re: RBeil
jakoby v te jedne nitce hrudkovaté nebo jak
Jako když si představíš motouz buřtů u řezníka, akorát v menším... ;-)
Jedna dlouhá lajna, která je poměrně pravidelně jakoby zaškrcena... Už vidíš, proč je lepší fotka? Aspoň se pak nepouštíme do takto divokých přirovnání a slovních popisů něčeho, co pořádně popsat nejde...
Jo a fotka byla pochopitelně myšlena té ryby... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:38 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Jak správně poznamenal kolega, chce to fotku. :)
Edit: Vodoléčba nemůže škodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:38 Muž RBeil [174] Re: Urtman
nevím jestli fotka pomůže nemám ji jak pořádně kvalitně udělat a ale pokusit se mohu. Během zítřka by tu byla, nafotit je mám čas jen dopoledne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:36 Muž RBeil [174] Re: romant
teď nevím jak to mám chápat jestli jako nasekaný že jsou jakoby v te jedne nitce hrudkovaté nebo jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 19:49 JoKa Re: RBeil
Sorry, ale bavíte se o ho--ech, doslova a do písmene... :)
Teď vážně, nebyla by fotka?? Leckdy napoví víc, než sáhodlouhý popis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: RBeil
A jsou jednotný, nebo takový přerušovaný, jakoby nasekaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 19:30 Muž RBeil [174] Re: romant
delší jsou, ale jsou takové žlutohnědé, ale ne duté...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 13:51 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Jaký mají výkaly ty hubnoucí jednici? Jestli jsou to dlouhý, táhnoucí se výkaly delší dobu se držící u řitního otvoru a vypadají jakoby dutý, tak to budou vnitřní paraziti, ale to je jenom úvaha. To akvo dostalo zabrat, takže možností bude více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 10:14 Muž RBeil [174] Re: Jája
nezaložil jsem ho znovu, filtr je zajetý a štěrk je jenom akorát stračně hodně vycucaný od hoven. Neonkam a parmičkáým to nic nedělá a parmičky jsou hooodně náchilne na znečistění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 10:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: RBeil
Tak tohle je to nejhorší, co jsi těm rybám mohl udělat - znovu jsi založil AQ. Měl ses nejdřív zeptat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 09:48 Muž RBeil [174]
Ahoj, jak jsem tu nedávno psal o tom že mi umýraj ryby tak umřely ještě 3 a pak konec už to přestalo (vyměnil jsem všechnu vodu v akva a všechny ryby odlovil a udělal jsem jim půldení koupel v preventitu, zlechka propral dno). Jenom některé platy jakoby tmavnou a hubnou, ocasní ploutev ani plně "nerozevřou" je jakoby do obdélníku, otírají se mi o listy valisnerie a ludvigie, žerou všechny normálně ale některé vypadaj jak podviživené, přitom kdyby měli málo krmení, řasy je tam dost. Nevíte čím to může být ? Zkaženou vodu nemámam a ostatní ryby nic podobného nedělají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 06:22 R Muž romant [27987] Re: Enkela
Podle popisu se vydal na cestu ke druhýmu břehu, přišel jeho čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 00:31 Enkela Re: Enkela
*pavího očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 23:41 Enkela – Sameček Pavýho očka
Zdravím chci se zeptat. mám v AQ samečka od pavýho očka ale od dnešního odpoledne vyplav k hladině pak chvíli plave a potom jakoby padá k zemi, dotkne se země a zase chvilku plave. Můžete mi říct co mu může být ? A jestli se dá ještě nějak zachránit ? Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:32 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Tak mohl by to být problém s plynovým měchýřem, namnožený bakterie jenž prožírají jeho stěnu, což je vleklé a "jisté" onemocnění, tam se toho moc nenadělá, ale opět bych se klonil k tomu, že s tím už ty ryby připlavaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:27 Muž RBeil [174] Re: romant
To že tak lapou u dna to vím že je ok ale ne když se tam stěží dostane a nějak se k te hladině na několik pokusů natočí a když k ním dám prst tak ani neuplavou bo nemaj sílu. Skusím tu vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:25 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Tak oni to jakoby lapání po vzduchu dělávají obecně všechny živorodky, neb luxují hladinu a hledají něco k snědku. Vyměň častěji tu vodu a uvidíš, nic jinýho mě nenapadá, ale třeba e zapojí někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:19 Muž RBeil [174] Re: romant
žerou všechny normálně, "jak piraně", ty "vadné" jsou plaché a zchovávají se pod rostlinami u dna, potom je buň najdu odpo jak příjdu ze školy plavat na dně nebo hladině a nebo jak dneska že se bulaly u hladiny-byli kolmo k hladině, sem tam se otočili a jakoby lapali po atmosférickém vzduchu, vyhublé nejsou, jsou krásně velké. Krmím jednou deně kostkou mraženého krmení které před krmením nechám roztát a pak krmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:13 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Vodoléčba, to je častá, klidně denní výměna části vody a to jestli se to mlže přenést, na to odpovědět nedokážu, neb nevíme co těm rybám je. Klidně můžou reagovat na rozdílný parametry vody. Přijímají potravu, nebo ne? Nejsou pohublý a nemají dlouhý, déle se držící výkaly, který jsou jakoby dutý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:09 Muž RBeil [174] Re: romant
Jenom co to je vodoléčba ? může ten úuhyn přenést i na další ryby ? třeba neonky a parmičky jsou uplně v pohodě jenom platy jsou nějaké divné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:03 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Pokud odcházejí jenom ryby z burzy, tak bych to skoro až sváděl na to, že jsi si donesl ryby načatý, neb při pohledu na Tvoje akvo se o neudržovaném akváriu nedá mluvit. Vodoléčbou se nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:56 Muž RBeil [174] Re: Urtman
co to mohlo způsobit a co mohu momentalně udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:53 JoKa Re: RBeil
A jaký je ten dotaz? Co to způsobilo, co dělat aby se to neopakovalo, nebo jak to "léčit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:47 Muž RBeil [174]
ahoj chtěl bych se zeptat, od úterka mi umřelo už osm ryb (platy) dovezl jsem si z ostravske burzy co byla v neděli a už jich tolik pošlo a další jsou nějaké divné, před chvíli jsem dvě odlovil bo uůz se bulali u hladiny a lapali po dechu u hladiny. Mám tam sice parmičky ale ty si jich vůbes nevšímaj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: andy
Měnit vodu, to je základ, ale jenom v tom to býti nemusí, je to taky o dně(jeho hygieně), množství rostlin a vhodném, výkonném, ale hlavně účinném filtru a podle toho, jaký dotazy tady od tebe pod různými nicky letos zazněly, tak bych to na nějakou chybku v systému tipoval. ;-) Jinak společně s tou výměnou vody je možný čas od času lehounce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.11.2013 11:50 Žena Raviolka [2154] Re: andy
andy napsal: ...vypadá to jako plíseň....nevíte co by to mohlo být? Když to vypadá jako plíseň, tak by to mohla být plíseň...
Jinak ne, nevíme, co to je. My tu rybu nevidíme. Zkus si projít sama nějaké přehledy nemocí, např. tady:
www.akvarijni.cz/…
akvarista.wu.cz/…
A v neposlední řadě strejda Google určitě také napoví, pokud budeš hledat např. "akvarijní ryby plíseň".
Hádat bez toho, abychom tu rybičku viděli, je vážně nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 11:17 andy
ahoj, všimla sem si že moje páví očko má něco bílého na hlavě, vypadá to jako plíseň....nevíte co by to mohlo být? jinak mám akvárium 40l a mám v něm 3 páví očka a 2 tetry..vodu měním jednou za 5 dní, ale nezpozorovala sem že by se moje páví očko chovalo nějak divně..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: To je nádrž, kde jsou ryby co si šmáknou právě na těch mrzáčcích a umrlcích. Kdo má chovnu, tak to obvykle tak má.

Aby nemusel vykazovat pro veterinární správu, jak nakládá s biologickým odpadem... hop Protože teď u mne moc cichlid nenajdete, zrušil jsem obříky P.managuensis, živorodky polykají celkem bez problémů A. robustus...Už jsou hodně velké... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 16:17 R Muž romant [27987] Re: kryštof
To je nádrž, kde jsou ryby co si šmáknou právě na těch mrzáčcích a umrlcích. Kdo má chovnu, tak to obvykle tak má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 16:11 kryštof – ????????????????
Co jsou plovoucí kaliflérky stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 03:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Je zajímavé, že mé plovoucí kafilérky divně se tvářící ryby " vyčenichají" i na dálku v ostatních nádržích... Je pravda, já teda většinou na rozdíl od jiných spíš zajásám, když se ryba s defektem objeví, protože jich je tak málo, že kafilérky mají permanentní hlad a musím je šidit mrazákem, nebo oželet ryby zdravé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:55 R Muž romant [27987] Re: kryštof
Podle mě ne a ještě je zde riziko, že budou další následovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:53 kryštof – ?!?!?!
Musím přiznat že me to docela zaskočilo opravdu není jiná možnost alespoň malý plamínek nadeje že se z toho dostane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:35 R Muž romant [27987] Re: kryštof
Utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:30 kryštof
Co mám teda délat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:08 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
O.K. BM nejsou moje káva, já spíš oka a u těch ty vynesený samice vypadají přesně jak píšeš, znítěnkovatí, krásné přirovnání. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hele BM se takhle neprohnou...ty staré vynesené znítěnkovatí a jdou kukat...tohle je dost ohavné stádium...a fakt téměř jistota...už jsem to viděl u BM... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2013 15:01 R Muž romant [27987] Re: kryštof
Mohlo by se jednat o starší, tzv. vynesenou samici, takto se když jsou v posledním tažení někdy projevují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: kryštof
Jednoznačná tubera... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 14:57 kryštof
No nevím přijde mi to divný nakrmil jsem je a ona nezvladla si nic vzít tak jsem toho vločkového krmiva nasypal víc a mela dost času na jeden kousek asi po deseti sekundách to spadlo na dno a ona vyplavala zase na hladinu.Je jako opilá nedokáže se proste do toho kousku krmiva strefit.Zítra jim dávám nitenky ty leží ve velkém houfu na dne a krmí se všechny rybky tak dám vám védet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 14:53 R Muž romant [27987] Re: kryštof
Hmm, to bych neřešil a rybu poslal na druhej břeh, tedy nějakou šetrnou metodou, třeba perlivou vodou. V akváriu dodržovat hygienu, pravidelně týdně měnit min. 1/3 vody, nepřekrmovat, dno udržovat v čistotě a mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci. To co jí je se mlžeme jenom domnívat, ale obvykle to v tomto stavu jak vypadá nemá cenu řešit jinak, než jsem popsal, ale třeba někdo jiný bude větší optimista než já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 14:46 kryštof – hubnutí
Fotka k příspěvku Dobry den,moje black molly poslednich 5dní ztrácí na váze vypadá to jako by se zmenšovala na délce a hubne a scvrkává se.Vypada jako zmačkaná plechovka (metafora)dost se o ni bojím.Nevšiml jsem si jestli jí podívám se.Ohledné té délky mela tak 5cm a teď má tak 3,5cm.:(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Misi6
Nemuselo, ale mohlo by... ;-) ...tohle "drbání", pokud je časté, není přirozené. U živorodek dobře funguje sůl a častější výměna vody. Protože je to ryba nová, jak píšete, nejspíš dochází k souboji mikrofauny domácí s přišedší...Bylo by rybky škoda, neb je hezká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 17:08 R Muž romant [27987] Re: Misi6
Pokud má i správný výkaly, nebo-li nejsou dlouhý táhlý, dutý a dlouho s držící u řitního otvoru, tak by to nemuselo bejt nic zásadního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 15:10 Misi6 – Je to nemoc nebo je to normalni ?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
už několik dní sleduju nově pořízenou mečovku, ploutve a další časti rybicky se mi zdají v pohode, ale porad se někde skovává a obcas ma prudke pohyby, a otira se sem tam o dno.
Na ploutvičkách má červené tecky, je to normalní ?

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:36 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Odkal důkladně dno, měň týden polovinu vody denně a potom min. 2x týdně, nacpi akvárko nějakým plevelem(mrkni do inzerce) a uvidíš, že se to stabilizuje. Holt čím menší akvo s živorodkama, tím větší řehole. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:34 Žena TerezaP [5] Re: ivaha
ty velký jsou tam myslim 3 a těch malejch hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TerezaP
Kolik jich tam je? Velikost akva je spíš hodně pod hranou než na hraně. Plus moc málo rostlin, zadělaný dno, živorodky... Vyhodila bych ty velký kameny a řasokouli, zbytečně zabírají místo, který by se dalo využít pro pořádný osázení vhodným rostlinstvem. Intervaly výměny vody je potřeba uzpůsobit aktuálnímu počtu ryb. Je rozdíl, jestli jich tam je 5 nebo 50, takže v takovým případě je ten týdenní interval příliš málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:01 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
V 8 litrech s živorodkama se voda skazí velmi rychle.
Edit: To dno mě příjde docela znečištěný, odkalil bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:59 Žena TerezaP [5] Re: romant
no vodu mění jednou za týden a krmení používá lupínky TetraMin. A čím to tedy může být, z toho co jste napsal to vypadá, jakože je znečištěná ta voda. Ale nemůže to být třeba nějaká nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=701