Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:42 Aduš Re: romant
Možná to je tohle.Červi přes 1 mm dlouzí na kůži a co je to parazitální vyšetření?Promiňte ty hloupé dotazy ale jsem docela začátečník.Dá se to nějak vyléčit bez něčí pomoci?Myslím třeba malachitová zeleň nebo tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:38 Aduš Re: romant
Bohužel jsem tam nic nenašla ale myslím si, že by to mohli být nějací bičíkovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 18:38 Aduš Re: Aduš
Nevíte prosím někdo co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 13:54 Aduš
Poraďte mi prosím té rybičce se tam udělala strašná boule nevím co jí je sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 14:32 Aduš
Ahoj mám problém.Moje rybka jako kdyby má půlku hlavy černou a půlku takovou normální.to dřív neměla.Zatím není nijak třeba schovaná v rostlinách ale normálně s ostatníma rybama je to teda samička a samečci ji pořád honí ale mně se to nějak nezdá nevíte co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.10.2011 20:13 R Muž Silent [5949] Re: Nobody
Tak se tedy připojím k oněm "broukům pytlíkům co všechno ví a všude byli a všemu rozumí" ještě jste zapomněl podotknout, že od všeho máme klíče. Moje a nejen moje zkušenost praví, že při a po použití přípravků eSHa exit a eSHa 2000 není nutné vodu nijak upravovat ani měnit (tedy než je běžné) nemusí se vypínat filtr, pouze se z něj musí odstranit aktivní uhlí, případně iontoměniče a dále se nedoporučuje používání UV lampy. Toť vše. Po terapii se voda měnit nemusí nikdo však akvaristovi nezakazuje urychlit odbourání zbytků léčiv uhlím. Vypnout filtr během léčby zmíněnými přípravky je holý nesmysl. Vzhledem k tomu, že se nejedná o antibiotika tak funkčnost filtru se nijak nenaruší ani běžící filtr nenaruší účinky léku tak proč již tak oslabené ryby ještě zatěžovat dusíkatými látkami které funkční filtr odbourá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 19:03 Muž Yirka [9126] Re: Martin Guna
Ale já se o takovou pomoc neprosil, neb ji nepotřebuji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:33 Martin Guna – Yirka
ach jo , člověk vám chce pomoct a vy ho tu ještě ukamenujete , nojo sorry že jsem tady vubec něco psal ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 08:52 Muž Yirka [9126] Re: Martin Guna
Proboha se naučte číst a rozumět psanému textu. Polemika není vůbec o tom na co reaguješ. Jasně se bavíme o nutnosti výměny vody po použití eSHa2000 PO léčbě a nutnosti vypínání filtru.... Tedy z mé strany o nenutnosti.
Pak se ozve nějaký rádoby odborník, který mate hlavy hlavně začínajícím akvaristům a výrobce léků považuje za lháře a píše tu bludy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 21:22 Martin Guna – hoši
No někdo vás rozstřihnout musí rozzureny , nechci se moc plést do vašeho sporu ale s Eshou mam trožku zkušenost , Chaváme s přítelkyní cca 9 druhu živorodek , sem tak nějaka ta malá nemucky se ukaže , a mám vyzkoušeno , pokud před lečbou vyměním 1/2 nebo 1/3 vody v nadrži a dám eshu + trošku soli zvednu teplotu tak nemoc mizí rychleji než když před tím vodu nevyměním , a dám tam jen eshu , ( filtraci a vše nechávám ) ,možná se mi to jen zdá ale našel jsem si zpusob a na tom jedu , každy má z vás asi trošku pravdu ale asi rozstřihnout vás muže jen nějaky odborník na slovo vzaty ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   11.10.2011 20:20 Nobody Re: Deathbull
Přesně reakce,která odrazuje spoustu lidí,kteří ví o čem hovoří = zbytečné na takové stránky chodit,když je tady spousta brouků Pytlíků,kteří vše ví,všude byli a všemu rozumí.Stále dokola se opakující rady,často bohužel úplně špatné - radilové velmi"vážení"přispěvovatelé na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 20:03 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
A teď tu o karkulce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 20:01 Nobody Re: Yirka
Demagog nejsem.Vztah k výměně vody - to s uvedeným léčivem nemá nic společného.Je skvělé,že máš zdravé rybky a nemusíš léčit.
Prezentace nádrží - velkoobchod - nelze.
Zkušenosti s léčením rybek - 20let.Pak zůstává jen jedna otázka? Kdo s kým nemusí polemizovat a ztrácet čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2011 19:25 Muž Yirka [9126] Re: Nobody
Mlžíš, v příspěvku z 06.10.2011 15:31 píšeš jasně o léku eSHa2000 a ve spojitosti s jeho použitím o vypnutí filtru. Znovu opakuji, nemáš pravdu. A taky jsi pěkný demagog a vybíráš si z kontextu to co se ti hodí. O zcestnosti píšu zcela jasně ve spojitosti s vypínáním filtru.
A pokud léčíš bez použití informací výrobců léků, jen podle sebe, tak jsi na špatné cestě. Jednu pravdu máš, už hodně dlouhou dobu jsem neměl rybky nemocné. Ale to nepovažuji za špatné. ;-)
A když se chceš ohánět hlubokými zkušenostmi, tak dej k dobru do profilu i něco tvých nádrží.
Další polemikou s tebou nemíním ztrácet čas, stejně si budeš tvrdit tu tvoji "pravdu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:10 Nobody
Yirka napsal: Podívej se. Bavíme se o jednom konkrétním léku a jednom konkrétním návodu. Já jen cituji co v něm stojí a v minulosti jsem si to v praxi vyzkoušel, že tomu tak je. Tak nezevšeobecňuj. A tvoje poznámka, že při JAKÉKOLIV léčbě je nutno vypnout filtr a jen vzduchovat je prostě zcestná.

Já jsem o konkrétním léku na začátku nehovořil.Na toto jsi to převedl Ty.
Při léčbě je nutné filtr vypnout - za tím si stojím a stát budu.Stejně jako o výměně vody.
Pokud ovšem věříš výrobcům - pak je to ovšem těžké Tě o něčem přesvědčit.
Že jen vzduchovat při léčbě je zcestné,no nevím...Pak mi nezbývá jen se zeptat,jaké zkušenosti s léčením rybek máš,a to i ne běžně dostupnými léčivy?i rybek z importu atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 18:28 Muž Yirka [9126] Re: Nobody
Podívej se. Bavíme se o jednom konkrétním léku a jednom konkrétním návodu. Já jen cituji co v něm stojí a v minulosti jsem si to v praxi vyzkoušel, že tomu tak je. Tak nezevšeobecňuj. A tvoje poznámka, že při JAKÉKOLIV léčbě je nutno vypnout filtr a jen vzduchovat je prostě zcestná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 16:00 Nobody Re: Yirka
Myslíš si,že víš víc než naši odborníci na léčbu a prevenci chorob tropických ryb?
Nemotám lidem hlavu.Ta výměna vody každopádně sníží množství škodlivých bakterií obsažených ve vodě.Léčba je účinnější!
Výměna vody po léčbě má také smysl-odstraní se zbylé léčivo-rybky už nejsou zbytečně zatěžovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:10 Muž Yirka [9126] Re: Nobody
Nepleť lidem hlavy. Přečti si návod: rybicky.net/k/forum/190662.jpg
Vypínání filtru se nedoporučuje a výměna vody jen ve velmi specifikovaných případech. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:53 Nobody Re: Yirka
Ani ne.Tímto léčivem jsem léčil před několika lety.Napsal jsem postupovat podle návodu.
Osobně bych dopuručil vyměnit 1/3 i víc(pokud to ryby snáší)vody před léčbou(sníží se množství baktérií obsažených ve vodě) a po léčbě taky.
Vypnout filtr při léčbě se doporučuje při většině léčiv.Proč,to jsem uvedl již v předchozím příspěvku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 10:43 Muž Yirka [9126] Re: Nobody
Protiřečíš si. Při dodržení návodu šetrného léčiva eSHa 2000 právě vypínat filtr netřeba a rovněž výměna vody není potřebná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   06.10.2011 15:31 Nobody Re: wiku
Použít místo bactopuru přípravek - eSHa 2000,měl by být šetrný i pro rostliny.Postupovat podle návodu,dodržet dávkování.Po ukončení léčby provést výměnu vody,tak 1/3 - 1/2 za odstátou.Opět spustit filtr.Pokud je možnost dát do náplně aktivní uhlí-použít,naváže zbytky léčiva.
Já jsem ho použil v akva s neónkami červenými a pancéřníčky(ti jsou velmi hákliví na jakékoliv léčiva).Vše dopadlo dobře-baktérka vyléčena beze ztrát.
Při jákokoliv léčbě je nutné filtr vypnout a jen vzduchovat.Filtr pohltí dost léčiva,takže léčba není účinná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 13:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: wiku
Pokud to nebudou nějaké jemnolisté "cíti", tak se později vzpamatují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:53 wiku Re: LiborSprysl
A neublíží ta sůl kytkám tak jak píše Libor? Pokud ano, co vlastně mám dělat? Ikdyž dám ryby do vedlejší nádrže s baktopurem, nebo solí, a podaří se je všechny přeléčit, nebode to zybtečné? Když je potom zase vrátím do nakažené vody v 230Litrovce? A nalitím bakturpu nebo soli do 230ky si "zabiju" filt a zníčím rostliny. Takže jak to řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2011 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: wiku
Není pouze "bakteriální rozpad ploutví"...ale atak různých bakterií na živorodky je velmi častý a povětšinou se projevuje přesně takto. Takže to že má ploutve v pořádku neznamená, že by na rybu bakterie nezaútočily. "Sůl Maruško, sůl" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 21:38 wiku Další nakažená mečovka
Ahoj. Tak opět píši ohledně úhynu mečovek. Baktopur jsem nepoužil, a vodu jsem též neosolil, protože momentálně nemám vedlejší prázdnou nádrž kde bych toho mohl aplikovat. Na radu Romana jsem prováděl častější výměny vody a odkalování. Nicméně to nepomohlo. Dnes jsem našel další uhynulou mečovku a druhý sameček je nakažený. Obě rybky mají/měly ploutve v pořádku. Tedy bakteriální rozpad to nebude. Ta na předchozí fotce měla možná ploutve okousané od ostatních ve fázi kdy byla nejpomalejším členem akvária. V odkaze se prosím koukněte na video nakaženého samečka KOI Mečovky. Vypadá přesně jako všechny předchozí nemocné rybky. Ohnutá páteř za hřbetní ploutví, kinklá se zprava do leva, divně pomalu a monotóně otevírá tlamu při dýchání.
wiku.rajce.idnes.cz/…
Čím to je? Nejspíš se to nepřenáší z ryby na rybu, protože se to objevuje i s měsíční odmlkou.

PS: toho zvířeného bince ve vodě si prosím nevšímejte. Před natáčením jsem přesazoval rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 15:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
:-) Na 230 litrů by to bylo hodně a mohly by to odnést kytky. Jestli by šlo někde stranou, tak do šedesátky dávám asi půl kávové lžičky...no kecám, dělám to od oka...do dvoustovky, když se osypou meče, dvě polévkové lžíce necelé...ale já mám holé nádrže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 15:06 R Muž Silent [5949] Re: wiku
Baktopur zničí bakterie ve filtru. Je to antibakteriální léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 15:04 wiku Re: LiborSprysl
Kolik osolit? Mám někte léčivo Baktoru od Sery. Myslím že je přímo na rozpad ploutví. Nezníčí to bakterie ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 06:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nobody
Bakterka je to zcela jistě...osolit a léčit.... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 00:38 Nobody Re: wiku
Zdravím,podle mě se jedná o napadení rybky baktérkou.Ryba má stažené ploutve,Vaše(na fotce)má doslova"sežranou"ocasní ploutev-téměř až po ocasní násadec,ne od ryby,ale od baktérky.Doporučil bych koupi antibakteriálního léčiva(na bakteriální rozpad ploutví).Přeléčit celou nádrž.Velmi dobře zabírá Chloramfenikol(u živorodek),ten ovšem není běžně v prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:18 wiku Re: wiku
Zdravím. Vodu jsem vyměnil, dno jsem řádně odkalil, ale i přes to ona divná mečovka dnes pošla. Od doby kdy jsem se ptal na tom byla pořád stejně. I po výměně vody se její stav nijak nezlepšoval ani nezhoršoval.
Nemohlo to být něco úplně jiného než špatná voda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:39 wiku Re: romant
OK. Chápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: wiku
Jenom doplním na filtr nesahat a nechat ho dělat svoji práci. Ve 4 měsíčním akváriu bude tak akorát trošku zašpiněnej. V souvislosti s tou krátkou dobou od založení bych doporučil tam nacpat co nejvíce rostlin, zvláště nějakých rychleji rostoucích, aby se to akvárko více stabilizovalo. Mečovky, byť se o nich traduje, že jsou velmi nenáročný rybky, tak právě velmi rychle dokáží indikovat nějaký problém podle toho jak tzv. vypadají a ta rybka na té fotce je toho příkladem. Ta dostatečná výměna vody by měla pomoci. Redukovat počty těch živorodek je taktéž k zamyšlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:09 wiku Re: romant
Rozmrazení a proplach patentek provádím. Dno odkaluji při každé výměně vody, tedy jednou za 14 dní. Zkusím tedy měnit vodu jednou týdně, jak říkáte. Děkuji za rady. Pokud to nepomůže, ozvu se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2011 18:22 R Muž romant [27987] Re: wiku
Bohužel na kvalitu vody nelze pohlížet optikou rodících se ryb, to je špatný výklad, alespoň podle mě. Vzhledem k tomu, že jde o nádrž kde je velmi slušný množství živorodek a jejich výkaly dokáží velmi rychle vodu tzv. skazit, tak bych si myslel, že ty výměny vody v těch intervalech a tom množství, jak jsou praktikovány, jsou nedostatečný a ty rybky vypadá tak, jak vypadá právě proto. Vodu bych měnil pravidelně týdně, min. 30% objemu nádrže a společně s tím bych lehce odkaloval dno. Rostlin tam, jak jsem pochopil není mnoho a ta filtrace, byť je výkonná tomu tzv. nemusí stačit. Prostě bez dostečných výměn vody se neobejde žádný akva. Ty patentky je dobrý před podáváním nechat rozmrazit a řádně propláchnout studenou vodou, třeba je tak činěno, ale opakování je matka moudrosti. Právě krmení se na kvalitě vody může taktéž negativně podepisovat. Když je rybkám dopřáváno více než jsou schopny ve velmi krátkým čase skonzumovat, tak se posléze potrava může na kvalitě vody negativně spolupodílet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 17:57 wiku Re: romant
Dobře. Pokusím se to trošku rozepsat. Stáří nádrže 4měsíce. Nádrž 230litrů, filtrace Tetratec EX 1200, teplota vody 27°, PH 7,5-8 stabilní. Voda studniční povrchová. Osvětlení dvěma trubicemi Osram lumilux 830 a 840. Doba osvětlení 14hod/den. Dno nádrže obsahuje nevápenatý písek, kameny jsou pískovce. V akváriu je jeden kořen, nesmolnatého dřeva, který se několik let válel v horském potoce. Aqa je středně osázené, jelikož rostliny ještě nedorostly do své plné velikosti. V akváriu plave pancéřníček, parmička černopruhá, tetra císařská, čichavec (žlutý) - to vše po jednom kuse. Dále pak mám hejno mečovek. Dále v nádrži žijí mladé mečovky a mladí ancitrusi. Mláďata nedokážu přesně spočítat, protože se schovávají. Krmím dvakrát denně vločkovým krmivem a třikrát týdně mražené patentky.
Vhledem k tomu že se mi neustále rodí mečovky a v podlední době i ancitrusi soudím že kvalita vody nebude z nejhoších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:45 R Muž romant [27987] Re: wiku
Vzhledem k tomu, že nejsou známy žádný údaje o nádrži, kde se předmětná rybka nachází, tak doporučit častou výměnu vody, mě příjde jako základní rada. ;-) To jestli stačí měnit 1/4 vody jednou za 14 dní bude ovlivňovat množství rybek(hlavně živorodek) v akváriu, velikost akva, intenzita krmení a v neposlední řadě četnost odkalování a kvalita filtrace v té nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:41 wiku Re: Bob66
Měním jednou za 14 dní 1/4 vody. To se mi zdá dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: wiku
Zkusil bych častější výměnu vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 16:56 wiku Mečovka před umřením
Fotka k příspěvku Zdravím. V akváriu se mi u ryb opakuje jedna a tatáž nemoc. Vždy je nemocná pouze jedna ryba. Onemocnění se vyskytne cca jednou za měsíc. Ryba ze dne na den začne vypadat jako ta na fotce níže. Ploutve má stažené, je světlejší, drží se u hladiny (ale nelapá po dechu), pohybuje se pomocí předních ploutví. Pokouší se plavat pomocí kmitání celého těla, ale to jí nejde. Nepohyblivost se den ode dne zhoršuje, až po zhruba týdnu pojde. Dělo se to i v mém předchozím akváriu.
Poznáte někdo co jim schází?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2011 12:10 Dlock Re: Dlock
Fotka k příspěvku jestli to pomuze....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:55 Dlock – Gold Molla - Polehava
Zdravim,byl jsem 10 dni pryc vcera jsem prijel a vse bylo v poradku, vymenil jsem 50% (30l) odstate vody a jedna goldmolla mi polehava na dne, ne ze by lezela uplne bezhybne, stale kmita prednima ploutvickama , i se ji vlni zadni ocasni ploutvicka lezi treba 10 vterin pak se jakoby posoupne po dne o treba 10 cm a zase lezi , a takhle porad, dokud neprijdku k akvariu bliz , to se ke mne vsechny sjedou a cekaji ze dostanou krmeni, prida se k nim a loudi dokud stojim u akvaria, kdyz odejdu o 2 metry dale zase sjede na dno , vypada naprosto zdrave , mozna mi trosku prijde ze zrychlene dycha,ostatnich 6 goldmol je naprosto v poradku, tato samice je nejstarsi a v roslinkach se schovava poter ktery tu pred odjezdem nebyl,muze to s tim mit nejakou spojitost ? predem diki za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 13:03 R Muž romant [27987] Re: regiiiii
O Tvém akváriu nevíme vůbec nic, ale přesto zkusím poradit. Měň často, klidně i polovinu vody v akváriu. To co popisuješ může být nějaký plísňový onemocnění na který jsou živorodky velmi šasto náchylný, zvláště pak jsou-li v nevhodným prostředí, tzn. stará voda, přerybníno, překrmováno, nedostatečný odkalování, nedoststečná filtace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 12:44 regiiiii – ?
Dobry den.Mela jsem orandzove molly(2samci,1samicka) a zacali mi jedna po druhe umirat po asi trech denni odstupech.meli na sobe par bilich flicku,ale ne moc.pak zacali byt apaticke,porad v ustrani a nakonec prestali zrat.potom umreli.mesic se nic nedelo a najednou mi onemocnila dalmatin molly asi jeden den mela flicky a uz ji zmizeli,ale je zas apaticka.nechci o ni prijit.prosim poradte.a nevite co delat aby to nedostali i ostatni....?mam jeste bile molly.danie a neonky ale tem se nic nedeje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 00:37 Petr – Nemoc
Ahoj mám mečovku a je nějáká divná celá ohnutá po těle má bílé fleky má to jen ona.Nevíte někdo co to je a jestli se to dá léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 23:46 Katy – Živorodky
Ahoj,

mám asi 14 dní živorodky v akváriu nově koupené. Jedna má na tlamě červené skvrny jako kdyby vnitřně krvácela. Tak jsem ji přendala do malého akvária (od ostatních živorodek). Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Ja tim myslel neco ve smyslu odchoven. Akvarko muze byt silene namackane, kdyz se kazdy den vymeni voda. A to mu da ten cas popremyslet... a porozdavat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:07 Muž Yirka [9126] Re: Designer
Já bych řekl, že akvárium 54 l s tím přeobsazením kloudně fungovat nebude nikdy, i když si majitel bude myslet něco jiného. Skoro 30 rybek (a skaláry v tom!) je do těch cca 45 litrů čistého objemu skutečně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Dokud bude kazdy den menit tretinu vody, bude to fungovat i tak, a zatim muze premyslet :) .
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=951