Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:20 KAKTUS1010
normalny piesok ako do pieskoviska taky a este ho aj preosejem sitkom na muku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:19 Neregistrovaný uživatel
Zkus to, ale dobře ho proper. Je lépe používat písek k tomu určený, bez různých příměsí. Snad se jedná o normální písek. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:18 KAKTUS1010
Mozem im tam dat ten piesok preboha sak kolko krat sa to mam pytat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 19:16 Neregistrovaný uživatel
Pokud byl objem uveden správně, tak by tam ty ryby byly chudáci. Při rozčleněném dně by pro jeden párek možná stačil i objem 80 l, ale i to je už dost málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:14 KAKTUS1010
sak dobre ved ich tam nedam ale mozu mat ten piesok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:11 R Muž Mrakoplash [1776]
a mozem im dat ten piesok

Ono tady panum kteri jiste vedi o cem pisou, jde spise o to aby si tam nedaval ty rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:09 Neregistrovaný uživatel
Nejsem zedník, ale jemný písek používaný na maltu bych jim tam nedával. Podle mě by ho rozviřovaly. Hrubší, který se používá do betonu, by snad po dobrém proprání být mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:05 KAKTUS1010
a mozem im dat ten piesok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 19:02 Neregistrovaný uživatel
Jestli se můžu taky přidat do diskuze, protože tyto ryby chovám, tak:

Do miniaturního akvárka 40 na 25 na 25 nejsou tyto ryby vůbec vhodné. rozzureny Příčnopruhým kančíkům postačí i nádrž délky 80 cm a objem okolo 100 l (akva metr na délku jak radí Wladys je pro tyto ryby určitě ještě lepší, ale postačí i zmiňovaný objem; od 100 cm dlouhé akva u větších středoamerických kančíků jako je perleťový).

Já mám akvária pro chov těchto (a podobných ryb) vybavená bez živých rostlin (používám umělé), propraný říční písek koupený v akvaristice, používám hrubší, ale ne ostrý. U těchto rybek je důležitý prostor dna, dobrá filtrace a pravidelná výměna vody. Chov velice snadný, většina cichlidářů začínala s kančíky příčnopruhými, příp. akarami modrými. Nigrofasciati jsou docela bojové rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 18:58 KAKTUS1010
tak mozem im dat tem piesok

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:59 KAKTUS1010
Mozem im dat na dno piesok ako taky ako sa pouziva na maltu a tak do pieskoviska ak ho prevarim mozu ho mat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 17:44 hilsner urquell
to je protože v malým akvárku zakrněj, ale není to pro ně dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:38 KAKTUS1010
no ja som ich mal 8cm a uz mali dos rokov asi tak 2 roky a v pohode boli v tom akvarku aj mlade mali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:21 hilsner urquell
asi jsi v akvaristice viděl malý mladý kusy, ale v dobrejch podmínkách dorůstají do velikosti, co píšu já, nebo i víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 17:19 Muž wladys [291] - Cichlidy
Souhlasím,že nejsou nároční,ale nádrž bych doporučoval aspoň 100cm na délku...jsou to hodně teritoriální ryby.S rostlinama bude problém,ale nějaké rychlerostoucí Vallisnerky by mohli vydržet.V biotopu těchto ryb se rostliny spíše nevyskytují.Převládají kameny a sem tam nějaký "klacek".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 17:19 hilsner urquell
já sám jsem je nikdy neměl, ani neznám bílou formu, ale představ si teoreticky, kolik místa bude v takovým akvárku pro dvě ryby , co maj na dýlky 15 cm a na výšku tak 8cm. to udělaj tak dvě tempa smich . To přece jen bude vypadat hodně divoce. Sice jsou tak " nadržený", že se rozmnožej někdy i v tomhle, ale dobrý podmínky to rozhodně nejsou X-) Doporučoval bych poohlídnout se po mnohem menších rybičkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:13 KAKTUS1010
a neviete ako sa u bielej formy rozozna pohlavie?a akvarkos rozmermy dlzka 40 vyska 25 a sirka 25 to by dvom nestacilo ?ja som vide ako ich chovaju aj 20kusov v takych nadrzach a aj sa im tam rozmnozovali mali tam mlade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 17:08 hilsner urquell
myslím, že je to nejmíň náročná cichlida. chtělo by to akvárko aspoň kolem 100 litrů ( kvůli jejich velikosti ), odolnější rostlinky a nedávat je dohromady s výrazně menšíma rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:03 KAKTUS1010
no latinsky je archocentrus nigrofasciatus a chcem si ich kupit a neviem aku nadrz potrebuju a ako ma byt nadrz zariadena a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 16:53 Muž wladys [291] - Cichlidy
dobry den potreboval by som poradit s kancikmi (cichlazoma zebrovita)kto ma skusenosti s tymito rybami nech mi napise je to surne dakujem
:-)


Napiš prosím latinský název....nevím co je Cichlazoma zebrovitá?? :-O
Nebylo by také odvěci napsat jaký problém s těma rybama máš. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 16:37 KAKTUS1010 – Kančik
dobry den potreboval by som poradit s kancikmi (cichlazoma zebrovita)kto ma skusenosti s tymito rybami nech mi napise je to surne dakujem
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 14:49 RAP
Dneska jsem viděl na výstavě v Botanické zahradě velmi zajímavě zbarvené nigrofasciáty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 11:19 hilsner urquell
Fotka k příspěvku tak už mám fotku. zkusíte to někdo určit? Podle mě je samec ten menší (vlevo ), ale nejsem si jistej? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 09:18 Anonym – kancik zelenooky
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2007 18:14 Muž Roman [100] - Cichlidy
malé žížalky jsou dobré.nekrmit velkýma rousnicema, se tím zadusí.Ale velkým druháům cichlid se to dá dávat často. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 13:38 Anonym – kancik zelenooky
moku kancika zelenookeho krmit zizalami? dik za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 11:43 hilsner urquell
není zas tak úplně malá, je to 105 litrů, větší nemám. Chtěl bych ty zbývající samce někomu dát pokud možno ještě předtím, než k tomu tření dojde. Ještě tam totiž v tom akvárku mám akary modré, s kterýma bych udělat to samé, a myslím, že čtyři 15cm ryby na ten objem budou až až. Každopádně díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 11:31 Muž Roman [100] - Cichlidy
Je zbytečné je mít v malé nádržce.Já nové rybky takto mívám jen jako karanténu a aby trošku odrostly do velikosti kdy je mohu dát k vtším rybám.K dnešku mám takto 6ks T.eliotti, což jsou příbuzní tvých T.meeki.NIkdy takto nedošlo k nějakému vybrání páru.Ale po přesazení do velké nádrže se to ihned pozná.Pár se začne společně hrabat pod kameny a kořeny a ostatní začne napadat či odhánět ;-) Ostatní budeš odlovovat nebo je necháš s nimi nadále ve společné nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:28 Vláda
Ty ryby jsou ještě mladé,klidně je nech spolu,jsou to mírumilovné ryby.Až se budou chtt vytřít,tak to udělaj i ve společném akvárku a oba rodiče jikry hlídaj.Vylíhlý potěr za dva dny odsaj odkalovačem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 15:07 R Muž Mrakoplash [1776]
to hilsner
Kdyz si regnutej tak ta tuzticka co vidis u sveho prispevku je pro EDITOVANI tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 11:16 kittie
nebo zkus mrknout třeba sem www.krusa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 11:10 kittie
zkus se podívat sem www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 09:44 hilsner urquell
hm, tak nic smich

zkrátka u těch, co považuju za samce je ta ploutev na zadní straně šikmá a má takovej cancourek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 09:39 hilsner urquell – Kančík červenohrdlý
ahoj, mám doma čtyři kančíky červenohrdlé a chtěl bych se ohledně nich zeptat na dvě věci.

Bohužel momentálně nemůžu fotit, ale aspoň tak orientačně by mě zajímalo, jestli správně určuju pohlaví : jeden (ten nejmenší) z mých kančíků má přibližně takovouhle hřbetní ploutev:


__________// /
/ !
/ !

a ostatní tři takovou:




____________////////
/ /
/ /

Uvažuju správnjě, když si podle toho myslím, že mám tři samce a jednu samici?


Druhá věc, na kterou jsem se chtěl zeptat: mám je zatím čtyři v poměrně malém akvárku, a to z toho důvodu, aby se spárovali. Potom chci zbylé dva někomu dát. Jak to ale poznám? Zatím je mám zhruba měsíc, a teprve nedávno se přestali schovávat. Mají tak 7 - 8 cm a už od začátku na sebe lehce dorážejí, ale zatím to nevypadá jako vážný boj. Po chvilce je to vždycky přestane bavit a klidně plavou blízko u sebe. Dá se tedy nějak rozeznat budoucí pár jestě před třením? Nemám moc času to akvárko pozorovat, ale chtěl bych vědět, kdy mám ty kančíky " rozsadit". Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 22:58 miro03
samička s okusanov hornov plutvov ale inak vypadá vpohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 11:55 karlosek – Druhý kanec
Fotka k příspěvku Tak tohle je ten druhý, upozorňuju, že se chová spíš jako samice a s tím prvním nesoupeří, spíš naopak. Docela spolu pečou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 07:53 Muž filipsi [1295] – roman
Nekoukal roman nahodou na fotku od sharon, misto te prvni? Tam je totiz ta ukazkova samice ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 00:09 miro03 – to-sharon
to čo si ty napísala tak som presne myslel,nikde som nenapísal že samica je má kulaté ale myslel som že samice nemaju tak predlžené do závojov,ako samec,dík za opravu a podrobnejšie vysvetlenie,at sa Ti darí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 23:11 karlosek – šupiny
oranžové šupinky má, ale jen pár. Na fotce to vidět je. Já myslím, že samec nemá vůbec nic. Toho druhého vyfotím, spolu se chovají jako pár. Takhle zrasovaný byl po soubojích s akarou, už jsem jí dal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 22:51 Muž wladys [291] - Cichlidy
..oranžové šupinky sice popisuje,ale já je tam nevidím...vidím pěkně dorasovaného samce... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 22:18 Muž Roman [100] - Cichlidy
D :-D OCELA ZAMOTANÝ,CO???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 22:17 Muž Roman [100] - Cichlidy
Ukázková samice.Popisuješ oranžové šupinky, a ty samci nemají.Takže pěkná slečna ;-) palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 17:12 Žena sharon [126]
Fotka k příspěvku miro03: špičaté ploutve mají i samice :-), nevím, kdo rozšířil fámu, že samička mají ploutve kulaté...kulatou má tak maximálně ocasní ploutev, samci stále roste do dlouhého "závoje"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 16:01 miro03
vyfot i toho druhého nigrofasciáta je možné že máš dva samce takže bi si sa nemusela dočkat potomstva inak sa tieto ryby tru každé dva týždne,maju veliku plodnost,o chvílu nevieš čo s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:59 miro03
je to samec choval som nigrofascíaty ešte pred nedávnom a namnožil ich na tisíce,jedine samec má tukový hrbol na hlave i špicaté plutvy čo je príznačné pre samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:39 Muž Jammes [72] - Afrika
no vypadá jak samec po menším boji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:10 karlosek – kančík
Jo, je trošku otrhanější, ale jinak je dominantní v celém akva. A ty šupinky opravdu má, to nejsou žádné odlesky. Na druhou stranu se pořád točí kolem druhýho kančíka, ten je nemá vůbec, ploutve má stejně dlouhý a hrb nemá. Tak uvidíme až se to vytře, jinak děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 14:27 Žena sharon [126]
Samec. To na bříšku vypadá spíš jako vytrhané šupiny, celý je pěkně dobitý. Je tam sám nebo ještě s dalšími kančíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 14:20 hipík
samec protože má tukový hrb a ten samičky nemají a má protáhlé ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 14:17 karlosek – Kančík - co je to?
Fotka k příspěvku Zdravím zkušenější akvaristy. Prosím o radu: Je toto samec či samice? Docela mě matou ty oranžové šupinky na bříšku. Jinak ploutve má jako samec a chování taky.Může to být nějaká barevná varianta samce? Děkuji za rady.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [24] 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=1151