Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Piskořky mají tu výhodu, že je lze velmi snadno sbírat buď z tablety pro ryby (ale aby to bylo přez den tak musí mít fakt velký hlad), nebo v noci ze skla. Rády vylézají, občas to vypadá jako mraveniště. Navíc není problém je rozdat, pořád je někdo chce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:20 R Muž romant [27987] Re: Losky
Je to jako s tou ruduchou, je to o podmínkách, který k životu budou mít. Pokud bude dostatek(nadbytek) potravy, tak se klidně přemnoží, jako jiný šneci, ale když se ryby moc nepřekrmují a dno udržuje dle potřeby, tak s nima problém není a jsou to opravdu dobří fachmani. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:11 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
ty piskořky se sami množí mezi sebou? Já jen abych jich tam pak neměl moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
příliš to nebude, ale určitě bude lepší když tam dáš piskořky, budou provrtávat dno a konzumovat zbytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:43 Muž Vstrom [82] - Malawi
jj, ten schod pomocí skla mi je jasný a vím o tom, ale myslel jsem nějaké jiné řešení jestli nepoužíváte. To neva. Výšku toho písku dám asi 4-5cm, jestli to není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Taky jsme je ukrývali...kameny, kořeny, rostliny...ony jsou zároveň s povrchem dna, takže to není tak složité.
Sice třeba Václav by to ocenil jako "cestičku úvozem", pokud se před lištu vsadily třeba kryptokoryny, ale nevypadalo to blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
nechtěla bych aby byly vidět, zvlášť když kančíci tolik hrabou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:15 Muž LiborSprysl [9015] – Re: katterinecka
katterinecka napsala: když máš ryby co se rýpají ve dně tak se to vždycky srovná. Plastové rostliny tam nedávej, spíš to doplň kořeny a kameny

No nesrovná smich My starší jsme vlepovali skleněné lišty a ty dno podržely třeba jako schody...Už se na to asi zapomnělo.... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
když máš ryby co se rýpají ve dně tak se to vždycky srovná. Plastové rostliny tam nedávej, spíš to doplň kořeny a kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 12:42 Muž Vstrom [82] - Malawi
Písek už je doma, nasypal jsem jen 25kg a je tam vrstva cca 2-4cm. Ještě tam dosypu asi půlku druhého pytle a víc asi dávat nebudu. Ještě se chci zeptat, jak docílíte toho, že vzadu máte třeba 10cm a vepředu 5? Ale u těhlech ryb to asi nemá smysl to dno moc upravovat, ne? Tipuju, že to dokonale proryjí a ani nevím, zda budu dávat živé či umělé kytky. Na hladině by byly určitě nějaké plovoucí živé, ale dole buď něco s tuhými listy a nebo umělé na přícucce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:52 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
Jj, to máš pravdu, ale kdo ví, jak to vypadá v amerických vodách?:) Bláto, větve, štěrk.... Ale spíš použiju jen ten jemný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
já jsem to "vylepšila" trochou hrubšího říčního štěrku. Takové akvárium pro kančíky by mělo vypadat přirozeně, i když je na tobě jak chceš aby to vypadalo. V přírodě sotva najdeš černé kamínky v bílém písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:39 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
tak určitě tam dám jen ten světlý a pak uvidím, jestli to nějak "vylepším":)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
to podle mě nebude vypadat moc dobře (míchání s tím černým štěrkem) ;-) 2 pytle ti snad budou stačit, často človek nakonec zjistí že toho písku má málo, ale však můžeš přinejhoším ještě přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:14 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
tak tolik mít určitě nebudu, rád bych se dostal na 5 cm. No, stejně to bude tak 40kg. Koupím asi 2 pytle písku do filtrace. Ještě budu mít 15kg černého 2-3mm štěrku, tak kdo ví, třeba ho s tím promíchám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 12:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
mám asi 10cm, chtěla jsem tolik hlavně kvůli echinodorům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 20:01 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
kolik máš cm? Plochu máš o něco větší, tak bych se mohl pohybovat okolo 50kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 15:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
já mám dno 150x55cm a dala jsem tam 75kilo, chtěla jsem vysoké dno. Už to tak mám dva roky v pohodě, ale taky mám skoro všude kytky. Bez rostlin může vyšší dno zahnívat (proti zahnívání jsou dobré piskořky, nebo hodně hrabavé ryby ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 15:18 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
Třeba koupím taky obyč, nemám ponětí, kolik kg budu potřebovat. Minulý rok jsem kupoval akvarijní štěrk 2-3mm, černý čedič, 15 kg z akvarista.cz a stál 400Kč. Ale tady budu potřebovat tak 40kg. Nevím kolik cm použít. Kytky půjdou valisnerie a nějaké tuholisté. Plochu mám 170x40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 15:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
on písek z flexi není zrovna levný (i když nebarvený mají levnější), jak píše romant. Já kupovala do akvárka v bauhausu 25kg pytel za stovku (křemičitý spárovací), určitě by se sehnal i levnější, ale s tímhle jsem spokojená a skoro se nemusel propírat.
Já mám kolem 1-2mm, ale mám menší rejpaly (kančíky zelenooké). Záleží taky jak to máš v plánu s kytkama, jestli chceš aby to v tom dnu něco rostlo. Ale podle mě ani to jemnější dno není na škodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 12:26 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
barvu neřeším, to ještě si pak vymyslím, ale jedná se mi o to, jakou hrubost, aby to mohli přehrabovat a nic si neudělali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 10:10 R Muž romant [27987] Re: Losky
Měl jsem u kanců klasiku v podobě frakce 2-4mm. Tou klasikou mám na mysli přesátej betonářskej písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 09:48 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
jedná se mi teda o hrubost. Půjdou tom kančící červenohrdlý, akary potoční a možná kančící nikaragujský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 09:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
jaký štěrk doporučujete ke kančíkům červenohrdlým? Někde jsem i něco zahlédl, myslím že to byly flexiobklady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 07:47 zstloukal Re: 1979jarmil
Z pojmu "vodolecba" se na tomto foru stalo neco, jako univerzalni vselek... Vodolecbu zde ordinuje kazdy - a na vsechno. Bohuzel, verim tomu, ze obcasny efekt tohoto vseleku je stejny, jako kdyz vam lekar na akutni zapal plic predepise vzducholecbu - proste cisty vzduch...
Pritom na akvaforu by clovek predpokladal, ze chovatel rybam cistou vodu doprava... Pokud ne, tak je neco spatne
Nedelejte si iluze, vodolecba neni vselekem - ryby si zuby necisti, takze nejaka infekce v ty rane bude at tak, nebo tak. Kancici obecne jsou pomerne odolne ryby, takze by nemel byt az tak veliky problem s pripadnou lecbou - osobne mam osvedcenou kombinaci sera mycopur a sera ectopur, nicmene leciva na plisnova onemocneni najdete v kazde akvaristice - myslim, ze dobre zkusenosti jsou i s lecivy od firmy eSHa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1979jarmil
1979jarmil napsal: diky.jakou vodolecbu myslite?
smich aby měl pořád čistou vodu a nedostal infekci smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:00 1979jarmil Re: Bangarang
diky.jakou vodolecbu myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 16:44 JagerMaister
plutva dorastie, problém by nastal keby samu do nej dostala infekcia .. alebo by sa rana zapliesnila ... dôležitá je vodoliečba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 13:58 1979jarmil – kančík červrnohrdlý
dobrý den
meho kancika červenohrdlého nektera z ryb okousala,tak ze nema ploutev na ocasu a na boku.dorostou mu?nebo ho mam.... mailto:1979jarmil@seznam.cz moc dekuju za Vasi odpoved a radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 16:49 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – Malí Kančici Zelenooký
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:12 Tad Re: RAP
Protoze je chce paní v akvaristice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:16 RAP Re: Tad
Čerstvě rozplaný potěr by z větší části byl vydatným krmením. Proč si to nenechal na rodičích?
Nač odchováváš tolik příčnopruhých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 19:53 Tad – odchov kancik pricnopruhy
Mel bych prosbicku, mam v odchovnicce cca 30ks asi 6 tydnu starych kanciku pricnopruhych, maji cca 15mm, myslite ze k nim mohu pridat cerstve rozplavany poter? nebo radsi chvilku pocka nebo nejradeji rozdelit akvarko :) diky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Magdalena
Ahoj, teď jde o to zda máš ty kančíky pruhované nebo příčnopruhé, protože pruhovaní mají to tmavé zbarvení normálně a u kančíků příčnopruhých to mají většinou samice. Tak či tak se nejedná o nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:00 Magdalena – Kančík pruhovaný
Koupila jsem do akva 200 l 2 kančíky pruhované, po 4 měsících ale jeden z nich úplně zešedl. Chová se normálně jako ten druhý, ale nemá svoji původní barvu. Čím to může být? Poraďte, dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:22 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RAP
dik. No jo, tak si snim budu chodit hrat :-) Jeste ze to nevyzaduji vsechny ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 13:26 RAP Re: hawok
Asi se nudí, tak si hraje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 13:13 Muž hawok [64] - Čtverzubci – samec se bavi
Zdravim. Mam parek sajic, kteri ted odchovavaji poter. Samec zacal asi pred tremi dny, kdy jsem dopustil vodu vys nez obvykle cakat vodu skvirou mezerou v krycich sklech ven z akva. Nejdriv jsem si myslel, ze mu samice dava kapky, pak ze chce najist, protoze to asi na par hodin vzdy zabralo. Vcera jsem to pozorne sledoval a proste cakne vodu a sleduje jak tecou kapky po stene akva az dokud vidi, jak uz zadne nejsou, cakne znovu a dela to tak 8 hodin denne pokud zrovna neji. S kapkami vody vzdy putuje az ke dnu. Nevite co stim, vycaka mi dene tak litr az dva vody a na podlaze to jde znat, utesnit uplne to skoro nejde a ani se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:50 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: RAP
Díky za rychlou reakci. Určitě si u nich vylovím ty z těch nejmenších, s tím počítám. Nové akva bude právě ale až na jaře a uspíšit to nejde protože ho dostanu darem (právě od těch známých s kančíkama, budou ho rušit a dávat do provozu třístovku). Takže zatím šetřím peníze na techniku a průběžně se chystám na jaro, ať to můžu pak co nejdříve zprovoznit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:41 RAP Re: Cosmogagy
Zkusit to můžeš, ale musíš počítat s tím, že jim mohou padnout za oběť některé žhavky. V tom případě si vezmi ty menší.
Ta 150litrová nádrž bude jednomu páru stačit, ale s jejím zařízením neotálej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 14:11 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – potěr Kančíka červenohrdlého
Zdravím, rád bych se zeptal jak rychle tyhle ryby rostou. Mám doma akvárko 54l (v profilu) a na jaro (březen-duben) plánuju akva okolo 150 litrů. Moji dobří známí mají doma spoustu potěru Kančíka červenohrdlého - momentálně asi 50 kousků rybek velkých od 2 do 4cm. Vím že na tu 54ku jsou jako dospělé ty ryby velké, ale šlo by si od nich třeba 4 kousky potěru vzít do té 54ky s tím že na jaře půjdou do 150tky a jakmile se vytvoří jeden pár tak si nechám jen ten, a zbylé dvě rybky prodám/daruji??? Nevyrostou do toho dubna až moc že by nemohli být do té doby v té 54ce?? Zanedlouho je budou dávat pryč (odprodají to do akvaristiky), tak se musím rozhodnout co nejdřív. Předem díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: hawok
Rozhodně bych se zaměřil sehnat samice, já měl jednou smůlu, že jsem měl samé samce. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 20:01 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RAP
takze pokusit se sehnat samice:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:18 RAP Re: hawok
Toho druhého bych si tipnul na samce. První tak na půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 15:22 Muž hawok [64] - Čtverzubci – meeki pohlavi
Zdravim. Mam problem s meekama a urcenim pohlavi. Vim, ze u nich to neni jistota, ale i tak se chystam dokoupit a potrebuju vedet, na jake pohlavi se pri koupi zamerit(pravdepodobne pohlavi). Vylicim chovani, ze zacatku se docela rvali, tedka plavou kazdy na jinem konci, sem tam do sebe stouchnou stylem, dlubnou do ocesni ploutve. Ve stresu se stahnou k sobe, jak stresova situaci zmizi, odezenou se od sebe. Jedna ryba ma ukryt v lebce a roh za ni a ten si brani, druha plave vsude po akvariu vyjimkou rohu. Mel jsem tam puvodne 4, jedna z nich se okamzite dala dokupy s jinou a plavali ve dvojici a druheho kacika zastrasovali, pak se ale rozkmotrili a oba kancici na fotkach zastrasuji a odhani ty ostatni. Velikostne jsou o trosku vetsi nez samice sajicy, ale zda se ze uz nerostou. Jde mi o to, chci po svatkach dokoupit dva kusy na sparovani a zbytek pak darovat. Chcu vedet, zda mam nakupovat 'nejpravdepodobnejsi' samice ci samce. Abych pak neudelal jednu jednopohlavni skupinu.
fotka: rybicky.net/nadrz/12503/67.jpg
postuchovani: www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 19:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tonakona
První výtěry jsou proslulé nezvyklostmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 19:02 Tonakona – re: kotyza, LiborSprysl
Taaaak, úkol splněn, dva páry akar jsou u nového majitele, přidal jsem kořen a snažil jsem se rozčlenit teritoria. Plesnivé jikry jsem dal pryč, samice se zdržuje na stejném místě, samec na ni naštěstí neútočí, je s ní kámoš, ale opravdu to vypadá, že si našel novou. Všechny ostatní ryby prohání a plave si po akva jak mistr světa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 07:18 Tonakona – re: kotyza, LiborSprysl
Dneska budu přidávat kořen a zeleň, při jednom odlovím akary. Co se týká perleťáků, ta samice asi nebude jen jedna. Samec provádí stejný rituál s další (asi) samicí, všechno vypadá stejně jako poprvé. Jedná se o stejného samce, záletník jeden smich . Původní samice stále hlídá plesnivé jikry a on se na to prostě vykašlal. Jen se mi zdá divné, že ty plesnivé jikry nevybírala a navíc to ještě hlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 19:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tonakona
Asi bych si nechal perleťáky, protože ti se vytřeli poprvé, zatímco u těch dvou ostatních druhů se to již okoukalo smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:30 kotyza Re: Tonakona
pokud by byla možnost nechat všechny tři páry samostatně,tak klidně dotoho,ale pokud ne a budou navzájem mezi sebou v klidu ,nechal bych to tak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=701