Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 19:25 Matty – akara modra
prosim muzete me nekdo poradit mam akary modry a tezko se mi u nich pozna pohlavi muzete me poradit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 07:22 RAP – Re: stuz
Já mám v akva s cichlidama tetry černé a bez problémů. Víc se nahánějí tetry mezi sebou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 23:43 Žena Bledule [0] – Re: stuz
Tak se pak neptej na radu, když se ti někdo snaží pomoci s výběrem ne malých a ne přilíš agresivních ryb (až na toho bichirka) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:29 stuz – Re: Bledule
Bichirka jo? a co k němu? Taky umím přečíst atlas ryb a vybrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:57 Žena Bledule [0] – Re: stuz
Tak co třeba mřenky místo pancéřníčků...

a hejnový...hmmm...sekernatky? živorodky velkoploutvé? parmičky mechové? sumečky sklovité? gavůnky?

nebo ještě líp...kupte si bichirka... palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:48 stuz – Re: pansuu
A vám se jako ta tetra konžská líbí? mě teda vubec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:28 pansuu
Jo, kongáči budou v takhle dlouhým akvariu skvostný. 10kousků a jezdej z jednoho konce akva na druhej, to je ůplně fantastický palec Škoda že jsem pro nové akva zvolil tu horší variantu, šel bych do nich určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:21 Žena Bledule [0] – Re: stuz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:51 stuz – Re: sharon
mě jde o to klidně tam hodin jen jeden pár nebo dva nějakých kanců či akar a potom nějakou hejnovitou rybku z již zminovaných teter...... přeci jenom když akara nebo kančík zaleze tak by nešlo v tom akva nic videt a ty hejnovitý se hodijou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:22 Žena sharon [126] – kanci a tetry?
V dostatečně velkém akvárku můžou malí kanci a tetry v pohodě být spolu. Nejlepší jsou vysokotělé tetry jako tetra černá anebo větší tetry, třeba paraguayská. Znám akvária, kde i temperamentní nigrofasciáti tyhle ryby bez potíží tolerují. Například červenohrdlí jsou v soužití s tetrami neškodní úplně. Malí kanci tetry spíše odhánějí od hnízda, než aby se je pokoušeli lovit, pokud tedy nemají zrovna dovolenkovou třítýdenní hladovku. Do 300 litrů bych ale nedávala více, než 3 páry cichlid, pokud tam mají být tetry. S pancíkama je to horší, ani mladí kropenáči nemusí s kančíky přežít, ne ještě malí Corydoras.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 07:47 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Turok
a tím je výběr zúžen :)

akary modré + třeba kančík příčnopruhy nebo červenohrdlý = idální volba
Ale tetry bych k takovýmto rybám asi nedal (jedině opravdu větší druhy teter, jinak budou sloužit jako potrava)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:59 Muž Turok [18]
k těmto tetrám bys musel vybírat mírumilovné kance a akary:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:56 stuz – Re: Barney
No myslel jsem třebas tetry citronový, královská, měděná, modrá, žhavá... nějaký takový podobný druhy a nebo klidně něco jinýho nemusi to být zrovna tetra.... ale nějakou skupinovou rybku ktera by se snesla s kančíkama a akarama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 18:44 Muž Barney [61] – Re: stuz
No, když chceš kance, tak Akary modré jsou dobrá volba, Akary hnědé bych tam nedával, třeba diadémové. Ty Tetry třeba červenoskvrnné, jsou totiž velké. A pance jedině kropanaté. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 18:39 stuz – Akary+Kančíci+nějaký tetry
Zdravím Zakládám akva, vodu mám již druhej tejden napuštěnou. Ale otázka zustava stát co do akva? Chtěl bych 2druhy Kančíků a Akary modrý a možná ještě jeden druh akar... A dál bych chtěl nějakou tu tetrovitou rybku v nějakým hejnu alespon 10-15 kusů anebo dvě takový hejna ruznyho druhu?? Nevíte zdali je to možné mít tyto rybky pospolu??? Jedná se o Akvarium 150*50*50 chilli čistej objem tak 300l tak prosím poraďte... A jestli by to šlo tak ještě nějaký panceřničky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:54 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak co se týče cichlid, tak je spousta chovatelů mi na moravě a výhodou je sjednat si víkendovou schůzku a vybrat si co je zrovna k mání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:45 stuz – Re: Povalec
tak moc snehu nevim.... ale i kdyby to bylo po vánocích to by vubec nevadilo byl bych rád kdyby vubec něco bylo...co máš za druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:14 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
No, ja jsem z Prahy. Sice sluzebne jezdim po cely Evrope, ale Zabreh asi do Vanoc nestihnu a v zime je u vas moc snehu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 12:22 stuz – Re: sharon
v ostravě mam taky kámošku... to by šlo taky taky jezdi ve čtvrtky domů, a jinak to nebylo na tebe ten dovoz ale na povalece myslim ten se nybýzel xD palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 12:16 Žena sharon [126] – Re: stuz
jako že bych ti dovezla svoje až na místo, jo? :-D No já prozměnu krom akvárek živím sama tři děti, tak nevím...ale kdyby směl cestu do Ostravy, tak sajky mám v držení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 11:52 stuz – Re: sharon
tak nei no ale když platiš obložení a akva z chudyho studentskyho přijmu je celkem težký vyjít takže šetřím na čem se dá jinak by bylo dobrý ten vlastní odchov a s dovozem... odkad si? smich smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 08:11 Žena sharon [126] – Re: stuz
Jednorázová investice 200 Kč navíc myslím není až taková hrůza, pokud dopředu nepočítáš s tím, že pochcípají nebo tě přestanou bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 08:00 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Ve Sklorexu neco kolem 35 korun a jsou to docela mackove. V Hornbachu mivaj maly a vetsi, myslim 38/45Kc, ale presne si to nepamatuju. Chlape, ty ses takovej zoufalec, ze ti snad prec celou republiku dovezu neco z vlastniho chovu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 07:00 stuz – Re: Povalec
tak ted jste me pobavili... Samozřejmě řže jsem byl i v Hornbachu... Ale taky nic pánové, s tím brnem je to možný ale to většinou v sobotu či nedeli takže je to k niemu... jinak nevite kolik za ne chcou za ty kanciky a akary priblizne ve sklorexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:35 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Neblbni, sajiky maj i v Hornbachu. Do Olomouce to mas kousek, jizdenka te bude stat min jak postovny a jeste si vyberes. Nebo si udelej vetsi vejlet, dojed si do Sklorexu do Brna a vyberes si z minimalne 5ti druhu kancu a 6ti druhu akar. Pro sychr si tam muzes zavolat, co zrovna maj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:00 RAP – Re: stuz
Tady je o zasílání www.vivarium.cz/… Máš dobrý odhad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:00 Muž Barney [61] – Re: stuz
Aha, tak to jo, ryby poslat poštou ? To ne, Kurýrem ČD, ten stojí 190Kč. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:49 stuz – Re: Barney
Do prahy nejezdím ale kamoška tam studuje takže by mě to vyzvedla.... a vyvárko to je rybicky +200 poštovný minimálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:43 Muž Barney [61] – Re: RAP
Nemusí jezdit do Práglu, Vivárko je opravdu spolehlivé, stačí podlě mě tím kurýrem. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:40 RAP – Re: stuz
Jezdíš do Prahy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:38 stuz – Re: sharon
Tak objendat nejdou proto sem se ptal jestli je dostávají a jeslti by byla možnost ta ženská mi řikala že kdyby akary dostávali tak by je prodávala, a poslart z vivária se mi až tak nevyplatí..... to dám minimálně 500 za rybky.... takže jen čekat pokud nekdo nepodaruje třebas z brna olomoucce či prahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:33 Žena sharon [126] – Re: stuz
Je taky možnost nechat si je poslat kurýrem třeba z Vivária. Pochopitelně je třeba objednat více ryb a nechat vyselektovat vhodné páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:28 RAP – Re: stuz
No, hlavně je neradi berou. Zkus ať ti je objednají jen pro tebe a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:17 stuz – Re: RAP
nevim kde myslíš že všude v akvaristikách.. ja o žádné nevím... dnesk ajsem se ptal i v zverimexu a řekla že ani od dodavatelu kančíky ani akary vzit nemuzou bo je nemají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 13:02 RAP – Re: stuz
To je divné. Jsou běžně v akvaristikách k dostání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 12:58 RAP – Re: Barney
Cichlidy nejsou sami o sobě vrazi a zabijáci. Pokud jim poskytneš dobré podmínky, jsou to mírumilovní mazlíčci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 07:09 stuz – Re: Barney
tak žádní kančíci nebudou... majitel už je nemá a já je nikde neseženu stejně tak jako akary modrý a všechny druhy kančíků proste neseženu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:54 Muž Barney [61] – Re: stuz
Ale jsou agresivní. Při tření jsou to vrazi, viděl jsem to na vlastní oči. A když vezmeš v potaz, že se třou hodně často, tak budou hodně často napadat ryby v akváriu. Jak píše sharon, dej tam pár (2) zelenookých, pár červenohrdlých a třeba pár Akar modrých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:50 stuz – Re: sharon
to jo všemu rozumím tak vím že to neni hejnová ryby a že během tření si vytváří teritorium, ale proste jsem se chtel zeptat jeslti by bylo možný je chovat třeba v 10 kusech protože jak jsme četl nejsou zas až tak agresivní.... a jak psal myslimže Roman tak by to šlo... ale jeste uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:34 Žena sharon [126]
Souhlasím s Barneym, i samice jsou hodně agresivní a když se vytvoří dominantnější skupina singl samic, dokáže ty méně průbojné pořádně týrat. V 300 litrech by mohly být stabilně 3 páry - ale opravdu páry, ne singl jedinci, ale je mnohem lepší tyhle ryby kombinovat s jinými temperamentními druhy cichlid po jednom páru. Samozřejmě rozčlenění akvária je nutností. Co se týče hejnových ryb, tak nezáleží až tak na velikosti, jako spíš na temperamentu, rozhodně se vyhnout různým závojovým, pomalejším a taky zmatkujícím druhům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:53 Muž Barney [61] – Re: stuz
Ne, vem 5 kousků, až se spárují, tak nech jenom 1 pár, oni jsou hodně drsní. Když se vytřou, což se ti určitě vytřou, tak počítej s pěknýma rvačkama. Vytírají se i v nádrži 20 litrů, je to plevel. Zbytečně by mezi sebou bojovali, podle mně bude nejlepší 1 pár. ;-)
Ty je chceš chovat jako hejnovou rybu ? Americké cichlidy kromě Perleťovek a Skalár se v hejnech nechovají. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 15:23 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak teoreticky se to dá praktikovat v tom počtu 15ks.podmínkou je více samiček.Oni se sice zpárují,ale jelikož bude nádrž přesázená, tak nebude agresivita mířená na určitého jedince,ale pěkně se to rozdělí na všechny.Tím vznikne výhoda oproti chovu 2 párů jak je výše zmíněmo.Tam bude určitě více problémů než je tomu chovu ve skupině.podínkou je udělat více skrýší a nádrž by měla vypadat jako kamenolom, nebo halda naházeného dříví.Tam bude nádrž rozdělena na miniteritoria, narozdíl od nádrže kde by byla např jen jedna vetší jeskyně.V ty by se zabydlel v budoucnu dominantní pár a teritorium by si udělal zhruba na polovině nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 11:02 stuz – Re: Malapa
tak si proste vemu rekneme 15 kusu těch kančíků dám je do jednoho akva a pak je rozdělím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 09:57 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: stuz
Přeložím, nech si 15 rybek, až povyrostou a vytvoří páry, necháš si dva nejhezčí páry, ostatní někomu věnuješ, nebo zlikviduješ. Klidně u nich můžeš mít i jiné hejnové rybky, ale tak velké, aby je kančícy nepovažovali za potravu. Odhadem tak 4 cm a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 08:53 stuz – Re: Povalec
tak předchozi větě nerozumím.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 00:08 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Videl bych to na 2 pary. Kdyz se trou, tak jsou docela vostry. Tech 15 kusu je na prirozenej vyber primereny mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:49 stuz – Re: Povalec
tak budou to prckove asi 1 cm a jestli by si na sebe zvykly jak by vyrustali to nevím... jinak delka akva 150*50 jinak kolik jich tak teda do toho akva? a nebo 5 paru nebo 4 a + tetry žhavý a nejaky hejnovy menší rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:43 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: stuz
Pokud mas aspon 1000L nadrz nebo jedince do velikosti 2cm, tak jo. Jinak pocitej na 1 par aspon 80 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 23:40 stuz – Kančík zelenoký
Je možný abych měl asi 15 kusu této rybky v jednom akvariu? nic vic bych tam asi nemel. Jinak cistý objem akvaria asi 305-310 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:51 Muž Roman [100] - Cichlidy
dobrej nápad ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=1001