Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 09:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Není to tak dávno, co se tu řešil podobný dotaz. Páreček kančíka příčnopruhého do 63l a nakonec to většina povolila. Pokud tam bude čistě ten pár a bude tam pár schovek, myslím že by to šlo. I když hrbohlavého moc neznám, ale dle karty je příčnopruhému podobný. Ostatní ryby bych tam ale nedával, protože by je kančíci při tření smetly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 09:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Anthrax
I větší než deset... a o dost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2017 08:15 R Muž Anthrax [4751] Re: Ondra1112
To je ale údaj o čistém objemu. Takže človék musí odečíst, že nedoleje vodu až po okraj, něco zabere dno, něco technika, tloušťka stěn atd. A jsme z 60 l s bídou někde na 40 l :-) Navíc jsou to deseticentimetrové ryby, takže i kdyby jsi měl 60 l čistého objemu, tak bych je do takové prťavé nádrže nedával.

Navíc píšou pro samostatný pár, čili jednodruhovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 08:02 Ondra1112 – cryptoheros spilurus
Ale na rybicky.net je napsaný že pro samostatný pár stačí 60L akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2017 18:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ondra1112
S tak malou nádrží nechte páreček raději u řezníka a kupte raději něco menšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 18:00 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Ondra1112
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 17:45 Ondra1112 – cryptoheros spilurus
Dobrý den,
mám dotaz budu mít akvárium 60L a chtěl bych si tam pořídit pářeček cryptoheros spilurus a kním bych chtěl ještě jiné ryby.

Jaké ryby bych knim mohl pořídit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 23:14 RAP
Příčnopruzí se třou téměř všude a co chvíli, pokud není majitel absolutní diletant. Navíc se nemusí čekat na výběr páru, na 99,9% stačí mít od každého pohlaví jednu rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 19:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: dudak
Pravda, na Rataj jsem zapomněl, teď tam mají zelenookáče, stejná litráž taky vodící :). Beru zpátky. I já měl chovný pár Akary neon blue ve 40 litrové nádrži, ale řekl bych že se skutečně projeví ve větším akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2017 18:48 Muž dudak [1885] Re: Samoun
viděl jsem tyto ryby v mnohem menších nádržích, neříkám, že je to dobře, ale myslím, že v 65 litrech klidně pár být může - pokud teda nedoroste do nějakejch extra rozměrů, dnes už tyto ryby zdaleka nedorůstají velikosti jako dříve, viděl jsem dokonce třít se asi 3cm jednince. Když jsem je kdysi choval, běžně jsem používal 45 l vytíračky a ryby byly spokojené. Loni jsem u Rataje v prodejně viděl nádrž snad 30 litrů, kde pár vodil (no o vodění v tom prostoru nemohlo být moc řeč) asi centimetrové potomstvo. Navíc si myslím, že tohle je ideální ryba pro začátečníky, protože se tře prakticky pořád a v jakékoli vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2017 18:31 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Samoun
Pokud máš možnost tak bych šel určitě do stovky, mít tam páreček a koukat jak si imponují případně učí s mladejma :) je to fakt zážitek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 18:19 Samoun
Dobrá, děkuji, poohlédnu se po něčem rozměrnějším - tvrdíte tedy, že 100 litrů by mělo stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 18:17 Samoun
Ryba se mi prostě líbí, o pár nestojím. Na většině zahraničních fórech se mluví o tom, že na jeden exemplář stačí dvaceti galónové akvárium - cca 50 litrů, proto jsem měl za to, že tenhle rozměr bude bohatě stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 18:13 R Muž romant [27987] Re: Samoun
Tak ono je to trošku z deště pod okap, nemyslíš? ;-) Pořídil jsi si rybu, máš jí v 25 litrovým akváriu, jasně je zatím malá a hodláš jí zakoupit akvárium "větší", ale až ta ryba bude dorůstat(tedy ona tam bude nic moc rozměrově), tak těch 10-12cm by mohla udělat a to je trošku nepoměr, tedy ve vztahu k tomu skoro 60 litrovýmu akváriu, do takovýchto (startovacích začátečnických nádrží) patří úplně jiná osádka tvořená hejnovým osazenstvem menších rozměrů v početnějším zastoupení. Nicméně abych vlastně odpověděl na tvůj dotaz, tedy volil bych tu variantu čerpací hlavy a kostky biomolitanu a popřípadě, dovolí to rozpočtová priorita, nějaký vnější tzv. kanystrový filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 18:05 R Muž Anthrax [4751] Re: Samoun
Chovat párovou rybu v jednom exempláři. Co z toho máš? Vždyť přijdeš o to nejzajímavější co tyto ryby nabízejí, a to je právě to, jak si budují ty svoje díry v štěrku a odchovávají v nich svoje mladé. Teda alespoň za mě, je tohle na této rybě zajímavé. Zítra si jdeš pro akvárko. Nemůžeš koupit nějaké větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2017 17:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Samoun
kančík příčnopruhý - vhodné akvárium 100++++l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 16:38 Samoun – Kančík příčnopruhý - vhodná filtrace
Dobrý den,
koupil jsem si jeden kus (samce) kančíka příčnopruhého. Momentálně ho mám v malém (25 l) akváriu. Zítra však jdu kupovat akvárium větší (63 l) a řeším, jakou filtraci do akvária zvolit.

První možností byl Hagen AquaClear 20 rybicky.net/clanky/357-hagen-aquaclear-20 - vnější závěsný filtr, četl jsem o něm samou chválu - tedy za předpokladu užití vhodných filtračních médií. Akvárium, které kupuji má však horní kryt (na tom trvám), což je neslučitelné se zmíněným filtrem - do krytu bych jen nerad řezal).

Další možnost je vnitřní čerpadlo s molitanem - s tím však nemám žádnou zkušenost. V případě, že by bylo pro kančíkovo budoucí akvárium vhodné, prosím o nějaká doporučení.

Poslední možností je pak (kvalitní) vnitřní filtrace, k tomuto řešení jsem však poněkud skeptický - všude (mj. i na tomto fóru) se dočítám, že obecně vnitřní filtry za moc nestojí, a navíc neumím takový, který by za něco stál vybrat.

Proto Vás prosím o pomoc s výběrem nejlepší možnosti pro zmíněné akvárium (63 l, kryt, 1 ryba - kančík příčnopruhý).
Dále bych také rád dodal, že momentálně v malém akváriu mám klasický bublifuk a téměř každý den odkaluji a tedy také měním část (zhruba třetinu) vody, voda přesto občas trošku zapáchá a není tak čirá, jak bych si představoval. Měl jsem za to, že bublifuk a odkalování bude zatím stačit. Nemá někdo nějaké vysvětlení? Mnohokrát děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 16:06 fingerstyle Re: RAP
No líbily se mi jak jsem je viděl u Rataje. Dal jsem jim přednost před Neonkou Červenou. Jsou trochu větší.Tak jsem myslel že ke kančíkovy budou vhodnější.Taky mají v popise že snesou tvrdší vodu.No a hlavně se mi na tom krámě líbily.Nějaky hejno bych tam chtěl. To mě nenapadlo že by byl problém s nimi.Spíš jsem myslel,a stále řeším,že bude problém ten Kančík Eliot a Akara hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 15:33 RAP Re: fingerstyle
Ne, Libor myslí ty tetry. Popravdě, taky se mi zdají "křehké" na soužití s kančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 09:08 fingerstyle Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: A proč do toho ty filigery??? coze
Nevím co je tím myšleno. To jako Ten Pestřenec Thomasův?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 08:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: fingerstyle
A proč do toho ty filigery??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 08:22 fingerstyle Re: RAP
Já vím. Vzal bych třeba po čtyřech. S toho by se snad slušný pár vytvořil. Jen jestli tam budou moct být ti kančíci,aniž by se to tam pobylo. Víc se mi teda líbijou ty Eliot. Páč mi troch připomínaj Akaru Hckelovu. Po které jsem původně pokukoval. Ale pro začátečníka prý by nabyla vhodná.A taky nevím, jestli by na ně ta čtyřstovka stačila. Proto ty Eliotky. Jinak mě k těm A. Hnědým napadla už jen Cichlida Mnohotrnná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 05:01 RAP Re: fingerstyle
To je slušná vanička. Jen u těch cichlid budeš muset koupit více mladých kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 22:21 fingerstyle Re: RAP
Aq 400L ( 121xš 51xv 66) Měl jsem v plánu 30 ks Tetra Vlaknoploutvá.10 ks Otík.10 ks Pestřenec Thomasův 1 pár Akara Hnědá 1 pár Kančík Červenohrdlý.Mám hodně tvrdou vodu kolem 20 gh.Tak si myslím,nemůžu dovolit Ramirezky (místo nich ty Pestřence) A k těm Akarám chci párek větších cichlid.Tak sem si vyhlídl Kančíka Červenohrdlyho nebo Eliota.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 21:55 RAP Re: fingerstyle
Asi takhle, zkusit to můžeš, jen musíš být připravený zasáhnout.
Mimochodem do jak velké nádrže to plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 21:48 fingerstyle Re: RAP
Jo. Je to samozřejmě ten. Nějak sem měl v hlavě rudohrdlý. Kančík Cervenohrdlý že se nehodí k Tetře Vlaknoplutve a Akaře Hnědé?? A já nad tím alasem stravil tolik hodin. Teď abych začal znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 21:42 Muž Roli [13] - CichlidyRe: fingerstyle
Eliotka a meeki si zobnú piesok, lebo hľadajú v tom žrádlo. Ale to je málo na to, aby vyhrabali rastliny na rozdiel od iných druhov, ktoré úmyselne prenášajú z jedného miesta na druhý. To je moja skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 21:16 RAP Re: fingerstyle
Ty kančíci hrabou oba a k té další posádce se moc nehodí. Ten k. rudohrdlý, není to rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 20:39 fingerstyle – Eliot nebo Rudohrdlý
Zdravím. Rozmýšlím se mezi Kančík Rudohrdlý a Kančík Eliotuv. U kterého z nich je větší předpoklad,že bude míň agresivní,míň ničit rostliny, a přehrabovat dno.Jinak v nádrži mimo jiné plánuji ještě párek Akara Hnědá, hejno Tera Vláknoploutvá a menší počet Pestřenec Thomasův (ikdyž u nich si nejsem jist jestli půjdou sehnat).Ten Eliot podle atlasu je sice menší ale podle fotek a videjí se mi zdá víc zářívej a vybarvenej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 13:48 Mira24 Re: RAP
Dobře,asi to udělám tak,jak říkaš ty. Díky moc za pomoc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2016 13:03 RAP Re: Mira24
Pokud vezmeš tu 320litrovku, můžeš tam mít 3páry podobných cichlid. S tím odprodáváním přebytečných ryb opravdu počkej, až bude jistota funkčního páru(viz. martinCA).
Těmhle rybám je hrubost substrátu celkem fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2016 12:20 Muž martinCA [33]
ja by som si nechal par , ale zvysne ryby daval prec az ked to bude definitivne potvrdene, napriklad aj ikrami, za predpokladu ze nebudu neunosne agresivne k ostatnym kuskom. Istu dobu som mal v akva carpnitisy, zvysne ryby som dal prec ked my samcek a samicka uz hrabali spolocne v ukryte a myslel som si ze to bude parik, nasledne sa "rozhadali" a uz len nekonecne bitky, po par tyzdnoch museli prec aj oni.

Velkost je akurat, bude treba ukryt pre samicku kam sa nezmesti samec, ak k nej zacne byt agresivny.
Inak tie ryby narastu na istu velkost relativne rychlo, potom sa rast spomaluje. Zavisi aj od intenzity krmenia. Moze trvat zopar rokov kym prerastu aj mensie akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 12:12 Mira24 Re: RAP
Asi si pořídím tech 320l od kamaráda a udělám tam prostředí pro ne,ale jiné ryby by se tam už asi nehodily co? Třeba 2-3 druhy po 1 kusu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 12:06 Mira24 Re: RAP
A asi by se hodilo vyměnit třeba čtvrtinu nebo polovinu dna, protože tam mám kačirek a ten je na ně nejspíš moc hrubý, už jsem sehnal křemičitý písek 1-3 mm a ještě jemnější do 1 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 12:04 Mira24 Re: RAP
No jak jsem to tady tak četl, tak jsem začal přemýšlet, že si nechám menší samici a ostatní prodám, ale teď jsem přišel domů a vypadá to, že se tu že dvou největších ryb tvoří pár. Samec hrabe díru do kamení a samice ostatní odhani. Co teď s tím? Prodat zbylé 4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2016 11:00 RAP
Carpintis může dorůst 30cm, ale většinou se zastaví max. na 20. Dvěstěčtyřicet litrů na funkční pár stačí, vlasní zkušenost.
Jinak u kančíků a velkých akar záleží hlavně na zařízení akvária úkryty, možnosti vytvoření teritoria a účinnosti filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 10:14 Muž Roli [13] - CichlidyRe: Mira24
Ancistrus a pancerníček som mal iba s americkými cichlidami, ktoré dorastajú do veľkosti max. 15 cm. Tam problém nebol. S väčšími už pravdepodobne problém bude. Ak sa im niečo zmestí do pusy, tak to tam aj pôjde. Zas môj osobný názor je, že ani sumčeky by nemali byť menšie, ako polovička cichlíd. Teda v tomto prípade >15 cm fungovať môže, ale nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 10:08 Muž Roli [13] - CichlidyRe: Mira24
Carpintis vyrastie do dlžky 30 cm (podľa rôznych databáz na Internete). Tak si to predstav aké veľké je v porovnaní so šírkou akvária. Akurát sa dokáže otočiť. Tak si predstav, že dva 30 centimetrové rybičky sa poháňajú a subdominantný musí vedieť ujsť a skryť sa. Ak tam dáš kryt pre také veľké ryby, tak neostane miesto na plávanie. Takže je to podľa môjho názoru fakt na hranici. Je možné, že aj pre pár budeš musieť pridať nejakú sieť, ktorou dočasne rozdelíš akvárium na polovičku, aby samec nezabil samičku. Ja píšem, čo najhoršie sa môže stať. Nechcem ťa odlákať. A je to silne iba podľa môjho názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 10:00 Mira24 Re: Roli
Ano, o té první variantě jsem přemýšlel, podle všeho jsou tam 4 samci a 2 samičky. Více už by jste nepridával? Mám tam ještě ancistruse a přemýšlel jsem, jestli by byli konfliktní třeba s pancéřníčkem nebo nějakým sumečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 09:56 Mira24 Re: romant
Bohužel tu ten problém s velikostí akva vidím, myslíte že nebude stačit ani to 320 l akva? Kdyby se mi pak dal dohromady jeden pár, tak by to pro ně stačilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 09:49 Muž Roli [13] - CichlidyRe: Mira24
Ja by som čakal, aby sa vytvoril pár a ostatné ryby by som predal. A ďalšie rybky by som nepridal do nádrže. Ďalšia možnosť je predať 5 a nechať si iba jednu (možno niektorú menšiu, aby s najväčšou pravdepodobnosťou bola samička, teda menšia). A prikúpiť 3-4 ďalšie rybky, ale rôzneho druhu, aby sa nevytvorili páry a tým boli menej teritoriálni a agresívni. Vhodné kandidáty je octofaciatum, salviny, meeki a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2016 20:42 R Muž romant [27987] Re: Mira24
Tak ono tady půjde zanedlouho o trošku jiný starosti než jestli kořen, nebo kamen. rybicky.net/atlasryb/kancik_texasky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:38 Mira24 Re: RAP
Joo bude to Kančík Texaský potlesk dostal jsem je od kamaráda a ten nevěděl co je to za druh a jako mladí vypadali na toho perleťového smich, budou pro ně lepší kameny nebo kořeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 19:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
To jsem neřešil smich máš pravdu...myslel jsem že jsou to staré fotky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2016 15:53 RAP Re: Mira24
Ale na těch fotkách nejsou perleťáci, jedná se o Herichthys, buď modroskvrnný či texasani. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 15:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mira24
To se musí zkusit... já to moc rád nemám...budou se přetlačovat mezi sebou i s jiným druhem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 15:07 Mira24 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No právě že jsem asi před půl rokem znovuzaložil akva jako společenské, ale pak jsem od kámoše dostal 6 kanciku a akva na jen 240 litrů. Teď mám od známého domluvené větší akva 160x50x40 (320l) a chtěl bych ho udělat spíš Biotop. Myslíte, že by se tam hodilo dát u jiný druh nějakých větších kanciku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 13:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mira24
Zhruba jako pro všechny kančíky... dostatek místa k hrabání a dostatek úkrytů. Kytky nejlépe v květináči obložené kameny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 11:47 Mira24 – Kančík perleťový
Zdravím, chtěl bych se zeptat na pár rad ohledně chovu kančíka perleťového případě jak by měla vypadat nádrž

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 21:14 RAP Re: NHKG
NHKG napsal: ........Důležité bude hlavně kdy bylo akvárium napuštěno a kdy vypuštěny ryby, tady by mohl být problém...
Taky bych to viděl předčasné vypuštění ryb.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=101