Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 16:31 JoKa Re: romant
Skoro... Když přijde ta redukce, tak do 14 dnů vodí ti pestřenci, naopak zaženou kance do kouta a tak pořád dokola... Takže vzniká hluché 14i denní místo, kdy nevodí nikdo a já čučím na čtverzubce... :-)
Takto se krásně pravidelně střídají, akorát teď poprvé se stalo, že to pestřenci nestihli a kanci vodí podruhé za sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2013 16:06 JoKa Re: LiborSprysl
Já jsem jen smutný z toho, že nejdou na odbyt... Hrozně rád bych udělal někomu radost a také aby mladé končili i jinde, než jen jako příkrm...
Jinak pohled na vodící rodiče je fascinující, v době "vodění" je to mé nejoblíbenější akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 16:04 JoKa Re: RAP
No jasně, však píšu, že jsem to 3x předělával... A to i z tohoto důvodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 10:53 RAP Re: Urtman
kde se kanec rozhodne, že je jeho teritorium, tak tam zapomeň na rostliny, všechno vyškubou a dno převrtaj...
Když akvárium správně upravíš, jsou "škody" minimální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 05:19 Muž LiborSprysl [9015]
Ale pěkné je, že stále tato "opovrhovaná" ryba dovede zaujmout...Mně trvalo 15 let, než poslední opustila rybárnu, a teď tak trochu uvažuji, zda jeden pár zpátky nevrátím...Kvůli dravcům... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2013 19:45 JoKa Re: UndeR
Mrkni na mojí prezentaci "150l"... Jak správně poznamenal Ičin, tyto ryby, jak se začnou jednou třít, tak jsou horší než živorodky a nebudeš vědět co s nimi (akvaristiky je nechtějí, protože nemají odbyt)...
Nejhorší, co se týče soužití, je, když kanci "vyvedou mladé na procházku". To pak zaženou ostatní do kouta a nemaj nárok se pohnout, kolikrát jim ani nedovolí se nažrat...
Takže přichází již zmiňovaná redukce a pak je chvíli klid...
Není ani sranda jim rozčlenit akva, aby měl každý své teritorium (není dobré aby se navzájem viděli). Mě osobně se to povedlo až napotřetí...
Další poznatek co můžu potvrdit, tam, kde se kanec rozhodne, že je jeho teritorium, tak tam zapomeň na rostliny, všechno vyškubou a dno převrtaj...
Pokud se ti to ale ve finále povede, je na to super pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
u těchto druhů je jeden zásadní "problém" nebo spíš specifikum. množí se prakticky pořád, takže terorizují zbytek nádrže a pokud nejsou cíleně redukováni, tak se rychle přemnoží a je problém se jich zbavit. plus teda slušně ryjí a rozbagrují prakticky cokoli jim člověk nachystá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:09 Muž UndeR [80] – Kančíci
Ahoj, zakládám akvárium o objemu 150 litrů. Chtěl bych jej stylizovat do podoby Amazonie. Zaujali mne kančíci, konkrétně kančík pruhovaný a příčnopruhý. Chtěl bych se zeptat, jaké máte s těmito rybami zkušenosti, jestli se tyto druhy dají chovat společně a dálepak jaké druhy rybek by se daly s nimi chovat, tak aby se pokud možno bez větších problémů snášely. Děkuji za všechny odpovědi a postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Libore ty si tady někde psal, že si měl snad divoké odchyty a taky ti z nich padali xantoři.

To jo, ale z nich nebyli bílí dominantní, jako je tomu u bílých na bílé z domácích chovů...bílí měli černá mláďata a v nich jeden dva bílí...V pozdějších generacích už to bylo jinak...bílý pár dával jen bílé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 10:33 RAP Re: Urtman
..Ja se radoval, ze mam nejakou raritu, kdyz se mi sypou albinci..
Buď rád, že se ti nesypou tzv. Nemo, což je zrzněný xantorický kančík příčnopruhý.
Bohužel tak daleko to došlo s krásnýma rybama v péči nezodpovědných lidí a národů. Navíc i v domovině jsou znát zásahy člověka. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 10:28 RAP Re: LiborSprysl
Libore ty si tady někde psal, že si měl snad divoké odchyty a taky ti z nich padali xantoři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 09:43 JoKa Re: LiborSprysl
Ach jo, Libore vy umite zkazit radost. :) Ja se radoval, ze mam nejakou raritu, kdyz se mi sypou albinci... A ono houby... Takze by se to dalo nazvat spis nejakou negativni genetickou mutaci (degeneraci)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: No zeptám se ještě jinak. Je to vzácná forma, nebo je to časté? Mívám jich v každém vrhu 5-8. Vysvětluji si to tak, že někdy v minulosti potkal kanec albína. Nebo je to běžné a albíny má každý, kdo odchovává příčnopruhé? V akvaristikách jsem albíny ještě neviděl...

Je to víc než velmi časté. Může za to podle mne nedostatek čerstvé krve a jeho snadná množitelnost po desítky let. Takže vlastně jsou dnes chovaní všichni se všemi jsou příbuzní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:32 JoKa Re: RAP
No zeptám se ještě jinak. Je to vzácná forma, nebo je to časté? Mívám jich v každém vrhu 5-8. Vysvětluji si to tak, že někdy v minulosti potkal kanec albína. Nebo je to běžné a albíny má každý, kdo odchovává příčnopruhé? V akvaristikách jsem albíny ještě neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:23 RAP Re: Urtman
... vypiplat párek albínů, potom je množit a snažit se udat albíny nebude o moc lepší
Asi tak nějak. Ale spíš se zeptej v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:15 JoKa Re: RAP
Jo, to je přesně on... Množí se mi víc, než živorodky a nevím co s nimi. Je mi to líto zkrmovat, ale co s tím mám dělat? Nikdo je nechce, ani na inzerát , ani akvaristiky. Většinou dostanu odpověď, že se prostě prodává špatně, nebo neprodává vůbec... A to mám nádherné kusy, zbarvení skoro učebnicové... Takže myslíš, že vypiplat párek albínů, potom je množit a snažit se udat albíny nebude o moc lepší? Já na tom nechci vydělávat, jenom je nechci zkrmovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 22:01 RAP Re: Urtman
...forma albín u kančíka příčnopruhého
Jestli máš na mysli tu xantorickou formu rybicky.net/fotogalerie.php… , rybicky.net/fotogalerie.php… , tak někdy spíš seženeš tyto než klasiku. A sehnat pěkné ryby klasického zbarvení je taky čím dál těžší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2013 21:31 JoKa Re: acik
Zkrmit si to můžu sám, hladových krků tu mám více než dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:25 Muž acik [416] Re: Urtman
já bych to vzal jako živé krmení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:24 JoKa – Albín
Zdravím, zajímalo by mě, jestli někdo nevíte, jak moc, nebo spíš jestli vůbec je vzácná, případně populární forma albín u kančíka příčnopruhého? Mám párek obyčejných a z každého vrhu dá 5-8 albínků, kteří jsou fakt nádherní... Tak mě zajímá, jestli by stálo za to vypiplat si chovný párek právě albína. Obyčejný nemá vůbec odbyt, nikdo je nechce a většinou končí jako příkrm. Děkuji za názory...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:45 RAP Re: Ičin
Mezi náma, vzhledem k okolí jsou dost vybledlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Konkrétně je to tady : youtu.be/…
btw samec je pěkně nervózní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:16 RAP Re: LiborSprysl
To jsou ty samé co mám já a tohle teď vídám skoro denně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: Pro neznalé : www.youtube.com/…

Ze začátku jsem byl na pochybách...přece jen je potěr už rozplavaný a docela dost velký...ale pak tam byl po druhé minutě moment, který přesně ukazuje, jak se tato ryba chová ke svému potěru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Momentálně se s Liborem bavíme o tom, že pravé Heros severus se při péči o potěr chovají jako tlamovci. ;-)

Podobně jako někteří tlamovci... smich v případě JA cichlid je to jev docela běžný třeba u perleťovek...zatímco obtížně se mi hledá příměř k africkým tlamovcům...no uvidíme, kdo vymyslí podobně se chovající druh z "černého kontinentu"...že by náš milý pan doktor zapátral ve svých poznámkách? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
A to já zase pochopil :-D Spíš mi jde o zdroj nějakých ucelenějších a hlubších informací. On pojem si člověk vyhledá relativně snadno, ale pak chybí rámec. Jak jsem psal, tak bych byl vděčný i za jiné odbornější texty, nejen problematiky péče o potěr.
V každém případě díky za dovysvětlení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Jsou-li k mání a jsi-li schopný je stáhnout, tak to prosím udělej, nebo dej vědět ve zprávě, jak se k nim dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:07 RAP Re: Hansel
Momentálně se s Liborem bavíme o tom, že pravé Heros severus se při péči o potěr chovají jako tlamovci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 12:13 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já na základní informace o jednotlivých druzích používám www.seriouslyfish.com/…
Přijde mě malinko neaktuazivaný, zvlášť co se týče informací o dostupnosti a množení, ale chování, biotop, parametry vody se přece jen moc nemění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 12:01 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
Pánové omlouvám se že do toho tak lezu, ale nebyl by k mání nějaký odkaz, nebo jiný zdroj, kde jde probrána zmiňovaná tematika a jiné trochu odbornější články/informace o cichlidách? (zvládnu to i v AJ). Docela mi vadí že moc nemám potuchu o čem tu čtu :-D :-D
Předem díky pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:03 RAP Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Mám, narazil jsem na ně v jednom malém krámku. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 22:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: OK.
Mimochodem tvůj příspěvek Seveři jsou prokazatelní larvofilní tlamovci narozdíl od ostatních herosů, mohu jednoznačně potvrdit. ;-)


Máš???? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:01 RAP Re: LiborSprysl
OK.
Mimochodem tvůj příspěvek Seveři jsou prokazatelní larvofilní tlamovci narozdíl od ostatních herosů, mohu jednoznačně potvrdit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Perlovky bych vyňal. S těmi je to stejné jako s mekáčema...Jsou tolerantní i v odchytech, narozdíl od těch tebou zmiňovaných druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 13:49 RAP Re: LiborSprysl
Jen bych dodal, Afrika není jen ta tři známá jezera. V akváriích plave dost druhů z různých toků, např. Anomalochromis, Pelvicachromis, Perlovky atd., které se podobají vodám Amazonie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.11.2013 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: Mexiko není sice Amazonie, ale na tvrdosti vody to až tak moc nemění.... kdyby to nějaký prodejce na požádání prodal i do afrického akvária, tak to člověk pochopí, kšeft je kšeft, ale neprodat to tam kde to vlastně patří...

Na tvrdosti vody to mění docela dost výrazně...a navíc ta trojková voda uváděná ve udejším atlasu bude T.meeki asi míjet zcela... smich . T.meeki obývá především vody minerálně bohaté, tudíž spíš zásadité a tvrdší, zatímco v té Amazonii je voda bohatá především na huminy a další splachy, tudíž především kyselá a měkká. Pouze "Předandí" zasahuje do oblasti parametricky většinou podobné středoamerickému prostředí.
Samozřejmě, že v lokalitách jsou výchylky, stejně jako u výskytu T.meeki. Ale je to ryba jak píše Vlastík tolerantní s ohledem na dlouhý chov v akváriích...já ji měl od trojky do třicítky...A ten Torben nezatracujte, ony ty cichlidy ho mají rády.
Proto je i nepatřičná poznámka o africkém akváriu... ;-) Za prvé s parametry vody středně tvrdé a tvrdé nehýbe prakticky vůbec, u měkké je častější výměna dobrá, protože kysne. A za druhé - to k té Africe...v období dešťů stéká do jezer všechno možné, včetně huminů. A pokud vezmeme v potaz, že posté psáno...Afrika není vůbec o tvrdé vodě....takže by prodejce prodavší Torben do afrického akvária nemohl být vůbec kamenován... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 18:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Mexiko není sice Amazonie, ale na tvrdosti vody to až tak moc nemění. samozřejmě že u těch dlouhodobě odchovávaných je to už skoro jedno, ale vyloženě tvrdá voda(tak, že by člověk cíleně přitvrzoval) jim asi moc vyhovovat nebude
mě spíš překvapuje, že mohl prodat a rozmlouval to, ještě vlastně úplně zbytečně. kdyby to nějaký prodejce na požádání prodal i do afrického akvária, tak to člověk pochopí, kšeft je kšeft, ale neprodat to tam kde to vlastně patří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2013 17:36 RAP Re: Designer
Navic ten Kancik je ryba z Amazonky
No já nevím, ale že by Mexiko patřilo do Amazonie? ne
Hlavně není až tak důležité odkud pocházejí, pokud se jedná o Xtou generaci odchovanou v akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2013 17:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Tady nejlépe funguje "důvěřuj, ale prověřuj". Kančíkům torben opavdu jen prospěje a je dobré ho mít doma i pro každý případ, třeba když se ryba poraní, musí do separace a jako první způsob léčení slouží právě třeba torben spolu s výměnami vody atd. A že o nějaké ty oděrky ranky které se mohou u kančíků rozjet v horší není nouze. Jinak se opravdu vyplácí vědět pro co du a proč, mít o tom co možná největší kvantum informací. Ono se to pak dá i celkem dobře využít, když si je člověk jistý sám. Kde jaká akvaristika ani neví co prodává a tedy kolikrát i silně pod cenou (ale to spíš v případě ryb) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 17:08 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Designer
taky sem tam nešel pro radu ale když sem mu řekl že chci torben tak se me zacal ptat na co to chci tak jsem mu to řekl a on mi to začal vyvracet.mam ryby zhruba rok tak jsem si rikal ze je zkušenejší a ví o čem mluví když ty kančiky tam ma porad.no příště neposlouchat a stat si za svym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 17:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miloš
Tak ryby mas, a pokud jsi s nimi spokojen, neni co vic chtit, a proste priste radeji studuj. V prodejnach rady nehledam, tam si jdu neco koupit a vetsinou vim i dost presne, pro co si to jdu, takze jedina informace kterou chci je pozadovana cena ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 16:57 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Ičin
no řekl mi to prodejce co ma zverinex 20 let a tomu chlapkovi je pres 50.takze kec no super.počítam s tím ze se to vytříbí.mam tam 2 samce a 3 samice.ty naše zverinexi v okolí blanska a svitav stojej pekne za hovno jak tak pozoruji.to mě štve :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 16:43 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
hehe tak Torben změkčuje vodu a kančíci potřebují vodu tvrdou :-D to je pak těžký. no a těch 5 kanců se časem samo vytřídí na vhodný počet, zřejmě pár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 16:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hansel
Navic ten Kancik je ryba z Amazonky. Je to rozsahla oblast, houby vim co presne kde je, ale vetsinou se o Amazonce nemluvi jako o tvrde vode :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.11.2013 16:15 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Joooo kéž by měkčení vody bylo tak jednoduché :-D K čemu pak taková reverzní osmoza hmm Možná mě tu někdo opraví, ale to tvrzení mi přijde jako blbost, jestli torben s něčím pohne, tak s pH a to nijak drasticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miloš
Tak to Vam v te prodejne nakrmili hlavu peknymi kravinami.

Torben snizuje pH, ovsem pri beznem pouziti nijak drasticky. Zmeny na tvrdosti vody nejake budou, ale mozna i dost tezko meritelne (opet pri doporucenem davkovani). Takze z toho pohledu bych se Torbenu nebal.

Ale kdo Vam nakecal, ze Kancik cervenohrdly potrebuje tvrdou vodu? I ve zdejsim atlasu je uvedeno 3 az 12, coz ani zdaleka tvrda voda neni!

rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 16:02 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: miloš
zdravím tak problem je vyřešen.nakonec problemy samičky od mekáče vyřešilo koupe dalších 3 mekáčů.mam jich tam ted 5 ve 240l akvariu.chtel jsem koupit ten TORBEN jak jste mi poradil ale ve zverinexu mi řekli že po tom měkne voda a mekáči potřebujou tvrdou vodu tak jsem to nekupoval.snad už bude vše ok.díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 05:17 Muž LiborSprysl [9015]
mam urcite samce a samicku.slo o to ze sajice vyhnaly ze schovky samici cervenohrdlyho ktera se tam rada ukryvala a nastalo peklo.samice červ.se tam pořad do te schovky dobívala a porad na ni sajice utocili protoze na to místo chtely naklast jikry.mam tam dva velky koreny na kazde strane jeden.akvarko jsem trochu predelal...

Vždyť je to naprosto jasné...sajice vyhnaly ze schovky samici cervenohrdlyho ktera se tam rada ukryvala a nastalo peklo.samice červ.se tam pořad do te schovky dobívala a porad na ni sajice utocili protoze na to místo chtely naklast jikry...
já..22.10....chce to více variant na třecí místa...to nezachrání výluhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 21:13 RAP Re: miloš
Měl jsem samičku od Pady a mladého samečka od Boba. Samička řezala samce jako koně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:07 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
dobře.budu tedy menit vic vody a zítra koupím ten torben.snad to pomuže.ríkam si zas kdyby si nesedly tak by se samice k nemu vubec nemela.denní svetlo samici nevadí,kdyz rožnu svetlo v pokoji porad se k sobe mají ale jakmile roznu čiste akvarko samice se k samci přestane mít a samce to asi zacne stvat a zacne ji občas prohanet.vyzkouším vaše rady a pak napíšu jestli to zabralo.děkuju moc :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=401