Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2021 21:55 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Poweres
Ahoj, v atlasu ryb je dole u popisku každého taxonu kolonka "Plave v nádrži". Když na ni klikneš, u salviňáka tam několik prezentací je. Nevím nakolik jsou aktuální, kdyžtak si je projdi a snad dobře pořídíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 12:26 Muž Poweres [59] - Živorodky – Kancik salvinuv
Ahoj...nechova prosim nekdo z vas Cichlasomu salviny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 19:01 Muž RAP [1549] Re: Dominik1905
Tak tyhle dva druhy bych nekombinoval. Dal bych dohromady do jednoho akvária parmičky do druhého tetrovité a k nim případně ty kančíky.
Pokud by jsi měl 3akvária, do 180 parmičky, razbory a labea(Asie).
Do 150 akary a neonky, do 110 měděnky a ty kančíky(Amerika). A mimo těch kančíků nemusíš nic dokupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 18:37 Muž Dominik1905 [2] Re: RAP
Nebylo by do stejného akva. Jen další co je v plánu. Neonky červené, parmičky nádherné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 17:06 Žena patka [112] Re: RAP
Však to má v prezentaci,jaké a kolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 17:01 Muž RAP [1549] Re: Dominik1905
Jaké neonky a jaké parmičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 13:18 Muž Dominik1905 [2] Re: Jirka.B
No zatím mi pořád vychází nejlíp právě ta nanolutea. Našel jsem chovatele který se na ně specializuje, jen jsem si nebyl jistý tím osazenstvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 13:04 Muž Jirka.B [2] - AmerikaRe: Dominik1905
150L není moc, ale 1 pár malých kančíků by tam mohl být, pokud to už teď nemáš přerybněné neonkama. Vzal bych tak 4-6 mladých, počkal až se vybere pár a ostatní poslal dál. Nanolutey jsou nádherní, ale zatím těžko sehnatelní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 12:22 Muž Dominik1905 [2] – Dotaz
Zdravím,

chci se zeptat, do společenského akva dejme tomu neonky, krunýřovci, parmičky, akva nějakých 150l. Je vhodné přidat kančíky? Řeším to s kamarádem a nejsme si jistí protože ani jeden cichlidy nemáme. Respektive mám jen já, dvě akary. Podle hodnot vody (ph cca 6) a velikosti akvárka by byly vhodné tyto dva druhy -

rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenoploutvy
rybicky.net/atlasryb/kancik_zloutnouci

Moc si nejsem jistý v biotopech, jestli je vůbec možné mít takovou kombinaci ryb s kančíkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 20:36 Muž RAP [1549] Re: AKVARISTA J.
AKVARISTA J. napsal: ..já mám kančíka červenoploutvého, což je dost podobný druh...
Stejný. rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenoploutvy :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 20:33 Muž RAP [1549] Re: snehulda007
Tak to nejsou mlaďoši, kteří by si ujasňovali hierarchii.
Cichlidy mají každá svůj charakter a vždy se najde některá, která vybočuje z průměru. Pokud ti fungují, tak to neřeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 20:10 Muž snehulda007 [850] Re: RAP
Samci přes 10cm samice okolo 6cm. Stáří 6 let a jeden pár bude starší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 18:56 Muž RAP [1549] Re: snehulda007
Víš velikost a stáří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 18:20 Muž snehulda007 [850] Re: RAP
Upřímně chtěl jsem si ověřit, že popis sameček vs.samička tady v atlase je správně, protože já si nemůžu pomoct, ale moji samečci se chovají jako samičky a naopak.????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 12:38 Muž AKVARISTA J. [0] Re: snehulda007
Určitě samec, já mám kančíka červenoploutvého, což je dost podobný druh. Má totiž tukový hrbol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2021 20:19 Muž RAP [1549] Re: snehulda007
Tipuji samečka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 18:35 Muž snehulda007 [850] – Cryptoheros cutteri- pohlaví
Fotka k příspěvku Ahoj, dokážete prosím někdo podle fotky poznat pohlaví? Omlouvám se za kvalitu,ale vyfotit je je peklo. Jak přijdu k akv. tak lítají jak blázni, protože očekávají krmení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2020 15:43 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: hellmut
Založ si tu prezentaci. Myslím, že se nemáš za co stydět. A HF nemusí být celé akva. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 15:21 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Kawasaki
Dík.
Prales to je , konečně se mi po X letech začalo dařit s rostlinami. Dříve to bylo pořád samá řasa vždy jsem to ostříhal a každý kytce zbyly tak 3 listy co byly zelené. Teď to roste jako blázen. Zrovna v pondělí jsem vystříhal kýbl a dal sousedovi ať to prodá do akvaristik co zásobuje. Kromě Abubiasu jsou všechny kytky svěží a skoro bez řasy.
Jen na listech na hladině a trubce rampy se trochu objevuje sinice ale jen s mírou stačí šetřit ustřihnout žádná kalamita.
S tím akvarkem jsem koupil i CO2 tak to asi má význam...
Hnojivo nedávám žádný, když jsem dal ( dle návodu ) tak ta sinice byla všude a nejen že to byl hnus ale ještě to smrdělo...
Asi ryby hnojí dost...
Ale to se dostávám už do úplně jiného vlákna tak sorry a klidně to smažte.

Kančíky mám rád od mládí to už jsem psal.
Jako kluk jsem měl Příčnopruhé ve 100L (hrubých) a rostli a množili se jako blázen...
Bohužel dodnes jsem se nezmohl na velký akvarko. Asi před 4 lety jsem měl vyhlídnutý set 450 l za 5000.-
Jenže žena když zjistila ten objem, tak mi to zakázala že by to podlaha neudržela a probořili by jsme se k sousedům...
Takže to teď dělám postupně. 180 nahrazeno 240 a to plánuju nahradit 290 smich
( abych mohl využít tu skříň a světlo tak to bude jen vyšší)
Jdu tak trochu proti všem pravidlům. Mám rád rostlinné akvárium a zároveň velké Cichlidy. Protože bez kytek se mi ty akvária moc nelíbí. Teď to konečně začalo fungovat.

PS: kdyby někdo z Prahy s minimálně stejným akvarkem měl zájem o ty Akary tak mu je daruji. Samice je špatná ( můj laicky názor je že má poškozenou tu duši proto neudrží rovinu ale nevím jestli to není nějaká nemoc. Nicméně ostatní ryby jsou Ok ) Samec je parádní kus!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 14:45 Muž RAP [1549] Re: hellmut
V pohodě. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 13:57 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: hellmut
Slušný prales palec Ryby taky pěkné. Máš své důvody proč máš ty či ony ryby a pokud se navzájem neohrožují klidně bych nechal starousedliky dožít. Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 12:06 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: RAP
Na Kančíky mi nesahejte! :-D
To byli vždy mojí miláčkové. Akary souhlas!
Ale jak jsem psal máme k nim vztah. Ten samec mi žere z ruky ( a často kouše do ruky když sazím kytky co vytrhne :-| hajzl jeden pořád musím být ve střehu a stejně se vždy leknu když zaůtočí)
Ale už se mi tam taky nelíbí.
Teď jsou ale Kanci pořád zalezlý dříve to byly celkem vyrovnané souboje Kanec vs Akara dva proti dvoum ale obě samice jsou nějak z formy tak teď má navrch ten velký modrý parchant :)
No dovedu si představit ty Kance nahradit Hnědými Akarami ale až umřou...
( Stejně bych je už asi nesehnal ty kance)
A povahově jsou to dobráci, ne jako ty příčnopruhý co jsem míval jako malý kluk a pořád se mi líbí jen už je nechci.)
Edit: inak ty Skaláry mám proto že mám rád Cichlidy, přemýšlel jsem o dalších Kančících nebo Akarách, jenže jsem si uvědomil že by si zas obsadili nějaký roh nebo kámen a byli by tam pořád schovaný.
Tak jsem si vzpomněl na Skaláry, že to nejsou ryby který by někam zalézali a že plavou pěkně uprostřed akvária...
A teď se mi tak zalíbili že bych měl nejraději jen je... :) A ty Zlatobříché Kance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 11:47 Muž RAP [1549] Re: hellmut
Kdyby tam nebyly ty akary a kančíci, tak by to bylo povedené akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 11:07 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To akvárium z prezentace už stojí na půdě.A Black Molly plavou v nebi :)
Momentálně mám "240" a chystám se jí nahradit 290 ( 120x40x50 je dost poškrábané tak chci nechat vyrobit 120x40x60 pro Skaláry :-) )
Ale za prvé není čas a zbytečný peníze na to a za druhé je mi líto to teď kopat když konečně začali pěkně růst rostliny...
Ty Akary mám omylem. Na burze jsem kdysi byl nadšený z Modrých Ramirezek a koupil tam párek a když ho doma vypustil, tak se mi tak líbili, že jsem se vracel na burzu pro další... Jenže už nebyly tak jsem vzal ty Akary ( rychle jsem studoval na netu co jsou zač a moc toho nenašel, prodejce mi neřekl že takhle vyrostou - já našel na netu nějaký bláboly že je to kříženec s Akarkou zelenou a ne že je to normální Akara Modrá sad )
Takže holky takhle vyrostli. Už z nich bylo spousta mladých, což soused živící se prodejem ryb uvítal :-D )Teď je ta samice nějaká špatná - samec jí nedá pokoj, pořád jí honí a ona plave hlavou dolů.
Myslel jsem že dovolenou nepřežije ale pořád se drží - takhle zřízená je už asi 2 měsíce... Pořád jsem rozpolcený zda je nechat a nebo dát švagrovi co má velký akvarko s normální Modrou Akarou, Kančíky příčpruh.,Astronauty,Severum a Rejnokem. Jenže dcera mi to zakazuje že má Akary ráda...( A zároveň po mě chce abych tam dal neonky smich trochu drahé krmení) smich )
Fotky tam v prezentaci nemám neboť se mi nedaří to vyfotit aby se tam vešlo celé akvarium a vypadalo to dobře. Spíš mi jdou dobře ty detaily...
Edit: youtu.be/…
Počet Teter už také klesá takže časem to ta " rybí polévka" nebude tak hustá :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2020 10:20 Muž RAP [1549] Re: Martin S.
Ano.
rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena společně s rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska_ctyrpruha a rybicky.net/atlasryb/tetra_medena
Druhé akvárium rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly s rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy a ty krunýřovce.
Edit: Ještě by si mohl místo akarek zelených použít akary hnědé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 09:18 Martin S. Re: RAP
Takže pokud jsem to dobře pochopil tak akary zelené dát ke skalárám a příčnopruhé kančíky dát k těm červenohrdlým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 23:30 Muž RAP [1549] Re: hellmut
Chtělo by si něco o jednotlivých druzích nastudovat.
Šikmopruzí žijí ve stejných biotopech jako skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 23:28 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: RAP
To jsem viděl. Nic tam není. Proto jsem tady kolegu vyzval ať dá pár fotek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 23:22 Muž RAP [1549] Re: Kawasaki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2020 23:16 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: hellmut
Moh bys dát pár fotek ryb a akva. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 22:03 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: RAP
Já mám Skaláry a Kančíky Zlatobříché (cca čtyřleté) a úplně v pohodě ... Protože kančíky zahání Akara Blue Neon(dvouletá) a jsou stále zalezlý :-D
Skaláry tam mám teď nově asi od dubna a zatím žádný problém krásně rostou a jsou dominantou nádrže. Tak snad mi ty Skaláři ty kance a Akary nepovraždí až dospějí. smich
A kdyby, moc by mi to nevadilo - mám trochu přerybněno a do budoucna bych chtěl jen ty Skaláry...
A Kančíci Šikmopruzí se ke Skalárám snad i doporučují ve staré literatuře.
Ale pravda, není Kančík jako Kančík.
Perleťové bych tam asi nedával...

Já ale hlavně původně myslel že se vám nezdá ta velikost akvária... :-(
V tématu Kančíci mi to mohlo dojít... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2020 21:47 Muž RAP [1549] Re: Martin S.
Zase to máš obráceně. Akarky zelené dej ke skalárám. a příčnopruhé k červenohrdlím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 21:43 Muž RAP [1549] Re: hellmut
Skaláry ke kančíkům ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 21:37 Martin S. Re: Kawasaki
Už vím jak to vyřeším ze skalárama. Koupím jim 230 L akvárium a dám k nim třeba Tetry měděné a kančíky příčnopruhé. A ke kančíkům červenohrdlým bych dal místo skaláry akaru zelenou. Předem děkuji a budu rád když mi opět napíšete. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2020 20:37 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: RAP
Proč ne Skaláry? Jsem někde něco přehlédl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2020 17:32 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Martin S.
Správná úvaha. Jen nezapomeň, že Skalára je taky hejnová ryba. Doplnit můžeš hejno Pancéřníčků, nějaké Tetry nebo malé Cichlidky.Pokud bys chtěl větší ryby hodí se mírumilovný Kančík Šikmopruhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2020 16:40 Martin S. Re:
Děkuji za to,že jste mi poradili. Pokud nemůžu skaláry tak si když tak pořídím podobné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2020 16:19 Muž RAP [1549] Re: Shimi
To je slušná nádrž. ;-)
Skaláry rozhodně ne. Podíval bych se na menší druhy kančíků a akary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 15:38 Muž Shimi [682] Re:
Informace pro ostatní, akvárium uživatele "Martin S." bude mít rozměry 120x50x50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2020 21:44 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Kawasaki
Kvietikovo akva by mohlo být vzorem pro chov malých a středních SA cichlid. Jedním slovem - vynikající ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2020 21:31 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Duke Detain
Podivej se na prezentaci Kvietik Stredná Amerika. Ukázkové akva pro středoamerické Cichlidy. A hlavně se mrkni jak má velké akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.09.2020 21:29 Muž Shimi [682] Re: Duke Detain
Začal bych tím, že nám povíš, jak velké to akvárium bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 21:24 Martin S. – Thorichtys Meeki
Rodiče mi nejspíš pořídí akvárium a mě ze všeho nejvíc zaujaly Kančíci Červenohrdlý (Thorichthys Meeki). A proto se vás ptám koho k nim pořídit? Rozhodně jsme k nim chtěli dát krunýřovce, Akary Hnědé a Skaláry Amazonské. Doufám, že je to dobrá volba a určitě napište kdyby ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 13:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Podražené ryby prostě nedorůstají ...a dva roky staré nijak významný hrbol nemají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 23:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tazatel psal, že jsou ryby dva roky staré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 23:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Tím, že jsem je měl deset let ... a tisíce... tak si myslím, že ty křížence není třeba vnucovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 23:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kawa
Kawa napsal: Vypadá to na křížence s příčnopruhym. Samci bývají zpravidla větší. A na čele mají tukový hrbol. Jsou malí na hrbol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 12:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kawa
- nejde o křížence, samci podle fota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 19:51 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: RAP
Je to možné. Proto se kupuje buď pár nebo více mladých jedinců jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2020 18:35 Muž RAP [1549] Re: Kawa
Čím děle se na ty Rycovi fotky dívám, tím víc jsem přesvědčen, že jsou na nich jen samci. Tím by se vysvětlovalo, proč žádná akce. Společenský žebříček mají ujasněný a jiný důvod k "boji" předvádění se v akva nenalézá. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov