Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2023 12:21 Muž Foligno [28] Re: RAP
Děkuju za odpověď. Egerii nebo prostě to co plave mám hodně rozrostlé doma takže vezmu. Z práce hlásí, že mladých jakoby bylo méně a že jsou větší- kdyby jich přežilo 10 bude to opravdu pro mně megaúspěch.Snad pomůže i to nové osvětlovací těleso. budu strašně moc zvědavý jak rychle potěr poroste. zítra vyměním 1/3 vody, snad se mi rybky nebudou motat okolo odkalovacího zvonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2023 20:41 Muž RAP [1549] Re: Foligno
Na NOčka můžete použít plovoučky, případně Egerii, Hygrophilu apod.
Topení není potřeba, pokud není teplota v okolí pod 20°C.
Na krmení stačí rozdrcené vločky, tableta. Není to ideál, ale příčnopruzí bývají dobří rodiče a postarají se.
Pro vás bude lépe, když přežije méně mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 18:22 Muž Foligno [28] – prosba o radu
Fotka k příspěvku Nikdy se mi nepovedlo odchovat, nebo vůbec aby se vytřely a vylíhli mladé rybky.
Teďkom v práci poprvé a docela průšvih.
Akvárium bylo nově založené byly tam rostlinky použil jsem polovinu staré vody a filtr byl zaběhnutý.
Akvárium ale není celkově na ideálním místě a i jeho osvětlení bylo bídné.Jedna žárovka která svítila asi 25cm nad nádrží. Proto jsem po tom restartu dal na krycí sklo zářivku. No a koupil 4 rybky kančíků příčnopruhých.S tím, že až se utvoří pár, tak zbývající 2 odlovím.+40l nádrž taky nicmoc.Stalo se. Po několika dnech bylo jasné které ryby jsou ty dominantní a ostatní jsem odlovil.Asi za týden bylo hotovo, normálně nakladly jikry. Ale průšvih byl v tom, že ve stejném čase se strašně rozmohla hnědá řasa. Ještě před rozplaváním plůdku se mi podařilo větší část nádrže očistit odkalit, a musel jsem vytáhnout a pročistit i ten pidifiltr.
Protože chci odstranit příčinu koupil jsem nové led osvětlení(časovač u nádrže je).Tím že je v práci a já dělám směnaře jsem vždy u akvárka dva dny a další ne.
A teďkom s čím potřebuju poradit. Plůdek se rozplaval, slyšel jsem, že se mu mají dávat tabletky které sypeme pancéřníčkům. OKJenže jak krmit mladé i staré? Tak aby se nekazila voda z překrmení ale zároveň aby plůdek nezhynul hlady.
Další problém je, že sameček lapá u hladiny po kyslíku. Testy už nemám obávám se vysoké koncentrace NO.Proto jsem zkusil předevčerem nasadit k filtru( to jsem vyměnil 1/3 vody) hadičku aby to trošku přisávalo vzduch a dělalo bublinky- trošku to teda bublinky dává.Dospělí taky jakoby dýchali zrychleně. Topítko je nastavené na 24 stupňů.
Je to náročné ve smyslu že vím, že s nádrží je něco v nepořádku a zároveň že ryby by potřebovaly v tomto období minimum zásahů.
Rád bych hlavně zjistil jak je to s tím krmením.
Až plůdek odroste, dostane opravdu nejlepší možnou potravu.Máme v podniku chladící vodu a samozřejmě na technologii filtry, které pravidelně čistíme a na nich se chytá plankton.Ten je ale pro dospělce maličký a pro plůdek teďkom velký.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 12:06 Muž RAP [1549] Re: Markéta
Nudí se nebo se chce starat o jikry sám.
Víc těžko něco napsat. Není známa velikost nádrže ani její zařízení. Také nevíme staří ryb, ani zda jde o samovolně vybraný pár.
Asi bych odlovil samečka a nechal samičku starat se o jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 16:23 Markéta – Kančík příčnopruhý - jikry
Dobrý den, máme pár kančíků příčnopruhých, jiné ryby v akvárku nemáme. Včera samička nakladla jikry a od té doby ji samec honí po akvárku a je agresivní. Chci se zeptat, jestli lze něco dělat? Pokud jednu rybu oddělit do jiného akvária, kterou? Moc díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 11:05 Muž RAP [1549] Re: Libor
Ancistrus běžně živé ryby nežere.
Jinak 30litrů není moc, na tyto ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 00:15 Libor – Potěr kančíků
Hezkej den páni akvaristi. Povedlo se mi odchovat první hejno malých kančíků přičnopruhých. Dal jsem je po pár týdnech do menšího samostatného akvárka 30l. Chci se zeptat čím je nejlépe krmit a taky jestli je vhodné k nim dát nějakého menšího ancistruse, často se mi stává, že pojmou jen část krmiva a tablety, které jim dávám tak zůstanou roztroušené po dně (ikdyž jen ve velmi málem množství), ale zase mam strach, aby mi je v noci nepožral, protože i ten nejmenší ancistrus je k nim v poměru velikosti těla cca 1:15. Díky za rady, akvaristice zdar! palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2018 16:31 RAP Re: Luboš
Luboš napsal: Zdravím mám otázku mně se ty potvory podhrabávají pod rostlinky až pod kořeny je to normální?
nebo si dělaj prostor pro vajíčka?

Připravují si úkryt pro vykulený potěr. U mne to s oblibou dělali kančíci i větší druhy akar. Posléze jsem dával ke kořenům velký kámen, aby rostlina nevyplavala a část kořenů zůstala v písku a nepoškozená..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2018 15:54 Muž liborass [174]
Ale má to tu výhodu, že nezahnívá dno a je hezky provzdušněné smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2018 15:46 Muž ZDRI [1415] Re: Wanderer
Jo, jsou to zlatíčka :-).
Neskutečně pracovité a vytrvalé ryby, když se rozhodnout v nádrži něco změnit, udělají to, ať je s tím sebevíc práce. Párkrát jsem vytahovat rybu, zavalenou velkým šutrem, který sama podhrabala, kupodivu to přežila. A podařilo se mi odchovat pár mladých i ve společné nádrži, kde byly mnohem větší a agresivní cichlidy. Pár týdnů jsem žádné neviděl, myslel že už tam nejsou a najednou se objevilo velké samostatné mládě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Luboš
Ne nadarmo se té rybě říká kančík. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 21:45 Luboš – Re
Tak děkuju palectak už jsem chytřejší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2018 21:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Luboš
Bude hůř. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2018 20:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Luboš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 20:38 Luboš – Kančíci příčnopruhý
Zdravím mám otázku mně se ty potvory podhrabávají pod rostlinky až pod kořeny je to normální?
nebo si dělaj prostor pro vajíčka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fogy51
Pokud odlovovat, tak bez rodičů. Ale než je odlovíš, rozmysli si předem, co s nimi budeš dělat. Tyto ryby nikdo nechce, používají se leda na krmení vzácnějších dravých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:46 Muž fogy51 [2] - Amerika
Ahojte. Nedávno sa mi vytreli kančíci priečnopruhí. O mláďatá sa stará veľmi dobre a nikoho k nim nepustia. Mláďatá ale začali cestovať po akvárium aj s rodičmi a ostatné ryby utvárajú viac a viac k rohu. Mám odloviť mláďatá spolu s rodičmi do samostatnej nádrže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
No na té fotce mají pupky nacpané, tak asi proto si jí nevšímají... Někteří komerční chovatelé důležité odchovy krmí i dost po deváté... znám i půlnoční :-) ... Samozřejmě do nacpaných pupků to smysl nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2016 23:09 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: dudak
Jožko,ty jseš lišák,já jsem Ti to spolkl.Tak ať baští! smich palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 23:05 Muž dudak [1885] Re: Tojsouvěci
Luďku to už je artemka, bylo krásně vidět, jak jim ty šedý břicha zoranžověly, když jsem zakrmil. Ta poslední fotka z 5 je už po krmení, na té 4 je vidět, že už byli dost hubení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 22:54 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: dudak
Jožko ,připadá mi,že ještě nemají strávený žloutkový váček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 22:33 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku no tak jsem to myslel původně ale oni mi udělali přímo pod světlem tohle - v 9 večer a artemky si nevšímají, teď ji budu muset stáhnout....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 22:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
No má pokud jim k tomu budete svítit a tím teda jako prodlužovat den... jinak samozřejmě nee...dělá se to tak, že se část nádrže přikryje a druhá nasvítí, tam se drží artemie i potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:53 Muž dudak [1885] Re: dudak
má smysl krmit potěr večer a přes noc, když už vytvořil takovej hrozen těl zavěšenej na rostlině?, myslím že ne, ale jestli se pletu, tak mi to řekněte. Původně jsem si říkal, že jim ten den trochu protáhnu, ale oni se v devět večer sbalili a na krmení kašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:33 Muž dudak [1885] Re: RAP
no zrovna jsem chtěl něco podobného podotknout, ale na druhou stranu je pravda, že to jsou všechno příbuzné ryby, respektive původně od jednoho páru, takže by to mohla bejt nějaká genetická odchylka. Jako druhovej znak to nevidím, nikde jinde jsem o tom nečetl a málokteré jiné cichlidě to trvá tak dlouho. Já jen nechápu, že tak dlouho jim vydrží ten žloutkovej váček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:12 RAP Re: LiborSprysl
To by se nesměl potěr egregiusů rozplavávat po cca 8dnech pravidelně u třech chovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 19:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
To bude tím, že ten náš smysl pro řád a pravidelnost ryby nemají... a třeba jste jim blbě zpíval a už je to. :-) No ne stačí změny tlaku, něco málo jiného ve vodě... A je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2016 19:11 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak se opravdu dnes večer rozplavaly po 8 dnech, nechápu to.
1 fotka 9.5, druhá 10.5, třetí 12.5. čtvrtá 17.5. ráno, pátá 17.5.večer

a tady krátký večerní video www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 17:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
No tak jestli "neposkakují", tak si prostě o nějaký den více rybky poležely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 16:00 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
ten časový stav je určitě přesný, šlo o jikry oddělené od rodičů, takže šlo vše dobře pozorovat, vývojovou vadu bych připustil, ale ty rybky z prvního vrhu už jsou asi 2 měsíce staré a vede se jim výborně, rostou dobře, vypadají normálně. Z tohohle vrhu se první pokoušejí plavat, je to sedmý den, počítám, že se úplně rozplavou až zítra, žloutkový váček mají ještě trochu patrný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Buď nepřesný časový stav vývoje a nebo vývojová vada...jiná varianta není, si myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:18 Muž dudak [1885] – Mesonauta egregius
máte někdo zkušenosti z odchovem těchto kančíků? všude se píše, že se rozplavou za 3-4 dny po vykulení, ale mně se mrskaj už sedmej den a pořád nic. Teplota 26-7°C, kamarádovi se rozplavaly až 8 den, čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 07:51 Muž janesik1xjakep [63] – Krmení malých
Tak mám ještě jeden dotaz ohledně kančíků.
Krmim malé kde čím, ať už živé, mražené nebo suché. Ale jediné co jim jede fakt hodně a zároveň i rychle rostou, jsou čerství okružáci. Máte podobnou zkušenost? Předpokládám, že to je pro ně zdravé, ale radši se zeptam. Jo a co jinak z živého vašim prckům nejvíc jede? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 10:38 martin Re: ioopp
pardon, zle som sa vyjadril :) myslel som to tak, ze su to prehliadane ryby. v kazdom obchode ich maju, ked ich niekto kupuje tak vacsinou ludia ktori nevedia o ake ryby sa jedna, znalci im nevenuju pozornost alebo ich chovaju na potravu pre ine ryby. A pritom ake to su uzasne ryby prave pre tie ich vlastnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 07:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: ioopp
ioopp napsal: Samec je u těchto kančíků stejně schopný rodič jako samice. Někdo po tření od mladých samici odloví a nechá ji v klidu bez samce.
Do konce to nejspíš dotáhne bez problému, jestli není zbytek osádky dost průbojný k sežrání potěru. Bez dalšího tření/samice se o ně bude starat dlouho. Pár cm s ním narostou.

Nejen u těchto kančíků, rodičovskou povinnost někdy snad dokonce záměrně v akváriu přejímá samec. Je to velmi pravděpodobně dáno podmínkami v ndrži. Zatímco v přírodě má honičku uhájit prostor s mladými a tudíž nechá samici starat se o mladé, v akváriu vymýšlejí hoši kraviny...Prošlo mi nádržemi na 50 druhů kančíků a jestli u deseti se to nestalo, možná to bude málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 20:59 JoKa Re: janesik1xjakep
Zcela normální jev a stává se to poměrně často. Odebráním si rozházel jejich hierarchii a musí si to znovu všechno vyjasnit, kdo kam patří a tak... ;-)

PS: skladba tvé osádky není ideální. Neonky jsou hejnovky, 10 ks ve dvoustovce není to pravé ořechové, neřkuli dvojice skalárů, které jsou taky hejnové a pod 6, lépe osm bych nikdy nešel... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 17:18 ioopp Re: martin
Podceňovaní určitě nejsou v rodičovství ani v jejich průbojnosti. Naopak je to o nich všeobecně známo :-)
Cena je nízká, protože je množí, kříží kde kdo..a taky to tak často v obchodech vypadá Z ryb nic pořádného nevyroste...Někdy už vůbec nevyrostou :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 16:41 martin Re: janesik1xjakep
kancikov sa boji kazdy :-D moj 3.5-4.5cm parik [priecnopasych] odhana 12cm prisavnika, ci par akar potocnych kde samec ma 15cm, bez vacsich problemov [aj ked akary strazia ikry]. utocia mi na ruku ked ju strcim do akvarka. Skoda ze tie ryby nemaju skoro ziadnu predajnu hodnotu, inak si trufam povedat ze su skutocne podcenovane pre svoj potencial skvelych rodicov a statocnych bojovnikov. Akary sa mozu schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 08:44 Muž janesik1xjakep [63] Re: ioopp
Výborně, myslel jsem si, že to tak bude :) no ostatní osádka mi přijde, že se ho bojí, jen asi tříletá skalára se ho nebojí, ale připadá mi, že skalára i tatínek se vzájemně respektují :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 08:12 ioopp Re: janesik1xjakep
Samec je u těchto kančíků stejně schopný rodič jako samice. Někdo po tření od mladých samici odloví a nechá ji v klidu bez samce.
Do konce to nejspíš dotáhne bez problému, jestli není zbytek osádky dost průbojný k sežrání potěru. Bez dalšího tření/samice se o ně bude starat dlouho. Pár cm s ním narostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 07:00 Muž janesik1xjakep [63]
Podelim se s vámi o něco, co se asi jen tak nestává.
Pred dvemi týdny se mi ve společenské dvoustovce ( 2 skaláry, deset neonek, 2 ancici, 6 panciku a tehdy ještě 5 kanciku) vytrel jeden ze dvou párů kancika pricnopruheho. To není nějaká rarita. Ale po 10 dnech jsem odebral druhy pár ( šel do světa k jinému majiteli, už má taky mlade). A od té doby začal sameček prohánět samičku, přestože mladé byly v pohodě ( o tom že skalary i ostatní rybky byly schovany za kamenem, který rozděluje akvarko a bylo teritorium tehdejšího párů, není asi třeba psát). Nicméně samička pravdepodobne tím prohanenim vyskočila z akva jediným malým otvorem ( v době, kdy já byl ve škole a našel jsem ji už sušenou). Tehdy jsem myslel že je po malých, ale sameček svou úlohu bere zodpovědně a ani malé nebývají. Myslíte že to dotáhne do úspěšného konce? A kdy asi je tak přestane vodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 22:20 Muž dudak [1885] Re: pavellaska1
a v jak velkém akváriu byly? a byly tam další ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavellaska1
Dej jí čas, časem se naučí jak o potěr pečovat. Pomohl by asi i klid, to znamená akvárium bed dalších ryb. Případně jí i ten potěr můžeš odebrat a odchovat bokem. Ale o většinu druhů kančíků není zájem, množí se hrozně snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:32 pavellaska1 – Požirání mladých
Ahoj,prosím o radu. Mám 2 páry kančíků a už po druhé mi samice sežrala potěr po rozplavání. Nevíte proč to dělá?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:30 Muž zanek [2] Re: jirkazez
no.. a jak to dopadlo? odlovisl? odchovals? skamaradili se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 04:02 asd Re: buck
Artemie je právě odpověď na to, čím je ideálně krmit. Používají se vylíhlé nauplie (larvy), které jsou malinké.
Dospělou Artemii zvládá až větší potěr. To sušené taky lze, ale není to ideální. Potěr pak neroste rychle, jak by měl a dost nestejnosměrně. Taky to jde rozkrmit s mraženým cyclopep protříděným přes sítko... Artemia je ale top X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 02:41 buck – Sajky
Tak mám cca 100 mladejch rozplavanejch kančíků smich . Čím je krmíte prvních pár týdnu po rozplavání. Potěr je hrozně drobnej, tak jsem jim zatím dal jen drcené suché. Na artemii mi přijdou ještě malí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 01:22 JoKa Re: pavellaska1
Oni zrovna tihle jich moc nepožerou... Pokud ano, tak jim poděkuj, ušetří ti další práci. Zrovna nigrofasciáti se ochotně třou i v louži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavellaska1
Ano, je to možné, ale i s podložkou (tím, na čem jsou přilepené) a do vody stejných parametrů. Ale co s nimi pak budeš dělat? O tyto ryby není zájem, leda na krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:55 pavellaska1 – Kančík příčnopruhý
Ahoj, mohu přendat třepající jikry do jíného akvaria abych zabránil sežrání potěru??

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049-kancik-rozmnozovani;-odchov