Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:21 R Muž romant [27987] Re: radim
Přidával jsem nedávno u jednoho zákazníka sekavce do 300 litrovýho akva kde jsou dominantou právě červenohrdláci, velikost byla jak píšeš "běžně prodávaná" a je to v pohodě, hadi vesele rostou a kanci se třou, takže to je moje čerstvá zkušenost s touto kombinací, ale nikdy neříkej nikdy a jak známo každý akvo je originál. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:12 radim Re: miloš
při velikosti běžně prodávaných sekavců v nich uvidí určitě žrádlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:08 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
mam predelany dno 2 cm sterk 2-4mm a na to nasypany 2 cm písku 0,5mm zrno.rostlinkam se daří báječně rostou jak díví a včera jsem zasel kobercovku Hemianthus callitrichoides.
ty šutry stím mechem jsem vyhodil a nechal akorat tu schovku stou břidlicí.pak dám foto až to budu mít komplet dle mích představ.jde to pomalu neni tech penez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:59 R Muž romant [27987] Re: miloš
Škoda, že v tom akváriu nemáš normální dno pro cichlidy, v tom kamenolomu co tam máš to nebude svědčit ani kančíkům a ani sekavcům. To dno bych vyměnil za jemnější písek(štěrk) a potom sekavce klidně. ;-) No a rostlinám se tam taky dvakrát dařit nebude, tedy alespoň podle mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:50 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravím chci se zeptat jestli můžu dát sekavce příčnopasyho ke kančíkum červenohrdlým.aby si nemysleli že je to potrava.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal:
... pokud má jeden ze samců kam ustoupit(na své teritorium), tak není důvod proč by nemohli být dva.


Ovšem to platí jen u několika málo druhů cichlid, a v případě hodně velké nádrže. Dva samci, to jsou prostě dva kohouti, a jeden na to vždy doplatí. Proto raději jen jeden, nebo tři...tím bych to uzavřel, aby nevznikl dojem, že je dobré v případě cichlid, ale totéž platí třeba i u mečovek, chovat samce ve dvou. Jeden, nebo tři a více.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 16:52 radim Re: LiborSprysl
Že to nejsou čisté formy tak nějak vubec netvrdím, ale luštitit DNA nikde určitě nebudu.
K té agresivitě bych měl to, že pokud má jeden ze samců kam ustoupit(na své teritorium), tak není důvod proč by nemohli být dva.
To pruhované zabarvení jde vidět při tření a jak bylo na obrázku vidět, tak i při souboji což určitě dobře víte ;-) Normálně jsou světlejší...taky je ta fotka s bleskem, což barvy ještě zvýraznilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2013 07:57 RAP Re: LiborSprysl
Vidíte ten rozdílný "náběh" těla? Je to také soubojová fotka a přece není pruhování tak intenzívní
No Libore, můžeš mít pravdu, ale jsou tu rozdíly, které hrají důležitou roli. Prostředí ve kterém jsou ryby foceny, věk a dominance(na fotce z aquatabu jsou starší ryby) a jaká je to Fgenerace. Své udělají i kvalita použitých fotoaparátů, osvětlení a zkušenost s fotografováním. ;-)
Bohužel možnost hybrida je v Česku velmi vysoká! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 06:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
www.aquatab.net/…


Vidíte ten rozdílný "náběh" těla? Je to také soubojová fotka a přece není pruhování tak intenzívní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No jo...ale ono je velmi pravděpodobné, že to nejsou čistokrevné ryby, ale kříženci...s ohledem na to výrazné pruhování, které je více příslušné jiným druhům Thorichthysů. I přes velkou variabilitu červenohrdlých mi to přes DNA odhalil jeden šťouravý odběratel. Také jsem měl takové troubelíny, o nichž mi dodávající tvrdil, že jsou to meeki. Oni jsou barevně hezcí, když si od jiných druhů přitáhnou něco z jejich zbarvení...
Tento rod kančíků sice není nijak výrazně agresívní, ale pokud se jedná o čistokrevné ryby, (a to je v Čechách už velmi často problém, podobný tomu sehnat čistou perlovku...), tak se chovají podstatně bujařeji, než kříženci. Měl jsem čtyři druhy, tak o nich něco vím...

P.S. ... objem se nepíše s ě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2013 14:42 radim
Fotka k příspěvku toto je vrchol jejich souboje...jen si pořád vyhrožují
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 14:39 radim Re: LiborSprysl
cca500L čistý oběm, nikdy se neporvali tak, že by si např. potrhali ploutve, jen občas se zakousnou držkama. Dominantní v akva jsoo pořád samci od skalár X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 14:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
pár nepár... samec se mi vždy tře se samicí, která je zrovna připravená je to záletník


no pak nepište ve zkratkách, protože jinak je to pak nesmysl...to nějak nelze najít, že ...Trochu nechapu co jsem napsal špatně? 2 samci se mi střídavě třou se 3 samicema a nedělají mi trvalé páry

Navíc se mi teda vůbec nezdá, že byste měl v jedné nádrži dva samce a tři samice bez úhony, nebo tam ještě musí být dost dalších ryb, anebo hodně velká nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.06.2013 14:25 radim Re: LiborSprysl
Trochu nechapu co jsem napsal špatně? 2 samci se mi střídavě třou se 3 samicema a nedělají mi trvalé páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 14:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: pár nepár... samec se mi vždy tře se samicí, která je zrovna připravená :-)

No to se v případě velkých cichlid ale velmi hluboce mýlíte...ono to má svá pravidla...jedna, dvě samice, klidně i den po sobě...ale třetí už je velmi navíc a riskujete její život...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 12:21 abaddon Re: Designer
Cpu je opravdu dost si myslím.Psal jsem,že jsou často pěkně kulaté.Asi jsou ještě moc mladé.Ale budu koukat.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: abaddon
U cichlid mam tu zkusenost, ze pokud je naperes zradlem k prasknuti, povyleze jim kladelko ven. Jiste to neni doporucenihodna metoda, ale az Ti nekdy se zradlem ujede ruka, zkus se poradne divat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radim
To mi dela Ramirezak, jeste ma jedny jikry a uz si porizuje s dalsi samici jine :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.06.2013 08:44 radim
pár nepár... samec se mi vždy tře se samicí, která je zrovna připravená :-) je to záletník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 07:14 abaddon Re: romant
Také doufám,že nebudou navždy spolu.hledám pár a doufám,že se brzy najde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2013 06:26 R Muž romant [27987] Re: abaddon
Hmm, tak do budoucna to bude chtít nějaký slušnější akvárium a nebo značně redukovat stávající osádku, neb tak jak je to teď to nebude dělat dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:54 abaddon
Cvičně tu partu mám ve 200l a k tomu 5 hnědých akar(5-6 cm).Prozatím jeden pár pestřenců(dar)není místo.A dva torokáty.Doufám,že bude v budoucnu více času se těmto stránkám více věnovat.Zatím je především využívám na inzeráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:39 R Muž romant [27987] Re: abaddon
Jenom cvičně, v jak velkým akváriu tu partu máš? Určitě by se šikla prezentace Tvýho akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: abaddon
No pokud se ještě neukázalo pohlaví, tudíž se ani nevytvořily páry, tak se zatím nemají o co přetahovat a před kým se předvádět. Tohle chování přijde ve větším až při/po vytvoření párů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:25 abaddon
Díky všem.Ještě počkám,co jiného.Snad se povede aspon jeden pár.Fotit ryby v akva jsem párkrát zkoušel,ale kvalita nic moc.Jen ještě k těm kancům.Je divné,že nemají ani vyhrazené teritorium a nijak se před sebou nepředvádí.No,nechám se překvapit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: abaddon
Jinak aby byla trošku nějaká sranda, tak můžeš ryby vyfotit a dát je místním borcům z trénovaným zrakem k posouzení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: abaddon
při velikosti 4-5cm máš ještě čas na to se plašit.. počkej až ještě trochu povyrostou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 09:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: abaddon
4-5 cm je málo, a nebo máte opravdu samé samice... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 08:06 abaddon – kančík červenohrdlý
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat někoho,kdo chová kančíky červenohrdlé od mala.Jde mi o to,že jsem zakoupil 6 prcků a po nějakém čase jsou asi 4-5 cm velcí.Pokouším se rozeznat kdo je kdo.Krmím vším co najdu,ale nějak nevidím pestřejší vybarvení do červena.Jedna z možností je,že jsem sáhnul blbě a mám jen samice a nebo,že je ještě brzy na vybarvení.Na ploutve koukám,ale příjdou mi zatím u všech stejné a dost se při krmení kulatí.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:18 RAP Re: Zab01
Kančíci všeobecně si upravují okolí svého úkrytu a případně důlky pro potěr na skrytém místě.
rybicky.net/forum/5049-kancik-rozmnozovani;-odchov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:03 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Kančík zelenooký - chov
Zdravím, chci se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s kančíky zelenookými, kamarád se jich zbavuje a tak mě žádá, jestli si je nezmu, ale problém je v tom, že jsem četl, že rádi vyhrabávají rostliny apod. Jelikož mám písčité akvárium a rostlin poměrně hodně, koukal jsem že 150l a více, pro jeden pár 60l stačí, já mám 200l, kde jsou nějaké skaláry a betty. Někdo něco? X-) :) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 13:57 RAP Re: ríša
Njn Herosové, mají pověst likvidátorů kytek.
Někde je tam chyba, buď jim chybí rostlinná složka v krmení nebo jim rostliny prostě překážejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 09:40 ríša – kančíci
Fotka k příspěvku čauky chtěl jsem se zeptatmam 350 l.akvarko kde mam par kančíku delkacca jedenkus20cm pak tam mam 4 skalary a dva terčovce vychazeji s polu perfektně.Problém demolice rostlin mám jednu obrovskou kde se pod ní schovávájí ostatní mam prikrite kameny aby je nemohly ryby zničit ale je to boj z větrnými mlyny .připadám si jako čistič bazénu jak na ně prosím.Muzete mi zaslat odpo na muj email
mailto:richflorida@seznam.cz

děkuji ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:51 RAP Re: miloš
Můžeš klidně počkat, až se oba(zejm.samička) budou připravovat na tření a pak je pustit k sobě. Pak podle chování postupovat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2013 06:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: miloš
Klidně i déle...lépe si na sebe zvyknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 06:19 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Hansel
tak jsem to vyresil tak,ze jsem prepulil akvarko na pul jak mi poradil kolega RAP v odkazu.ted ale nevim jak ji mam nechat dlouho izolovanou.tyden nebo 14 dni nebo déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:52 RAP Re: LiborSprysl
Je víc takových ryb živorodky, tetry apod. Bohužel nejsou atraktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No jsem zvědav... :-P vypadá to, že Roman nekecal s tou gudeou psí, že je jako docela dobrá pro cichlidáře...Roste teda docela bystře a je otázka, kde se to zastaví....Mám první mladé...Jsou vskutku obrovské....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2013 15:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Tady se nejedná o to že by nežrala. Izolováním samce zajistíš, že si samička odpočine, nabere síly a připraví se na další tření, do kterého se jí teď evidentně nechce a to samce štve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 15:08 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: RAP
on ji necha nazrat dokonce mu samice pomalu vsechno sezere.chvilu spolu plavou a pak mu z niceho nic mrdne v bedne roztahne ploutve zacnou se spolu nakrucat a tocit dokola a jak polevi samice tak ji zacne honit.no samce nemam kam dat.tak to budou muset nejak zvladnout.kdyz jsem jim dokoupil samici tak ji tam nechteli oba dva a po dvouch dnech umrela.ani prave nezrala.tahle samice se drzi a zere jak divá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.04.2013 10:26 RAP Re: miloš
Pokud je možnost, nech samce mimo akvárium co nejdéle a samici dobře krm. Takhle se pořádně nenažere a těžko se zaplní a budu ochotná se třít.
Jestliže nemáš možnost dát samce mimo, zkus něco ve stylu rybicky.net/clanky/1208-vyroba-propustne-prepazky-do-akvaria . Sice žádná krása, ale má to i své výhody. Ryby se vidí i cítí, ale samec nemůže samici terorizovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 10:22 RAP Re: LiborSprysl
Ale proč jen ty dvě notoricky známé?
No, protože ty méně známé se těžko shánějí, pokud nevíš kam se obrátit či nemáš kliku. Taky bych řekl, že málokdo si lajzne tyto většinou dražší ryby použít na rozptýlení agresivity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: miloš
Tak to u cichlid bývá...někdy se to povede, jindy samici zabije.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:23 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: miloš
tak me ji zas samec nahání.jak ji zazene na urcite misto tak si ji prestane vsímat.ale jak se zas s toho urciteho mista hne tak de po ní a zacne se ji i chvilema dvorit ze roztahne ploutve a zacne se nakrucat dokola.kdyz u ni neuspeje tak ji zacne zas honit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: No, neonky nejsou to pravé ořechové. Chce to něco robusnějšího rybicky.net/atlasryb/tetra_diamantova
rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama


Chválím a tleskám...:-) I k velkým cichlidám lze dávat velké živorodky! Ale proč jen ty dvě notoricky známé? Protože jsme nedávno hovořili s Tomem na Mělníce o nutnosti propagace dalších druhů živorodek, než jen těch notoricky známých, budu tak trochu agitátorem :-P K velkým cichlidám lze také velmi dobře kombinovat například velké gudeje, jako jsou ameky, xenotoka či yliodon, ale měl jsem nad cichlidami úspěšně také - když už jsem nechal v odkazu ostrotlamou - živorodky ostrobřiché....také jsou velké, v dospělosti dokonce barevné a ještě mají jedno kouzlo. Jejich vyměšování je poměrně, vzhledem ke konstituci, velmi střídmé... ;-)
Tady v atlasu je strašákem pro začínající chovatele...Slova o obtížném chovu bezpochyby odrazují...ale ona vůbec není složitá, pouze nemá ráda bordel v nádrži..(Ale to ty tebou nabízené tetry také ne...).A je středoamerická, podobně jako hodně cichlid... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 22:08 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: RAP
Nesmíš to brát tak vážně ;-) Občas je potřeba to tu odlehčit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:19 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: RAP
tak jsem koupil tetry a samec z nich je trochu paf.tak snad to zabere.dikec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 13:25 RAP Re: Cosmogagy
To je dost hloupý vtip! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:38 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: miloš
Klidně tam ty neonky dej, aspoň se Kanci nažerou i živýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: miloš
Neonky k meekám? coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=501