Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 16:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Ryco
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) Kančik Hrbohlavý
2) Kančík Příčnopruhý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 16:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Netvrdím že mam pravdu. Jen jsem si vzpomněl co jsem pred mnoha lety čet. Kdysi dávno jsem měl Příčnopruhé. Vše bylo v pohodě,do doby tření. Měly totiž úplně jinou představu o vzhledu nádrže než já. Zkrátka tady jáma vedle kopec, prostě Himaláje. Pracovní nasazení samce bylo nezkutečné. Na druhou stranu jako rodiče obstáli na jedničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.05.2020 16:37 Muž RAP [1556] Re: Kawa, ZDRI
To, že příčnopruzí jsou univerzální ke křížení, dokonce mezidruhového, není pochyb. Ovšem na těhle rybách se 100% nepodíleli.
Pokud jsou to kříženci, tak bych tipoval na hrbohlavý x zelenooký. A je docela možné, že jsou neplodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2020 10:03 Muž ZDRI [1415] Re: Kawa, RAP
V těchto rybách je teď docela chaos, jako by nestačilo, že jim stále mění rodové jméno (Cihlasoma, Heros, atd.). V minulém století jsem choval původní čisté K.hrbohlavé a dvouleté ryby vypadali dost jinak, než foto níže (nejen kresba - ta je závislá na náladě, ale hlavně tvar a proporce těla). Ale kříženci Hrbohlavý vs. Příčnopruhý ale také vypadají trochu jinak. Chaos mají i v akvaristikách, v ČB tam prostě napíší popis Cichlasoma sp. a vyber si... Jestli k tomuto někdo má opravdu validní info, dost by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:35 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Je to možné. Sam majitel si není jisty původem. A tyto dva druhy se můžou spolu zkřížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2020 08:45 Muž RAP [1556] Re: Kawa
Z čeho tak soudíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 06:56 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Ryco
Vypadá to na křížence s příčnopruhym. Samci bývají zpravidla větší. A na čele mají tukový hrbol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 06:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ryco
No blbě, ale pokudy by si už navždy ty ryby nechaly své barvy, tak by to pár mohl být... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2020 20:18 Ryco – Kancik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Rád bych se chtěl zeptat jestli by mi někdo dokázal určit pohlaví?
Mám už cca druhým rokem kancika hrbohlaveho aspoň podle prodávajícího
Akvaristy na základě určení kancika kterého jsem koupil na akva burze.
Viz první foto
Má se jednat o kancika hrbohlaveho a údajně o samce ale podle mě z te akva burzy to bude krizena forma.
Tak jsem pořídil další dva od Akvaristy který řekl že se právě jedna o kancika hrbohlaveho.
A po dvou letech nedokážu určit pohlaví. Rád bych mladé. Přede děkuji za názor
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 08:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hudy
No je pravda, že jsem pět let nebyl ve velkoobchodě... ale nechám si své pochybnosti... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2020 13:07 Žena Hudy [0] Re: LiborSprysl
Nám je na krám vozí skvělý dodavatel, máme je od něj vždy v perfektním stavu. A v tomhle akváriu v tom mixu ryb nemám s labei naprosto žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2020 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hudy
Upřímně řečeno, než z toho cichlidího mixu, měl bych obavy o schopnosti těch frenatusů. Protože už na krám nepřichází v dobrém stavu, tak ty cichlidy je dorazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 19:56 Žena Hudy [0] Re: RAP
to bude dost náročné, ale pokusím se. Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 19:48 Muž RAP [1556] Re: Hudy
Nedělal bych to! Zkuste najít jiné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 19:37 Žena Hudy [0] Re: RAP
Nádrž je velká jen 80l a teď je tam 40 ryb a mělo by tam přijít 20 kančíků o velikosti asi 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 18:57 Muž RAP [1556] Re: Hudy
Jak velká je ta nádrž a kolik ryb tam je a kolik by se mělo přidat?
Dopředu píši, že se mi to nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 17:48 Žena Hudy [0] – mladí kančíci a jiné ryby
Ahoj, chtěla bych se vás zeptat. Pracuji ve zverimexu a mám na starosti ryby. troufám si říct, že jim rozumím a dovedu zákazníkům dobře poradit. Teď si jen nevím rady s kančíky příčnopruhými. Zajímalo by mě zda mladé kančíky můžu dat do akvária s pestřenci, akarami hnědými a labei frenanty. Všechny jsou zhruba stejně velcí jako ti mladí kančíci. Bohužel nemám volné akvárium abych je dala zvlášť. Tak to musím vyřešit jinak. Prosím neukamenujte mě. Jen bych nerada aby se mi ryby pozabíjeli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 16:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku - kytky a jejich vytrhaváni neprobíhá zcela vůbec
- herosové využívají květenu pouze jako potravní doplnek
- jinak v historii akvária lze nalézt i zmiňovaný biotop
- tohle je teď nejstabilnejši a vyvážené, za celou historii akvaria ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 15:12 Muž RAP [1556] Re: Angel123
Tak k zelenookým rozhodně ne příčnopruhé!
Nebudu psát, že se ty dva druhy k sobě nehodí, protože jsou z jiného kontinentu a chtějí jinou vodu. Beztak jsou to ryby dlouhodobě odchovávané v akvarijních podmínkách.
Jednoduché jsou třeba akary modré, kančík červenohrdlí, panamský. Být to akvárium širší mohlo by se uvažovat o kombinaci z JA třeba Heros, Vrubozubcích, z SA o modroskvrnných, texaských, salviny atd. No a z Afriky třeba červené perlovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 10:52 Angel123 Re: RAP
Diky všem chtel bych kančiky zelenooke knim treba petrence cerveneho a jeste najaky druh cichlid
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2019 08:09 Muž RAP [1556] Re: Angel123
Jak napsal Honza, chce to napsat jaké druhy se ti líbí a jakou kombinaci by jsi chtěl. Né všechny druhy se hodí chovat spolu.
Co se týče rostlin, tak vhodné jsou rostoucí na dekoraci nebo s pořádným kořenovým systémem a hlavně tužšími listy. ;-)
Příkladně takto
rybicky.net/nadrze/811
rybicky.net/nadrze/582
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 06:09 R Muž ctibum [6926] Re: Angel123
Takové dotazy tu nejsou moc populární. Nechtěj to po ostatních nalajnovat, snaž se sám, bude to tvoje akvárko...
V atlasu, na kartě každé ryby, je dole "Plave v nádrži". Jistě už máš představu o tom, jaký druh by se ti líbil, tak trochu klikej a inspiruj se. Pak je tu všeobsahující Google a Youtube. Takže zkus zapátrat a pak přijď s konkrétními dotazy, když ti bude něco nejasné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
No ne že bych vás kolego chtěl plísnit... ale festivy jsou kančíci trochu jinde, než ti druzí... teda ještě bych si troufnul akvárium takhle zakytkovat u herosů, kteří tam jsou také na fotce. Ale u většiny ostatních bych volil pro kytky větší bezpečí množstvím kamenů, kterými budou mít obložené kořeny proti vyhrabání... a klidně i více dřeva pro členění nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 00:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel123
- k inspiraci lze navštívit rybicky.net/nadrze/28832 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 23:12 Angel123
Ahoj,chtel bych zalozit akva pro kanciky a podobny druhy. Můzete poradit od dna az po dekoraci? Akva d150v70š37 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 13:40 RAP Re: Jirka
To je dost málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 12:40 Jirka Re: RAP
Asi 120l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 12:08 RAP Re: Jirka
Jednoho z velkých pryč nebo upravit akva, aby si oba mohli zabrat teritorium.
Mimochodem, jak velké je to akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 11:55 Jirka Re: RAP
Tak ho mám dát pryč,nebo počkat až vyrostou ostatní samice a ono se to uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:32 RAP Re: Jirka
To už by tam mohla být schopná samička, tak si samec dělá teritorium a slabšího zahání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:22 Jirka RAP
Mám je od souseda takže nevim přesně tak 3-4 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:15 RAP Re: Jirka
Jak starý jsou ty mladé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:58 Jirka HanysOV
Mám dva dospělé samce,zbytek jsou mladý. Ještě včera ráno normálně plavaly oba,ale od včerejšího večera je zalezlý u filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:40 Muž HanysOV [54] Re: Jirka
Píšeš jeden samec, takže jich asi bude víc. A ten dominantní si to takto přeje. To je můj skromný tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:21 Jirka – Kančík příčnopruhý
Ahoj všem, mám dotaz,jeden samec se z ničeho nic schovává u filtru a vůbec neplave s ostatníma. Má někdo nějakou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 07:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hanumana
Nemá, protože ví, že je to kombinace vražedná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 19:18 Žena Hanumana [71] Re: filip
Nejsem odborník, ale určitě by to chtělo doplnit víc informací, kančíků i čichavců je mraky, tak upřesni druh. A taky do jaké nádrže je chceš dát? Můžeš se zkusit kouknout i do atlasu zda tu někdo takovou kombinaci má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 15:51 filip – nevi,m
dobry den chtěl bych se zeptat jestli muzou byt kančíci s čichavcema

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 13:05 R Muž afc1886 [14703] Re: Gupík
rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy
Přečti si i komentáře co jsou dole. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 12:18 Muž Gupík [0] – Poraďte prosím
Dobrý den poraďte mi prosím.
Chtěl bych začít s chovem kančíků příčnoprhých ale nevím jak velkou nádrž potřebují, někde jsem četl že min.100l a někde že zase stačí 54l tak jsem z toho teď zmatený. :-( Chťel bych je chovat v co nejmenší nádrži protože nemám doma tolik místa ale zase nechci aby se trápili v moc malém akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 10:32 Kwettak Re: RAP
dekuji za radu nejdradeji bych se tech Kanciku zbavil vsech jednak jsou hodne teritorialni a za druhe mi na dne delaji se sterkem celkem sajgon. Jo a ryby byly v 64l jenom kvuli prasklemu 360l. momentalne mam zbyle v 9l nadrzi urcene k lecbe.. hold to rybky budou muset do vyrobeni noveho akvaria vydrzet... a ted me zezerte!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 09:36 RAP Re: Kwettak
Kwettak napsal: ....... dotaz jak dloho nechat rodice a poter zvlast v 64l akvariu? ..... ktere je pro tyto dle meho dostacujici.
Stačí zhruba do velikosti 1,5 - 2cm nebo 3-4týdny. Pokud se rodiče nerozhodnou znovu vytřít a předchozí výtěr nezlikvidují. A pokud něco přežije, těžko se jich budeš zbavovat.
Co se týče velikosti tvého akva, není dostačující. rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy těch sto litrů tam není "vycucáno z prstu".
www.stredoamerickeryby.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 09:23 Kwettak Re: HanysOV
Vyborne takze ryby vyliju do WC ze? Zkusenosti s cichavci i ancistrusy jak v 380l tak v 64l mam dobre. Kanciky jsem zatim nemel byl to darek od pritelkyne a po cca 2 tydnech se mi vytreli. Takze jeste jednou dotaz jak dloho nechat rodice a poter zvlast v 64l akvariu? tone ktere je pro tyto dle meho dostacujici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2017 08:12 Muž HanysOV [54] Re: Kwettak
coze hmm Žádná z těch ryb do Tvé nádrže nepatří! Ani jedna! Je to přirozené chování většiny cichlid, že brání své teritorium a v období tření jsou agresivnější a hájí jikry a potěr. Být Tebou, modlil bych se, aby je neuhlídali a ostátní ryby je včas sežraly, jelikož nigrofasciáty neudáš, pokud neznáš někoho s dravými rybami, kdo by je zkrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 07:48 Kwettak – Kančík příčnopruhý
Zdravim pred par dny jsem v akvariu 64l zjistil ze parek kanciku pricnopruhych rozplavava poter cca asi 50 spendlicku rodice neustale prohaneli ostatni ryby(dalsi dva kancici, 5cichavci perletovi, 3ancistrus sp.) tak jsem ostatni ryby odlovil a dal do jinaciho akvaria. Budu muset min krmit jelikoz dnes jsem objevil hlistice na skle tak jsem vratil ancistrusy zpet.
Chci se zeptat jak dlouho mam drzet ostatni rybky od poteru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 12:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal: No tak mně se pro jakékoli kančíky taky zdá 60 litrů uboze málo, ale moje zkušenosti s nimi jsou maličké. Myslím ale že je právě na vás, kteří s nimi máte zkušenosti důkladné, abyste do atlasu vložili údaje takové, co je potřeba pro správný chov dané ryby. Že si to někdo vydělí třema a bude nám pak hlásit, jak má ryby šťastné, to bude vždycky. Podle mého soudu taková hlášení vyplývají z nezkušenosti/nedbalosti při pozorování ryb. Podle mě by atlas měl uvádět takový údaj, kdy je ryba opravdu spokojená a ukáže svoje přirozené chování. Alespoň v uspokojivé míře.
Kančík v šedesátce... to je jenom o přežití.

Pokud tam samec samici zabije, tak to není ani o tom přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2017 11:30 Maq Re: LiborSprysl
No tak mně se pro jakékoli kančíky taky zdá 60 litrů uboze málo, ale moje zkušenosti s nimi jsou maličké. Myslím ale že je právě na vás, kteří s nimi máte zkušenosti důkladné, abyste do atlasu vložili údaje takové, co je potřeba pro správný chov dané ryby. Že si to někdo vydělí třema a bude nám pak hlásit, jak má ryby šťastné, to bude vždycky. Podle mého soudu taková hlášení vyplývají z nezkušenosti/nedbalosti při pozorování ryb. Podle mě by atlas měl uvádět takový údaj, kdy je ryba opravdu spokojená a ukáže svoje přirozené chování. Alespoň v uspokojivé míře.
Kančík v šedesátce... to je jenom o přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 10:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No jasně ... nigrofasciáti jsou už tak zparchantělý, že deset dorůstají jen výjimečně ... Ti matláci s šedesátkami je třou ve třech centimetrech, tak se není co divit. Spilurusi neplavou v tolika nádržích a tak dlouho, tak se je ještě tolik zprskat nepodařilo ...Navíc ještě to zabití v malé nádrži ... to je o to pravděpodobnější ... v případě nigroušů dokonce bez rozdílu pohlaví. Velmi často zabije samec samici a odvodí mláďata sám ...
Mluvíš mi z duše. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2017 10:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
No jasně ... nigrofasciáti jsou už tak zparchantělý, že deset dorůstají jen výjimečně ... Ti matláci s šedesátkami je třou ve třech centimetrech, tak se není co divit. Spilurusi neplavou v tolika nádržích a tak dlouho, tak se je ještě tolik zprskat nepodařilo ...Navíc ještě to zabití v malé nádrži ... to je o to pravděpodobnější ... v případě nigroušů dokonce bez rozdílu pohlaví. Velmi často zabije samec samici a odvodí mláďata sám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2017 10:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ondra1112
Ono se nejedná jenom o to, aby se ty ryby vešly, ale aby měly i určitý životní prostor. Může se stát, že po tření jeden z partnerů bude druhého zahánět od snůšky. Kam se tak velká ryba v tak malé nádrži schová? Nutně to musí skončit poraněním nebo smrtí toho slabšího z páru. No a protože akvaristika je o tom, abychom poskytli rybám co nejlepší podmínky, přicházejí v úvahu dvě varianty:
1) Pořídit pro tyto ryby výrazně větší nádrž.
2) Uvažovat o jiných, výrazně menších rybách.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=51