Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Wendy2
Tuto debatu sleduju jedním okem, protože mé živorodky nemocné nejsou, takže s nemocemi obecně nemám zkušenost. Jediné, co řeším, je vorticella v akváriu s ráčky CPO.

Základ je mít funkční, odolné, hodně zarostlé rostlinné akvárium. Pak do něj dát jen jeden druh živorodky ze spolehlivého zdroje (ideálně od chovatele, dva druhy když je akvárium nad 100 litrů). Nedávat žádné nové ryby, které by mohly přitáhnout kalamitu. Nevytvářet chovancům stres, nezmatkovat, nedělat zásadní změny. Co nejpestřejší možnou pravidelnou stravu po dávkách, co sežerou za minutu (jako základ se mi u živorodek dlouhodobě osvědčuje živý grindal a spirulina). A nemoc prostě nepřijde.
Nitěnky nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2016 20:05 R Muž romant [27982] Re: Wendy2
A proč se dívat na trápící se rybu? Většinou máme v akváriích takový možství nemocí o ketrých se nám ani nesní a je jenom otázka času, jak, kdy a proč se ukáží a v drtivý většině je to při nějaké chybě a nemusí bejt notně způsobená již námi, jakožto konečným majitelem v celém řetězci krátko, či dlouhodobějších majitelů před námi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 19:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Slaviak
tuhle debatu napjatě sleduju, protože u mečovek koi se mi děje něco podobného, ale nitěnkami jsem nekrmila, jen mraženými dafniemi a černým komárem (krom vloček a tablet s řasou)
sameček je hubený a hrbatý, ale žere, nahání samičky, chová se normálně, výkaly normální... a už to trvá několik měsíců, ostatní ryby jsou ok, ... nechápu
takže mu to asi ukrátím a budu sledovat ostatní, nebo nějaké preventivní přeléčení celého akva? čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 16:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-no a žerou ti ty vločky?přijímají normálně potravu?
-jak dlouho jsi krmil těma mraženejma nítěnkama?
-jaké jsou ty výkaly,
-Podle toho jak to zde po jednotlivých dnech píšeš,tak by za tu dobu byly ryby už v ......, pokud by se jednalo o něco vážnějšího.Podle mě ,ty nítěnky jim daly zabrat v trávicím traktu.Pokud jsou ostatní z akva v pohodě a příznaky jsou pouze u těchto živorodek,bude se jednat jen a pouze o alimentární poruchu.Pokud uvidíš ,že to nevede k lepšímu ,tak to ukonči,dokup další druhy krmiva pro zpestření.protože tím čím ty krmíš, je jen základ.Živorodky potřebují i rostlinou stravu v podobě řas nebo náhradního krmiva,některé více ,některé se spokojí s výší v obsahu běžných mixů krmiv,u živorodek je potřeba také hlídat uhlohydráty ,ty dělají ve stravě nejvíce neplechy.Mražené můžeš dávat rovněž ,jen ne nítěky.
Můžeš tedy ještě zkusit lehce zasolit akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 16:14 R Muž romant [27982] Re: Slaviak
Myslím si stále to samý, tedy vnitřní paraziti.
Edit: Zvolil bych následující postup. Postižený ryby odstranit, tedy poslat na druhej břeh a zbytek osádky, dle doporučení kolegy sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 16:02 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
No prvy samcek gupky uz divne plava a mam pocit ze do vecera pojde. Jeden mecun je tak chudy,ze uz oci mu len trcia a vidno mu kostru jaky je vychudnuty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2016 20:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-pokud nevykazují žadné známky nemoci ,přijímají potravu,výkaly jsou tmavé bez hlenových částic,není potřeba.
-nové postředí,by znamenalo další zátěž na již zatížený organismus.
-nechte ryby ,aby se daly trochu do kondice,
-sledujte nadále chování ryb a porovnávejte rozdíly v jednotlivých dnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:01 Muž Slaviak [19] Re: romant
Vykaly su normalne tmave ,kratke a odpadavaju od r.otvoru za par sekund.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:50 R Muž romant [27982] Re: Slaviak
Co ty výkaly, jak to s nima vypadá? Barva, délka, doba než odpadnou od řitního otvoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:49 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Este som sa chcel spytat. Nebolo by lepsie ich oddelit do zvlast tanku ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 20:15 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Chivaju sa vsetky uplme prirodzene ,jedia,dokinca samci nahanaju samicky a ukazuju sa behaju lietaju. Mecune zobkaju po dne. Akurat rajovec sa schovava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 20:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-to nic nemusí znamenat,je potřeba více sledovat chování ryb ,to ,že se ryby nahrbí ,nemusí znamenat nemoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 18:25 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
A je to tu. Dnes som si vsimol na dvich gupkach ze sa im mierne ,fakt iba trosku dedormovat chrbaty smerom do dola...vyzera to ako keby sa zhrbili,naozaj iba trosku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 16:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-klasika
-tak jak jsem psal ,nech je týden na tomle ,sleduj příjem potravy a stav,zda je to lepší
-potom jim to zpestříme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:46 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Mam este spirulina granule,ale tie davam krevetkam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 00:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-ted to nech na krmivu,na které jsou zvyklé,po tom termínu se na to podíváme,
-jaké máš to vločkové krmivo nyní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 00:23 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Tak diky. Ja to budem kontrolovat a nitenky vyradim. Este nejaka rada cim ich prikrmit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 21:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-vyčkejte,jak jsem uvedl,pozorujte zda se stav zlepšuje
-ty mražené nitěnky mohly působit jako ,,projimadlo,, ,kdy nedocházelo k řádnému trávicímu efektu přijaté potravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:23 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Nieje to boh vie aka fotka,lebo nemam teraz zrkadlovku,je to s mobilom fotene. Tam je jedna vidiet aka je tenucka ,a neboli vobec take. Boli pekne plnsie ..ako hvorim nic so spominanych symptomov nemaju,akurat to ze mi pridu dost chude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:15 Muž Slaviak [19] – Zivorodky
Popravde si nemyslim zeby to boli parazity,lebo nemaju ani so symptomov akurat to,ze sa mi zdaju byt trosku chude. Biele vykaly nemaju ani nic podobne,zato som sa pytal tuna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 19:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-mraženou nitěnku doopravdy nepoužívej-vyhodit
-česnek je na odčevení psú,koček atd ,
-ponechal bych vše jak je,pokračoval v krmení bez použití té nítěnky sledoval co a jak,za cca 5-7 dní,napište ,nemá cenu to hrotit ,pokud píšete ,že příjem potravy je pravidelný.Sledujte barvu výkalú,jak psal kolega,je to jeden z indikátorů určení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 16:53 R Muž romant [27982] Re: Slaviak
Mražený nítěnky už nikdy nepoužívej a to co máš v mrazáku vyhoď. ;-) Chtělo by to alespoň nějakou fotku postižených ryb, nemají náhodou dlouhý bílý výkal jenž se delší dobu drží u řitního otvoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 11:54 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Kazdy tyzden 30% vody. Je to 200L. Krmim vlockovym krmivom,mrazene nitenky,zihlava radi si posmaknu aj na uhorkach. Ak si to ti paraziti,ako sa ich zbavim? Niekde som cital,ze je na to vyborny cesnak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-na kolik l je akva?
-jak často a kolik měníš vody ?
-čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 17:08 R Muž romant [27982] Re: Slaviak
Můj tip jsou vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 15:53 Muž Slaviak [19] Re: afc1886
Fotka k příspěvku No nemam sancu ich vyfotit. Ale fotku nadrze sem dam. Aktualnu. Mam tam este neonky,tetry ziarive,mrenky siamske,panciernickov,velkeho prisavnik,mocunov a gupky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 15:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Slaviak
Chtělo by to aktualizovat nádrž a fotka by taky pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 15:26 Muž Slaviak [19] – Ahoj.
Zdravim vas. Mam taky dojem ,ze moje zivorodky ,gupky a mecune su chore. Uz dlhsiepozorujem,ze su strasne chude a mierne vypukle oci maju a zdaju sa mi byt tie mecune zakrpatene. Inac su cule a normaone zeru ,vsetko co im dam. Nieviete co s nimi moze byt ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:46 Bacoun Re: romant
Vím,vím.Už se na to zítra ráno chystám :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:43 R Muž romant [27982] Re: Bacoun
Asi víš, co já obvykle radívám, jak akčně tak preventivně. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:42 Bacoun Re: romant
Ok.Budeme dál pozorovat(spíš dcerka ta je na Akvárku přilepená :-). ) a uvidíme jestli se něco bude dít dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:36 R Muž romant [27982] Re: Bacoun
Můžou, nemůžou, víme, nevíme, vidíme, nevidíme, klidně možný ja píšeš, tebe taky sem tam něco svědí, ale co já vím, třeba jí fakt něco je, ale ono opravdu těžko odpovídat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:23 Bacoun
Zdravím,
Dnes jsme objevili nestandardní chování u samiček živorodek duhových.Občas,není to neustále.Dcerka dneska pozorovala AQ a udělali to asi 2 x do hodiny.Otřou se o kořen nebo písek.Sameček to vůbec nedělá. Ostatní osádka taky ne.Žádných teček bílých až nažloutlých jsme si nevšimli.Dcerka si také všimnula,že jak je sameček nahání tak občas do nich dloubne ( možná kousne).Nemohou mít nějaké poranění a proto se otírají?Předem díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 16:51 vikimara Re: afc1886
Ještě jednou moc dík za rady! Určitě s tím uděláme vše potřebné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2016 16:45 R Muž afc1886 [14655] Re: vikimara
Nedokupoval bych už samičky a samečky daroval rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku .Zbytek už jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 16:19 vikimara Re: afc1886
Jo, na fotce bude, ale už jí nemáme. Přestěhovala se k sousedům, ti si jí hrozně přáli. Jinak moc dík všem za rady, určitě s tím něco uděláme. Akvárko je vlastně "syna", neb si jej hrozně přál, tudíž vnitřnízařízení bylo jen na jeho vkusu a červená na dně prostě musela být. Dva samečci z chovu přežili, už jsou opět čilý a jídla žádoucí. Pravděpodobně je tedy u nás necháme dožít i v nežádoucích podmínkách. Za rok by jsme měli mít více prostoru na žití mi :-D, tak určitě budeme plánovat i mnohem větší akvárko. A ještě otázka, pro profíky asi mimo mísu, je asi velká blbost zkusit dokoupit jednu či dvě samičky,co? Popř, zkusit k těma samečkům koupit něco jiného nebo je tam nechat ten rok samotné? Jejich spláchnutí by určitě neprošlo, i tak to syn obrečel. A jaký filtr mi doporučte? Dík za trpělivost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2016 15:37 R Muž afc1886 [14655] Re: vikimara
Na hada bych to netipoval,spíš bych to viděl na ty nevhodné podmínky v akva,jak už jsem psal.Živorodky ostrotlamý vyprodukují dost odpadních látek a ten filtr je taky jen tzv. honič vody.Co parametry vody,měřila jsi něco?NO2,NO3 Z toho obrázku se mi zdá,že tam vidím taky rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska Jestli tam je,tak to je další prasátko.Osobně bych vyměnil filtr,nechal akva pořádně zaběhnou a potom nasadil vhodnější rybičky,třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a k ním po nějakém čase po nich krevetky a akva bude super. Ps-dno bych dal taky jiné,ale to už je věc vkusu každého ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 12:42 vikimara Re: Yirka
Jojo, je to starší foto, focené 14 dní před nákupem ryb. Novější teď zrovna neudělám, jsem sama nevidomá, musím počkat až se vrátí manžel z pracovní cesty. Hodila jsem to tu pro přehled, jak to tam máme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 12:10 Muž Yirka [9118] Re: vikimara
Ale podle fotky je ta nádrž hodně čerstvě založená a to může být větší příčina než nějaký had z gumy (pokud to tedy nebyl ten cukrovinkový).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 11:59 vikimara Re: vikimara
Fotka k příspěvku No, ehm, myslím že záhada úmrtí bude trošku v něčem jiném... Až dnes jsme se dozvěděli od synátora, že při návštěě jeho kamaráda skončil v akváriu na pár minut hnusný gumový had. No, stalo se a příště budeme ostražitější. Přemýšlíme o osídlení Pancéřníčkem, uvidíme..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2016 07:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Mimo těch problematických nítěnek jsem zostražitěl při formulaci "kojenecká voda ze studny"... ta by mohla být parametricky pro živorodky méně vhodná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 06:04 R Muž romant [27982] Re: vikimara
Tvoje akvo je pro danou osádku nevhodné, tedy svojí veliskostí, když se podíváš do atlasu co se o daných rybách a jejich prostorových nárocích píše, zjistíš že chyba se stala hned na začátku. Krmit mrařenejma nítěnkama se opravdu nepodporučuje, ale svádět to jenom na ně by byl alibismus, v první řadě je nutný se zaměřit na to akvo jako celek a jeho veliskostem přizpůsobit osádku. Osobně bych, když bych měl volit nějaký živorodky to viděl na klasiku v podobě pavích ok a nebo řekněme jejich podobnou a menší variantu rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 22:46 vikimara Re: vikimara
Z dané dávky nezbylo nic, vyzobali je do jediné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 22:41 vikimara Re: afc1886
Máme filtr pacifik p f 301. Ještě nám po dně rejdí malý ancistrus, jinak nic. Vodu měníme cca třetinu jednou týdně po odkalení. Používáme kvalitní kojeneckou vodu ze studny, bez chloru. Filtr čistíme jednou týdně proplachem vody z akvárka + čištění vnitřních skel. Osázeno třea rostlinama. Pokud to vyjde, foto brzy dodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 22:14 mudzej Re: vikimara
Sežrali vše ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 19:21 R Muž afc1886 [14655] Re: vikimara
Tipl bych si nevhodné podmínky v akváriu.Těch 37 litrů je málo na živorodky ostrotlamé.Co filtr,jaký tam máš?Jsou tam ještě nějací jiní obyvatelé.Fotka celého akva by jistě pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 19:08 vikimara – Ostrotlamky
Mám akvárium 37litrů a v něm 5 živorodek ostrotlamých - žlutých. Chovám je 5 měsíců, zatím bez potíží. Před dvěmi dny jsme jim poprvé dopřáli zakoupené mražené nitěnky. Do dnešního večera nám uhynuly 3 rybky, zbývající dvě se jen povalují na dně. I při bližším zkoumání nemají na těle žádné změny, fleky a pod. Dosud se jim dařilo moc dobře. Je možné, že jsme si mraženými nitěnkami vsadili do akvária nějakou nemoc? Pokud ano, bylo by lepší důkladné pročištění akvária před nákupem nové osádky? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 20:17 R Muž romant [27982] Re: martondra
Nečekat, jednat, tedy poslat na druhej břeh, ostatní sledovat a dbát o kvalitu prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 10:08 martondra Re: janesik1xjakep
Ok pockam.Ted jsem jednu utratil.Porad plavala hlavou dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 06:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: martondra
Nejspíše vnitřní paraziti fotka by pomohla. Nechci malovat čerta zeď, ale asi je budeš muset poslat k Hádesovi :( kdyztak si ještě počkej na něčí vyjádření.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=351