Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:58 R Muž romant [27987] Re: miloš
Tak na mě je to opravdu málo, přitlač, jsou to bordeláři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:57 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
menim tak 60l týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:56 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ičin napsal: Bude to asi hlavně o podmínkách, ale ještě pořád je tady varianta, že si prostě nesedí. Párují se snadněji než někteří jejich příbuzní, ale pořád je to cichlida a není podmínkou, že samec a samice vytvoří fungující pár. Vhodné podmínky tomu dost pomáhají, ale někdy ani při sebelepší péči prostě spolu vycházet nebudouTak tohle by se taky dalo napsat, že čím víc chceš, tím méně to jde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:54 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Bude to asi hlavně o podmínkách, ale ještě pořád je tady varianta, že si prostě nesedí. Párují se snadněji než někteří jejich příbuzní, ale pořád je to cichlida a není podmínkou, že samec a samice vytvoří fungující pár. Vhodné podmínky tomu dost pomáhají, ale někdy ani při sebelepší péči prostě spolu vycházet nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2013 19:53 R Muž romant [27987] Re: miloš
Třeba klasiku v této oblasti pod názvem Torben a dávkuj dle návodu, voda se zabarví do hněda, jako když barví kořen a pro kance to bude přirozený prostředí. Jinak nenašel jsem jak často vodu měníš a jelikož jsem zde profláknutej na tzv. vodoléčbu, tak bych se nestyděl a měnil klidně 1/3 akva 2x týdně.
Edit: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:50 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
výluhy.muzete mi to prosím upřesnit?nemám s tímto zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:48 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Ičin
mam tam dlouhy listy z rostlinek ktery zakryjou pulku hladiny.sem četl že není dobry kupovat pod tyto kryty plovoucí rostlinky ze by se za chvilu spálily,že zarivka je na ne moc blízko.tak nevim.jednu zarivku jsem vypnul tak to tyden zkusim a uvidím.fakt me to stve protoze nevim co te samici vadí.budu zkouset a uvidim.tohle je na rybího psychologa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: miloš
Akvárium bych ztmavil pořádnou dávkou výluhu a máš to dva v jednom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:35 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
co nějaká plovoucí květena?málo to být může, to nedokážu přesně posoudit. ale za zkoušku na pár dní by to stálo. ono ta světlá část dna jim to může pěkně vracet a nemusí jim to dělat dobře. těch stresorů může být ale víc.
( nebo se jen ve tmě o samotě bojí, tak kašlou na rozbroje :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:31 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Ičin
mam na 240l akvarko originalni kryt od diversi kde jsou 2x30w zařivky mam strach kdybych třeba jednu zařivku vypnul že ta jedna zařivka bude malo na rostlinky.co myslíte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:20 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
může je stresovat i moc světla, zkusil bych ubrat. na víc jak jeden sehraný pár je to malý prostor, třetí kus jakéhokoli pohlaví tam nemá šanci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:48 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
mam urcite samce a samicku.slo o to ze sajice vyhnaly ze schovky samici cervenohrdlyho ktera se tam rada ukryvala a nastalo peklo.samice červ.se tam pořad do te schovky dobívala a porad na ni sajice utocili protoze na to místo chtely naklast jikry.mam tam dva velky koreny na kazde strane jeden.akvarko jsem trochu predelal a sajice uz mam pryc a vratil jsem samce červenohrdlyho.zatim seká dobrotu tak uvidim.vymenil jsem 80l vody.rikal jsem si treba dokoupit jeste naky cervenohrdly aby jich bylo víc ale nevím jestli by to delalo dobrotu.co myslite?dno mám s 0,5 zrna 1,5mm zrna a trochu 2-3mm zrna.takovej mix.ješte je zajímavy kdyz zhasnu svetlo v akvarku tak ti červenohrdly se k sobě mají,třou se o sebe,točej se dokola atd.namlouvaj se.ale jak rožnu akvarko tak samice dělá jako kdyby ho vubec neznala.nevím co si mam o tom myslet.zkoušel jsem přidat i další samici červenohrdlyho ale proti te nové samici se oba dva spikly a uštvaly ji za dva dny k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2013 17:28 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
oni se tam můžou hodit jako target fish!! nechal bych je tam. pokud tam budou sami, tak se samec bude věnovat jen samičce a to by pro ni časem nemuselo dobře dopadnout. pokud jim to neklape, tak by to mohlo nabrat rychlé obrátky. nechal bych je tak jak jsou jen překopal rozložení nádrže , přidal sašelinu(šišky, listy,...) a pak je tam vrátil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Ale bude to na jistotu... ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:24 RAP Re: miloš
A máš u těch červenohrdlích opravdu samce a samičku?
Jinak je celkem možné, že si prostě nesedí. Pokud by se chování nezměnilo, pak by odlovením sajek nastalo zhoršení situace pro samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Taky možnost palec .Možná pouvažoval bych o přidání dalším větším kořeni aby se to více rozčlenilo a ryby měly více třecích i schovávacích možností jak psal Libor. Za zmínku by stála asi i výměna dna, do kterého si kančíci rádi hrábnou a tohle jim asi uplně pohodlné nebude (a blbě se to odkaluje). To už je na Vás ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 15:53 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Ičin
sajice dávám pryč a necham čistě celý akvarko pro samce a samicku cervenohrdlych.mam pro ne vetší slabost.aktualni je uvodní fotka.jinak moc dekuju za rady a připomínky.chci pro ně jen to nej a každá rada dobrá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 08:21 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já bych jim dál ještě jednu možnost v totálně přeskládané nádrži, ale taky to může být ten nejběžnější problém cichlid - samec se samičkou si nesedí. změna prostředí a vody by tomu mohla pomoci, ale taky nemusí.
u sajic bych moc nečekal na odvodění neb tomu bude následovat další tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 08:06 RAP Re: Hansel
Pokud jsou ti zelenoocí tak prťaví, a mělo by to být jejich prví tření,
První tři tření u mladých ryb vůbec neřeším. Pár se učí péči a já případně dolaďuji podmínky. ;-)
Jinak tak masivní výměna vody a pravidelné krmení(u většiny spíš překrmování) působí jako neustálý stimul ke tření, zejména pro samce. Výsledek je nasnadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 06:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: miloš
Upřímně řečeno, dost pochybuji o tom, že se situace upraví jen výměnami vody a šiškami. Oboje jsou to kančíci mající stejné teritoriální požadavky i třecí návyky. Už se zase obloukem dostáváme k tomu, zda je dobře chovat takové druhy pohromadě. (Ale není na to třeba Vlastíku reagovat ;-) , protože už bylo vše řečeno :-P ). Lépe se snáší cichlidy třoucí se velmi často jen na podklad s těmi, které se třeba třou téměř výhradně do dutin.
Určitě to chce trpělivost a vymýšlení. Jak jsem koukal na vaše fotky, byť nevím, jak moc jsou aktuální, určitě to bude chtít přidat "třecí možnosti", abyste rybám poskytl větší volbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 05:47 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Hansel
dekuju moc za rady.budu tedy menit více vody a seženu si jeste ty olšové šišky.samce přidám do akvaria az po mesici.u kamose je ve 300l akva sam s 20cm vrubozubcem tak tam se snad uklidní. :-) zelenooky necham v klidu at se vyřadej zatim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2013 22:33 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Asi šlo, ale nechal bych teď v klidu ty kančíky. Pokud jsou ti zelenoocí tak prťaví, a mělo by to být jejich prví tření, to nechám poradit zkušenější, jakou důležitost má klid při prvním tření páru, ale základní problém, který mohl vyvolávat tu agresivitu, jsou ty výměny vody. U větších cichlid je nutné měnit vodu mnohem víc. Obecně 1/3 týdně, u ryb jako jsou kančíci doporučuju určitě polovinu až 2/3 týdně. Je to sice trochu větší dřina ale nutnost. Ryby budou spokojenější, žravější, klidnější a budou se lépe vyvíjet( hlavně potěr )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 20:39 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Hansel
no zacali takhle blbnout pred tydnem.jikry tam jeste nemaj.samicka dela diru pod koren a samec hlídá.porad se o sebe otiraj,ale podle me jsou jeste mladi.samicka ma naky 4-5cm,samec to samo.nemam moc zkušeností tak si necham poradit.vodu jim menim kazdy tyden tak 40l.ted jsem akvarko predelaval a oni si to misto hned obsadili.a znovu to cely predelavat kdyz uz to mam podle mych predstav se mi moc nechce.co treba tu cast korene vydelat a po tydnu ho vratit.to by pomohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2013 20:15 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Ono jde taky o odhad jak jsou na tom ti zelenoocí, pokud se jen houpou ke tření, tak jim to i tak může trvat dlouho a nečekal bych, ale jsou to vaše ryby, tak musíte trochu vědět vy, co maj ve zvyku. Jinak pokud se třou, nebo vytřeli, tak bych samici nechal mladé chvíli vodit (třeba 14 dní- měsíc od rozplavání) a pak zkusil tu přestavbu. Za tu dobu by se mohlo i ukázat, jak se bude chovat starý samec meeki u kamaráda, pokud bude agresivní i tam, naději to asi nemá (nevím v jaké společnosti je), pokud by sekal latinu, zkusil bych ho, přeci jen nová ryba se dá koupit kdykoli (popřípadě bych pouvažoval o pořádném výběru z většího počtu ryb, ne jen přidání samce). Potom určitě zapojit do hry výluhy, olšové šišky, výměny vody a jiná známá uklidňovadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:55 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Hansel
dikec a za jak dlouho po vylíhnutí mam ten poter sebrat?toho staryho samce mam u kámoše tak ze ho muzu kdykoliv vratit.jenom si rikam mam je pomalu rok a samec cervenohrdlej porad na tu samici utočí.mel jsem je i oddelene 14 dní a to taky nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: miloš
Já osobně bych počkal až se zelenáči vyřáďěj, (možná jim po chvíli potěr sebral) a pak trochu překopal nádrž aby se zrušila teritoria a vpustil tam ryby "nanovo" včetně nového samce ( tohle by bývalo šlo zkusit i se starým samcem, nezatracoval bych ho tak rychle, ikdyž to tření sajicek to trochu komplikuje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:12 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
tak problem nebyl nakonec ve svetle ale v samci od kančíka cervenohrdlyho.samicka znej byla ve stresu a proto se tak chovala.dal jsem samce pryč a samička je v pohode.mam v planu k ni koupit mladého samce a chci se zeptat za jak dlouho toho samce k ni mam dát.muzu hned kdyz ho nezná nebo mám nakou chvíly počkat?začínají se mi pařit kancici zelenooky ve stejnem akvariu(240l)uz maji udelanou diru pod korenem a nikoho tam nechcou pustit.utočí i na mojí ruku když se k tomu hnízdu přiblížím.tak si říkam jestli toho samce červenohrdlyho koupit a nebo počkat až se vyklubou ti kančíci zelenooky.můžete mi poradit at neudělám nákou chybu.díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 06:59 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: RAP
ok vyzkouším plovoucí rostlinky.snad to pomůže.dikec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2013 20:18 RAP Re: miloš
Pravděpodobně jí to osvětlení vadí. Zkusil bych přidat plovoučky nebo snížit intenzitu osvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:24 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravim ..mam kanciky cervenohrdly samce a samicku.mam je zhruba od brezna.chci se zeptat:kdyz necham v akvariu rožnutou zárivku tak je samicka takova"uprdnuta"ze si samce nevšíma a samec ji porad požduchuje a otravuje a ona si ho vubec nevšíma a vidím nebo si myslím ze to samce stve a občas jí prozene.ale kdyz zhasnu svetlo v akvariu a necham svitit čiste světlo v pokoji tak vidim jak samicka uplne zmení chování.má se k nemu,vsude spolu plavou namlouvaj se.proste mají se k sobe.nevíte čím to je?díky za případnou radu ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2013 07:35 RAP Re: LiborSprysl
Nevím, jestli to bylo uměle vyvolané, ale z celkového výtěru bylo oplozeno 10% a potomci F1 byli pravděpodobně neplodní.
Ovšem v témže článku je popsán případ samovolného křížení příčnopruhý X managujský a tam byla dosažena generace F4.
A abych to doložil i z vlastní praxe, zaznamenal jsem tření mezi panamenskami a H.carpintis.
To už jsme se dostali dost daleko od původního dotazu, proto ještě jednou píši: Není to nemožné. Ono už stačí, aby si dominantní samec oblíbil samici druhého druhu a nevytře se ani jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No jo...tak to jo. To je vskutku možnost. smich Sice zadokumentovaná a na ni jsem zapomněl...To ale proto, že to byla situace tuším navozená, nikoliv spontánní. Nepletu se? Pravda je že kanci se i mezirodově mezi sebou kříží - viz parroti, nebo ti druzí hrbáči a "asijské šlechtění"...Avšak pokud v té 240 litrové nádrži budou níže zmíněné dva páry, dovolím si dost pochybovat o tom, že by ke křížení došlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 17:57 RAP Re: LiborSprysl
Akvárium - terárium 4/2003, strany 15-17, autoři Oldřich Říčan a Jindřich Novák. Jsou tam i fotografie F1 hybridů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 15:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
A tos zkřížil Vlastíku ty, je na to dokumentace, nebo to máš z doslechu? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:19 RAP Re: Ičin
jsou to odlišné rody, tak by to nemělo jít
Když se může zkřížit červenohrdlí s příčnopruhým, není nemožné, aby to nešlo i se zelenookým. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:08 R Muž romant [27987] Re: miloš
Vytahuje se před sousedkou frajírek jeden. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2013 18:07 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: wladys
mám je spolu ve 240l a kančík červ.kdyz potká samici zelenookou,tak začne před ní "panáčkovat".tak sem si říkal jestli se ji nedvoři.tak to je v pohode ze to nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2013 17:00 Muž wladys [291] - CichlidyRe: miloš
miloš napsal: nazdar lidi.chci se zeptat jestli je možný aby se skřížil kančík červenohrdlý s kančíkem zeleookým.díky za odpověd ;-)

Jestli se ptáš proto, zda je můžeš spolu chovat v jedné nádrži, tak ano. Tyhle dvě ryby se ti nezkříží. Nádrž kolem 300 litrů by těmto dvěma druhům měla stačit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:15 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jsou to odlišné rody, tak by to nemělo jít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:05 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
nazdar lidi.chci se zeptat jestli je možný aby se skřížil kančík červenohrdlý s kančíkem zeleookým.díky za odpověd ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 19:04 RAP Re: RAP
Fotka k příspěvku Heros severus
Jinak když se podíváš po prezentacích, určitě nějaký příklad najdeš. rybicky.net/nadrze/11604 ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 19:02 RAP Re: poohman
Fotka k příspěvku Akvárium je dostatečně velké, teď spíš záleží na vnitřním uspořádání.
Mám pár severáků(caa F1-2) a jsou s mladýma dost drsní.
Měl jsem F1 "apendikulátů"(foto) a ty tak razantní nebyly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 10:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: poohman
No pořádek budou dělat, sale nejsou tak agresívní jako jiní kančíci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 10:03 Muž poohman [0] - TetryRe: LiborSprysl
Já si taky myslím, jen jsem se chtěl ujistit. Herousi se klovou zatím jen mezi sebou, ostatních ryb si nevšímají. To mám s nimi ještě kongotetry a dokonce 1 neonku a 2 žhavky, které stále unikají mojí síťce. Ale co bude až by se herousi chtěli třít? Neumlátí zbytek akvária? Ptám se protože jsou to moji první kanci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2013 09:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: poohman
Pokud i ti skaláři porostou stejně, pak by to mohlo fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 08:24 Muž poohman [0] - Tetry – Rotkeil
Ahoj, ptám se zkušenějších chovatelů: jaký je váš názor na soužití páru "severáků" rotkeil s hejnem 10 skalárů. Kančíků mám zatím 5 velikost cca 10cm. Velikost akvária je 700l (200*60*60). Soužití je zatím vez problémů, ale jak kanci vyrostou, tak nevím jestli bude problém. Mám jich 5, protože čekám až se mi udělá pár a pak půjde zbytek pryč...
Díky za názory a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:45 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
Já sekavce měl v ještě hodně zarostlém, jenže jak jsem krmil žížalama tak podobný typ stravy/pohybu moje akary (v té dobře velikostně srovnatelní s těmi kanci červenohrdlými) doslova vyhledávaly. Nakonec skončil největší ze sekavců v tlamce potočáka. Nevěřil jsem svým očím, ale ten tvrďák sekavec se mu z tlamy vymanil, sice celý sedřený a zmlácený, ale vyhrál a stále dělá radost v jiném akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:38 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
už jsem dal aktualní foto.jeste musím dosypat zbytek akva pískem a pak teprv koupím sekavce.no zkusím to a uvidím.krmím je docela dost tak snad to klapne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2013 21:31 R Muž romant [27987] Re: radim
Pod pláštíkem tmy a řádnýho výkrmu osádky přes den, na to jsem dohlídnul a dovalil zásobu živejch dafnií a byl klid, to dno je děsně důležitý, jak nebude možnost se schovat, třeba pod nějakej kořen se zavrtat do substrátu, tak se lovecký schopnosti kancům budou zbytečně zjednodušovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:26 radim Re: romant
no já jsem si úplně představil ty moje nenažrance co jsem dal pryč, jak jim ten malý sekavec trčí z huby :-D jj klidně tomu věřím, že to jde X-)
i vpuštění proběhlo bez nějakého "ochutnání"?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=451