Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 21:29 Maq Re: Ivana
Neuklidňuj se "dobrým" filtrem. Akvárium je evidentně mladé, přerybněné a zamořené organickým odpadem. Potíže budou pokračovat, dokud zásadně nezměníš situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 18:17 R Muž afc1886 [14655] Re: Ivana
Jak už tady zaznělo, je to o těch podmínkách v akváriu. Dívám se na ty fotky na telefonu, ale vidím tam i zavojnatky? Máš tam prasátka rybky a akvárium už to nezvládlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 18:07 Ivana Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, posilam fotky akvaria. Rybicky byli nasazeny pred asi 2 mesicema, zatim s nimi nebyl zadnej problem, dokonca mame prcka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2017 17:53 R Muž romant [27981] Re: Ivana
Rybu utratit a zaměřit se na ty podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 17:47 R Muž afc1886 [14655] Re: Ivana
Prezentace akvária nebo aspoň fotka rybičky a celého akvária by pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 17:37 Ivana Re: vaaclav
Vyměňujeme a máme (prý) vážně dobrý filtr (vestavěný od juwelu se spoustou pater různých hub).Teď jsem si ale všimla - má okolo jednoho očička hodně zvětšený černý lem. Všechny ten lem mají, ale uzounký. Ona ho má třeba 5x tak široký. Nemůže mít ryba zánět spojinek nebo alrgii, nebo něco takového? Nepomohl by nějaký "rybí" vitamín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 17:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ivana
Bohužel poznat nějakou nemoc zvláště u živorodek je dost problém a většinou je už stejně pozdě. Nejdůležitější u nich je prevence a držet akvárium čisté s častější aspoň týdenní výměnou 1/3 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 17:16 Ivana – Nemocná živorodka?
Ahoj :-) Potřebovala bych radu zkušenějšího chovatele živorodek. Mám 120l akvárko, v něm 16 živorodek, z toho 4 gold molly. Jedna z nich se poslední asi 3 dny chová divně - pořád sedí u dna a klape pusou, chvilkama couvá a jakoby chtěla něco "vyzvracet". Všechny ostatní rybičky jsou vpořádku. Když nasypu krmení, i tahle "vyběhne" a baští, pak si jde zase sednout na dno. Nevidím na ni žádné fleky, ploutve má vpořádku...Nejsem si jistá, jestli nemá takovou...bledější žlutou, než ty tři ostatní, ale to může být tím, že sedí u dna (jiné pozadí, jiné světlo - přece jen jsou poloprůhledné :-)). Nemáte někdo zkušenost, co to může být? Mockrát děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.05.2017 11:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ilhvm
-k "přechodnému ztmavutí" části oka ,dochází pouze při reakci na světlo při přechodu jednotivých zon v akváriu ,v závislosti poměru světla ,jde o to ,jak to ryby vidí a vnímají
-při podrobnějším porovnání obou forem ,je vidět výrazná vizuání nesourodá rozdílnost "typu" zabarvení celého oka ,kdy je to dáno "genetickou vlohou" pro pigmentaci oka
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 11:33 Ilhvm Re: powery
Je pravdou, ze i ve fotogalerii u tehle duhovek je hodne "cernoocek" :)

Nedeje se tak treba pri nejake urcite situaci? Protoze jsem si vsimla, ze se zabarvuji oci i jednomu sameckovi, ale behem par minut jsou zase v normalu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2017 11:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: powery
-ano ,jedná se vlastnost ,která je dána "genetickou vlohou" pro pigmentaci oka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2017 10:56 Muž powery [250] Re: Ilhvm
Mám to podobně u rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova a odpověď mě taky zajímá. Osobně bych to spíš viděl jako vlastnost než nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 10:02 Ilhvm – Černé očka
Ahoj ahoj,

zajima me, zda jsou normalni u zivorodek (konkretne wingeova) cerne zbarvene oci? Ryba celkove vypada v poradku, jen ma cerne zbarvenou oblast kolem oci, z dalky to vypada proste jako velke cerne oko.

Pekne to jde videt na fotu tady v atlasu rybicky.net/fotogalerie.php…

Diky! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2017 08:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michael281
-prozatím bych nákup vynechal a soustředil se na zbytek ryb, včetně prostředí akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 08:53 R Muž romant [27981] Re: Michael281
1 polévk. lž. rozpustíš v troše vody a naleješ při výměně vody tento roztok do akvária. Sůl je dobrá na podporu tvorby slizu na těle ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 08:49 Muž Michael281 [6] - TetryRe: lacewings
Dobrá tedy. Vyměním část vody a vyhážuju poškozené jedince. 2 ryby jsou celé flekaté, tak půjdou ven a jedna má jednu malinkatou bílou tečku na břichu, jinak je úplně zdravá. Tak ta taky, nebo ji tam můžu nechat?
A k čemu ta sůl bude dobrá? Mám tam normálně dát 1 polévkovou lžíci soly?

A jelikož budu muset vycházet skoro všechny samičky endlerek, tak tam zůstanou 3 samci a 1 samice. Mám dneska dokoupit další, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2017 05:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michael281
-uvádíte
-,,Chovají se normálně, normálně žerou plavou atd.,,
-je tedy zřejmé, že ostatní ryby se nějakým způsobem přizpůsobily stavu prostředí akvária
-je zde příjem potravy, nenesou známky onemocnění,
-je zde tedy určitá forma vyváženosti stavu prostředí a stavu ryb
-razance zásahu léčivem typu Bactopur ovlivní zásadně prostředí výraznou měrou, kdy prospěšnost dosavadní rovnováhy bude zcela narušena, vznikne tím zátěžová situace pro organismus ryby, již tak oslabený předešlou dlouhodobou léčbou

-z mé strany je tedy stanovisko neměnné, ve smyslu již dříve uvedeného postupu

-zachování co nejvíce možné rovnováhy v akváriu bez použití léčiv
-léčiva nasadit pouze v případě vzniku opětovného onemocnění, u jedinců kteří doposud nenesou žádné známky onemocnění a jejich příjem stravy je rovněž uspokojivým aspektem stávajícího stavu
-výše uvedené vám nikterak nevnucuji, jedná se můj náhled na situaci, která zde byla popsána a diskutována
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2017 05:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: To je zbytečné licitování, mne nepřesvědčíš a hoch si bude muset vybrat... :-) ... navíc ta valisnerka určitě není gigant ...,...všechny měkké kytky sůl nemilují...
-nepřesvědčuji ,pouze konstatuji
-navíc se v případě použití soli mohu opřít i o tvé vyjádření, kdy sám uvádíš ... vyměnit fůru vody, Bactopur a přiměřeně sole ...
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 00:17 Muž Michael281 [6] - TetryRe: lacewings
Takže co mám teda udělat, aby co nejvíce osádky přežilo? Zítra ráno jdu na aquateru a tak bych tam nějaký léčivo koupil. Nakažené ryby vyhážu a vyměnim vodu a odkalim dno. A co dál? Hlavně ať to neonky a tretry a kytky zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 23:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
To je zbytečné licitování, mne nepřesvědčíš a hoch si bude muset vybrat... :-) ... navíc ta valisnerka určitě není gigant ... jedná se o nádrž 54 litrů .... a valisnerky jsou často podobně jednoduché asi jako šlechtěná paví očka...všechny měkké kytky sůl nemilují...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 22:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
1x Anubias barteri var. nana (anubis zakrslý
?x Brazilský mech- Brazil moss
1x Cladophora aegagropila (řasokoule zelená)
?x Egeria densa (douška hustolistá)
?x Microsorum pteropus (hnědovka křídlatá) na kokosu
4x Sagittaria platyphylla (šípatka širokolistá)
?x Sagittaria subulata (šípatka šídlatá)
?x Vallisneria gigantea (zákruticha obrovská)
- s uvedenou dávkou určitě ne, jednoduché druhy, nízká náročnost, ;-) pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 22:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No kytky teda víc padnou po soli než po Bactopuru...třeba ... ale jo, jak už zaznělo, je to na volbě... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2017 22:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-zhruba, tak nějak i můj názor na uvedené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2017 21:56 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Njn, Libore, ty víš, oni ne, co potom, když dají a klidně nebudou šetřit, jak to mají vědět? Rovnováha v kopru, zbytek nezasažený osádky se bude potácet na hraně přežití, rostliny jak bláto, no, nevím, nevím, jestli bych to chtěl sledovat, denně nějaký úhyn, ale ty jseš "starej" praktik, tak se s tím popereš, no a co ten tazatel, bude to umět? Pozná kdy už a kdy ještě ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 21:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
smich Tak dát,anebo nedat? Chudák pokročilý akvarista... :-)... bude mít z vodovodu vodu asi tvrdší, proto jsem volil dát... ale je to o volbě... Já bych bez ohledu na tvé argumenty dal... méně než návod velí a k soli... voda lépe drží... ona ta sůl také není všespásná, když píšeš o dlouhodobě oslabených rybách ... já s mortalitou počítám, ty se jí chceš vyhnout. Protože já ty ryby na odpis nechci a chci jim pomoci padnout. Ty silnější to dají a lépe z toho vylezou ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2017 21:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-ta léčba je dlouhodobá, bez efektu, navíc nesprávným léčivem
-utratit všechny postižené jedince
-začít s výměnou vody v třetinových objemech, ob jeden den
-odkalit dno, kontrola filtru,
-zasolení 1PL rozpuštěné soli na 50l
-neaplikovat jinak nic, do boby dokud by se neprojevily nové příznaky
-dlouhodobou aplikací léčiv cca 1 měsíc, bude porušena zásadně imunita ryb ,
-nasazením tak razantního léčiva, typu Bactopur, v této souvislosti není zcela moc vhodné, nebot může dojít k nežádoucí reakci již tak oslabených ryb, na následek dlouhodobé předchozí léčby, případně možnou mortalitou zbývající osádky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jasně zanedbaná udržba ... vysoké dusíky, určitě.... vyměnit fůru vody, Bactopur a přiměřeně sole ... začnou padat slabší jedinci, ostatní z toho vylezou ... s těmi upálenými ploutvemi už asi těžko...
Ona to asi nebude velká nádrž... ;-)

Edit.: No je to pajda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:57 Aneta Kozlová Re: romant
ANO souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.03.2017 20:53 R Muž romant [27981] Re: Michael281
Již rozběhnutá bakteriální nákaza, nemá cenu řešit ve společný nádrži, utracení nejpostiženějších jedinců je jednodušší než si léčbou rozhodit celý akvárium, ale počkej si, co na to bude říkat někdo další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:46 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
A proč? Co jim je? To nepůjdou vyléčit?
Chovají se normálně, normálně žerou plavou atd.
A co s ostatními v nádrži?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:42 R Muž romant [27981] Re: Michael281
Poslat na druhej břeh a to hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:40 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:22 R Muž romant [27981] Re: Michael281
Začneme fotkou postižených ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:20 Muž Michael281 [6] - Tetry – Endlerky
Dobrý den, na endlerkách se mi objevily bílé tečky. Odborník mi poradil, že se jedná o krupičku, tak jsem koupil Esha exit. První tři dny jsem dávkoval podle přiloženého letáčku. S dávkováním jsem začal cca před měsícem a od té doby jsem neměnil vodu a tak 2x týdně jsem tam kápnul 5 kapek. Ze začátku ty bílé tečky měly jen 2 endlerky, teď je mají 3, ale jen samičky endlerek, žádné jiné ryby to nedostaly. Jeden den to vypadá, že se jim to zlepšuje a druhý to mají ještě horší. A navíc se 2 samičkám začaly rozpadat ploutve. Myslel jsem, že ten přípravek tu nemoc zničí, ale ty 3 endlerky ji mají pořád a horší a jiné ryby to nedostaly. Můžete mi prosím poradit co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 16:46 R Muž romant [27981] Re: Šmejdák-prvnicka
S největší pravděpodobností se bude jednat o krupičku, ale bez nějaké fotky, ideál by samozřejmě byla založená prezenatce, asi těžko kdo co poradí. Pokud mají být rady cílené a přesné, bylo by vhodné se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže, informačně náležitě tuto vybavit a řešit vše komplexně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 16:31 Šmejdák-prvnicka – nejaka nemoc
Dobry den měl bych dotaz měl jsem v akvárku 3x Gold molly a obevyli se na nich byle tecky a po sleze odesly a tedka mne postupne odchazeji vavi ocka nevite co by to asi tak mohlo byt??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pavel88
-poměrně hodně ryb na obsah 50l- 2x Black Molly, 7x Fantom červený 2x Gold molly 3x Krunýřovec mnohoostný 8x Neonka červená 2x Přísavka thajská 7x Tetra královská
-víceméně vyměnte třetinu vody a zasolte, 1PL-zarovnaná solí ,předem rozpuštěno před aplikací do akvária
-pokud je to pouze u tohoto jedince postupoval bych nejprve tou solí a až následně pokud se stav nezlepší do dvou-tří dnů,případně zhorší,bych se zaobíral nasazením léčiva. V případě ,že objevíte i u jiných druhů ryb,jakékoliv změny v chování a to i dříve než jsem uvedl výše, ozvěte se opětovně do vlákna
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:15 Muž Pavel88 [0] – Black Molly - Zakalené oči
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěl bych se zeptat. Pozoruji druhý den že jedna Black Molly má trochu zakalené oči. Nic jiného na ní nepozoruji. Je aktivní a žere taky normálně. Mám to nějak řešit? Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 18:12 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
DObre ,tak ja tie v karantene krmim iba tym co mam vlockove a nejaky tu zeleninu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 17:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-ty v karanténě prozatím ne,později, až uvidíte pozitivní zlepšení s tím novým krmivem
-u ostatních bych neviděl problem,zkuste jimi krmit třeba v menší míře než doposud
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 17:20 Muž Slaviak [19] – otazocka.
Este som sa chcel spyta. Mam doma v mraznicke este mrazene dafnie,mozem ich pouzit,alebo ich vyhodit rovnako ako nitenky? Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2016 13:10 Muž Slaviak [19] Re: JirkaŠčobák
Tak zrobil som zmeny. Prelozil som mecunov a gupky do noveho akvaria,resp stareho kde som mal iba rastlinky a tiger krevetky. odstranil som chore rybky ktore uz boli na tom biedne (2ks) a priebezne sem napisem ako sa im dari. Kupil som nove tabletky ktore sa lepsia na sklo a obsahuju obrovske mnozstvo vitaminov,bielkovin a vsetko co ryby potrebuju. zacal som prikrmovat aj mrkvou,uhorkou a celkovo zeleninou. Zatial to papaju ako blazni aj ked su pochudnute. V priebehu kratkej doby sem napisem ako to dalej prebieha a v akom su stave. zatial dakujem vsetkym,ktory sa pridali k mojmu prispevku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2016 12:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák
-Zchoulostivění celé řady druhů ryb se dosáhlo bud ,vytvářením barevných forem,mezidruhovým křížením,zvyšováním teploty v chovných nádržích atd.
-Low-tech akvária pokud projdou postupným vývojem biotopu včetně ryb ,jsou tyto jedinci utužilejší v tomto prostředí k nemocem,lépe snáší teplotní výkyvy atd. ,než ryby chovu v teplotně stabilním prostředí a chemicky utvářenou skupinou látek ,které mají navodit stanovené hodnoty vody ,nebo substrátu,atd..
-Polemika , ryba ve vztahu k prostředí,vývoji a adaptabilitě,další nekonečné nekonečné téma, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2016 11:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings
Nesouhlasím s místem, kde píšeš o utuženosti ryb. V dobře vytvořeném low-tech rostlinném akváriu mají ryby příjemný biotop. Obecně. Nemyslím, že vydrží víc.

K dobře vytvořenému akváriu: Někdo vytvoří dobré high-tech, jiný low-tech, pokud jsi cvok, jako já, tak low-tech bez filtrace, atd.
Ale nemyslím, že má pro ryby nějaké přímé pozitivum akvárium bez filtru. Ok, potěru nehrozí nasátí do filtru a nehrozí riziko, že když se filtr zanese a průtok zpomalí nebo nedej bože zastaví, nastane kalamita (akvárium jen na rostlinách, když se jednou stabilizuje, je nesmírně blbuvzdorné). Ale samo o sobě "použít filtr nebo nepoužít", když to děláš dobře, nezpůsobí rozdíl v kondici ryb. Myslím, že je rozdíl v rostlinách. Nejen já zažil, že mnohé rostou lépe, pokud jsou v akváriu bez filtrace. Nepřímý efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 09:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – obecně
-Low-tech akvária jsou specifickou formou ,samovolně vytvářejícího se prostředí,které se zcela liší svojí specifikou ,od běžně zakládaných akvárií.Jde o tzv. přirozenou vývojovou fázi biotopu .Je proto i zřejmá jistá forma utuženosti ryb ,která vzejdou z tohoto prostředí.
-dohadování se co by bylo nejlepší ,je vždy problem.Je tolik vnějších ,ale i vnitřních fatorů.které ovlivnuji chov všeobecně,at již ve vztahu k nemocem ,rozmnožování a sociálnímu chování ryb ve společenství.
-je skutečností,že v případě jednodruhových akvarií ,je chov poněkud snadnější i ve vztahu k nemocem.
-Zde na foru,ale i jinde je celkem srozumitelně napsáno ,jak by se mělo akvárium zakládat a zhruba jaké ryby je možné tam dát.Každý den se opakují stále stejné dotazy,vždy ve stádiu kdy už se něco nezvyklého děje,v plně rozvinuté fázi nemoce .
-Neexistuje žádný universální návod co a jak,aby to fungovalo.Je potřeba ale vždy poskytnou rybám ,co nejoptimálnější podmínky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 01:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Slaviak
Prošel jsem si tvé příspěvky a vychází mi, že v tom máš alespoň osm různých druhů ryb. V odhadem 100-200 litrech. To může být problém. Všechny tyto ryby asi nemáš od soukromníka (jednoho člověka). Příliš mnoho zdrojů. Příliš mnoho interakcí.

U mě jsou gupky v pohodě v 60 litrech, bez filtrace, vytápění, krycího skla, ale v akváriu bez jiných ryb a jen s krevetkami: rybicky.net/nadrze/24631
Sorry, že nepíšu ke konkrétnímu problému, ale myslím, že tvá výchozí situace je už z podstaty nepříznivá pro prosperitu gupek. Mohlo by fungovat, kdybys měl gupky prosperující jako já a až v tu chvíli do akvária opatrně přidal jiný druh. Gupky by byly "rozběhnuté" natolik, že i přes jiný druh by fungovaly dál (ale samozřejmě bys riskoval, že si s dalším druhem něco přitáhneš). To ale není, myslím, tvůj případ. Navíc máš xiphophory a ty mám vyzkoušené, že jsou docela silné ryby - pokud gupek není mračno, divil bych se, kdyby vedle xiphophor dlouhodobě prosperovaly.
Podobné nezdary jsou přesně důvod, proč jsem začal živorodky chovat jeden, maximálně dva druhy, jak píšu níže.

Pokud tě fakt trápí, že gupky neprosperují, pomohlo by ti nejvíc přehodnotit celkový přístup k akvaristice.

P.S. Gupky, které mám a které u mě nikdy nebyly nemocné, jsem ve formě potěru rozdal už víc lidem. Jednomu klukovi taky onemocněly a uhynuly (ale má od nich potěr). Čímž chci říci, že mé gupky nejsou imunní a nezranitelné a je to jen o péči a podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 22:06 Muž Slaviak [19]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takze prave teraz som nasiel samceka gupky mrtveho. Este dnes bol v pohode z rana aj zral,krmivo so zihlavou a spirulinou. Dalsi samcek mecuna sa schoval a je taky anorektik az to pravda nieje. Takze pojde prec. Dnes posiel aj krasny albino coridoras zrazu ho vykotilo a mal totalne prepadnute brucho do vnutra. Vsetky tieto rybky mam od sukromnika ktory ma velkochov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – obecně
-u těchto šlechtěných forem je možnost i genetické poruchy vývoje.Proto samotné určení,navíc zprostřekané ,na pouhých informacích od chovatele, je tak trochu na ,,vodě,,
-kdysi o tom napsal článek chovatel barevných forem p.Polák,který se šlechtěním tohoto druhu zabýval
-pokud příznaky má pouze jeden jedinec,navíc se jedná o dlouhodobější jev který se neprojevuje na ostatních ,nepředpokládám nutnost nějakého přeléčení.Eliminace dotyčného jedince by byla žádoucí,pokud se vám jeho vývoj jeví nestandartně.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2016 20:37 R Muž romant [27981] Re: Wendy2
Tak pro příště, anorektičky nebrat, tedy z jakýchkoliv zdrojů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:33 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: romant
protože nevypadá, že by trpěla, dělá všechno co ostatní, akorát je hubená ... ale je fakt, že jsme si moc nepokecaly, já ji brala jako rybí anorektičku :-O
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=301