Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 23:10 radim Re: vendy
Jen nejtvrdší zůstanou...panceřníčci a ancistrusi ;-)
Neonky zažijí masakr a hned na to půjdou ti sklovití, když ne hned, tak s růstem kančíků to příjde. Ti nikaragujci jsou docela silní a budou ty sumečky terorizovat už od mala ;-)
Jestli přeháním tak mě někdo opravte... Nikaragujce jsem měl jen jednou, a to i s většíma rybama a stálo to opravdu zato...byli to nenaložení teroristi co se snažili prohnat každého, kdo jim skřížil cestu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 22:53 Žena vendy [27] - CichlidyRe: LiborSprysl
Ahoj tyhle rybky budou mít v akva pouze sumečky sklovité a neonky :-) max mám na dně pancíky a ancíky. Nebo myslíš sumečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: vendy
No tyhle křehulky teda moc vhodné k velkým rybám nejsou... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 10:28 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
Ahoj ;-) jsem tu znovu.
Kančík nikaragujský, by byl vhodný do rostlinného akva? Nesežere mi sumečky sklovité??? ahoj Blíží se bursa v Kroměříži, tak bych se ráda nechala při nákupu unést, jen bych nerada, abych něco podělala. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:13 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
Tak to budu muset jít na chov akar, abych to mohla probírat dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:02 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Ale šla by kombinace ..... prakticky všech ... dva páry by to zvládlo krásně. Když nebudeš potřeba aby upravoval "likvidoval" okolí, dělat to nebude, pokud to dělat bude, má špatně podstrojíno a předělá si po svém. Pokud takováryba vygrbe kytku, je totální blbost jí sázet na stejné místo ... A takovým postupem se dá dojít až do fáze kdy není problém... samozřejmě se sem tam najdou kousci kterým to prostě chutná a požerou to. Pak záleží na složení krmiv a pestrosti, jak velkou tu potřebu přikrmovat se budou mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 12:43 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
No a ryby se rozhodně kombinovat nemůžou že, tak asi ty akarky, kančíci mají krásnou barvu, ale bojím se, aby to opravdu pak okolí nelikvidovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2015 12:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Já měl akary nad tímhle :) rybicky.net/nadrz/16416/53.jpg…
A to jsou ty akary ze škály co píšeš asi nejsilnější ryby.

Teď mám ryby mnohem větší ryby s echynodory a ani se mi jich nedotknou. Není to o tom že by ryby ničily rostliny, ale to že jim ty rostliny překáží a tím že už jsou ty ryby dost silné na přestavbu, rostliny jdou. Naopak pokud jsou zasazené a umístěné vhodně, ryby je dokážou víc než ocenit. Nějaký list přijde k úhoně maimálně při natřásání kdy samec rád něco chytne do tlamy. Naopak u kořenů rostlin se výborně vykulenému nebo čerstvě rozplavanému potěru.

Neboj se toho... Jinak i za sebe ale myslim že pořádná banda akarek hnědých by ti dělal v tom porostu větší radost vež jeden veliký pár. Hnědých tam můžeš dát dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 12:07 Žena vendy [27] - Cichlidy – výběr ryb do 500, zarostlého akva
Ahoj, rádi bychom jedno akva trochu proměnily, jde o zarostlé akva, spíš ty microsoria a anubiasy. Má tam nějakou kryptošku, pancíky a ancíky. Skaláry dala do jiného akorát tam plavou neonky, ty se můžou popřípadně dát ke mě.
Vybíráme tedy větší rybky, nebo dominantu do zarostlého akva.
Líbí se nám kančík červenooký, červenohrdlý a akara potoční(to asi je úplně špatně) a pak jediná co se mi zdá vhodná akara hnědá.
Tak jaké máte zkušenosti?
Myslím, že budou mít problém s rostlinkami :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:46 RAP Re: zdjr1976
Jestli se jedná o rybicky.net/nadrze/21983 , tak to má Roman pravdu. Buď jen příčnopruzí nebo menší druhy cichlidek a k nim nějaké další rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 18:26 R Muž romant [27982] Re: zdjr1976
Šel bych jinou cestou. Pořídil bych si nějaký cihlidky(řekněme dva páry), nadělají taky hodně parády a dalo by se k nim i to nějaký hejno menších barevných rybiček. Jinak je to akvo jenom pro ten pár příčnopruhých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 18:20 zdjr1976 – Kančík příčnopruhý
Plánuji si pořídit páreček (po hodně dlouhé době), ale chci do akvária k nim ještě nějaké rybky ( je tam aktuálně pára ancistrusů), byť vím, že kančík bývá agresivní v době hájení potomstva. Druhá věc je, že má drahá polovička chce do akvária ještě nějaké "barevné rybky". Akvárium 112 litrů. Může mi někdo doporučit vhodný druh ke kančíkovi, navíc nenáročný na vodu (dešťovka), studna má bohužel dusitany.Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 21:51 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: OSkovajsa
Zkus koupit mrazene koretry ja jimi krmim kazdy den a rybam moc chutnaj.Jinak taky nekrmim nitenkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 20:10 R Muž romant [27982] Re: OSkovajsa
Komáři to je super krmení pro všechny ryby co je pozřou. ;-) Nítěnky bych úplně nezavrhoval, ale na mražený mám svůj názor, že to je eklhaft krmení. Když by se mělo jednat o živý nítě, dobře uchovávaný, tak je to krmení dost dobrý. Pokud o tom nic nevíš, tak se podívej do příslušných vláken, načti, zvaž svoje možnosti a krm těma komárama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 20:08 jamajcan Re: OSkovajsa
Černé komáří larvy/Culex/,jsou jedno z nejkvalitnějších a nejhodnotnějších krmiv a pro rybu velkou 3-4cm,jsou velikostně vhodné.Můžu jen doporučit.Jen pozor na dávkování,protože z nezkrmených kusů, se rychle vylíhnou dospělí komáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 19:56 Muž OSkovajsa [0] Re: Designer
a co komáří larvy ? když mám možnost získat komáří larvy ze sudu s dešťovou vodou na zahradě. ?
jako krmivo by se to použít dalo ?
rybky mají tak měsíc možná něco víc .. jsou fakt zatím od 3 do 4 cm , tak jestli to není brzo krmit je něčím takovým.
jestli raději nemám zůstat u vločkového a až budou trošku větší přidat i živou či nějakou mraženou potravu(nítěnky tedy ne)
a co žížaly ? četl jsem že tyhle ryby neodmítnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: OSkovajsa
Nekdo nitenkami krmi a nema s tim problem, nekdo na ne nadava kudy chodi, ze je to plne sajrajtu. Ja to beru tak, ze kdyz je sance se vyhnout krmeni nitenkami, coz je vlastne vzdycky, nekrmim jimi, nac riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 16:53 Muž OSkovajsa [0] – Kančík zelenooký - mlaďoši
Zdravím, chtěl bych se zeptat : koupil jsem si 4 kančíky zelenooké, mají tak 3-5 cm , v jaké velikosti se začnou vybarvovat ?
a čím krom vločkového bych je měl krmit ? je vhodné mražená nítěnka ?
budu rád za každou radu ohledně chovu těchto rybek .
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 19:39 Muž codex [0] Re: RAP
ano, tady na fotce je jeden samec na fotce 2x samice je to menší vzadu rozmazaný :) ale docela mě to zamrzelo já byl rád že mám citronáky a že se teprve vybarví, nebo jsem doufal že je to ta světlá varianta citroňáků, no tak si je nechám dokud neseženu nějaký citroňáky v krásný žlutý barvě a pak tyhle příčnopruhý daruji kamarádovy kterýmu se nedavno líbily nebo si je nechám a budou spolu v nádrži jen s citroňákama, jináč tyhle jdou po ruce když chci srovnat kameny tak mě pokaždý párkrát kousne protože voni furt hrabou a hrabou po celým dně díry až na sklo, nevím proč....a jsou to dobrý konzumenti, cokoliv hodím do vody hned po tom vystartuje i když je to velkej kus nitěnek klidně i pulka tý kostičky tak to hned schlamstne :-D ještě jaký bych měl dát do filtru filtrační medium ? ten zeolit mám nechat nebo to naplnit nečim jiným ? u toho zeolitu psaly že má velkou porovitost a velký povrch pro nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 19:26 RAP Re: codex
Dokonce bych i řekl, že v minulosti zaúřadovala varianta Nemo a na všech fotkách vidím jen samce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 18:29 radim Re: codex
Podívej se v atlase na Amatitlania nigrofasciata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 17:04 Muž codex [0]
Fotka k příspěvku no, ten zeolit tam mám jako medium pro bakterie a to uhlí tam mám jen tak aby trochu upravilo vodu ale když ho tam nechám tak by se v něm také mohly udělat bakterie, nevím čim jiným ten filtr naplnit když je docela malej, puvodně v něm byl jen molitan.... takže podle vás se nejedná o kančíky citronové ? já je dostal s tím že sou to malý citronáci, zde je lepší fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2014 17:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: radim
Určitě nevyplatí. :) A doma to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 17:00 R Muž Silent [5949] Re: radim
Až toho použitého uhlí nastřádáš vagon tak se to vyplatí :) ale při cenách aktivního uhlí v obchodech ho opravdu nemá smysl regenerovat (tedy pro akvaristu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 16:57 radim Re: Sid
Sid napsal:
EDIT: Jak aktivní uhlí reaktivovat, o tom je na netu informací dost. "Vymytím" to ale nejde. :)
ano jsou na to firmy, ale jak to udělat doma teda nevím. A vyplatí se tam jet s nějakou hrstí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 16:44 radim Re: Sid
O žádném odstraňování krom řas tam teda nepíše, tak jsem nad tím moc nepřemýšlel. Pokud je povrch akt. uhlí i po vyčerpání absorpčních možností opravdu tolik velký, tak proč ne. To jsem nevěděl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2014 16:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: radim
Třeba chtěl codex z vody něco odstranit, použití zeolitu o tom svědčí. :-)
No a jako médium pro nitrifikační bakterie slouží aktivní uhlí po vyčerpání adsorpční kapacity "dostatečně". Takže o jaké obtíže jde, mi zůstává utajeno. :-O
EDIT: Jak aktivní uhlí reaktivovat, o tom je na netu informací dost. "Vymytím" to ale nejde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 16:29 radim Re: Sid
pokud nechci z vody konkrétně něco odstranit, tak je ve filtru zbytečné...vždyť už cca po dvou dnech ztrácí veškeré absorbční vlastnosti a osobně teda nevím jak se dá "vymýt". Proto mi tam příjde spíš na škodu. Akorát zabírá místo pro nějakou užitečnější náplň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 16:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: radim
...to uhlí ve filtru je spíž na obtíž než k užitku...
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 16:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Vidíš dobře...měl jsem dotaz na citrony ve vzkazech, ale tohle jsou opravdu nigrofasciáti...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 15:55 radim
vidím xant. nigrofasciaty, nebo ne? Samice taková je odjakživa?
Ta řasa je z velkého světla. To samé se mi dělalo s mladýma rybama v malé "před odchovně" umístněné téměř stejně u okna.
to uhlí ve filtru je spíž na obtíž než k užitku no a to nasměrování bych poupravil na vodorovně, ať se ti hýbe voda všude v nádrži. Ne jen v tom rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 15:24 Muž codex [0] – kančíci se starají o akary
ještě jeden zajímavý poznatek: vytřely se mi vedle akary už snad po stý tak jsem tentokrát trochu toho plůdku tesně před rozplaváním hodil ke kančíkum citronovým v domění že je sežerou...ale oni světe div se, je nasály a přenesly do dolíku v kamínkách a starají se o ně... no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 15:01 Muž codex [0] Re: radim
Fotka k příspěvku 1x - 2x tydně vyměním třetinu vody tím že odsaju trochu bordelu zvonem ze dna a otřu vytvořené řasy ze skla a odsaju je, akvárko je na okně (vždycky jsem na tom okně chtěl mít akvárko s velkýma rybama i když vím že to neni moc dobrý ohledně těch řas a tím že se bude víc kazit voda ale alespon to chci zkusit jak to bude fungovat) po většinu dne tam svítí slunko tak nemám žadný osvětlení ani vytápění a teplota se pohybuje i ted v létě mezi 22 - 26°C vzduchování mám z centrálního moturku který do všech mích nádrží pouští vždycky hodinu vzduch a hodinu nic, tak se to střídá ve dne i v noci, filtr je nějaký starý po otci který todle akvarium používal s tím filtrem před 10 lety a fungovalo to, jenže ten filtr se mi zdál nic moc, málo filtrační hmoty a velký prutok vody tak sem ho upravil, trochu sem zmenčil prutok vody a upravil aby stříkal směrem nahoru, naplnil sem filtr zeolitem a trochou aktivního uhlý v silonce a pod něj jak nasává jsem dal kostku byomolitanu který je zevnitř trochu vystřihlý aby rovnoměrně sál...na fotce je vydet ta řasa které bych se chtěl zbavit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 10:34 radim Re: codex
napiš, jak probíhala doteď údržba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 09:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: codex
Jeste Ti dobre nefunguje nitrifikace. Postarej se o nitrifikaci a ona se Ti postara o polovinu problemu, to hnede (rozsivka) zmizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 09:29 Muž codex [0] – kančík citronový a rostliny ?
čau, chtěl bych se vás zeptat jaké máte zkušenosti s chovem citroňáků a rostlin, všichni říkaji že rostliny sežerou nebo vyhrabou, já mám párek mladých kančíku citronových zatím ve 100L nádrži pouze s kamenama (je to nová nádrž cca 40dní od založení) a množí se mi tam řasy na skle takové zeleno hnědé fleky, tak bych tam chtěl přidat nějaké rostliny ale nevím jaké aby je kančíci nesežraly....hlavně mi jde o to jak se zbavit těch řas a myslím že nějaké rychlo rostoucí rostlinky co vydrží okusování kančíků by mohly pomoct, protože mám vedle další 200L akvárium plné rostlin a ryb a nikdy jsem tam žadnou řasu neviděl, dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Myslím že ne staří, ale ti dorostenci. Protože je staří ještě tolerují vedle sebe, tolik jim nezáleží na novém potěru. Stejně se u mne chovají perlovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 11:19 radim
Všechen nový potěr už včera večer nebyl. Nevim kdo je zlikvidoval, ale řekl bych, že staří. Opravdu to nebyl ideální stav. Šlo to vidět i na obraně, která byla dost líná oproti jindy. Zitra budu tahat ven 2 ancistrusy, tak jim vezmu i ty odrostlé mladé a pojedou od začátku:-) odlovené prcky postupně vrátím zpět už jako žrádlo, kromě několika kusů co mají ty oka 2 za sebou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 08:00 radim
Než jsem přidal ty crenicichly, tak byl potěr už všude rozlezlý. Jak tam přišli tito dravci, tak se stáhl na území rodičů. Snažili se je zezačátku odehnat, ale marně. Strach je mocný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2014 07:38 RAP Re: LiborSprysl
Je zajímavé, že se to stává vesměs u SA cichlid.
Dalo by se napsat, že by na vině mohla být buď velikost prostoru(u mne a Honzy) nebo velké množství ryb v akva(u Radima), případně kombinace obojího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2014 04:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: Je to normální? Budou mít snahu vytvořit nějakou malou kolonii dokud mladí nebudou vyloženě pohlavně dospělí a až pak budou vyhnáni?
Není to normální. Není to normální u žádné párové cichlidy, která v přírodě nevytváří rodinný typ odchovu, jak jsi třeba zmínil brichardi, v Africe jich je více. U amerických cichlid mne teda zrovna nenapadá žádná...Ale stává se to, a je to typická ukázka poruchy sociálního chování. Za normálních okolností by totiž takto velký potěr v přírodě s rodiči již nebyl, a proto by k natočenému dojít nemohlo. Pokud by se vyskytl v takové blízkosti nového výtěru, kdyby nebyl sežrán, byl by alespoň vyhnán.
Praktikuje-li se tento "koloniální" způsob odchovu dlouhodobě, je to jen další příspěvek k "zteletění" párových cichlid...Jak dokazují i příspěvky i další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 21:39 radim Re: Hansel
Je to točené dopoledne. Teď je hlídá u druhé jamky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 21:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Taková školka smich se ti třeba poštěstí si tam takhle nařádkovat 3,4 gardy :-D Ale ta malá co předvádí to jsem fakt neviděl coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 21:26 radim
www.youtube.com/…
ta malá u toho květináče...vyloženě je brání a odhání od nich sourozence
díky kvalitě tam ten potěr nejde skoro vidět :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2014 20:40 RAP Re: radim
Mě to dělaly panamensky, většinou jsou opravdu aktivnější malé samičky. Jedna byla dokonce tak aktivní, že napadala i tatínka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 19:57 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Taky se mi to stávalo u akar, né do takový míry že by se mi drobota starala o ještě drobnější drobotu, ale od rodičů 100% tolerance. Stejně tak jako nedovede utočit na svoje potomstvo i odrostlejší, dokud nedojde na párování dorostu a šarvátky o teritoria, to se pak poměry uplně změnily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 11:31 radim
Ahoj dnes se mi v akváriu stala taková zajímavá věc. Vykulil se potěr Thorichthys affinis, který samice vynosila do připravené jamky. To je ještě normální, ale zvláštní mi příjde, že neodehnala starší už samostatný potěr velký do 2cm max. Ten je přímo nad těma malýma spermijema a nežere je. Dokonce si jeden z malých usmyslel, že se o ně bude starat a přenáší je coze(nežere je, hlídal jsem ho :-D ) Hádám, že to bude nějaká samička. Staří tomu jen přihlíží a semtam je vzorně taky snáší na jednu hromádku. Na podobné chování jsem zvyklý u Neolamprologus brichardi, ale u tohoto rodu cichlid jsem docela překvapený...

Je to normální? Budou mít snahu vytvořit nějakou malou kolonii dokud mladí nebudou vyloženě pohlavně dospělí a až pak budou vyhnáni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 09:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Frida
Jak radi patamatix, ale trosku bych to rozsiril, poznat bezne ryby komplet, i bez nakupovani. Vzdyt je to zajimave si projit atlas, procist si jake ryby se bezne chovaji, co jsou zac, co potrebuji, co bych treba i mohl chovat a co ne.

To jsem takhle stal pred nadrzi s moc krasnymi malickymi krunyrovci, no radost pohledet. A kouknu na stitek, kde uz jen prvni pohled na napis "GIBICEPS" mi rekl, ze muzu koukat, ale "nebrat!" rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany :) . A kdyz se dopracujes k tomu, ze Ti takova stopka dokaze pri pohledu na prodejni nadrz naskocit, muzes si pak koupit i ryby, ktere jsi tak uplne neplanovala, protoze vis hned, co muzes a co ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:23 Muž patamatix [408] Re: Frida
Ani Kančík,ani Závojnatka do tak malého akva nepatří. Než příště budeš kupovat ryby,tak se podívej do zdejšího atlasu ryb a zjisti si jejich nároky na prostor,vodu,snášenlivost atd.(je tam dost údajů) ;-) A pak teprve nakupuj. Když si údaje nastuduješ a budeš vědět co chceš,tak tě hned tak každej prodavač neoblbne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2014 15:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Frida
Vis, vlastne sis koupila do garsonky zirafu a lva, a ted resis, jak to udelat, aby se Vam tam spolu hezky bydlelo i s dalsimi malymi zviratky. Jak jiste sama uznas, lev ani zirafa tam zustat nemohou...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=251