Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:48 Muž TomášB [12]
tak já je tam teda ještě pár neděl nechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
není to dobrej nápad.samec bude vystresovanej a spíše prcky požere.samička navíc u mladých má čas na regeneraci a nabrání sil na vývoj dalších jiker, takže hned ji nepřipravenou dávat k jinému samci je spíše týrání.samec ji bud umlátí a nebo v lepším případě odežene z zteritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:33 Muž TomášB [12]
mám ted v odchovně (viz prezentace) vytřený pár kanců příčnopruhých,potěr už je skoro měsíc starý a tak bych se chtěl zeptat:mám totiš dva samce a jednu samici a chtěl bych je znova dát třít, rodiče se o pár pořád starají tak bylo by možné nechat s potěrem jen samce asamici dát k tomu druhému chlapovi aby se vytřeli sním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 09:45 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: sharon
Situace parcialne stabilizovana. Jedna samice se zase kamosi se samcem. Druhej samec vodi hromadu malejch, jenom jedna samice je porad zahanena. Trochu jsem v nadrzi preskladal bridlici a vyrobil dalsi ukryty. Uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:28 Žena sharon [126] – Re: Povalec
dej na každou stranu akvárka větší kořen a doprostřed nějakou pořádnou kytku a bude možná klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:04 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
ty 2 pary se tak nejak vyvrbily. Koupil jsem 4 ryby abych mel aspon malou sanci, ze se mi tam sejdou 2 pohlavi. Jak tohle dopadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:21 Žena sharon [126] – Re: Povalec
jj, někteří samci to dělají, pak taky někdy trochu potlučou samici, aby si obhájili otcovská práva. V akvárku jako je 120 litrů je lepší mít jednoho samce a dvě tři samičky, než dva páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:01 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
Mam 4 kusy ve 120L, to neni optimalni. Dvoustovka bude hotova nejdriv za mesic. Jinak ted asi 6 tejdnu stary mlady neprosto spolehlive vodi samec, samice je schovana nekde pod lupenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:56 Žena sharon [126]
Aby se cichlidy nemlátily potřebují co? Prostor!

Jinak k původnímu dotazu: kančíci zelenoocí se o mladé starají velmi dobře, samec asi po 14 ti dnech ztrácí výdrž, ale samička se jim věnuje až 8 týdnů. Až odrostou, budou spolehlivě baštit jikry, ale není to na škodu, pokud má samička možnost uplavat roztrpčenému samci. 2 centimetry v těle mají kolem 3 měsíců, rostou nestejnoměrně a krom výživy záleží na velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:28 Muž Povalec [7] - Cichlidy – ...
Ja s nima mam ted trochu honicku. 2 pary vyvedly mlady, mesic v klidu, jen proti sobe vyjizdeli. Minulej tejden jsem nasel samici skoro zabitou, sli po ni uplne vsichni. Odlovil jsem ji, dala se dohromady, vratil ji do nadrze a zacal masakr na novo. Jenze v ted dostavaj cocku obe samice. Nevim, co s tim. Zatim jsem do akva vrazil kryci sklo a oddelil samice od samcu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:26 marsz
Jo a v tom internetovém slovenském prima časopise o akvaristice je teď aktuálně spousta informací o těchdle rybkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:24 marsz
No já je krmil jen obyčejným Lonem pro prcky a rostli čertovsky rychle. Dojídali se asi i řasama. :-) Rodičům by snad neměli vadit vůbec, pokud nebudou moc žrát následující prcky. Lepší je asi nechat tam potěr až do nakladení dalších jiker. Pár se mi šeredně pomlátil, když sem jim prťata odlovil. Samec se chtěl asi hned znovu třít a samička ještě nemohla. Možná sem jen špatně pochopil, co se mi v akvárku děje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 09:29 pentS – kancik zelenooky pludci
Mam pludky kancika zelenookyho a cca 30+kousku oba rodice se vzorne staraji a samec utoci prakticky kdyz se nekdo jen priblizi k akva zajimalo by me za jak dlouho ty prckove vyroustou tak do 2cm a do kdy se o ne rodice budou starat nez jim budou na obtiz? A jinak je krmim first bite od hikari....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 07:13 Žena sharon [126] – Re: Roman
No jo, jenže jaké mají ti tví společníky :-D - a o tom to je...zkus dát ven z akvárka třeba carpinty a uvidíme, kdo bude šéfovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:25 Muž Roman [100] - Cichlidy
o agresi bych zrovna u těchto mazlíků spíše pomlčel.jsou klidní a že by si všímali jiných ryb k jídluse mě nepodařilo vypozorovat.dával jsem jim rybky k baště,ale pro svoji lenost si radši počkají pár dní na granule, než aby se za něčím honili.Sharon nezná mé mazlíky, a píše o agresivitě ve tření, u mě se třou léta,ale nikdy se neperou o prcky, spíše se nastaví aby nedocházelo ke vniknutí ostatních do jejich garsonky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:39 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Kristýna
Ty máš citroňáka v takovém plivátku a chceš k němu ještě dalšího rváče? Tvá nádrž je tak na hejno teter a maximálně pár klidnějších a hlavně menších cichlid.Třeba akar hnědých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:29 Kristýna – Sharon
ahoj, ptala jsem se zde, zda je moje rybka kančík citronový nebo jiná a co k ní pořídit, teď tu koukám, co píšete o těch perleťových...tak nevim, nevim, nebyla by nějaká hodnější rybka?jo a ty rozměry akvarka jsou d-100,v-45,š-50.K

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 08:39 Žena sharon [126] – Re: RAP
:-D no vždyť jo..proto říkám, že jsou to normální cichlidy :-D, jen má každý jinou právě tu příslušnou zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 22:54 RAP – Re: sharon
Ale takové jsou téměř všechny americké cichlidy, ať mají 10 či 50cm. Záleží jen na velikosti akvária. Stačí se podívat na Romanovu rybicky.net/nadrze/811 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 15:35 Žena sharon [126]
Nedá mi to, musím k tomu něco napsat. Kančíci perleťoví jsou úplně normální cichlidy, klidní a příjemní, dokonce by se dalo říct, že ve sporech s jinými cichlidami jsou to právě oni, kteří ustoupí a sami konflikty nevyhledávají. Netlučou rybky, neničí kytky, nerozhrabávají akvárium. Nechají se krmit z ruky, netrvají na svém teritoriu. Dokonce ani mezi sebou nějak urputně nebojují. Ale to všechno jen do doby, než vytvoří harmonický a stabilní pár a vytřou se. Pak začne peklo na zemi. Teda v akváriu. Vykopou a roztrhají kytky, nahrnou substrát k jedné straně, většinu ryb zaženou za filtr nebo za pozadí a ty které se tam nevlezou, utlučou nebo alespoň ošklivě potrhají. Pokoušou ruce majitele hluboko do krve. Dokonce se pokoušejí útočit na rozsvěcující se blikající zářivky. Funkční dospělý pár je nejlepší mít samostatně, nebo ve velkém akváriu plném mohutných stabilních dekorací s rybami jako amphilophus, herichthys nebo parachromis, nejlépe mírně přerybněném ;-):-D. Ovšem mohou se najít i klidné a mírné vyjímky, ale já takové neznám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 14:58 Muž xOB [83] - Cichlidy
Mam dva cca 20cm kousky a jsou naprosto v klidu. Ale mozna to bude tim, ze jsou s vetsima rybama (akara potocni, kancik cervenooky), takze nejsou v akvarku pany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 13:20 lovec
přeně jak řká RAP , nejagresivnější není , jen záleží s jakýma je máte rybama ,zkuste ho mít s 25cm vrubozobcem a uvidíte jak bude vklidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:36 RAP
Je to cichlida, ale že by nejagresivnější hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:31 Numen – Kančik
Kančík perleťový je krásná cichlida, ale navím jestli je opravdu ta nejagresivnější, jak si tady někdo myslí. Já s těmito rybami mám vlastní zkušenosti a dle mého názoru jsou celkem mírumilovné, tedy vůči ostatním cichlidám. Naproti tomu např. Perlovka červená (hemichromis bimaculatus) je opravdu agrasivní, kousavá cichlida. Zároveň ale namůžu dát za to tvrzení ruku do ohně, protože každá ryba ja jiná, stejně jako je tomu u lidí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 08:03 Žena sharon [126]
heros notatus není kříženec, ale normální přírodní druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:05 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Kdyz upnes foto tak zkusim zalistovat a třeba najdu nějakou podobnost...to se nedá věštit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:01 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Fotka k příspěvku a poslední foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:00 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 03:00 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Hanacius
Fotka k příspěvku heros notatus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 02:59 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Richard
Fotka k příspěvku Ahoj,
mno jestli vzniknul tento druh zkřížením příčnopruhého kančíka a červenookého ti fakt neřeknu (možné to je)...Každopádně tyto ryby se běžně ve velkém akváriu dorůstají 25 a více centimetrů. Sám jsem měl kančíky červenooké a ty měli 24cm X-) Kančík červenooký (heros severus) je dost podobný Heros notatus...takže pokud jsou tvoje ryb hodně podobné kančíku červenookému tak by to skutečně mohl být heros notatus ale s americkými cichlidami je to s jejich podobností dost složité...
Pro srovnání pár fotek z knihy Southamerican cichlids III od Aqualogu....
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 01:31 Richard – Heros Notatus
Mám jeden dotas a snad se najde někdo kdo my bude umět odpovědět.
Koupil jsem čtyři ks kančíka cca před dvěma lety,zbarvením je jako kančík příčnopruhý akorát že světlé pruhy jsou téměř bílé,tvarem těla je vyšší než bývají kančíci,nyní po dvou letech je jejich výška cca 10-12 cm a délka 18-20cm skoro připomínají tvarem terčovce ,no a vkrámě my prodavač tvrdil že je to kříženec kančíka příčnopruhého a červenookého a že se nedorůstá více jak 15cm ale kančíci mají již 20CM a stále rostou ale to my nevadí akvárium mám velké.A prodavač my také zdělil že tento druh nemá české jméno ale že se jmenuje Heros Notatus.A mě by zajímalo pokud má někdo podobnou ryby ,jesli by my mohl napsat co to by to mohlo být za rybu a hlavně jestli sedí latinský název Heros Notatus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:21 marsz – zelenoocí teda
Začalo pršet, tak jim nasbírám pár žížal. Ty mají móc rádi. Spíš by mě zajímalo, co kančíci nežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 12:03 pakos
rozzureny rozzureny napsal: Tak nejprve bych vyřadil hovězí srdce.Jinak pokud jsi z lenochů co si nekoupí ani mraženky,tak dávej kvalitní granulky-Hikari,Sera,Prodac atd.Jinak alespoň mražené krevetky,patentky,gammarus,rybí filé.Občas žížalky,červíky,mouchy a jinej hmiz co spadne do oka :).Jako vegetariánskou stravu používám mražený hrášek.Spařím vodou a vyloupu ze slupiček.Výběr se zvětšil,tak to nemusíš trápit vločkama.Stejně polovinu vyplivne a nechá ležet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 13:21 DandyK
Byl prvni a vsechny zahadne zmizely, od vcerejska jsou tam nove jikry tak snad se alepson par rybek chyti :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 12:05 Žena sharon [126] – Re: DandyK
cichlidy berou do tlamky mladé a vyplivují na jiném místě normálně, asi tak, jako kočka přenáší koťata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 09:52 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: DandyK
Jestli to byl první výtěr tak to je normální,oni se to časem naučí.A ktěm rostlinám skus Anubiasy a připevni je na kořen nebo na pozadí,někom výš ode dna to určitě vydrží,taky můžeš skusit Pistii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 09:26 DandyK – Re: johan
Ok diky za rady :)

JEste jsem se chtel zeptat, co udelat aby po vylihnuti z jiker to mini rybicky prezily? Porad je davaj do pusy a vyplivujou, ale nakonec je asi snedly ://
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 09:25 DandyK – Re: BikerJames
Prave proto je chci dat do toho vetsiho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 22:28 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: DandyK
V 60L coze ,až trochu vyrostou nevydrží žádná rostlina.Rostliny nejí ale všechny je vytrhají a rozcupují třeba znudy,nebo proto že si budou dělat místo na vytření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 20:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DandyK
no nevím, jsou velmi tmaví a na bílím podkladě? :-O na tmavým se podle mě budou cítit lépe.. určitě jemnej štěrk.. já jsem unich měl velmi jemnej písek z pískoviště=)) a ryli si pěkně=) a lávové kameny ne, spíš nějakej hladkej plochej. třeba břidlici, ať se maj na co třít. (ale pouvažoval bych o větším, ohodně větším akváriu!!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 20:18 DandyK
Jenze mi bylo receno ze je jim nejprijemnejsi, ze se v nem radi prohrabujou, kvitka nejak upevnim, ale jde mi o to aby se kancici meli dobre a aby to taky nejak vypadalo, uvazoval jssem totiz o lavovem kameni a tom sterku, tlamovcum ho tam dava hdone lidi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 19:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DandyK
nedávej jim tam bílej štěrk.. dej jim tam normální říční, určitě se budou cítit líp. co se týká rostlin, tak musí být hluboký písek a vněm nějaké větší šutry, aby když maj náladu nebyli schopní vytrhnout celou rostlinu. já unich měl hlavně Cryptocoryne affinis, aponogenitifolia, Valisneria gigantea a hnědovku křídlatou. je ale o náhodě jestli stihnou dostatečně zakořenit, než je začnou kančíci cupovat. ale dá se to. a filtr? to je asi jedno, měnit vodu musíš stejně.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 19:27 DandyK
Čau, zajímalo by mě, jaké rostlinky jsou nej ke kančíkum, které jim nebudou chtunat :) Nejaké velké listy nebo tak neco, nevíte nekdo konkrétni název?
Taky by me zajímalo, jaký filtr jim do akvária dát a zda je pro ne vhodný uplne ten jemný strek z hornabuch (bíly). Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:37 DandyK
Mam je v 60ti litrovým a mají asi 8cm 5cm 5cm. Kámoš od kterého jsme ho dostal ho má v 120litrovém a má ais 15cm. Takže je to dost inviduální, ale mě by víc zajímal ten filtr atd :))) :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jirkacichlid
že kančík per. dorost do 25cm v 100l neuvěřim, ani kdybych ho tam viděl. tam může tak do 15cm. ono přeci nezáleží jen na potravě, ale hlavně na prostoru. důvod proč jsou ve velkých rybnících velký ryby a v malejch malý.. no, když ho tam někdo chce dát, tak se mu to těžko rozmluvý a když mu to nepříde blbí, tak co se dá dělat :-( ale uvědomte si, že takový ryby žijou 10-15let. uvidíte jak třeba v 5letech budou na nervi..
když jsem začínal, dostal jsem je darem a v akva něco přes 100l jsem je měl. chudáci, jsem rád, že už jsou v 500..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:09 jirkacichlid
Kec to neni! Je fakt, že v době tření jsou agresivnější, ale jediný co mu oddělali bylo pár šneků. Akorát mu samec po tření odežene samici. Dokonce ani kytky mu neničí. Do této velikosti mu ve 100l vyrostli díky pořádné potravě ( žížaly, mouční červi, pulci, pavouci, rybičky...) Má hold asi nějaký klidný ryby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2008 20:40 Žena sharon [126] – Re: jirkacichlid
Tvůj kámoš má skutečně PÁR KANČÍKŮPERLEŤOVÝCH VE 100 LITROVÉM AKVÁRKU S DALŠÍMA RYBAMA? A to dokonce s perlovkou a parrotama? To se nedivím, že nic nedělaj, když jsou jak sardinky v plechovce. Ale stejně myslím, že to je kec. Nebo hec?? :-D Když se tře pár kančíků perleťovývh, tak lítají cucky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2008 19:46 pytel – Re: jirkacichlid
25cm velká ryba do 100litrů!!?? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2008 18:04 Muž maznak007 [12] – Re: DandyK
S tim krytem zapoj fantazii... Zadny navod neni do sroubecku... V zakladu je to vzdy ram, viko a na nem pridelane zarivky.... A jak to vyrobis je na tobe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 17:58 jirkacichlid
Ale jo tam můžou v pohodě být kámoš má pár spolu s dalšíma rybama vo 100l. A nemůžu říci, že by se jim tam nelíbilo a samec vyrostl za rok ze 4cm na 25cm. Snesou se v klidu s parotama a s perlovkou. Nežerou dokonce ani malý ancistrusy a pancířníčky. Navíc, jakmile dospějou, tak se z nich stanou velice klidné ryby, které se každé 3 týdny třou. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=1051