Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 20:26 Žena sharon [126]
Pochybuji, že Pascom má nigrofasciáty z odchytu. Navíc odchytoví nigrofasciáti mají často úplně jiné zbarvení, než standard. Standardní nigrofasciáti jsou šedomodří s černými pruhy, samozřejmě při tření nebo soubojích tmavnou. Pokud jsou v "pubertě" krmeni větší měrou rostlinnou nebo výživově nevhodnou stravou, jsou často nehezky bleděhnědí s černými pruhy. Já mám například odrostlé ryby z nepříbuzných rodičů, jsou krmeni převážně masem a základní barvu mají jako britská modrá kočka :-)


Samozřejmě by bylo lepší, kdyby nám tazatel poskytl více informací ohledně akvária i ryb (jak jsou staré, jak je má dlouho atp), že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 14:50 Muž Roman [100] - Cichlidy
Stresovaní nigrofasciáti jsou sice bledší,ale nemusí to být pravidlem.Viděl jsem formu F1 generaci z odchytu a ta byla celkově bledší a spíše měla nádech do okrova.Vyloženě černé formy se mi osobně jeví spíše jako generativní křížení sourozeneckých linií.Pokud člověk nahlédne do starších atlasů, tak vidí spíše ty světle šedé formy s černými pruhy a ne jako dneska černá v kombinaci s tmavě šedou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2007 07:39 Žena sharon [126]
Spíš bych řekla, že v akvaristice měli to nejhorší a nejlevnější osvětlení a ty máš silnější. Cichlidy nemají rády přesvětlené akvárium, nezáleží na barvě dna, ale na intenzitě světla, taky je docela důležitá velikost nádrže, v příliš malé jsou vybledlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 01:05 Ondrej
Nejspis bych rekl ze v akvateristice to maji nasvicene hodne kvalitnima zarivkama aby ryby vinikly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 00:51 pascon
teraz mam sice biely piesok, ale aj tam bol a boli krasne vyfarvene. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 19:27 Muž A2C [25] - Sumci
Môžu mať iné farebné spektrum v svietidle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 18:22 jurek
Nemáš moc světlé dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 18:07 pascon – Cichlasoma Nigrofasciatum - sfarbenie
ahojte. mam jednu otazku
chovam chachlasomi nigrofasciatum a vzdy, ked som v akvaristike, tak tam ich maju tak pekne syto sfarbene, no moje sa mi zdaju akoby vyblednute.

Ako docielim pekneho sfarbenia u mna doma?


Dakujem hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 13:40 Vrták
Lze jen souhlasit s tím, co tady napsala většina lidí, kterým kančíci učarovali. Já bych jiné ryby ani nechtěl. Pro množení v záchodu kapánek malý prostor (ale doporučuju zapsat a publikovat pod názvem Moje chovňa, nebo Hovňa?) a srovnání s ploticemi také není trefné. Z naší rybí fauny jsou kančíci blízcí příbuzní okounovitých ryb a to nejsou ryby plevelné, ale rybáři zpravidla velice ceněné dravé ryby (veliký okoun je krásný úlovek a jedna z nejušlechtilejších ryb je candát). Kdo je rybář a zároveň akvarista (jako já), tomu neučarují např. neonky (i když nic proti nim a jejich chovatelům, jsou to pěkné rybky), ale zaujmou ho pořádné kusy s ještě zajímavějším chováním. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 20:07 Muž wladys [291] - Cichlidy
Maer: ty seš opravdu znalec.....to jde hned vidět...nacpat do 120 litrů 10 yellowek a 10 maingan....to se ti opravdu povedlo...kšeftaře mám opravdu nejradši..... :-( co si takhle nejdřív něco naštudovat než uděláš takovou koninu..... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 17:57 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku jsou to krásné ryby s osobností, určitě bych jim neříkala "plevel"! až dojemně se starají o potomstvo a dají se krmit z ruky, také krásně mění zbarvení podle chování, atd., mě se líbí, např. kančík zelenooký, poskytnete-li mu dostatek úkrytů, si rostlin ani nevšimne a ostatní rybky nechávají také napokoji, jsou to jedny z mých nejoblíb. cichlid
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 09:06 Maer
Jestr64: Ja jsem je choval ale kdyz se mi treli kazdejch 14 dni. Mel jsem spoustu druhu a nesehnal sjem zadnou vykupnu ktera by odkoupila cely odchov. Ale tak ted jedu v tlamovcich a cihclidkach z jizni ameriky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 20:55 Muž Jestr64 [8]
Maer: no zajímavý tvrzení ty snad chováš křečky ne? Já souhlasím s tím, že ta ryba není uplně prodejná, přece jen jich je dost a na inzerát se dost těžko někdo hledá, ale já mám dvě takové ryby Kančíky Perleťový a jsou moc krásní. Sice jsou o pár cenťáků větší než ostatní a to sem je kupoval všechny stejně velký, ale jsou to fakt pěkný ryby, teďka se momentálně páří a nevidím nic špatnýho na tom je mít. btw zábavnej příspěvek potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 20:43 MorfeusDC
Fotka k příspěvku Já osobne jsem začatečník a hned jsem si pořídíl chovný par a jsem velmi rad zrusil jsem 2x akvarka s Malawi a tanganikou.

A koupil jsem si Kančíka Ellioti (Thorichtis Ellioti) a proč.jen kvuli velikosti a kráse.a rozhod jsem se ze si pořídím 3 nadrž a donich jdou Meki. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 19:22 slada
tak hlavně každýmu nezáleží na tom, aby je prodával...ono neni umění množit jen ryby který se dobře prodávaj..to si pak obchodník a néé akvarista! tone to je nemužu mít jen tak pro radost??a to množení neni jednoduchý u všech druhů..jak už tu psalo hafo lidí..ale je to jen o vkusu..když jde člověku v 1. řadě o rostliny tak si nekoupí kance..a kdo má rád cichlidy tak si je pořídí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 18:31 Žena sharon [126] – to maer
"muze mi nekdo vysvetlit. Proc spousta lidi ( chovatelu) maj kanciky"
Co pro tebe znamená "kančík"?
Kančík je široký pojem, třeba kančík papouščí Hoplarchus psittacus ? Nebo kančík hrbohlavý Archocentrus spilurus? Kdybys měl mladé a dokázal je odchovat do prodejní velikosti, tak by ti za ně kdejaký prodejce utrhal ruce. Jestli bys vůbec byl schopen sehnat chovný pár.
Žádný zkušený "kančíkář" neodchovává mladé, na které nemá odbyt. Na druhou stranu většina druhů lze poměrně snadno prodat na export, horší to je s prostorem na jejich odchov do prodejní velikosti.
Takže proč někdo proboha chová paví očka a odlovuje každé novorozeně, když jen plavou a kaděj a množej se i v záchodové míse a nikdo je nechce, hodí se tak maximálně jako žrádlo pro mé kance? (chovatelům oček se omlouvám, je to ironie)
Jinak ve všem do písmene souhlasím s Romanem, proti kančímu akvárku je televize hadra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 18:01 oldkiwinka
co proti nim máte?kamarádova maminka je má a měla i mladé, ovšem povedlo se ji je prodat v takovym zapadakove jako je litovel asi tak za 0,5 roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 16:03 miro03
roman palec potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 14:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
smich palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.05.2007 13:56 Muž Roman [100] - Cichlidy
No pokud to chceš vědět, tak já to mám takto.jako malej jsem chodil do akvaristiky a tam za pultem měli nádrž cca 300l a v ní A.ocellatus.tak a tam to bylo jasný.od mala jsem tyhle velké cichlidy chtěl a k dnešku už mám spoustu krásných kousků.A to množení????Pokud to opravdu nikdo nechce, tak proč nemohu sehnat některé středoamerické druhy????Ačkoliv vím že je někteří chovatelé mají ve svých "sbírkách".Nikdo taky netvrdí že to množím.nechávám rodiče i s prcky ve společné nádrži a tam se ostatní postarají o jejich likvidaci.jako v přírodě.Nějaký občas zůstane,ale stejně do 2m nestihne narůst.Navíc takto chované ryby mají přirozené chování (tření,hlídání,teritorialita a s tím související agresivita) :-) Doufám že jednou nastane den, kdy ryby vypustím do nádrže nad 2000l.Pak mě z gauče nedostanou :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:50 Maer
No dobre kazdy mate s Kancema sve zkusenosti a koukam ze je od tebe odkupuji. Ryby to jsou hezke nerikam ze ne a nikdy jsem nepsal. Ale prijde mi ze na chov jsou k nicemu. Jeden z vas ma pravidelny odkup zbytek je ma jen ze se libi. No popravde jsou hezky ale velky a zerou jako "prasata". Mel jsem je taky ale tlamovci a dorbne cichlidky mi prijdou hezci. No ale je to o nazorech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2007 09:38 RAP
Budeš se divit, ale některé druhy kančíků potažmo cichlid rozmnožit, to už je vysoká škola akvaristiky. Mimo to se u nás chová o hodně méně druhů než třeba v Německu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 09:21 miro03
čo ti mám na to napísat?ja popri terčovcoch odchovávam i ruzné druhy kančíkov ak si myslíš že su to nepredajné ryby tak si na omyle niektoré akvaristyki ich odkupuju a velkovýkup petr aqva ich vykupuje je zaujimavé že ked im zadám na objednávku 100 kusov že mi ich vždy odkupia.Dalšia vec je tá že tieto ryby sa mi páčia tak ako mnohým iným akvaristom.Ked chceš bit taký profík tak rozmnož kančiky papuščie,rád sa prídem pozriet na odchované ryby ked sa ti to podarí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2007 02:06 Muž ivan [15] – kančíci
Fotka k příspěvku Ano ve velikosti a chovaní je jejich krása.Třeba neonky nemůžu krmit žížalama,ale kanci zobou z ruky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2007 00:53 slada
když si vezmeš třeba kančíky rudý, perleťový, managujský..to jsou krásný, majestátní ryby.. já osobně mám rád cichlidy a líbí se mi na nich jak se staraj o potomstvo...už mám naplánovaný 400l akva a pořídim zase kance..na ně nedám dopustit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2007 00:47 slada
Zdravim,
a nebude to v tom, že se prostě spoustě lidem kančíci líbí? X-) Jsou to krásný rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 00:17 Maer – Kančíci
Zdravim ,
muze mi nekdo vysvetlit. Proc spousta lidi ( chovatelu) maj kanciky. Kdyz to tak vemu tak ta ryba je neprodejna... Je jako plotice v rybniku (plevel). Pochopim zacatecniky ze se na nich uci i kdyz neni co protoze ty jsou schopny se vytrit i v zachodovy mise.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 15:37 Muž Jura23 [6]
Fotka k příspěvku http:// Dřív jsem mněl páreček Kančiků ve 20litrovém akvárku a několikrát se mi tam vytřely a mlady i odchovaly. Je ale důležity,aby tam měly místo,kde by se mohli schovat,protože v malým prostoru se dost lekají. Ale určitě by to akvárko mělo být někde na klidným místě,kde není moc rušno. Teď je chovám ve 200lit. akvárku a nejsou zdaleka tak lekaví. Ale čím větší,tím lepši ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 07:44 Žena sharon [126] – to roman
S agresivitou kančíků vůči jiným rybám se to přehání :o), dospělé ryby , pokud mají vhodné podmínky, jiné ryby, kromě vlastního druhu a ryb do 3 cm, téměř ignorují.

Pro Barču(jejího přítele) : Na barový stůl bych spíš dala terárium s tuholistýma rostlinama a nějakou ještěrkou. Bez ohledu na ostatní záležitosti kančíci mají své jméno podle kanců a voda nevypadá vždycky úžasně, když přerovnávají písek, taky jsou dost divocí a víří svým pohybem kal v akváriu dost razantně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 07:25 Barča – jirka
Tak to ne,já mám velké 112lit. akva.Na toho kančíka se ptám k vůli kamarádovi,protože mám pocit,že ho chce na okrasu,měl by ho mít na barovém stole.A proto se ptám,aby jste mu to vymluvili.On to čte se mnou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2007 01:52 Muž Jirka [10]
Barčo z vlastní zkušenosti Ti řeknu,jëskyňky nekupuj,rád si sám předělává akva,v hubě přenáší kamínky,kytky vvtrhává,samci se rvou a to dost hrubě!Hlavně kupovat jednu rybu mi přijde,no slušně řečeno nenormální!Chtěla bys být v místnosti jediná a ke všemu malé?Lidi kupujte rybičky nejen pro potěchu oka,ale ,aby i ony se cítili dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 14:34 Barča – **
Kančík by byl jen s ancitrusy.Spíš,jaké vyžaduje prostředí,vím,že skalnaté se skulinkami.Dají se ve zver.koupit nějaké jeskyňky?Samozřejmě né plastové.To akva nebude moje.Já miluju svoje čichavce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 12:58 Muž [] – kančík
Pokud jsi ho ještě nekoupila,tak se do takto malé nádrže tomuto bagristovi vyhni obloukem.Budeš mít jenom starosti.Jiné rybky,hlavně živorodky bude napadat, i když bude menší.je to jeho přirozená reakce.Pokud,le budeš trvat na kančíkovi,tak se raději poohlédni po k.zelenookému-Cryptoheros sajica,ten je o trošku menší,ale není tak agresivní.Dá se sehnat skoro v každém zverimexu a barevně je atraktivnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 08:48 Žena sharon [126]
Kančíci příčnopruzí jsou extrémně odolné ryby, vzduchování není bezpodmínečně nutné. A v podstatě ani topení, krátkodobě jsou schopni přežít i teplotu 15°C. Voda by jen pokud možno neměla být příliš kyselá, raději tvrdší, ale v pohodě fungujou i v měkké vodě.
Jestli plánuješ rostlinky, tak nejlepší je kořen obrostlý hnědovkou a anubiasy a nežerou ani echinodorus bleherové, skvělé jsou pistie.

Můžu se zeptat, co plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 08:38 Barča – ***
Děkuji a mají kančíci nějaké zvláštní nároky na vodu?Třeba k filtru ještě vzduchvání a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 22:09 Žena sharon [126] – ahoj
Občas se doporučuje pro pár akvárko od 50ti litrů. samozřejmě je to možné, ale musíš koupit hodně mladé ryby, které se akváriu velikostně přizpůsobí. Nejlepší je chovat pár, ale není to nutné, hlavně v menších akváriích (pod cca 200 litrů) nechovat víc, než jednoho samce, samice jsou celkem tolerantní. Do menších akvárií bych nedoporučovala přidávat moc ryb.

Když budeš chovat jen jednoho, stačí 50 i 40 litrů v pohodě, nebude ani příliš ničit akvárium.Je ale lepší nižší a delší akvárko, než vysoké. A ancistrusi jsou ideální společníci. Možná bych zkusila i ty mečovky na zpestření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 21:20 Barča – Kančík Příčnopruhý
Jaké máte zkušenosti?Měl ho někdo v akva menším než 60 litrů?Je nutné jej chovat v páru?Nebo můžebýt jen jeden třeba s ancitrusama? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 19:23 Žena Kate [10] – lov ryb
Tak moje rybky se při pokusech o odchyt chovají úplně stejně. Minule jsem mollinu lovila asi hodinu. A to mám daleko menší akva.
Kamarádka mi říkala, že jejich parmička nádherná taky spolkla kamínek, museli jí ho vypáčit. Takže to asi nebude nic neobvyklýho. Já mám naštěstí větší kamínky, moje malý rybky by je do tlamy nenacpaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 21:12 Xara – tlamička
Ahoj Moni.Ty se teda s tvejma rybama fakt nenudíš :-D Něco podobnýho se mi stalo u black molly(vim,že nejde srovnávat kančíka s molou,ale problém můžou mít stejnej,ne?)Moje mola plavala taky s otevřenou tlamickou,tak sem ji odlovila a zjistila,že má v tlamičce zpříčenej malej kamínek..Sama by ho nevyndala,tak sem ho za asistence mámy po složitym chirurgickym zákroku vypáčila potlesk Takže hodně hodně štěstí a lovu zdar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 19:09 moni – tlamička
asi mi to nebudete věřit, ale ještě ho nemám. Je to kančík červenohrdlý. musím sundat celý ten dekl, s čímž mi musí pomoct manžel. To je taky ten důvod, proč to ještě nemám sundané :) . Nic ve zlým hoši. mám pocit, že už je na mě alergický, ostatní během mého odchytu bezstarostně brousí kolem síťky a ten ďábel na mě zírá z úkrytu a když už se přiblíží, než ho stačím odlapit bleskově odpluje. tak jdu zase místo čumění na zprávy chytat pacoše. Jestli on se mi tak nesmál, že si ten pant vyvrátil :) . Má štěstí, že nejsem myslivec ;-) . Dneska jsem taky musela rozbít amforu, byla moc pěkná, jenže se mi do ní nacpal trnovec - má skoro 20 cm a nemohl ven. musela jsem ho chudáka vyprostit kladivem. amfora je na dva kusy, krasavec celý. mam docela štěstí co :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 15:25 neo – ne ne
To světlo rožni kidyž je začneš chytat oni budou takoví rozespalí, ale musíš být rychlá asi za 2 minutky se vzpamatujou. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:43 Muž [] – kanec
Nejspíš nenapraví.Co je to za druh?Musí ven a na kontrolu pohybu čelisti.Já jim dělám ty pastičky.Nejprve vyndám ty největší balvany a schovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 15:10 moni – tlamička
možná se vám to zdá jednoduchý, jenže akvárko mám široké 1,70m a vysoké 50. když ho čistím akorát dosáhnu na dno. Kančíků je 8 - hledej potmě toho pravého :-( . Na zavolání zatím neslyší :-D :) . Ale jinak jsem fakt docela šikovná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:05 neo – spánek
A co takhle zhasnout v 8 a přijít v deset se sítkou? Ve spánku ti do tý sítky bude ochotnej vlízt sám X-) smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 13:20 moni – tlamička
Romane moc děkuji, myslela jsem, že je to hloupost, nejsem žádný rybí odborník, rybky mám vyloženě pro radost a tohle mě zarazilo, protože mám dojem, že mu nic ne nechybí, včera se dokonce rozčiloval na dalšího, ale zase se mi ho nepodařilo odchytit. Mám veliké akvárko, za běžného provozu přístupné jen zčásti, takže nedosáhnu na druhý konec síťkou. A on je fakt velmi pozorný coze . Navíc konkrétně u kančíků mám pocit, že mě zkoumají, když u nich sedím a relaxuju. Někdy se snad i předvádí. U ostatních rybek jsem nic takového nepozorovala. Takže je to tak, že přistoupím pomalu k akvárku, po milimetrech sunu síťku do vody, ostatní mi jí okusují, včera se mi v ní usadil pancéřníček a ten lovený kančík mě sleduje ze křoví a čeká jak dlouho to vydržím :-D . Tak asi 10 minut ve strnulé poloze. O5 vyhrál. Není možnost, že se mu to samo napraví?Jinak díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 19:25 Muž [] – panty
Asi je vyhozené má.Jednou jsem to měl taky u kančíka C.sajica.Vyndat ho a zkusit mu to srovnat.Možné je že se mu něco vzpříčilo v tlamce od toho věčného přehrbování dna.Takže se nebát,nastražit past třeba z trubky a nahnat ho ta,když se nedá do sítě lapit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 15:51 moni – kančík otevřená tlamička
už si nevím rady, prosím pomoc. Už přes týden mi plave jeden kančík stále s otevřenou tlamičkou. Stále se ukrývá, takže ho nemůžu odchytit a blíže prozkoumat. Nejí, ale plave normálně, jen není tak hravý jako ostatní kančíci a stále je na jednom místě. Když na něj číhám se síťkou je pěkně bystrý, takže mi nepřijde nějak nemocný. Nemůže mít třeba "vyhozený panty" ano ? Nevíte někdo co mu je? Nikdy jsem to neviděla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 14:50 Potkan – odpověď
já ty kančíky namam ale má je kámoš,hovězí srdce sem mu taky řikal že to neni dobrá volba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:22 Muž [] – krmení kančíků
Tak nejprve bych vyřadil hovězí srdce.Jinak pokud jsi z lenochů co si nekoupí ani mraženky,tak dávej kvalitní granulky-Hikari,Sera,Prodac atd.Jinak alespoň mražené krevetky,patentky,gammarus,rybí filé.Občas žížalky,červíky,mouchy a jinej hmiz co spadne do oka :).Jako vegetariánskou stravu používám mražený hrášek.Spařím vodou a vyloupu ze slupiček.Výběr se zvětšil,tak to nemusíš trápit vločkama.Stejně polovinu vyplivne a nechá ležet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 10:57 Potkan – .............
Kámoš je má a krmí je vločkama a mraženým hovězím srdcem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=1201