Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2019 20:47 R Muž ctibum [6870] Re: Lukyn
A jak chceš vyřešit problém umírajících živorodek, když žijí v nevhodných podmínkách...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2019 20:47 R Muž afc1886 [14655] Re: Lukyn
A nemyslíš si, že to tak nějak souvisí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2019 20:47 Silviebaris Re: Lukyn
Fešáku,ono to,ale bude všechno pramenit z podmínek,v jakých ty ryby žijí,tak se nečerti a dej si říct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 20:43 Lukyn – Nežere
Hele nemaj se tu řešit problémy u živorodek a ne kdo má jaký akvárko? Tohle úplně vybočuje co tu píšete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.02.2019 17:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lukyn
To, že bylo akvárium v pořádku si nejspíš myslíš jen ty. 24 l je tak akorát pro krevetky a nějaké minirazborky. Ancistrus dokáže tak malé akvárium zabordelit během pár hodin, natož dva.
Z těch náznaků jak ta tvoje pidinádržka může vypadat a jaká tam je sestava živočichů, se to muselo sesypat ať s granulemi nebo bez nich. Žádné fungující akvárium nezlikvidují dvě granule jakéhokoli krmiva.

Doporučil bych ti, začít studiem vhodných podmínek jednotlivých živočichů, které tam máš a pak jim je začít vytvářet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2019 16:14 R Muž afc1886 [14655] Re: Prašan
Mezi náma, ty zase haníš krmivo, se kterým já osobně nemám špatnou zkušenost a nakonec bych řekl, že je problém v těch nevhodných podmínkách. 24 litrů, nevhodná osádka, překrmování atd.. Kdyby se Lukyn zaregistroval a vytvořil prezentaci akvária, hned by bylo jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 15:50 - Re: Lukyn
Majú nedokonalé trávenie a v čistej nádrži bez substrátu by si teda videl ako nahumusia.Dva sú pre tak malé akvárko až príliš./teda ak sú dospelšie/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 15:48 Lukyn Prašan
Ale ancik je naopak čistej
Jinak po celou dobu mého akvária krmím Tetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:47 - Re: Lukyn
24L je pre 2 bordelárov ako je ancistrus dosť málo.I tak si myslím,že konkrétnu nádržku resp.jej podmienky rozhodilo práve to krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 15:46 Lukyn Lukyn
A když jsem koukal na raka jak jde k TÉ GRANULI a přišel k ní víte co udělal? Ochutnal a s mrsknutim běžel pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:44 Lukyn Ctibum
Hele takhle, já jsem začal s neonkama a těma pancéřníčkama. Tyhle jsem měl až tak 4 měsíce po. Řekl jsem to špatně. A to že jsem pak akvárko hned vyčistil znamená že jak jsem na to přišel začal jsem jej zotavovat. A to krmení, hele mám tam 2 ancíky, 3 krevety a akvárium má 24 litrů. Čistím jej pravidelně. AKVÁRIUM BYLO V NAPROSTÉM POŘÁDKU ALE PAK JSEM TAM DAL TY GRANULE. A NAJEDNOU BOOM! AKVÁRKO V HÁJI. a kdybych to nevycistil nechci si představit jak by to teď vypadalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:36 -
Sa mi páči ako tu zase idete obhajovať toto krmivo.Dajana mi pri použití vždy brutálne zakalila vodu - a dokonca tie ich tablety pre ancíky ani ryby nechceli žrať.To moja osobná skúsenosť a preto tejto českej značke nedôverujem a ani ju vôbec teraz už nekupujem.Vodu tablety či ich krmivá špinili i v 200l akvárku a to som absolutne neprekrmoval.Niekto môže mať inú skúsenosť ale tá moja ma od tejto značky odradila.A nie to hneď zvalovať na nevhodné podmienky v akvárku.Čo síce môže byť,ale osobne si myslím že tie krmivá za zvyškom výrobcov ešte riadne pokulhávajú.
Lukyn osobne ti poradím zmeň značku a nebudeš mať problém ani pri menšom akvárku a ani pri troche prekŕmenia ;-)
Rád by som po rokoch napísal opak.Verím,že napredujú.No bojím sa ich výrobky vyskúšať.Pár krát mi stačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2019 07:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Lukyn
Tak to ty dvě granule musela být pomyslná poslední kapka. Nicméně se mi nezdá, že by plavaly. Rychle se rozpadají.
Každopádně teď nekrm a měň klidně denně 1/3 vody. Víc se bez dalších údajů říct nedá. Zaregistruj se zde a udělej prezentaci, jak ti radí Citbum. ;-)
Co přesně znamená tohle?
Lukyn napsal: Ale pak jsem akvárium hned vyčistil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 07:14 R Muž ctibum [6870] Re: Lukyn
Tohle povídání je na nic. Snad kromě informace, žes do málo zaběhlého akvárka dal najednou ryby čuňata. Řekl bych, že jestli ti dvě granule rozhodily podmínky v nádrži, tak není něco v pořádku a tablety to nejsou... Dokud nepůjdeš s kůží na trh, co se akvárka týče, tak nemá cenu to dál rozebírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 07:05 Lukyn Lukyn
Fotka k příspěvku A mám tip proč by se takhle chovala. Mám v akvárku 2 ancistruse 3 pancéřníčky kteří tam jsou Od té doby co jsem přivezl své první rybičky. Víte, jsou tam ještě 3 krevety,a jeden rak mexičan. A já pro ně koupil granule. Na obalu je že nekali vodu tak si říkám super. Hodim tam dvě. Druhej den ráno se podívám na akvárium jako vždy a víte co se stalo? Granule plavaly na hladině,byly jednou tak velké, a krevetky a chudák rak byli venku z vody a drželi se za síťku porodničky! Posílám foto granulí. Takže to je můj tip. Ale pak jsem akvárium hned vyčistil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 06:52 Lukyn Králík
Hele tu jsem odchoval. Všechny živorodky které mám jsou z tý nádrže od malička. Na začátku jsem akvárku dal asi půl měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 21:52 R Muž ctibum [6870] Re: Lukyn
Pokud ti umírají častěji, tak se zaregistruj, založ prezentaci nádrže, vyplň pravdivě maximum informací především o založení (kdy a za jak dlouho tam šly ryby), údržbě, technice, osádce a přidej aktuální celkovou fotku. A fotku ryby... Jinak nemá moc cenu spekulovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 21:40 Králík Re: Lukyn
A tu jsi odchoval nebo koupil v obchodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 21:34 Lukyn – Nežere
Ahoj mám samičku a nechce mi žrát. Mám tam dvě samičky jedna před týdnem zemřela. Ta druhá je tlustá každou chvíli čekám mladý. Ale tahle nejí, drží se mimo hejno a vyhledává místa bez proudu a to tam žádný silný proud není. Před dvěma měsícema mi porodila šest prcků. Mladí jsou zdraví. Samci tuhle samičku neotravují a to tam mám 3 samce. Prosím radu! Bojím se o tu živorodku opravdu hodně... Nevím si s ní rady a před týdnem zemřela jedna.... Prosím radu :-(
A je stará tak 6 měsíců stejně jako ta jak umřela a ta tlustá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 10:29 Žena Rennee [21] Re: Alena07
K dotazu bohužel neporadím, ale ta jeho ocasní ploutev mi také nepříjde moc ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 10:25 R Muž ctibum [6870] Re: Alena07
Jak staré akvárko? Kdy založené, kdy ryby? Kolik tam těch ryb je? A jak probíhá údržba akvárka,a filtru? Ideálně založ prezentaci. A přidej celkovou fotku...
Přijde mi to na tak malou nádrž velká spousta ryb čuňat... Asi tzv. bordel voda, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:32 Alena07 – Nafouklé břicho samce pavího očka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vás tu všechny,

potřebovala bych pomoc, radu. Mám společné akvárium 60 l se živorodkami (paví oka, platy, 1 black molly, 1 malý krunýřovec) a delší dobu u 1 samce pavího oka pozoruji zvětšené břicho. Před měsícem, možná víc, se mi u samice pavího oka objevila vodnatelnost, odlovila jsem ji a dala do karantény. Vyléčit se mi jí bohužel nepodařilo. Nepřijímala potravu, bylo to s ní zkrátka špatné. V průběhu léčby samice, se začal podobně jevit i samec (viz fotky), který byl také odloven a strávil v karanténě cca 14 dní. Potravu přijímal v pořádku, po celou dobu v karanténě se v podstatě jevil zdravě. Proto jsem se ho rozhodla vrátit k ostatním. Byla to chyba? Myslíte, že má vodnatelnost, či něco jiného?
Popravdě jsem takový nadšený akvarista amatér, všechno si zjišťuji, ale na tohle přijít nedokážu. Prosím o pomoc.
Přiložené fotky byly foceny v mezičase měnění vody, kryt byl sejmut i se svícením, jinak normálně samozřejmě svítím. Omlouvám se za špatnou kvalitu fotek.
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 14:42 Žena Rennee [21] Re: afc1886
Ano tekutý. Dobře, nebudu to kupovat. Rostlinky budou zítra, a o filtru jsem si taky už pozjišťovala že to co mám stojí za prd. (I když do nedávna fungoval celkem dobře, až poslední dobou sleduju že jaksi neplní funkci) a už mám obědnaný nový, zítra by snad měl přijít. Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 14:28 R Muž afc1886 [14655] Re: Rennee
Z prezentace- PMDD VitaPlant, CO2
To CO2 je počítám tekuté, je to tak? To hnojivo tam leješ úplně zbytečně, za ušetřené peníze pořiď co nejvíce rychlerostoucích rostlin. Jako další vyměň tu filtraci za něco mnohem lepšího. Nekvalitní prostředí, neboli bordel voda, to je oč tu běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 13:00 R Muž Anthrax [4739] Re: Rennee
Určitě bych v těch výměnách nepolevoval. Dokud tam je problém.
Edit: V prezentaci nezmiňuješ dost podstatnou věc. Co je tam za osvětlení?
Edit 2: Zkus opravdu dolít tu tak 1,5 cm pod horní okraj. Třeba i to pomůže. Zvýší se ti vodní sloupec a na dno nebude dopadat tak intenzivní světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:56 Žena Rennee [21] Re: Anthrax
Děkuji za tip. Nádrž není nová, ale před pár týdny mi tam umřeli dva pancéřníčci panda na nějakou bakteriální nemoc tak jsem po poradě měnila hodně často vodu, asi obden 1/4 vody. S rostlinami vím že je to slabý, nějak se nechytají, nevadnou ani neuhnívají ale ani nijak zásadně nerostou. Díky za tip na rostliny, zajedu dokoupit.
Edit: Tak mám ty výměny vody dělat dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 12:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Rennee
Řekl bych že ta nádrž na fotce je dost čerstvá nebo právě úplně předělaná. Což je ve výsledku stejné. Rozhodně mi nesedí to založení koncem listopadu. Viděl bych to na stres z čerstvě založené nádrže. Rostliny tam ještě nemáš vůbec adaptované. Přihodil bych ještě něco rychlerostoucího. Třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
+ nějaké další rostliny na dno to chce.
Hnojení zatím vysaď.
A dolij tam vodu a poctivě jí měň. Klidně 1/3 vody obden. Ať se alespoň naředí škodliviny v kterých ryby plavou. ;-)
Edit: Ten čichavec (jestli vidím dobře vlevo dole), toho dej pryč. Je to na něj mimojíné prťavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:38 Žena Rennee [21] Re: ctibum
Udělala jsem tu prezentaci. Fotka je asi týden stará. Hladina je asi ze 2/3 pokrytá těmi plovoucími rostlinami, což není na fotce vidět. Díky na názory/rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 11:51 R Muž ctibum [6870] Re: Rennee
Tak sem dej alespoň fotku té nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 11:19 Žena Rennee [21] – živorodky a světlo
Dobrý den. Mám 54L nádrž a v ní aktuálně tři živorodky a jednoho ancitruse (ten je tam dočasně). Poslední dobou se dvě živorodky (dalmatin, samec a samice) začaly schovávat před světlem. Když je zapnuté světlo tak většinu času tráví schovaní pod kamenem. Když světlo vypnu tak se chovají normálně. Světlo tam je od jakživa a nikdy žádným rybkám nevadilo. Tyhle rybky tam jsou asi měsíc. Jediná změna která v akváriu proběhla je že jsem odebrala jednoho čichavce a přidala pár plovoucích rostlinek. Čím to může být? Děkuji. Nádrž nemám v prezentaci protože zatím osádka není ustálená.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 06:00 R Muž romant [27982] Re: Gin
Bude to zřejmě nějaké zaplísnění, aplikoval bych přípravek eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 19:25 Muž Gin [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.. na jedné z mých rybicek se objevily velké bílé koule na horní ploutvičce. Poradit mi dle fota co to je a jak se toho zbavit. Mam strach aby mi nenakazila celé akvarko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 08:11 Muž Mlsoun [3] – Nemocné platy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, všiml jsem si že platy chytly něco bílého. Jedna to měla na horní ploutvi a druhá to má na čumáku a nemůže žrát. Poradíte mi prosím ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 08:58 R Muž Anthrax [4739] Re: aja.k
Proč tak vysoká teplota?

Nejlepší prevencí je mít v akvárku stabilní podmínky. K tomu nejlépe poslouží fungující rostliny (to zpravidla vyžaduje pravidelné svícení), výměny části vody (to asi provádíš), adekvátní filtr (a adekvátní péče o něj).

To že tam naliješ dvě vodičky na zlepšení kvality vody a k tomu multi-medikal (nepřijde mi rozumné si to tam lít preventivně, viz. účinné látky: methylenová modř, malachytová zeleň, formaldehyd), tak to ti kvalitní prostředí neudělá. Akorát to zakryje nebo oddálí problémy, které v tom akváriu mohou být. Musíš prostě nastavit to akvárko tak aby fungovalo samo o sobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 08:32 aja.k
Děkuji za odpovědi.Ještě chci dodat že krmím tetra min a dajana guppy delicates.Teplota v akváriu je 26-27°.Mají tam topení,filtr,světlo a bublinky(další vzduchování).Žijí tam zhruba půl až tři čtvrtě roku.Potravu celkem přijímají.Pro prevenci a zlepšení kvality vody přidávám aqvaregulator,multi-medikal,aqva clear.Odkaluji tak 1× za dva až tři týdny a vodu měním každý týden.Přes den mají zapnuté bublinky a když není světlo tak zapínám osvětlení.Chovám rybičky ve společné nádrži 80l.Ještě jsem si všimla že jedna gupka měla na sobě bílé tečky ale ostatní to nemají.Omlouvám se za dlouhý článek ale prezentaci na profilu si udělám později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2018 21:45 jamajcan Re: aja.k
Nedostatečná, jednotvárná strava, samice oslabeny neustálou březostí. Střídat krmivo. Zařadit živou a mrazenou potravu, pařený špenát, apod. Žádná speciální směs pro gupky pestrý jídelníček nenahradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2018 21:36 R Muž Anthrax [4739] Re: aja.k
Chtělo by to tu prezentaci. Tam podrobně výplň jak probíhá údržba a jak často, čím přesně krmíš, jak dlouho jsou v akváriu gupky, jestli neproběhla v poslední době nějaká velká změna, co je tam za techniku, jak se staráš o filtr, jaká je tam teplota, atd. ;-)

Přijímají ryby potravu? Jaké mají výkaly?

Ten popis sedí na rybicky.net/nemoc/hexamita-salmonis ale těžko se to určuje takhle od oka.

Určitě výměn část vody, a doplň jí pár cm pod okraj. Každý litr se počítá. A chtělo by to posílit rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 21:22 aja.k
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem se registrovala a posílám pak fotek mého akvária a ryb.Stále jsou u vzduchování a mají křivou páteř.Asi pět samiček během 14 dní uhynulo(trápí to převážně samičky).Akvarium máme 4 roky a nic podobného nas ještě nepotkalo.Krmím speciálním krmivem pro gupky a směsí.Co mam tedy udělat aby byli gipky zdravé a co je trápí za nemoc?Děkuji :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2018 19:14 R Muž romant [27982] Re: aja
Kvalita prostředí především, takto jednoduše odpovídám na tvůj dotaz, který je velmi obecný a až "nečitelný". Chtělo by to registraci a prezentaci předmětný nádrže, kde je ten problém sledován. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 19:10 aja – gupky-nemoc
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je mím gupkám.Stále jsou u filtru a jsou ,,křivé,,.Akvárium máme 4 eoky a nikdy jsme takové problémy neměli.Mají to převážně samičky.Poraďte prosím co s nimi je a co mám dělat.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 20:27 Silviebaris
Fotka k příspěvku Zdravim,opet dalsi uhyn uz fakt nevim,foto prilozeno,krome ozranych ploutvi nic zvlastniho na ni nevidim..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 23:44 0 Re: silviebaris
Navíc ta vyhublost. Může to mít na svědomí, některý z bičíkovců - Cryptobia branchialis, Hexamita salmonis, nebo i další . Tady v odkazu jsou popisy nemocí a možnosti řešení - www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 16:19 Silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,asi před 6 týdny jsem koupila od chovatele živorodky,postupně mi začaly umírat,během pár dnů jich umřelo snad 6,začala jsem měnit denně vodu asi týden a 14dní byl klid,ale tento týden opět začaly umírat během 3 dnů snad 4 kusy.Dnes jsem si všimla,že jedna/ještě žije/ má krvavé žábry ,foto přikládám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 16:01 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: mojmir
O trochu ano, ještě ty skaláry vrať do akvaristiky, než na tebe někdo zavolá ochranáře. Podívej, jaké má minimální požadavky
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:41 mojmir
Fotka k příspěvku no lebsie?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 22:52 R Muž Anthrax [4739] Re: mojmir
Není dobré měnit všechnu vodu najednou. Dobré jsou pravidelné výměny části vody. Např. 1/3 jednou týdně.

Jasně, rostliny se pravděpodobně rozrostou. Ale ty tam potřebuješ rostlinnou hmotu teď a ne až někdy v budoucnu. ;-) Vybírej nenáročné a rychlerostoucí kytky.

Výrobci rádi přehání. Ten tvůj filtr je jen takový honič vody. Téměř naprázdno tam prohání vodu. Navíc ho máš u živorodek. Které vyprodukují bordelu požehnaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 16:36 mojmir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj
no rastlinky sa mi as teras po dvoch pesiacoch rozbehly.pred dvoma tyždnamy mom menil vodu komplet.a tento vikend som menil tretinu vody.som si myslel že ket sa to rozrastie tak toho bude habadej.pred rokmy som choval.ale to som mal 150l akvarko a rastliniek som nakupil pomenej.do pol roka to tam bola dzungla.ale ak vravite že ich tam mam malo tak dodam..a filter pisu do 60l.tak som si myslel že by to mal postihat ale ak je tam tej hmoty menej a je to horšie.dakedy som maval tu velku spongiu.este posielam niake foto
EDIT- ale podla mna-ale asi sa milim ket sa mi toto rozrastie.lebo tie tenke rastlinky za par dni takto narastly.ale dokupim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 15:00 R Muž afc1886 [14655] Re: mojmir
Jsou to nevhodné podmínky pro tvé rybky, to už ti napsali jiní, já ti jenom doporučím, aby sis přečetl ty odkazy, které jsi dostal dnes při registraci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 14:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kubaa, mojmir
Přičemž toto akvárium v tomto stavu není vhodné ani pro miniryby :(.

Mojmir: Koukni na tuto moji fotku. Necelé dva měsíce staré akva, 20l rybicky.net/fotogalerie.php… Mnohý člověk, hledící na design, by ohrnul nos. Jenže v reálu tam mám násobně víc rostlin, než ty, doopravdy rostou, překonal jsem úvodní období, včera jsem tam dal 15 krevetek, žádná neuhynula a očekávám, že ani neuhyne. Kdybych tam měl dát ryby, nebude to více, než 5 kusů velikosti menší gupky. I kdyby tam byl filtr, nebudu ryb cpát na úvod víc. Porovnej, kolik jsi dal ty a kolik rostlin máš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 11:15 Muž Kubaa [718] Re: mojmir
Do takhle malého akvária patří jen ty úplně nejmenší druhy ryb - minirazborky, miniteřičky apod. Rozhodně NE skaláry. To je jako chovat žirafu v garsonce.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=201