Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 19:08 vikimara – Ostrotlamky
Mám akvárium 37litrů a v něm 5 živorodek ostrotlamých - žlutých. Chovám je 5 měsíců, zatím bez potíží. Před dvěmi dny jsme jim poprvé dopřáli zakoupené mražené nitěnky. Do dnešního večera nám uhynuly 3 rybky, zbývající dvě se jen povalují na dně. I při bližším zkoumání nemají na těle žádné změny, fleky a pod. Dosud se jim dařilo moc dobře. Je možné, že jsme si mraženými nitěnkami vsadili do akvária nějakou nemoc? Pokud ano, bylo by lepší důkladné pročištění akvária před nákupem nové osádky? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: martondra
Nečekat, jednat, tedy poslat na druhej břeh, ostatní sledovat a dbát o kvalitu prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 10:08 martondra Re: janesik1xjakep
Ok pockam.Ted jsem jednu utratil.Porad plavala hlavou dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 06:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: martondra
Nejspíše vnitřní paraziti fotka by pomohla. Nechci malovat čerta zeď, ale asi je budeš muset poslat k Hádesovi :( kdyztak si ještě počkej na něčí vyjádření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 23:13 martondra
Ahoj.Mam pavi ocka.Jsou nemocna.Vylucuji ze sebe bilej detrit.Je dlouhy cca 2cm a porad se jim drzi u zadku.Prosim o radu cim mam ryby lecit.Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 12:11 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: afc1886
Oči mi přijdou v normálu. No nevím nedaří se mi jí vyfotit lépe.
Já myslel že ten Entizol se nějak rozpouští ve vodě. Jak ho mám dát do žrádla? Krmím buď patentky nebo suché Tetra Rubin Guppy food
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 12:00 Žena Turbínka [2558] Re: hellmut
Z telefonu z té fotky poznám prd, na pc bych se přikláněla k romantovi. Klidně zkus ten Entizol do žrádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:57 R Muž afc1886 [14681] Re: hellmut
Trochu se mi zdá z té fotky,jako by měla vyboulené oči.Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:56 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: romant
Na to mám podezření už dlouho. Měl jsem tušení že tam v akvariu nějaký problém bude.Co s tím? Entizol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:53 R Muž romant [27987] Re: hellmut
Bude tam problém s vnitřníma parazitama, proto ta propadlá břišní dutina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:50 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Turbínka
No zaprvé bohužel neplave - sežrali to.
A za druhé tohle je nenormální štíhlost.
Když mi porodí jiná ryba, není takhle propadlá v břiše
Dřív když jsem měl ty oka, tak někdy ty samice vypadali také takhle a většinou dlouho nežli... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:45 Žena Turbínka [2558] Re: hellmut
No protože to co měla v bříšku už plave po akvárku :-) Podívej se třeba na obyčejnou ženskou těsně před porodem a pár dní po něm - taky trochu rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:40 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: hellmut
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat. Čím to je že někdy samice živorodek po porodu úplně ztratí břicho? V mém případě teď konkrétně Poecilia nigrofasciata (Limia nigrofasciata ) Stávalo se mi to i u Pavich ok . Myslím tím že před březostí a následně porodem měla břicho pěkně do kulata. Teď vypadá jak z koncentráku, bricho úplně rovné od hlavy v jedné rovině až dozadu. Úplně se jí změnil tvar těla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 11:24 Muž hellmut [144] - Cichlidy
Ahoj, chci se zeptat. Čím to je že někdy samice živorodek po porodu úplně ztratí břicho? V mém případě teď konkrétně Poecilia nigrofasciata (Limia nigrofasciata ) Stávalo se mi to i u Pavich ok . Myslím tím že před březostí a následně porodem měla břicho pěkně do kulata. Teď vypadá jak z koncentráku, bricho úplně rovné od hlavy v jedné rovině až dozadu. Úplně se jí změnil tvar těla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 16:31 ditty – vypoulené oči - právě koupená rybka živorodka
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych se zeptat, dnes přítel přinesl novou rybku, kterou jsme pustili do akvária mezi ostatní...byla dokoupena, aby doplnila s ostatníma hejno...zahy sem si všimla, že má oči jak "hurvínek" ...asi po dvou hodinách mi to nedalo a dala ji zatím oddeleně...mám strach, že je nemocná a mohla to přenést..... máte někdo zkušenosti? vidím to poprvé....a naše rybky to nikdy neměly...děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2016 12:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LiborSprysl
Ok, začnu používat cyclopy. Z rostlinné stravy - nejjednodušší pro mě aktuálně jsou spirulinové tabletky.
Ta samička byla fakt mladá a zřejmě ještě nerodila - dobrá trefa.
Co se mláďat týče, jsem opatrný v jásání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaŠčobák
Velmi pravděpodobně nepřežila a ještě nejásej... ta mláďata se také začít křivit a stejně je vyhodíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaŠčobák
Dostatek rostlinné stravy, ale i cyklopu určitě. Já k těm červům nikdy neměl moc důvěru... :-) Asi proto se mi vždycky odvděčili tím, že rychle chcípli... :-) Na ztučnění jsou gudey podle mne dost citlivé. A co se týká těch porodů... blbý je to u hodně mladých a pak naopak u stárnoucích samic... takže já se s tím moc nezabýval, jen jsem se snažil mít dostatek samic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 11:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LiborSprysl
P.S. Našel jsem další uhynulou skifii (sameček?). Ale ostatní v tuto chvíli plavou ok. Napadá mě, že problém ve stravě, protože v noci jedna další samička projevovala podobné problémy silně a další trochu. Pokud přes noc "vytrávily", teď je jim už dobře.
Mám dávat víc rostlinné složky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 10:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsalZ první mne napdají poškozené porodní cesty

To by mohlo být ono. Co v takovém případě děláš a jak se tomu pokusit do budoucna zabránit? (napadá mě, jestli je nekrmím moc grindalem nebo obecně včera nekrmil moc)

Ještě v noci jsem tu samičku vzal, dal do misky s trochou vody a zmačknul. Vypadlo z ní pět dost velkých mláďat v obalech. Samičku jsem bohužel musel následně zabít (mačkal jsem ji dál, už v ní další mláďata nebyla).

Přežila by to podle tebe, kdybych nechal volný průběh?

Mláďata jsem dal do mrňavého akvária s pár krevetkami. Přesto, že jsem tomu půl hodiny po "porodu" nevěřil, žijí. Před chvílí ochutnala první grindal, zajímají se o řasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaŠčobák
No napadá... ;-) V první řadě je jasné, že ta ryba zdravá není, což je naprosto jasné i z tak krátkého videa a chování ostatních ryb, které se ji snaží eliminovat... Pokud se podíváš na chování ostatních. Z první mne napdají poškozené porodní cesty a rostoucí nádor, (zase tak ostré to video není a můj zrak už není jak zamlada). Pak se jí ještě podívej za hřbetní ploutev, jestli tam nemá světlejší flek na hřbetě... občas se mi to v chovu objevovalo, ale neřešil jsem to a ryby likvidoval... Což bych neprodleně udělal i s touto rybou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 04:51 R Muž romant [27987] Re: JirkaŠčobák
Problém s plynovým měchýřem, tedy to napadá mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Skifie na videu má nafouknutou zadní část břicha, vynáší ji to k hladiné.
www.facebook.com/…
Nemá zježené šupiny nebo vypouklé oči. Napadá nékoho z vás něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 10:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hellmut
Záleží jakou máš vstupní vodu. Pokud dobrou, vykašli se na barel. Kup si hadici a měň klidně 50% každý týden. S hadicí to je bez práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 10:12 Muž hellmut [144] - Cichlidy
Takže kolik vody měnit? Mám takový barel z IKEA na prádlo vejde se tam 25 litrů. Když vypustím 2, tak je tak cca 1/2 akvária prázdná.
Takže těch 50 litrů 1x týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 10:01 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: NHKG
NHKG napsal: Vzhledem k údržbě přerybněno a nestíhá filtr. Chtělo by to měnit víc vody. A filtr pokud je externí, tak by měl vydržet aspoň 3 měsíce bez otvírání a čistit jen předfiltr.
Filtr je vnitřní jen s molitanem vysoký asi 30 cm
Vždy při čištění je pěkně zas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 09:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hellmut
Vzhledem k údržbě přerybněno a nestíhá filtr. Chtělo by to měnit víc vody. A filtr pokud je externí, tak by měl vydržet aspoň 3 měsíce bez otvírání a čistit jen předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 09:49 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: NHKG
Už jsem to tam dopsal. Filtr je vždy pěkně hnědý...
Měřil jsem jen Ph Když jsem málo měnil vodu,bylo to kyselé. Teď je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 09:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hellmut
Přerybnění. Kolik měníš vody týdně? Jak moc se zanáší filtr? Je potřeba ho často čistit? No3 asi změřené nemáš, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 09:38 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Urtman
Ahoj, tady zase Patrik. Zaregistrován jsem Hellmut , už jsem si vzpomněl :-)
Ještě to ale tady nemám nastudované jak vše funguje,trochu tápu ve vyhledávání.
Takže akvarium 117x40x40 tedy 187 litrů ale vody samozřejmě méně ;-)
Filtr elektricky EHEIM s molitanem asi pro 300litrů.
Ryb je tam hodně, asi 25-30 Moll,10 plat,8 Xif. 1 Thorkát, 4 Schulcáci (prostě pancéřníčci 4 malý a jeden velkej hnědej) 7 neonek a jedna Přísavka Thajská.
Vím že to je asi přerybňené ale když oni se tak pěkně množí.. :-P
Moly se rodí v akvariu a přežívají, Platy dávám k dousedovi do porodnice. On je pak prodává a já si vždy pár kusů vyberu a zase je u mě vypustím.Xify se nějak nedaří včas odhadnout březost a odlovit.
Už s Platama chci skončit, nějak jim to nesvědčí, vždy tak 50% uhyne nebo je stažené vyhodim.
Molly prospívají dobře jen jednou za čas nejakou postihne to "závaží na zadní ploutvi" Divně plave a po čase uhyne.
Třeba Paví očka, ty mi nejdou vubec vždy tak do 2 měsíců vychcípají...
Nevim jestli jsem si tam něco nezatáhnul z akvaristik. Dříve jsem hodně kupoval, když jsem viděl nějakou pěknou samici kterou ještě nemám aby se mi to prokřížilo tak jsem jednu nebo dvě pořídil.
Takže nevím jestli tam mám nějakou nemoc/parazita a nebo je to jen následek přerybňené nádrže...
Taky nevim jestli je moc nepřekrmuju,dávám každý den tak 4-5 kostek mražené patentky a špetku suchého.
Někdy ryby krásně plavou po celém akvariu a nekdy jsou vsechny u hladiny...
Vodu se snažím menit každý tyden zhruba 25 litru, někdy i 50 ale to výjimečně - je to dřina to tahat :-D
Někdy prostě nemám naladu a udělám to až po 14 dnech třeba těch 50 litrů. Filtr čistím 1-2 měsíčně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 23:25 JoKa Re: Patrik
Tak bych se na to v tom případě rozhodně nevy.... To občas nevěstí nic dobrého...
Jaký tam máš filtr, dno, objem, množství ryb..
Chtělo by to se zaregistrovat a udělat prezentaci, jinak to bude hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:25 Patrik
Ahoj, mám akvarium s živorodkami, Black Moly,Xify,Platy. Občas se některé platy stahnou (stažené ploutve) tak je vyhazuju. U Moly zase vždy jednou za čas některá začne plavat jako by na ocasní ploutvi měla závaží a táhlo jí za ocas dolů.
Nevíte co to je?
Vodu menim zhruba jednou týdně ale občas se na to... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 12:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Boldy
Roman opět rychlejší než blesk :) tak jen přidám odkaz na pár dobrých informací rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 12:15 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Odkud jsi je tam hodil? Pokud to byl nákup, donesl jsi, pokud z tvého jiného akvária, taky jsi si donesl, ale ten problém zůstal i v tom původním akváriu v latentním stádiu, ale je tam, takže léčit jedno i druhý akvo, osvědčeným přípravkem eSHa exit, možno v kombinaci s eSH 2000, dle návodu. Pamatuj si, že když dáš do týden "starýho" akvária ryby, musíš denně měnit min. 1/3 objemu vody, jinak výsledek znáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 12:04 Muž Boldy [0]
Ahoj, zajíždím 100l akva, asi před 5ti dny jsem do něj vhodil 2x black molly a vypadá to, že jedna si z toho odnesla krupičku - bile, trochu vylezle tupky na hlave a trochu na boku. myslite, ze to bude zmenou prostredi? Co s tím mohu dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2016 10:19 R Muž afc1886 [14681] Re: rybickamisicka
octátou vodou by to mohlo být,ale odstátou pochybuji.Chtělo by to víc informací o akváriu,nebo lépe zřídit prezentaci,takhle těžko poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:10 rybickamisicka – Umřel páreček
Fotka k příspěvku Nám umřeli dvě(samec a samička)živorodky širokoploutvé přes noc a obě najednou. Večer sem jim nalévala octátou vodu tak nevím jestli to bylo tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 23:56 Muž pankito [0] – black molly zraněná
Fotka k příspěvku Zdravím, jedné molly trčí z břicha snad měchýř nebo střeva, nevíte, co s ní mám dělat? Jestli ukončit trápení a vylovit ji nebo do karantény. Nechápu, jak se to mohlo stát, v akvu po sobě ryby nevyjíždí (paví očka, 5 razborek, 2 black molly).

Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 16:30 R Muž romant [27987] Re: Anuska
Bohužel si nemyslím, že je všechno v pořádku, naopak schyluje se k ještě větší kalamitě, tedy pokud nebudeš tu vodu měnit denně, jak jsem psal. Vypadá to, že prostá vodoléčba si již nebude umět s tím zaplísněním poradit a proto bych aplikoval přípravek eSHa 2000, rybu vrať, dovedu si představit to separé, další narychlo založená nádoba a tu eSHu dle návodu dej do celýho akvária, tedy po každý výměně musíš to dávkování doplnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 14:08 Anuska Re: romant
Testovala som dnes vodu. Vsetko je v poriadku, mozno trosiiicka tvrdisia voda nez normal. Ma to len tato jedna, uz sa jej to rozsirilo aj na chvostik, ma to dost skarede, odseparovala som ju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:08 Anuska Re: romant
Fiha, denne? hmmm... No, tak dobre... Riadila som sa tym co mi pvoedali v obchode s rybickami... No nemam na nich slov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 17:30 R Muž romant [27987] Re: Anuska
Ptávě to je ten problém to "vyše týždňa". ;-) Vodu měnit denně v objemu min. 1/3 akva, skoro nekrmit, hodně rostlin, žádný další ryby a příště před pořízením něco nastudovat o procesech, který v akváriu probíhají. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Edit: Prozatím ti nefunguje v akváriu to základní a tím je nitrifikace a ty výměny vody budou částečně ten proces suplovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 17:19 Anuska Re: romant
A ako jej teraz pomoct? Co to sposobuje? Akvarium ma vyse tyzdna, rybicky su tam od vcera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 15:42 R Muž romant [27987] Re: Anuska
Častěji bych měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 15:24 Anuska Re: Anuska
chvostovu samozrejme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 13:55 Anuska – Biela plutva
Fotka k příspěvku AHojte, Mate tusenie z coho ma ciastocne bielu chrbtovu plutvu? Vcera vecer som si to vsimla. Dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 08:28 RBSC Re: klepáčovi
Důležitá kontrolní otázka:
Je můj prvotní předpoklad, že uhynulé samičky jsou srovnatelně velké(nebo větší) než přeživší samci správný?
Pakliže ne, a byly nejmenšími rybkami v akváriu, nelze vyloučit nespecifickou otravu, případně následky šoku z náhlých změn prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 22:33 RBSC Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Za tie roky, čo používam jeľšové šištice a suché listy (môžem povedať, že bez akéhokoľvek návodu pre množstvo), tak mi neuhynula žiadná rybka, natož žiadná krevetka :-)

Tomu se nedivím, koncentraci bys musel výrazně přehnat(například hypoteticky velkým množstvím duběnky), kor u některých lépe přizpůsobených krevetek.
Proto jsem napsal: "Tím nechci nějak strašit." a tezi o tom, že v Nejhorším případě jsou sekundární příčinou...

Chronická otrava dusitany, dusičnany je samozřejmě pravděpodobnější, problém je v tom, že to postihlo nejdřív právě a jen samice... kdyby to byla otrava, tak je nejpravděpodobnější, že samci by byli už dávno tuzí...

A tak kromě nepovedené březosti se nabízí otázka... je v okolí průmyslová zóna?

jinak pro zajímavost něco k těm "neškodným" taninům(to, že se život na ně většinou dost přizpůsobil je věc druhá):
www.vuzv.cz/…
www.chemi.muni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:07 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Olšové. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:03 Muž patamatix [408] Re: cezarmilan
Je my to trapné,ale Jelšové ? Česky? stydim
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338?od=401