Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 21:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Katka
Musíš si založit prezentaci, vše vypsat a doplnit fotky. Podle kusých informací co jsi zatím napsala ti poradí jedině věštec.
Důležité bude hlavně kdy bylo akvárium napuštěno a kdy vypuštěny ryby, tady by mohl být problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:53 Katka – Prosim o radu
Dobrý den, v neděli jsme si koupili Kančíky červenohrdlé a za poslední dva dny nám uhynuly dva ze tří, a netušíme co jsme udělali špatně, rostliny nasazeny, filtrace funkční a krmení vločkovou stravou i granulky. Poradí někdo abychom nepřišli o toho posledního? Moc děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 15:41 Muž martinCA [33] Re: Sana
hlavne ako sa tu vravi doraz na cistu vodu, ak nemas ziadne testy na NO2/NO3/amoniak tak si nejaky kup a men denne vodu, inak to dlho nevydrzi, obzvlast ak sa tie ryby trochu udomacnia a zacnu zrat (a s*at) :) , bude to 20x vyssia zataz ako tie zvysne ryby co tam mas dohromady (a filter tomu tiez nezodpoveda). Takisto hrozi ze tie zvysne co tam mas padnu casom za obet, ci uz ako potrava, alebo kvoli teritorialnej/agresivnej povahe tych kancikov. Dekoraciu by som tam nedaval nech nepodporujem ziadne taketo spravanie kym neni vacsie akvarko a sledoval by som pozorne, ci sa samec nepusti do samice, kedze tam nema kam utiect a v takych podmienkach moze byt za hodinu po nej, ak dostane chut na parenie a ona bude odmietat. Takze tych 200L isto potrebujes a zaroven potrebujes zapracovat na filtracii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 12:55 R Muž romant [27982] Re: Sana
Začni s denní, či obdenní výměnou min. 1/3 vody, jinak pá-pá rybí osádko. To akvo bude, tedy ono už velmi zdatně produkuje škodlivý N látky a ty ryby se vlastně utopí ve svých výkalech. Odpovídající nádrž a nebo jinou osádku a to opět odpovídající osádku, to jsou podle mě dvě řešení.
Edit: Musím ještě reagovat na příspěvek pode mnou, tedy tu připomínku o těch testech. Budou ti na houby když podceníš ty výměny vody, protože se klidně stane, že ráno budou naměřený hodnoty v normě a příjdeš doml a ryby břichem vzhůru. jinak netvrdím, že testy jsou na nic, ale v tomto případě bych se rozhodně k nim nepřikláněl, nekoukal napravo nalevo a měnil, měnil, měnil, měnil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:48 Muž koyack [87] Re: Sana
Aspoň jim dolejte vodu a nějaké rostliny a to dno je taky děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:32 Sana Re: afc1886
To si radši koupím větší, nebo budu doufat, že mi kamarád půjčí nevyužité 200l než seženu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 12:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Sana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:26 Sana Re: afc1886
Tak to už je pak problém někde jinde ... Dostala jsem je s tím, že v pohodě je v tom akvarku můžeš mít, než jsem se vůbec dostala k tomu si o tom něco přečíst ( byla jsem v práci ). Ptala jsem se na původ, byly v menším akvárku, a v tomhle co mám já prý v pohodě může být jeden pár. Protože pro více párů je 300l akvarium, ale jednomu to prý stačí ... No nic, tak alespoň vím, že můžu říct, aby tam, už fakt nic nekupovali a nenechali si odborně poradit !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 12:26 Muž koyack [87] Re: Sana
Do toho "akvárka" patří snad jen ten filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:20 R Muž afc1886 [14655] Re: Sana
1 pár těchto kančíku by měl být v nádrži minimální velikosti 350 litrů, čím větší plocha dna, tím lépe.Takhle se jim tam nemůže vůbec líbit,vždyť tam jsou jako sardinky v konzervě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:17 Sana Re: koyack
A nemám myslet vážně co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:15 Muž koyack [87] Re: Sana
Tak to se jim ani nedivím. Tohle snad nemyslíte vážně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 12:13 R Muž afc1886 [14655] Re: Sana
Nediv se,ty ryby tam nemají co dělat. rybicky.net/atlasryb/kancik_pyskaty Možná ti to pomůže rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:12 Sana Re: Sana
Fotka k příspěvku Hned fotku vložím, zrovna jsem upustila trochu vody a vyndala jsem dekoraci s kytkama, takže to bude holé, ale kančíci se jen přemístili na druhou stranu akvaria.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Sana
Chce to více informací o akváriu,nebo aspoň fotku celého akvária.Takhle těžko hádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:57 Sana – Kančík pyskatý
Dobrý den, koupila jsem si kančíky pyskaté a jsou jen u dna, vůbec se jim nechce plavat, včera se ještě honily, samec dorážel na samici a dnes nic. V akvariu mají filtraci, vzduchování, světlo, nevím co by jim mohlo chybět. Ví někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2016 07:27 Muž martinCA [33] Re: LiborSprysl
:-D :-D
..ja som ich videl mnozit sa aj v tych malinkych akvariach v hornbachu - nakladli ikry na popisovy papierik od rastlinky v strede akvaria a vsetky zvysne ryby drzali natlacene po rohoch toho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2016 20:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sebi
Nemylte se, to že se rybky vytřely, vůbec nemusí být znak toho, že se jim daří.... smich Třeba zafungoval pud sebezáchovy a řekly si, že by bylo dobré, aby po nich něco zbylo než natáhnou ráfy... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 20:44 Sebi Re: martinCA
Akvarko jsem založil 27.4 přivezl rybky a potěšilo mne ze jse jim tak pěkně dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2016 18:18 Muž martinCA [33]
sa mnozia ako potkany, prvykrat to cloveka potesi, potom ked to prevadzkuju kazde 2 tyzdne tak uz to skorej otravuje :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2016 17:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sebi
To není tak velké překvápko, to je celkem běžný jev. Zvláště u těchto ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2016 11:57 Sebi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes ráno překvapko
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:36 Muž patamatix [408] Re: Luciiii
Asi bych je nechal kde byli,v nějaké nádobě dlouho nevydrží. Samozřejmě záleží jaká je původní nádrž,ale je také potřeba přemýšlet kam s rybami než je rozmnožím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:29 Luciiii
Dobrý den potřebuji poradit ohledně ryb.Máme v akvariu dva páry kančíka pruhovaného společně s tlamovci.Ryby se snášej.Jenže se nám narodilo od obou párů mraky mrnat.Máme je vedle v nádobě se vzduchováním ,ale rybkám se nedaří.Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 11:53 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: LiborSprysl
Díky moc jenom jsem nevěděl jak to u ryb chodí.Radši se zeptám a dovím nové věci,než na ně koukat a myslet si něco špatně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2015 03:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaSkalnik
Než jsem začal psát, tak jsem si říkal, že by bylo dobré vědět, kolik je tomu klukovi let... smich Ale Jirka je chytrý, svůj věk vepsal do profilu, tak se to docela dá... Chodí sem i mladší.
Sice 15 za našeho mlada bylo spíš o vodění za ruku, než o skutečném párování, ale přece jen jsme již věděli co to baba je. A u kančíků je to stejné... ;-) Skončit by to v tom lepším případě mělo tím, že se jednou objeví jikry a mláďata. I když i u ryb je také to riziko "čtyřprocentnosti", a pak se jikry neobjeví vůbec - to když se dají dohromady kluci. Anebo se jikry objeví, leč neobjeví se mláďata - to když se dají dohromady holky. Takže asi tak. Jestli by to teda mohlo stačit bez detailů... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 01:22 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak poznám že kančíci vytvořili pár?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:10 stinx – Heros
Fotka k příspěvku Prosím, dá se poznat z fotky pohlaví? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 20:15 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
No, jde po něm a chce aby na to škočili. Máš to ale v akváriu děvenku šikovnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 20:13 Muž snehulda007 [850] – Cryptoheros Cutteri
Ahoj,chci se zeptat jestli je možný,že samička kančíka uhání samečka ke tření? Po několika dnech,kdy byl pár v klidu, začala samička zase honit samečka jak šílená. Nejdřív měl sameček úlekové zbarvení, pak změnil zbarvení na stříbrné s výraznými černými pruhy a začal samičce asi imponovat nebo jak to narvat, prostě se před ní naparoval a občas se o sebe otřeli bokem, samička spolupracovala, po chvíli ho zase začala nahánět a sameček jakoby zčernal a schovává se. Obě ryby mají výrazně modré oči.Tohle celé se dnes opakovalo asi třikrát. Dá se tohle chování nějak vysvětlit? Jinak samička vybagrovala v akv. tři díry na různých místech. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 18:47 Muž snehulda007 [850] Re: Urtman
No ancíka mám a věřil jsem mu,ale vždycky když se přiblížil k místu kde měli jikry tak dostal nakládačku a drbali do něho dokud nezalezl za molitan na druhé straně akv. Takže teĎ už za světla nevylézá ani na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 18:29 JoKa Re: snehulda007
Na nějakou redukci by možná stačil obyčejný ancák, nebo jiný krunýřovec... Všiml jsem si, že spoustu cichlid je nepovažuje za nebezpečí a v poklidu sledují, jak jim ancák luxuje vajíčka... A i když ho zaženou, tak si jich vždycky pár vezme na cestu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 18:00 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Ok,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
3,5-4 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:58 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Takhle,mám spíš namysli to,jestli k nim můžu ještě něco přidat...vím že velikostně je ta nádž nic moc... Pokud by si ta nová ryba (ideálně cichlida :) )ďobla do potěru,byl by to velký bonus :-D Dalším limitem je to že mám tvrdou vodu a co se týká cichlid jsem začátečník,takže asi tak :-D Ale pokud to nepůjde, tak to rozhodně lámat přes koleno nebudu...
Hřebenáč se mi moc líbí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:53 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Jen co zajedu nové akv.(ještě asi týden),půjdou tam,než dorostou do velikosti aby mohli jít do světa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
No jo, už jsou na ně velký.. nedávno se to řešilo u skalár... je čas něco udělat s dětmi... proto je ta disharmonie u jinak skvělých rodičů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:35 RAP
Někdy může pomoci přidání nepřátelských ryb. Největšími predátory potěru bývají malé rybky, které rodiče nepovažují za nebezpečí.
Hřebenáče se budou hlídat do doby, než přestanou s péčí o mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: snehulda007
Napadá mě jen rybicky.net/atlasryb/hrebenac_reganuv Potěr likviduje a když jim dáš trubky na schovávání, tak jim snad cuttleri neublíží. Akorát asi budou dost zalezlí.
To akvárium je malé na nějaké ryby, co by byly schopné konkurovat Cuttlerkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 16:24 Muž snehulda007 [850] Re: Hansel
Právě že jako rodiče fungovali skvěle,samec samičku neodháněl a bylo krásný pozorovat jak spolupracujou při hlídání mladých. Pak zničehonic samička stratila zájem a dva dny po ní i samec. Jsou to moje první cichlidy tak se učím a jsem trochu vyplesklej. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 16:20 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Jj,Vaše rady si pamatuju a řídím se jimi,ale tady je to naopak..Samice jde po samci,ten o ní nejeví zájem.Samička si vybagrovala jámu mezi dvěma kameny pod kořeny anubiasu a trůní v ní.Když kolem proplouvá samec tak vyjede,prožene ho a zase se schová. Nemyslím si že by jí samec vyhledával...Jinak mladých už si nevšímá ani jeden z nich,jsou rozplavaný po celý nádrži, mají asi 1 cm i s ocasem. To že by akarky řezaly jsem si taky myslel:( Nějaká jiná ryba k nim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 15:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Zrovna u Cutterů pozoruju snad nejjednostranější péči co jsem u cichlid poznal, můj samec samici u potěru vyloženě nechce, neublíží jí, ale nenechá jí nadechnout. Přitom je to super spolehlivý a harmonický pár. Teď mi to funguje stále, ale jen pro to, že jsou ve dvoumetrovém akva a mají hromadu konkurence, takže drží spolu protože jednoduše musí.
Jinak se mi u nich i opakovala cca 3-6ti dení šikana ze strany samce před třením, taky bez následků a v mezích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2015 13:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Stává se to i u jiných stabilních párů i u jiných druhů. Jsou to první tření, učí se...To jsem vám říkal... nechte samce dovodit mladé, samici oddělte, aby se mohla v klidu zaplnit a ustála další budoucí sexuální nájezdy samce. Akarky cutteri zmastí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 06:22 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,mám dotaz ohledně chování samičky cutteri. Začínal jsem s jedním párem,ze začátku vše vypadalo ok,ale po pár dnech začala samička prohánět samce a jednoho dne jsem samce našel na zemi-při únikovém manévru se mu povedlo trefit škvíru v krycím skle pro trubku od filtru. Dokoupil jsem tedy šest kusů,aby se samička spárovala. Po dvou dnech vytvořila pár s jedním ze samečků, pár se vytřel,vzorně se staral o mladé. O víkendu jsem si všiml,že mladé hlídá už jen sameček.V pondělí jsem odlovil přebytečné ryby,takže v akv. zůstal je ten pár s mladými. Samička se začala schovávat a když vyplave tak hned útočí na samečka. Mladých si přestali oba všímat.Je tohle chování pro kančíky normální? Myslel jsem že vytvořený pár bude stabilní..
A druhý dotaz,mohl bych k tomuto páru přidat ještě nějakou rybu?Ideálně aby pomohla s regulací potomstva. Kančíci jsou sami ve 100l akv. s ancíkem...Přemýšlel jsem nad akarkou zelenou? Pokud by to byl problémm tak zůstanou v akv sami.
Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2015 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: liborass
liborass napsal: stejně jak odkaluješ dno... ;-)
No já nevím čím odkalujete dno... já coulkou. smich Na odsávání čerstvých mláďat je lepší průměr o něco menší, není to takový švuňk a neseberete s nimi tolik bordelu... Zvláště pak v nádržích s pískem, v hadici ten písek mladým někdy nedělá dobře při cestě tobogánem... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:37 Muž liborass [174] Re: snehulda007
stejně jak odkaluješ dno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:17 Muž snehulda007 [850]
No teď váhám jestli si nechám oba páry nebo jen jeden,ale co mě trápí víc je ten filtr. Já ho vyčistím a snad to mladý zvládnou,odlovovat je se nechystám,odlovím je až budou větší. Můžu se ještě zeptat jak je odsáváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 13:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
No jo, ale když on chce ten pár... :-) Mladé odsát problém není, dají se odchovat celkem snadno bez rodičů :) ...
snehulda007 ... zkuste "variantu sklo"... oddělte ten pár a odchytejte ty ostatní... bude to čurbes, ale mohlo by to jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 11:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: snehulda007
Nebylo by nejlepší mladé odsát bokem do jiné nádrže? Nebo je nechat napospas? Pokud se jim daří, tak se ti brzy vytřou znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 11:28 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,potřeboval bych poradit jak postupovat. Včera se mi v akv. vykulili cryptoherosové cutteri a na zítra mám naplánováno čištění filtru,respektive molitanu na sání filtru,protože výtok z filtru už je dost slabý.. Rodiče se o prcky starají vzorně,bohužel si je nastěhovali k sání filtru.
Druhý problém co mám je,že kromě jednoho páru co teď vodí mám v akv. ještě skupinu pěti kusů,ze kterých se mi vytvořil druhý pár,takže ty zbylé tři ryby chci odlovit a dát pryč. Jenže jak hrábnu do akv tak ryby stratí vybarvení a shluknou se za rostliny takže vím prd,které z nich jsou ten pár...Navíc bych to chtěl provést tak,aby nerušil nestresoval ty prcky. Jak by jste postupovali?Bohužel první pár na to vlítnul dřív než jsem stihl ryby vyselektovat tak abych měl jen dva páry... Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=151