Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 07:21 oldkiwinka
ještě se zde naskytuje příležitostná otázka, a to ta, jak je akvárium dlouho založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 00:07 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Dinamit
no to nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 23:18 Žena Dinamit [68] – Re: Mrakoplash
A u těch mečovek? Ty snad labyrintky nejsou a taky lapou po dechu :-O

Nevim jestli to s tim souvisí, ale čim vyšší teplota vody tím méně kyslíku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:27 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ustavprochore
nío trožku ale oni jsou už docela stary

jinak mám 3 čichavce a 1 bojovnic i a pak z vivária mi příde sameček čichavce a samičky bojovnice CT a budu mít 200l tam se náky vejdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:01 Žena ustavprochore [567] – Re: iblik
ehm... takto se jich snad zbavit nechceš... :-( jak to vypadá teď? no a můžu mít ještě dotaz? kolik myslíš že se ti těch labyrintek do tvých 70 litrů vejde? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 19:34 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: tempus
no ja se jich chcu zbavit ja se chcu zaměříit na labyrintky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 17:44 Muž tempus [3]
zdravím,no máš tam velmi málo rastlín,v dnešnej dobe sú živorodky dosť náchylné aj na obyčajnú výmenu vody,kde sú časy ked gupky a mečúne patrili k najodolnejším rybkám sad ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 17:25 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ustavprochore
jj tak du napustit kíble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 17:16 Žena ustavprochore [567] – Re: iblik
osobně bych vyměnila klidně půlku vody. s krvetkama nemám vůbec zkušenosti, tak nevim. zkus napsat někomu zkušenějšímu... ta teplota jim taky nepřidá, já mám celý den v pokoji s akvárkem zavřená okna a stažené žaluzie, je tam 25... snad to bude ok, dej vědět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 17:11 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ustavprochore
jj 20l tetka ale kdyby to byla otrava tak mi zhebnou všechny krevetky ne ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 17:06 Žena ustavprochore [567] – Re: iblik
??? otrava??? co zkusit vyměnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 16:41 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Mrakoplash
no to si taky myslm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 16:28 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Dinamit
u čichavců to asi nebude nedostatek kyslíku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 15:19 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: iblik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 15:17 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Dinamit
mam 70l filtruju prutok 120l/h teplot sem snižoval z 28 na 25 to je možná tim ne ?
a ja tetka nemám koupeny testy takže to chvilku potrvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 14:53 Žena Dinamit [68] – Re: iblik
Nedostatek kyslíku ve vodě? Kolik máš v akva rostlin, vzduchuješ? Jak je to akva velké, jakou udržuješ teplotu? Zkusil jsi změřit hodnoty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 14:37 Muž iblik [4] - Labyrintky – nemoc
par dní pozoruju zrychlené dýchání u mečovek a čichavcu zakrslích
jedna mečovka lape na hladině vzduch a zrychleně dícha a druhá je zase schovaná a vůbec neji a me tež zrychlene dychánéí u čichavců se to začalo projevovat nrvíte co to je :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 19:49 Arya
Alebo ho mám vyloviť do inej nádoby.
Keďže nemám náhradné akvárium vydrži v pohári jednu noc bez nejakého filtra alebo ho mám nechať v akváriu kde som dala anti-ichtin??
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 19:34 Arya
Kto ma skúsenosti s anti-ichtinom..pancierník by mohol prežiť takej chémie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 19:36 Muž Venca [25]
X-) tak ať se ti rybky uzdraví. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 19:32 Arya
Myslela som skôr tak, že prvý krát keď som prečítala článok O TEJ CHOROBE som nevedela čo zvoliť, ale naozaj VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM ZA OCHOTU!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 19:24 Muž Venca [25] – Re: Arya
Nechci prudit ,ale v sekci nemoci patřičný link: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis taky jsi moc pozorně nepřečetla :)
Esha Exit a Esha 2000:
Esha Exit okamžitě účinkuje, není třeba dělat nic, jen ho nakapat do nádrže dle návodu (tudíž neměníme ani nezvyšujeme vodu). Esha 2000 se používá současně proto, že parazit naruší kožní sekret a kůži ryb, vznikají drobné ranky, které jsou náchylné na zaplísnění. Při včasném zahájení léčby, jeho použití s Exitem není nutné. Při silném napadení je použití žádoucí, přežije tak více ryb. Btw. při použití Exitu včas, tedy na začátku onemocnění přežívá 100% ryb (léčbu přežije i velká část potěru!)."" Tak snad teď už je to jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 19:11 Muž Venca [25] – Re: Arya
jj, ale když budeš léčit exitem tak pozorně si přečti tento link: rybicky.net/forum/2213…
není zapotřebí !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 19:04 Arya
Vysvetľujem si to tak, že len dnes sa objavila(možno peto ešte ma chuť do jedla a sa ešte netrie o rastliny apod.).. takže podľa všetkého skúsim si kúpiť Exit..nakoľko nemám skúsenosti s izolovaním rýb a nemám ani jedno akvárium navýše aby som skúsila soľ. A dať ich do pohára sa mi nepozdáva.

Chcela som srdečne poďakovať za určenie diagnózy a za to, že ste mi našli prislúšný link s chorobou..http://rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis toto som si aj predtým prečítala ale mi to nebolo jasne.

Srdečne ďakujem a oboznámim výsledok do prislúšného fóra.
Arya

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:27 Muž Venca [25] – Re: Arya
Omluvám se protože jsem nepřečetl celý příspěvek ""(pozrela som si nemoci, ale ona má chuť do jedla..neviem čo by to mohlo byť)"", podíval jsem se jenom na foto.Ale jestli má bílé tečky tak je to krupička a dál už je ve fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:19 Muž Venca [25]
Souhlas jen se podívat než založit nové téma :třeba tady rybicky.net/forum/2213…
a plno dalších
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
rybicky.net/nemoc/
rybicky.net/forum/s3

ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:10 Tereza
A co takhle hledat ve fóru nebo v sekci nemoci?! Krupička je téma, na které je tu nejvíc příspěvků! hmm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 17:08 Arya
doporučenie? dať ju do pohára a isť zajtra kúpiť nejaký liek? ak áno, aký?

Ďakujem za pomoc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 16:54 marek
Je to krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 16:36 Arya – Molly a tečky - začiatočnícke akvárium
Fotka k příspěvku Takže zmenila som štrk na tmavý, dokúpili sme dve rastliny..jedna Egea druhá musím zistiť názov a mach (číže máme 4 druhy rastlín).
Včera mi vyskočil samec Molly von z akvária ..takže bohužiaľ mám o jednu rybičku menej.
Večer boli ale rybky ok...dnes som si všimla však, že samička Molly má bielé bodečky na sebe a možno aj samec pavieho očká..keď sme zmenili štrk (vyhodili sme bielý a aj mušľu kvôli tvrdosti vody,ktorá je stále okolo 7,6), tak sme nechali časť bývalej vody, doplnili sme odstatou vodou a destilovanou vodou (nie mechanicky destilovaná)..nepridali sme však Tetra Safe..až dnes som ho doplnila.
Je možné, že tie bubliny sú z chlórovej vody a po doplneniu Tetra Safe by to mohlo zmiznúť?
Molly má chuť do jedlá.
Okrem iného som si všimla, že samička Mečúňa Mexikého večer chodí strašiť ostatné rybky a ich štípe..až tak, že samec pavieho oká ma "zjedený" chvost.
P.S: nepodarilo sa mi ich tak jasne zachytiť na fotke..ale odrazom ich je vidno..sú to malé tečky. (pozrela som si nemoci, ale ona má chuť do jedla..neviem čo by to mohlo byť)

Začiatočníčka Arya

:-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 10:05 R Muž Mrakoplash [1776]
zkus to najit tady ;-)
www.sera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 10:00 Wendy111 – Molla - bílé fleky
Jsem začínající akvarista a onemocněly mi rybičky. :-( Molly na sobě mají větší bílé skvrny. Skvrny jsou ohraničené. O krupičku se nejedná. Skvrny jsou větší než u krupičky a jedna má skvrnu i na tlamičce. Prosím poraďte jak léčit! Diky. Vendy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:44 Z – Re: Z
Piste sem nekdo taky neco no no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:02 Muž Yirka [9126] – Re: Kadlosek
Snad jen to, že pro tu léčbu není nutno rybku přelovovat, lze provést ve společném AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:01 Kadlosek
mate jeste nekdo nejaky napad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:30 Muž Diego [72]
Tak jestly máš nějaky maly prázdny akva,tak ji přendej a dávkuj tu Eshu (mám ji taky a funguje) palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:26 Kadlosek
jj minuly tyden jsem kupovat eSHa 2000 pro neonku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:24 Muž Diego [72]
Máš něco na plísen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:21 Kadlosek
blize to vyfotit nejde...kdyz to priblizim tak se mi to rozmazava:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:14 Muž Diego [72]
zkus to vyfotit zblízka.Dej si ted pozor na plísen!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 17:48 Kadlosek
potradte nekdo pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 16:23 Kadlosek – Mecovka se asi poprala:( co s ni???
Fotka k příspěvku dnes jsem se podival a videl jsem jak jedna mecovka ma na hlave kousek kuze odlople a zabru ma taky trochu urvanou...co s ni mam udelat???poradte prosim :-( :-( :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 21:09 Z – Re: Eliška
No to je jasny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:17 Z – Re: Eliška
tak mi napis jak se chova a jestli ma viditelny nejaky znaky onemocneni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 08:52 Žena Eliška [38] – Re: Z
Tak je to měchýř, žábrohlísti nebo krupička? Promiň, ale v tvých příspěvcích aby se čert vyznal.
Rozhodně by to chtělo stanovit jedinou diagnózu a to potom léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:29 Z – Re: pajons
Je to 1gram soli na 1 litr a stridej teplotu o 3 stupne aby kolisala to nema krupicka rada a ocisti skla tam se mnozi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:28 Z – Re: procha
To se nedivim na 30litru muzes mit 3 mecovky je to tak mecovka doroste 10cm a tak potrebuje 10 litru a kdyz mas jen 30 litru akvarko tak tam muzes mit ryby takovy ktery se ti vejdou do objemu 1cm ryby /1 litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:26 Z – Re:
To mohly bejt zabro hlisti ty uz sem taky lecil ty se ti tam dostavaj hlavne kvuli prerybneni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:25 Z – Re:
Krm taK ZE SI UDEDLEJ plan krmeni po vely tyden a to dodrzuj.Je to asi proto ze nestridas krmeni oni potrebujou ruznou potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:24 Z – Re:
Da se to spravit me se to povedlo vzdy krm 4 druhy kemenim a vyleci se ma furt lezela na dne a dobre sem krmil vitaminy a tak za tyden uz plavala dobre a ted je taky v poho
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=1601