Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:58 R Muž romant [27987] Re: michalcod
No a stává se, že touto přelovovací operací se porod, mnohdy předčasný, vyvolá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:48 Muž michalcod [13]
Díky, už se drží u hladiny. Asi jsem stresoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:09 Muž MarekP [812] - MalawiRe: michalcod
V té porodničce je jaká voda? Nejlepší je mít porodničku přímo v akváriu, ve kterém se Samička normálně chová, buď v plastové, nebo síťované. Pokud se přelovuje z akvária pryč, je dobré do porodničky přelít alespoň část vody z původního akvária, aby voda měla stejné nebo alespoň približné parametry. Předpokládám ale, že samička je pouze ve stresu z přelovení a za chvilku bude všechno ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:03 Muž michalcod [13]
Dobrý den, přelovil jsem samičku Pavího oka do porodničky cca 13 l. Má už hranaté břicho - aspoň si to myslím a tm.hnědou skvrnu a dnes se jí tak trochu -aspoň můj pohled-deformuje břicho. ze začátku dodt divoce plavala, ale teď jen leží u dna a opírá se o dno..a neplave..JE NĚCO ŠPATNĚ???
Díky VŠEM za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 11:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Karel
Až budou tak velká, aby je dospělci nesežrali... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:56 Karel – paví očko
Dobrý den. Začínám. Mám v porodničce 5 dní stará paví očka. Kdy je nejlepší a bezpečné je pustit mezi ostatní? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 06:58 Muž Yirka [9140] Re: romant
Proto jsem svou poznámku uvedl tou první větou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.06.2013 19:27 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Yirka napsal:... Na druhou stranu je pravdou, že plavání oček u hladiny není zcela nenormální jev. Stačí se podívat, jak mají stavěnou tlamku.Velmi správná poznámka, ale jistě se shodnem na tom, že ve 3 dny "starým" akváriu to bude problém s hladinou N látek a ne se zájmem o hladinu z důvodů sběru potravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 19:14 Muž Yirka [9140] Re: DonyCZ
To co píší kolegové je nutno respektovat. Na druhou stranu je pravdou, že plavání oček u hladiny není zcela nenormální jev. Stačí se podívat, jak mají stavěnou tlamku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:19 R Muž romant [27987] Re: DonyCZ
Takže znovu a lépe. O tu stávající osádku z větší části příjdeš, buď dříve či později, dusíci jsou prevít. Taky by se dalo napsat nečteš, nevíš. První pomoc je ta denní výměna vody.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DonyCZ
nejspis moc NO2, vymen 2/3 vody, a potom tyden mej kazdý den 1/3, pridej nejaké rostliny a výluh z rašeliny, :) kolik je to litru? kolik je ryb, udelej si prezentaci lip se bude radit, ted je to vestení z koule :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: DonyCZ
Napřed si přečtěte cosi o zakládání akvária a pak se nebudete takto ptát... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:53 DonyCZ – Paví očka- problém
Zdavim, mám menší problém. Je to 3 dny zpátky co jsem si pořídil opět akvárium. Koupil jsem si Paví očka a krevetky cherry. Do akvária jsem dal proprané kamínky které jsem koupil v obchodě a nějaké rostlinky. Poté jsem nalil zhruba 1 den odstátou vodu z vodovodou (nepřidával jsem chemii na čištění vody). A nemohl jsem si nevšimnou že rybky plavou už druhým dnem v akváriu pořád při hladině, jako by lapali po vzduchu ale zase mám filtraci která by jim měla tu vodu provzdušnit. A nyní jsem si všiml že jakoby jedna samička u PO tahá za sebou kousek střeva (nebo by to mohl být výkal? i když o tom pochybuji). Nevítě někdo prosím čím by to mohlo být? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:41 Kamča Re: LiborSprysl
Holt jsem přehlídla těhuli a porodila ve společném akvárku. Pak jsem odlovila dvě mladé, ale bylo mi divné, že tak malá paví očka jsou už oranžová. Nikdy jsme malé mečovky neměli, tak jsem to nepoznala... Jen mi teda vrtá hlavou, že jsem to přehlídla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kamča
Mladé mečovky kopírují barvu rodičů do té míry, jaká je síla genů. Tedy mohou být od bílé až po černou, pokud tento lze tento rozměr udat jako rozmezí celého barevného spektra vyšlechtěných barev těchto ryb. Ovšem ale je nutné připomenout, že u šlechtěných ryb červená ryba může mít zelené mladé, stejně jako naopak zelená červené...:-) Záleží na tom, jak se "tam vzadu" geny potkávaly...
To že vám mladé "nezbývají", je nutné přičíst opravdu neskutečné žravosti živorodek, zvláště pak samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:04 Kamča Re: marťas2
No super, sice jenom dvě, ale aspoň tak! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2013 17:58 marťas2 Re: Kamča
Ano, tohle je mečovka.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:53 Kamča Re: Zab01
No fakt, máme dvě samičky mexické a jednu papoušči a k tomu jednoho samce. Ty mexické vůbec nic, leda teda ta papouščí, ta je taková trošku větší. Ale právě že ten sameček je vůbec neprohání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2013 17:45 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kamča
Párek mečovek co by se půl roku nerozmnožil? Tomu se mi ani nechce věřit :-D .. spíš je možné, že jsi to přehlídla, někdy to není vidět na samičkách tak dobře jako u pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:42 Kamča Re: Zab01
Ale ta ryba vypadá pořád steně, předtím i teď. Je možný abych to přehlídla? My máme mečovky už asi půl roku a nikdy se nám ještě nerozmnožily, proto mi to pořád nejde do hlavy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:38 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kamča
Jak to je do oranžova, tak to je mečovka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:29 Kamča Re: marťas2
Fotka k příspěvku Aha, děkuju za informace. Takže tohle je teda mečovka? Foťák už mi víc nezaostřil, ikdyž jsem fotila na macro.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2013 16:54 marťas2 Re: Kamča
Ano, mečovky se mi rodí takové ne uplně čistě oranžové, jako dospělé, ale mají takovou oranžovo-červeno-načernalou barvu.. :-) Marťas2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:22 Kamča Re: LiborSprysl
A mečovky se narozdíl od pavích oček rodí už oranžové? Oni mají i tak oranžovou hubičku jako naše mečovka papouščí. Mam zkusit foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kamča
Může to být mečovka, zbytek sežrali ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:03 Kamča – Paví očko X mečovka
Ahoj, mohl by mi někdo popsat, jaký je rozdíl mezi čerstvě narozeným pavím očkem a mečovkou? Pořád se nám rodí paví očka, mam ale dvě rybky, které jsem odlovila z akvárka a zarazilo mě, že jsou obě už barevné (celé oranžové a jedna má trochu černý ocas). Protože paví očka se rodí bez barvy... Na druhou strany mečovka vypadala úplně normálně, netěhotně... Nemůžu přijít na to, co to teda mam...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 13:48 Muž duko1995 [32] Re: Cloud
daj si na odkalovač punčochu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 13:43 Cloud – male gupky
zdar potreboval by som poradit mam v akvarku malinke gupky 3 dnove ako im mam cistit vodu ? efektivne lebo dneska som cistil ale bola to babracka dost takze napady ? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 11:04 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
doufejme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:44 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
to ho jsem si ani nevšiml, to mu skoro žádné male krevule nepřežijí :/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Zabije si tím krevetky. Ono je vůbec poněkud nevhodné chovat spolu krevetky, které potřebují co nejčistší kyselejší a měkčí vodu se špindírama živorodkama, které potřebují zásaditější a tvrdší vodu... Navíc gupky jsou velcí lovci, malé krevetky v jejich přítomnosti nemají moc šancí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
tak to jo, a přidáním sody by nepomohl? oby udělal víc zásaditější prostředí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 09:45 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tím Libor myslel že již teď na ty rybky působila kyselejší voda (pravděpodobně onen nadbytek N látek) a tudíž by použití rašeliny situaci mohlo ještě více zhoršit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 09:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
...s tou rašelinou teda vůbec neblázněte, ta mláďata už jsou nejspíš i trochu popálená...
co znaméná popálená? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 03:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Tak i tak, mrzáček se narodit mohl ale pokud jsou to mrzáčci všichni, tak bych spíš sázel na tu vodu. Ten nádech vody je možná počínající nálevník a na něho je naopak lepší vodu neměnit vůbec a jenom silně vzduchovat, ale teď bych na to nedal a vodu měnil.

....měnil dokonce tak výrazně, že vlastně bych je dal do úplně jiného akvária smich ,když už se mi tohle stalo a já o ně stojím...Nemám-li, je to na postupné vylití třeba během dne tak, že dosáhnu stejného efektu, jako bych je přehodil do jiné nádrže... ano Paradoxně, pokud je přehodíte do nádrže s vodou standardních parametrů, tak jdou do vody lepší, než ve které byli. Pokud vyměníte najednou moc vody ve stávající nádrži, tak je nejspíš stejně zabijete, protože se rozhoupe voda...

Proč to vlastně píšu tobě Romane? coze No to je jedno, tak to spláchnu dohromady...s tou rašelinou teda vůbec neblázněte, ta mláďata už jsou nejspíš i trochu popálená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 22:43 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Vlnkar
Pokud možno tak nejlepší je chytat deštovku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:45 R Muž romant [27987] Re: Vlnkar
Klidně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:43 Muž Vlnkar [15] Re: romant
Pres sprchu a zvejsky napoustim. Staci obden? Nebo kazdy den menit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:27 R Muž romant [27987] Re: Vlnkar
No o to hůř(je terve v záběhu), nech to bejt v klidu a měň tu vodu.
Edit: Tu vodu toč přes sprchu a můžeš používat hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:27 Muž Vlnkar [15]
Vcera jsem vodu vymenil pri pravidelne udrzbe. Zitra rano ji zase vymenim. Staci opravdu obden.Jdu ji nechat odstat... a to jsem to nikdy nechtel ostavat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:24 Muž Vlnkar [15] Re: romant
Nene. Filtr jsem vypral pred hodinou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:18 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
To jestli je to nálevník, je z mé strany čirá spekulace. :) Výluhem se ovlivnit nedá a je to dobrá rada. Ta voda je rozhoupaná v důsledku toho čištění filtru, řekl bych, takže několikadenní výměny to uvedou do stavu normálu, ale na omladinu to negativní vliv může mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
a rašelinový výluh bych dal, ale nevím jestli to nějak neovlivní nálevníka :/ nikdy jsem to nemel v aq :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:13 R Muž romant [27987] Re: Vlnkar
Nedělej nic jinýho, než ty výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:12 Muž Vlnkar [15] Re: romant
Nahodou jsem dlouho necistil filtr. Nic moc na nem nebylo. Jen jsem odsal dno a dolil vodu. Neodstatou. ALe dne jsem vypral jen filtr a zjistil jsem ze na hadice uvnitr filtru byla nejak hneda rasa a docela vrstva. Jinde rasu nemam. Magnetem jsem akvarko musel cistit jen 2x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:09 R Muž romant [27987] Re: Vlnkar
Ano, klidně i dusitany, ono se to nezdá, ale to akvo není nikterak velký a je měsíc starý a je tam docela slušná nálož producentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Vlnkar
ano můžou, uschovávají si mužský material skoro až 5-6 porodu, mozná proto jsou tak nadržení samci pavích ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:07 Muž Vlnkar [15] Re: romant
Myslite nejake dusicnany z tlejici vecich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: Vlnkar
Dusíci jsou potvory. ;-)
Edit: Při tom každotýdenním čištění jenom dno, ale na filtr nesahat a měnit, měnit, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:04 Muž Vlnkar [15] Re: romant
A co jsem mohl zanedbat u vody? Akvarium cistim kazdy tyden.Odsavam dno a temer tam nic nemam. V akvarku mam 5 dospelaich pavi ocek a cca 30 prcku. Tak jsem si myslel, ze zatim neni akvo prerybnene...ach jo. Rostlinek hodne a dari se jim. Ty dve samicky jsou opet pripravene rodit...nekde jsem cetl, ze mohou byt dopredu oplodnene na nekolik porodu.Tak nevim, nevim, jak to dopadne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=501