Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 13:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 13:21 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, jak poznám samici a samce Kančíka červenohrdlého? Mám 2 páry a všichni tak nějak vypadají stejně, dvě jsou teda menší, ale jinak nevím, jak to poznat. Mají tak 7 cm. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: PEKY
Jasně v tom trochu rozdíl je, když to vezmu od konce. Já jsem produkční chovatel...Rozbíječe konfliktů ale také používám... Především v té fázi párování, nebo před třením. Většinou je pak samec sežere... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 11:44 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Problém je spíš v "sexuálním chování" některých samců větších a velkých cichlid, než v tom co se snažíte naznačit. Tedy pochybujete o vyladěnosti páru v souvislosti s velikostí nádrže, či snad vidíte přítomnost nepřátelských ryb. Ne. I samotné páry se tak chovají.
Myslel jsem to tak, že kvůli velikosti nádrže(400litrů) nemohou být přítomny tzv. "nepřátelské" ryby. V opačném případě by pak samec neměl tolik času a energie na samici. Co se týká chování těchto ryb v přírodě, tam je to ještě trochu jinak. Zde při ochraně mláďat musí vynakládat další energii na hledání potravy .
Ovšem naše pohledy na chov ryb mají základní rozdíl - ryby pro radost a ryby jako zdroj příjmu(nutnost odchovat velké množství potomků).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: PEKY
Problém je spíš v "sexuálním chování" některých samců větších a velkých cichlid, než v tom co se snažíte naznačit. Tedy pochybujete o vyladěnosti páru v souvislosti s velikostí nádrže, či snad vidíte přítomnost nepřátelských ryb. Ne. I samotné páry se tak chovají. Je to druh od druhu.
Ti samci jsou úplně na vrcholu blaha, když se mohou starat o samici a její mláďata. No a to jde do určité doby...Především proto, pokud jde o tisícové výtěry, je brzy husto. Zasáhne člověk a oddělí mláďata. A nyní se dostanu k vašemu pochybování, které zavdává příčinu k pochybování mému... Zřejmě je třeba doplnit některé znalosti...
Všechny cichlidy! mají schopnost poměrně velmi brzy se třít znovu poté, co například přijdou o jikry či mláďata. Toto chování mají zakódované. Ovšem ne vždy je samice ihned po tření samice zaplněná. Proto se musí nechat odpočinout, jinak by ji zabil. V přírodě by zdrhla a na její místo by velmi rychle a ochotně nastoupila jiná, zaplněná, která by ji radostně a bez úhony nahradila.
Takže já tomu pomáhám tak, že ji dám stranou a vyfutruji ji. Protože jsou cichlidy ryby inteligentní (tvrdím možná jen já, zdá se mi že věda pochybuje smich ), tak samici po tom odpočinku přijme radostně pán zpět a znovu se s ní vytře a příkladně se se stará o ni i mláďata. To je o té vyladěnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:09 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:....vyladěný pár jsem choval ve 450 litrech do velikosti třiceti cm...Mimo návratu samice po oddělení mladých problémy nebyly....Ale byl to vyladěný pár
Nutnost oddělit samici po odlovu mladých, aby se zotavila a připravila na další tření, o vyladěnosti páru moc nesvědčí. Nebo je to právě o té velikosti nádrže a možné přítomnosti "nepřátelských" ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: PEKY
Není...vyladěný pár jsem choval ve 450 litrech do velikosti třiceti cm...Mimo návratu samice po oddělení mladých problémy nebyly....Ale byl to vyladěný pár a i ty návraty zvládly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:09 RAP Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal:.... Koukám, že rotkeil je asi trošku ryba jouda
Divil by jste se stejně pokud by místě Herosů byly skaláry? I když mají český název kančík, je to trochu o jiných rybách.
DeNNI85 napsal Myslíte, že až je dám do 400l akvária, dají jim pokoj? :-)
Obávám se, že pro Cichlasoma festae je i ta čtyřstovka do budoucna malá. Nakonec zůstane jen nejsilnější jedinec. www.akvarista.cz/… doporučuji prostudovat celou prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:47 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
poslal jsem vám zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
No asi nedají...jsou to ryby, které ve čtyřstovce narostou na třicet centimetrů a rozhodně budou mít dojem, že jim akvárko patří...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:21 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Ve vivariu, tak 10dní zpět :-) 80Kč ks. Koukám, že rotkeil je asi trošku ryba jouda :-) když nasypu krmení, nic, když ji někdo honí, nic, nechají si vše líbit a jsou docela plachý. Dostal jsem malý 40l akvárium, tak jsem je dal tam, než udám všechny velký ryby, ještě mám pořád velky pangase. Myslíte, že až je dám do 400l akvária, dají jim pokoj? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal: Zdravím, zakoupil jsem si mlade ryby, mám te´d spolu cihlasoma festae 3ks tak 4-6cm, 2x heros sp. rotkeil 7 - 8cm a 3x roccio octofasciata, rotkeily jsem měl 4, ale dva chcípli, pozoruji že ti festae jim dávají vážně do těla, přestože jsou podstatně menší. Měl jsem je teď v malé nádrži, než se zbavím větších ryb. Jsou takhle agresivní pořád? myslel jsem, že budou ostřejší, až se spárují a v době tření :-)
Milý Denisi...chce to více číst...i tu jsem o velkých cichlidách a speciálně C.festae nějaké písmenko utrousil...To vskutku není ryba do společnosti :-D Hlavně ne herosů...
Kde jste festae sehnal...prahnu po nich již nějaký čas? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 11:58 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – cihlasoma festae
Zdravím, zakoupil jsem si mlade ryby, mám te´d spolu cihlasoma festae 3ks tak 4-6cm, 2x heros sp. rotkeil 7 - 8cm a 3x roccio octofasciata, rotkeily jsem měl 4, ale dva chcípli, pozoruji že ti festae jim dávají vážně do těla, přestože jsou podstatně menší. Měl jsem je teď v malé nádrži, než se zbavím větších ryb. Jsou takhle agresivní pořád? myslel jsem, že budou ostřejší, až se spárují a v době tření :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Samozřejmě, že to klidně "bouchnou" na šutr, jako romantovi smich Ale z hlediska etologického řečeno....uzavřený prostor je uzavřený prostor. Květináče, jeskyně, atd...jsou ideál. Pokud nechcete květináče z hlediska estetického (znám takové akvaristy), tak třeba udělejte jamku pod tím kořenem a dejte tam nějaký ten "placatej šutrák" hop a s jistotou si dovolím tvrdit, že se tam tření rybám bude líbit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 16:26 R Muž romant [27987] Re: Losky
U mě to červenohrdláci vždycky bouchli na nějakej placatej šutrák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 16:17 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
mám tam asi 4 kořeny, 2 se dají proplouvat a dal jsem je tak, aby tam měly svá místa, když budou chtít. Ale zajímalo mě, jestli jim tam nemám dát nějaké květináče nebo tak něco. U těch nikaragujců mi říkal, že mám dát nějakou trubku z jedné strany uzavřenou, že se jikry kutálí a v klidu si to své místo uhlídají, ale tady netuším. Ale nebudu to teda řešit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 15:59 R Muž romant [27987] Re: Losky
Oni si najdou samy to svoje místečko, to se neboj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 15:49 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
tak to netuším, co mě čeká:) Zatím akary potoční se pošťuchujou a chytají se za tlamičky, asi si začínají bránit svá teritoria. Jen jsem se zapomněl p. Libora zeptat, jestli ty akary a kančíci červenohrdlý potřebujou nějaké speciální místo na jikry. Nikaragujce mi vysvětlil, ale na tyhle jsem se zapomněl zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 15:25 R Muž romant [27987] Re: Losky
No a počkej až rozjedou námluvy, skoro permanentní, to bude potom radosti. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 15:21 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Tak dnes přišlo krmení Sak 55 a Energy, tak jsem jim hodil kávovou lžičku Energy a většina popadala na dno, ale tam to začly pořádně probírat a za 5 minut tam nezbyla ani jedna granulka, takže rybky od Vás mají vkus a chutná jim to, tak jsem rád. Jinak doma se moc líbí, zvláště ty meeki, ty mají největší úspěch. Ještě jednou díky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Haimdol napsal: Vrubouši se po něm můžou utlouct. U terčů bych s tím asi ale moc nepochodil.
No pro terče asi opravdu ne smich smich Pro všechny ostatní velké cichlidy ve společenském akváriu, naprosto ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:30 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ještě bych měl dotaz k odkalování. Přemýšlím, že chci buď koupit Easy clean a nebo Tetra GC50. Který bude lepší? Nevím jakou délku zvolit. Hagen má 38 a 60 cm a já mám vodní sloupec asi 45 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:14 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Záměrně jsem nic nepsal a koukám, že je to jedno;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:05 R Muž romant [27987] Re: Losky
Však on Ti k nim Libor podá dostatek informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:04 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Super. Budu se snažit akvarium držet v čistotě. Neví kolik ryb ještě budu mít. Rád bych akary potoční, kančíky červenohrdle a pak ještě možná kančíky nikaragujské.Budou od zdejšího člena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:26 R Muž romant [27987] Re: Losky
Budou-li z dobrýho zdroje a půjdou-li do zajetýho akvária(čím dýl, tím líp) a o to bude normálně pečováno, hlavně tu vodu a čistotu dna, tak žádný medikamenty nebudeš potřeba, alespoň Ti to přeju. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:21 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Ok, takže řešit až při potížích. Jen jsem chtěl vědět, zda ryby trpí něčím chronicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:27 R Muž romant [27987] Re: Losky
Vodoléčbu do šuplíku neschovávej, tu raději do akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:21 Muž Vstrom [82] - Malawi
A je něco potřeba z léčiv? Jako co se vždy naskytne? Nemocen vůbec nerozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:29 R Muž Silent [5949] Re: Deathbull
Vrubouši se po něm můžou utlouct. U terčů bych s tím asi ale moc nepochodil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nevím no SAK je především levný smich Ale že by to byla kdovíjaká šmakuláda, to bych neřekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 14:19 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Kupuju SAK 55, SAK Energy a SAK Color.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:05 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
Díky. Jaký druh Saku? Jedna se mi o to, jaké má mít složení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 13:32 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Já cichlidám kombinuji SAK, Hikari Cichlid staple, Tetra Cichlid sticks a živé případně mražené krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 13:10 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, co doporučujete pro kančíky červenohrdlé a pro akary potoční za granulky? Dost jsem četl, že lidi vychvalují SAK, ale netuším, zda je to slušné krmivo. V čem bych se měl řídit při výběru?
Jinak ještě se chci zeptat, jaké léky doporučujete? Zatím jsem měl jen samé živorodky a celkově malé rybky. Budu si teď objednávat odkalovač z www.spokojenypes.cz, tak že bych tam rovnou něco přihodil. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 18:12 1979jarmil Re: LiborSprysl
ahoj
je mozne ze rano tam mela cca 100 jiker a po 10ti hodinach tam neni ani jedna?
je to tri dny co je nakladla,je mozne ze je nekam uklidila?
diky moc za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: uchoLV
Já bych hledal samce dorostence...on v těch deseti cm je množení schopný, ale nebude tak důrazný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 12:49 Muž uchoLV [7] Re: LiborSprysl
Ďakujem za odpoveď. V tom prípade to asi skúsim s malým samcom.
Len pre upresnenie sa ešte spýtam(či to správne chápem), malý samec znamená menší ako samica, alebo pohlavne nezrelý samec... alebo niečo iné? Možno to už komplikujem ,ale chcem sa vyhnúť problémom tak sa radšej spýtam aj hlúposť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: uchoLV
Holky s holkama nechodí jen po Petříně, mohou být i v akváriu...Ale těžko se to dá takhle na dálku odhadnout...Samec pokud by byl malý, tak jako přivandrovalec by nemusel být drzý. Chce to zkusit, pokud chcete pár. Velký samec by asi problém mohl být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 11:12 Muž uchoLV [7] Re: LiborSprysl
Ďakujem za odpoveď. Článok o chovaní cichlíd som čítal ,ale nemám bohužiaľ možnosť zostaviť pár z desiatich rýb. Momentálne chovám len jednu samicu (asi 10cm) ktorá sa nedávno spontánne vytrela sama v akváriu ,tak mi napadlo ,že už je asi veľmi osamelá a s nejakým samcom by sa jej možno žilo lepšie. Ak ale ako vravíte ,by bol samec skôr na príťaž, plán samozrejme ruším. Zaujímalo by ma ešte ako by vyzeralo spolužitie dvoch samíc ,resp. či je podľa Vás nejaká iná schodná/schodnejšia cesta ako pridať samca. Rád by som z toho mal totiž jednodruhové ,ale pokiaľ je to možné nie jednokusové akvárium.

P.S.Odchov nieje mojím cieľom ,ide mi skôr o pohodu rýb v akváriu.
Za odpoveď vopred ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: uchoLV
uchoLV napsal: Dobrý deň, chcel by som sa spýtať aké sú Vaše skúsenosti s chovom tejto ryby v akváriu osadenom rastlinami. Zakladám práve nové akvárium (cca 500l) a uvažujem ,že by som ho venoval môjmu managujcovi (možno pridám ešte jedného do páru), mám ale obavu ,že mi zničí všetky rastliny (a mať veľké akvárium ktoré vyzerá ako mesačná krajina ma neláka). Na internete som našiel dosť protichodné názory (ako vždy) tak hľadám niekoho kto by ma posmelil. Čo sa týka rastlín budú to prevažne veľké echinodory.
Utemované velkými kameny by mohly odolávat všechny tužší rostliny. Managujec rád spíš maso. S tím přidáváním do páru, ale velmi opatrně...Něco málo o tom vím, a pár písmenek jsem již dohromady dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:45 Muž uchoLV [7] – parachromis managuensis
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať aké sú Vaše skúsenosti s chovom tejto ryby v akváriu osadenom rastlinami. Zakladám práve nové akvárium (cca 500l) a uvažujem ,že by som ho venoval môjmu managujcovi (možno pridám ešte jedného do páru), mám ale obavu ,že mi zničí všetky rastliny (a mať veľké akvárium ktoré vyzerá ako mesačná krajina ma neláka). Na internete som našiel dosť protichodné názory (ako vždy) tak hľadám niekoho kto by ma posmelil. Čo sa týka rastlín budú to prevažne veľké echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1979jarmil
No protože nevím, co byste s těmi nigrofasciáty dělal...Já se je snažím vymýtit z rybárny už nějakých deset let. A čerta, vždycky někde najdu nějaké mladé, od ryb, které se nestihly prodat včas a zase se vytřely. Já je tedy použiji jako krmivo, ale v případě koníčkáře je to o něco složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:46 1979jarmil Re: LiborSprysl
proc by jich nemelo zustat moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1979jarmil
Nechal by je osudu a modlil se, aby jich moc nezbylo do stádia, kdy se začnou líhnout... smich smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:41 1979jarmil – kancik pricnopruhy
ahoj.poradi mi nekdo co mam delat,kdyz se mi vytrela,ma cca 150jiker.mam je nejak osetrit?prestehovat jinam,at je neco nesezere?mam je dat do akvcarka i s obema rodicema?
diky moc za radu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
podle mě maj piskořky tu výhodu, že i když je tam milion tak jsou věčně zalezlý :-D už je mám dva roky a skoro žádnou přes den nevidím. Když jich chu pár nasbírat jako potravu pro helenky, tak mám problém abych jich našla 10.
Fígl s tabletou by u mě nevyšel, ta zmizí dřív než dopadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:33 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
Jasně pěkně po sedlácku, žádný velký cicmání a hraní si na dokonalost, trochu nedbalý elegance a jede se. :-D Všem hračičkářům se tímto omlouvám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Tak tak, třeba pro mě je to další z absolutně nutných věcí při zakládaní..šup písek, pár šutrů, ejhle pěknej kořen...nějaký kytky...jo tu misku s piskořkama tu mám támhle... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:26 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
Já je sbírám po výměně vody, když se jim ta čitší voda nelíbí a mají snahu zdrhat, tak to shrábnu ze skla a podaruji někoho, kdo zrovna potřebuje. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=651