Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.12.2013 15:49 RAP Re: formik, Ičin
Vaše názory jsou důkazem toho, že co funguje jednomu, nemusí fungovat druhém. Ono je to ještě složitější, protože co mi funguje v jednom akváriu, nemusí mi fungovat ve vedlejším. ;-)
Pravda je, že pokud nám tazatel nesdělí přesněji své představy, můžem se dohadovat do nekonečna. Jeho návrh pár mek a akar hnědých by fungovat mohl, ale..... hnědé nejsou přeci jen rovnocenní vůči mekám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jak říkám, u mě to fungovalo. Každopádně tady se bavíme o rybce co má 10cm a nemá extra moc mladých, takže nezabere tolik místa. Co teprve u těch větších :) Prostě já za sebe bych byl opatrný u těch větších a víc párů dobře promyslel a zkonzultoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:33 formik Re: Ičin
No, já bych do toho po mých zkušenostech už takhle nešel. Jakmile začne mít jeden pár navrh, tak křehká rovnováha končí. A on i slabší pár se snaží mladé bránit, tzn ve finále se pokoušou docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: formik
já je právě před cca dvěma lety měl a dalo se to bez větších problémů. kus dřeva středem akvária vytvořil hranici, kde docházelo k "nájezdům", ale prakticky nikdy z toho nic nebylo (podobně vzrostlé páry).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono to bude opravdu chtít vědět představu majitele, protože bez toho se nehneme. Ty druhy níže (pomineme, že jedno je akara) jsou do těch cca 15cm a zřejmě z těch klidnějších. Bohužel by se dali vybrat i druhy (viz salvíni), kde by ve finále v akváriu zůstala jedna ryba a to samec :)
to vhodné vnitřní uspořádání bude tak jak tak to nejpodstatnější, protože i když to budou klidné druhy, tak v nedělené nádrži to nebude nic moc i tak
Počkáme na vyjádření majitele, co by si tam tak představoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:13 formik
Dva páry sajek doporučit nelze (Jak psal Libor) řežou se dost. To už je lepší dát jich tam aspoň 4páry - udělá se hejno s dominantním samcem a agrese se rozloží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:10 RAP Re: Ičin
.... a těma ke 20cm mě přijde dost velký rozdíl. K těm velkým už patří opravdu dost průbojné druhy(herosi, nedejbože salvini).
No tak salvínky to je mezi středními kančíky kategorie sama pro sebe. U těch je minimum 500-600litrů.
Co se týče opravdových severek, tak ty jsou svým naturelem blíže k terčovcům. Stejně tak rod Mesonauta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:03 RAP Re: Ičin
Ti nikaragujci mají až k těm 20číslům a jsou relativně snášenliví. To samé Heros severus, 20cm a relativně snášenliví k ostatním druhům. Je jasné, že dva samci v jednom akva by mohl být problém. Stejně tak při výtěru můžou nastat problémy a šarvátky. A tady je důležité, jak je zařízené(úkryty, možnosti teritorií) akvárium!
Měl jsem ve 160litrech pár www.akvarista.cz/… a www.akvarista.cz/… a bez vážnějších problémů. Trochu složitější situace nastala po rozplavání potěru a tady pomohlo srovnání dekorací v akva.
Nádrž 120x50x50cm je už slušný objem na "hraní".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:22 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
No právě proto se ptám, protože ono ten rozdíl mezi kančíky kolem těch 10cm (sajica, příčnopruháči,...) a těma ke 20cm mě přijde dost velký rozdíl. K těm velkým už patří opravdu dost průbojné druhy(herosi, nedejbože salvini).
Při rozumném uspořádání si dovedu v pohodě představit dva páry těch středních, včetně těch sajic, pokud se jim nějak výrazněji přepůlí nádrž, ideálně dřevem, aby na sebe pořád neviděli. Pak už podle konkrétního druhu určit co k nim. Čichavec mě přijde dost "měkký" na soužití. Spíš nějaké tetry, které nebudou považovat za hrozbu, případně něco co se dokáže bránit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2013 12:20 RAP Re: LiborSprysl
K těm meekám, tak možná nikaragujce
To byli jedni z prvních, co mě napadli.
Jinak menší druhy kančíků se dají kombinovat i s akarama a JA cichlidama. Např. rybicky.net/nadrze/16416
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:12 RAP Re: mlynar
Tak nějak, prostě nakombinovat druhy orientované na dno a druhy spíše ke hladině.
Asi bych se vyhnul kančíkům příčnopruhým, jednak jsou dost průbojní a univerzálové na křížení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2013 12:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynar
K těm meekám, tak možná nikaragujce...jedni se třou na plochu, druzí do děr. Ancistrusy asi jo, pokud nelpíte na plných výtěrech. Ale ani dva páry sajek nebudou dělat dobrotu, protože ve třista lirech narostou a budou se mazat...Čichavce nee...za mne. Jinak si dělejte co chcete.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:10 R Muž romant [27982] Re: mlynar
Ta tetry nějaký vyšší v těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:10 RAP Re: Ičin
Napsal jsem do 20cm. ;-)
Abych to upřesnil, jednalo by se o akvarijní populace, protože se dají kombinovat SA a JA cichlidy. S importy to ani nezkoušet. Navíc jsou možnosti přidat některé druhy akar.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:08 radim Re: mlynar
jinší ryby tam mít samozřejmě můžeš, ale spíš už nějaké neteritoriální. Třeba hejno teter a jiné by se dali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:59 mlynar Re: radim
Takže když jen jeden pár to jako že do toho akvárku už nemůžu dát žádnou jinou rybu ? coze Nebo můžu mít např jeden pár kančík červenohrdlý. jeden pár akara hnědý,popř nějaké čichavce a na dno nějakýho ancistruse... ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:58 RAP Re: radim
Raději různé, minimálně dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
docela by mě zajímalo, kterého druhu 20cm kančíků by se daly dát 3 páry do 300 litrů? nenapadá mě ani jediný, který by to v dospělosti zvládal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:40 radim Re: RAP
RAP napsal: Záleží jaký kančík...
S tím nutno souhlasit.
Právě velikost a povaha druhu je rozhodující . Ale pokud se nejedná o 30cm SA cichlidy, tak v půměru 2 až 3 páry plně vzrostlých ryb do cca 20cm.


stejného druhu, nebo různé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:24 RAP Re: Urtman
Záleží jaký kančík...
S tím nutno souhlasit.
Právě velikost a povaha druhu je rozhodující . Ale pokud se nejedná o 30cm SA cichlidy, tak v půměru 2 až 3 páry plně vzrostlých ryb do cca 20cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
základen bude vědět jaký druh má jít. U někteých by to mohlo jít (třeba sajica), ale u většiny bude jeden až dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:17 R Muž romant [27982] Re: mlynar
Vhodný poskládání interiéru a co možná největší plocha dna, to jsou podle mě základní dvě podmínky, aby se dalo o více párech uvažovat. Prostuduj zdejší prezentace obdobně laděných nádrží a uvidíš, jak to kdo má řešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:13 JoKa Re: mlynar
Na to je také jednoduchá odpověď. Záleží jaký kančík...
Ale jak říká Radim, ve většině případů jeden pár...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:07 radim Re: mlynar
ve většině případů jen jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 09:49 mlynar
Jednoduchá otázka kolik se může dát párů kančíku do 300l akva (120*50*50) takže dejme tomu čistých tak 270. Děkuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:07 radim – je to dvoření se, nebo ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: miloš
Ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:22 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Urtman
rozhodně souhlasím.mam kančíky a nekdy žasnu nad jejich inteligenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:11 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravím.chtěl bych se zeptat jestli může malý kančík červenohrdly o vel.4cm umřít na to že se přežere malejma šnekama o velikosti ulity 1-2mm.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 15:55 JoKa Re: radim
Jj, kanci i pestřenci mě také s jistotou poznají... Mladá (také nekrmí) projde kolem akva a mají na salámu. Přiblížím se já a už vědí, že to je ten pitomec, co jim vždycky něco hodí...
Také souhlasím, jsou to inteligentní ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:43 radim Re: LiborSprysl
no rozhodně toho ty cichlidy mají v hlavě víc než třeba tetry. Např se nepohybují v nádrži od ničeho k ničemu...Nebo už jen to, že mě rozpoznají od přítelkyně. Ta je nesmí krmit, tak mají rádi jen mě smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:40 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
To že ryba proplave skulinou akorát tak na její tělo tak, že se před ní pomalu položí na bok, a pomalu a bez dotknutí okolí se protáhne skulinou (horizontální), pro mě prostě není reflex, ale inteligence, tudíž projev nalezení postupu pro vyřešení překážky. Stejně tak rozpoznávání obličejů. V tomhle jsem s Vámi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 13:34 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Hansel
Hansel napsal:Jinak jejich projevy inteligence jsou prostě nenapodobitelný a nepopiratelný



Honzo nebuďte jak já... smich ...už si sice nepamatuji kdo to byl, ale dostal jsem hrozný céres, že cichlidy inteligenci neprojevují, jen reflexy...Ale já to tvrdím dál... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
Můj rivulát se o to snaží kdykoli se přiblížim k akva. Když samice vodí tak je to někdy mela i s ní a člověka to až štve jak se tlučou o sklo. Ale ono to koukání na akva je stejně nejlepší tak z metru a půl což je pak v klidu. Nejhorší jsou návštěvy co nedovedou pochopit že maj jít dál a neprovokovat je rozzureny Jinak jejich projevy inteligence jsou prostě nenapodobitelný a nepopiratelný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2013 13:18 radim Re: Urtman
jestli tito budou vodit, tak si zapálím vítězný doutník jak v nějakém am. filmu a pak se z totoho poto :-D
RAP: už teď na mě samec v jednom kuse útočí, když ho fotim. Proto mi nejlíp vycházejí fotky hlavy...:-D neumím si představit, jak by řádil s mladýma rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:08 RAP Re: Urtman
Nejlepší je, když se tě budou rodiče snažit vyhnat od akvária, jako mě samec severek. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 12:59 JoKa Re: radim
Jo, je to parada. Cichlidy jsou proste super. Pockej, az budou vodit, to se uz od toho akvarka nehnes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 06:33 radim Re: LiborSprysl
tak velké cichlidy jsem ještě neměl a neustále mě něčím, většinou mile překvapují :-) je pořád co sledovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 04:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Takto se chová mnoho velkých cichlid...protože má tu výhodu, že předmět svou silou zvedne a kolem může být od malých ryb všechno vyžrané, potravy "v úkrytu" bývá dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 16:05 radim – Hoplarchus psittacus
nevím kam jsem to před časem psal, ale už jsem pořádně vypozoroval co mělo znamenat to "přenášení" klacků v akváriu :)
zvedají je a hledají pod nimi něco k snědku...stejně tak otáčí i dubové listy ,nebo trhají sagittarie i s kořeny a pak filtrujou písek z toho místa X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 12:08 RAP Re: miloš
Ono taky záleží, v jakém stáří přijdou ryby do nového akvária. Starším rybám trvá aklimatizace déle a někdy si prostě nezvyknou. Chce to čas. ;-)
Ještě bych dodal. Mám pár severek, kupoval jsem je už dospělé a jsou relativně bojácné. Ovšem když vodí mladé, tak samec na mě útočí i přes sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 08:18 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
voda je v porádku je krasně křištalove čistá.mam špatnej fotoaparat.co mam tady fotky tak jsou starší.akvarium jsem musel s časti předelat abych znicil rybam teritoria.vodu menim jednou za 5 dnu 50 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 08:13 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: radim
ukryty tam mam.oni sou v místnosti kde neni moc rušno a pak kdyz nekdo prijde tak se bojej ale jen chvily.pak to okoukaj co se venku deje a vylezou.musim je tedy vytrenovat.vcera jsem to zkousel a jsou trochu uz otrlejší.sice se jeste leknou ale nez zalezou do ukrytu tak se ohlídnou a zastavijou se a čekaj co bude dál.plovoucí rostliny tam sice nemam ale mam dlouhe listy s rostlinek co zakrijou pulku hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:28 R Muž romant [27982] Re: miloš
Zkusil bych je zklidnit přidáním výluhu a nelíbí se mě ta barva vody, jakoby načatá nitrifikace, ale pravdu míti nemusím, ovšem častější výměnou se nedá nic zkazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
taky je může stresovat odraz světla o to bílé dno. ale nejspíš to bude fakt o zvyku ryb na pohyb kolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 17:08 radim Re: miloš
Při krmení ryb stojím celou dobu u akvária a ony si to časem spojí s tím, že něco dostanou. Nemám problém, že by se bály a pak jsou vidět pořád ;-) zatím to fungovalo u všech, ale někdy to trvá dýl ano Taky to chce co nejmíň zasahovat do akvária. Jinak jak pise Designer úkryty... plovoučky dělají divy!
Možná bude problém jen v tom, že nejsou zvyklé na víc lidí u akvária. Musíš cvičit návštěvy no :-D když jsi sám, tak reagují normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Sice pises mrchy, ale urcite Ti to stejne jako mne dela radost, kdyz se takhle ryby zajimaji co tam delas ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
ty terčovce můžu potvrdit, mám problém v akva cokoliv udělat, pořád se celé hejno plete pod rukama. Naposledy jsem sázel nějakou drobnolistou kytku a ty mrchy mi ji okusovali z pinzety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2013 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miloš
Prvni vec je, ze ryby nejsou zvykle. Kdyz si zvyknou, ze se kolem akvarka neco deje, pak uz ani Tercovce nerozhodil obcasny naraz mice na sklo, proste jim to uz prislo normalni, ze si tam hraji deti, zvykli si.

Druha vec je, jak se citi v akvariu. Kdyz ma ryba za sebou splet rostlin, hromadu sutru s ukryty a nejake to drevo okolo, bude se citit bezpecne i ve volnem prostoru, protoze vnima, ze ma kdykoli kam uplavat.

Posledni vec je jak ty ryby mas dlouho. Nekdy to chvili trva, nez si zvyknou co a jak se kolem nich deje.

A jedna vec pod carou, Cichlidam pry dela dobre hejno mensich ryb nad nimi, ze kdyz vidi hejno v klidu, jsou v klidu taky. Mam spolu s Ramkami hejno Fantomu cernych, jenze potvrdit tohle nemuzu, protoze ty Ramky mi pomahaji odsavat (pletou se pod hadici), zatimco Fantomove jsou v dobe udrzby vsichni v tesnem hejnicku na druhe strane nez kde neco delam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 15:53 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravim.chtel bych se zeptat.zacal jsem mit problem s tim ze kdyz se nekdo prijde kouknout na akvarko tak se mi ryby rozutecou nebo dostanou takovej stres ze pomalu vyskocej s akvaria.staci i kdyz nekdo normalne projde okolo akvaria a ryby se lekaj.nevite co s tim?nemaj treba malo vitaminu.davam jim vetsinou mrazeny krmivo jako treba hovezi srdce,patentky koretry..diky za pripadnou radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=351