Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 21:47 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Amatértom
To se mi ještě nestalo, a zvláštní, že dokonce hned dvoje dvojčata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2020 20:40 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Srostlá dvojčata
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 12:35 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Prašan
Aha, teď jsem zkoušel ty kopřivy, ale moc se k tomu nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 12:30 - Re: Amatértom
Ono nemám na mysli listy.Dostať kúpiť v obchode mrazený pretlak.Rozmrazíš a podávaš rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 12:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Prašan
Taky ho nějak vaříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 12:08 - Re: Amatértom
Špenát je fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 14:02 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Amatértom
Nejlepší kopřiva, s tím mám asi nejlepší zkušenosti.
Vrcholky kopřiv vařím asi deset minut ve vroucí, mírně osolené vodě..... můžou se po tom utlouct a nejraději mají ten stonek, víc než list. Proto to vařím asi těch 10 minut..
Minimálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2020 19:10 Žena Icestar [595] Re: Amatértom
Salát nevím, ale oďobávají mi s gustem spařenou kopřivu pro krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 18:34 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – salát
Ahoj, četl jsem v jedné moudré knížce, že gupkám lze podávat salát. Praktikuje to někdo? případně jaký se volí postup při servírování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 18:27 Muž vlka [3444]
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2020 00:37 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   13.11.2019 10:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Stanislav Materna ...
Fotka k příspěvku ... z Košic vyfotil dunajské gupky, které ode mě dostal na jaře. Závidím mu světlo, které v akváriu má (trubice, které má, se používají v grafických studiích kvůli věrnému zobrazení barev). Fotku zveřejňuju s jeho souhlasem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2019 08:54 Jarden Sk Re: LilaLola

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:20 Králík Re: LilaLola
Ano, můžeš a dá se odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:01 LilaLola – guppy
Můžu gupkám dát jako dno Platinum Soil ? dá se pak normálně odkalovat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2019 17:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Napsal jsem článek Příběh dunajských gupek:
scobak.blog.sme.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 17:49 Muž Smetany [1226] Re: Prašan
Důvod proč se do vody přidává kyslík (voda se provzdušňuje) je z důvodu oxidace železa případně manganu. Nicméně to probíhá podobně jako když vzduchujeme v akváriu to znamená že množství kyslíku nemůže překročit nebezpečnou mez. Ještě mě napadá že některé úpravny vody používají k desinfekci ozón a ten může množství kyslíku zvedat ale není to úplně běžné.
To Ivka: máš nějakou představu o parametrech vstupní vody? Já bych asi tipoval že za to může změna pH zkus změřit pH vody v akváriu před výměnou a pH vody kterou tam pak doplníš pokud ten rozdíl bude velký bude to příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 17:20 Ivka Re: _ucx_
Ja jimam mam odstatou cely den. Tak to bude problem jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 17:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Ivka
Nechat tu vodu tak dvě tři hodiny odstát v nějaké nádobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 17:15 Ivka Re: Prašan
A kdyby byl problém v prekyslicene vode tak co mam delat? Tzn. Ze ma stejny problém cele město?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 23:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
pH v řadu se zvedá hydroxidem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 20:16 - Re: _ucx_
Pusť si kohútikom mäkkú a kyslú vodu.Vo vodovode sa upravuje,dáva čiastočne hore pH (voda ak je moc mäkká sa zámerne mineralizuje) a voda sa okrem toho i okysličuje.Neviem presne čím upravujú pH(tým som nemyslel v predchádzajúcom príspevku,že sa pH upravuje okysličovaním Václave ale i tak dík za to rozdávanie palčekov - proste som rýchlo písal a tak dáko napísal menšiu blbosť).Ale myslím si,že v princípe ide o to čo som napísal v nasledújcom príspevku.Voda sa okysličí vo vodovode zrejme preto aby sa z vody odbúralo čo najviac CO2.Ale určite je tu niekto kto pracuje v úpravni vody a rád nám to napíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 18:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Prašan
Ach jo. Pointou mé předchozí odpovědi bylo, že silně okysličená voda v řadu nepředstavuje standardní, ale havarijní situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 15:58 - Re: _ucx_
Hovorím o nadbytku kyslíka(voľné radikály).Ryba vzhľadom na nerozpustený kyslík na žiabroch a vo vode nemôže normálne dostať toľko kyslíka čo potrebuje.S tým je úzko spojený stres a množstvo laktátu v tele ryby,kyselina tvoriaca ióny vodíka.Toto znižuje pH tkanív a energiu dodávanú do buniek v tele.Vylúčenie laktátu z tela trvá i 4 až 12 hodín.Toto všetko úzko súvisí s čpavkom a osmotickým šokom.Množstvo mikrobubliniek na žiabroch ,očiach,tele spôsobujú traumu a plynovú embóliu.Ne jednej strane životodárny kyslík a na tej opačnej smrť.Poškodenie žiabier a plynová embólia negatívne ovplyvňujú zdravie rýb a prežívateľnosť, obmedzujú výmenu plynov pri dýchaní a vedú k hypoxii, zadržiavaniu CO2 a respiračnej acidóze. Bližšie k tomuto si môžte pozrieť tu:
cichlidworld.eu/…
Čistý kyslík je účinné oxidovadlo. Mikroskopické bublinky obsahujúce čistý kyslík sa môžu prichytiť na lístky žiabier, vysušujú ich, dráždia, oxidujú a spôsobujú chemické popálenie jemného epiteliálneho tkaniva. Ak voda vyzerá mliečne zakalená s množstvom miniatúrnych bublín, ktoré sa prilepujú na skrely a žiabre alebo na vnútorné steny nádoby, je potrebné tieto podmienky považovať za potenciálne toxické a všeobecne nezdravé pre ryby. Ak je pôsobenie plynu v tomto stave dlhšie trvajúce a parciálny tlak kyslíka sa pohybuje okolo 1 atmosféry (namiesto 0,2 atm., ako je vo vzduchu), šanca prežitia pre ryby klesá.
_ucx_ : chemequations.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 15:39 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Prašan
Co myslíš, že způsobuje korozi trubek? Nebo jinak, co je to koroze? Koroze je 4Fe + 3O2 + 6H2O → 4Fe(OH)3

To znamená, že se na ní hlavně podílí kyslík, rozpuštěný v té vodě. Ve vodě bez kyslíku (například v otopném systému, odkud časem vyprchá) se žádná koroze už nekoná. Čili neexistuje lepší způsob, jak zničit kovové trubky, než do nich cpát silně prokysličenou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 08:43 Muž Skoro důchodce [21] Re: vaclav
Pokud by byl problém s dýcháním tak by se podle mého zdržovaly u hladiny, hledejme chybu jinde. Možná prudce vyletá voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2019 08:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ivka
Zaregistruj se a udělej si prezentaci akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 05:28 Ivka Re: Prašan
Clor to neni voda odstata den.prilis okyslicena voda? To presne nevim co si mam pod tim predstavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 22:12 - Re: Ivka
Chlór? Alebo dalšia možnosť príliš okysličená vodovodná voda.Rybky zrejme majú problémy s dýchaním po takejto výmene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:55 Ivka Re: ManuChavez
Plus,minus stupen,ve stejnem pokoji ,v aq netopim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:52 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Ivka
A měníš to za vodu podobné teploty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:44 Ivka Re: vaclav
Ahoj
Predem dekuji za konverzaci
Mam ph v aq asi7,5 voda z vodovodu asi ,,7 +- (ubniversal test za 200kc).
Menim za tyden pres 20l ,odkaluji ,mam pocit ze po doliti treba 5l je to v poho ale cim vic vody tak rybky zacinaji byt divne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2019 19:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ivka
To je hodně špatně. Jak často měníš vodu a kolik. Víš jaké PH je v akváriu a jaké má ta doplňovaná voda? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:12 Ivka – Ryby u dna
Ahojte mam dotaz.
Mam aq 80L a v nem pres 20 pavich ok ,pri vymene vody mi trictvrte gupek lezi u dna hodinu,dve,pak zase normal. Zajimala by me pricina ,co delam spatne .
Dekuji za rady,nazory. Iva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 14:54 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2019 15:04 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 17:10 Muž vlka [3444] Re: Prašan
To je dobře. Já měl jinou zkušenost. Paví očka jsou takovej ,,plevel,,. Strašně rychle se množí. Jedno oplodnění stačí na několik vrhů. A celkem dost potěru. Ale jsou to jedny z nejkrásnějších akvarijních rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 23:24 - Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vrátim sa ešte k tej mojej ,,zatracovanej,, samičke.Písal som 1-2 mesiace, no táto to dala keď pozerám na dátum pridania videa za 3 dni.Prikladám fotky.Nemôžem zaručiť,že je to práve ona,ale mám ich len šesť a všetky sú opäť krásne gulaté. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 15:50 Žena Icestar [595] Re: Prašan
Nádherná holka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 14:33 - Re: vaclav
Tiež mám niektoré už od 2002 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 13:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Já si držím linii od roku 2001 ale takovéhle ryby jsem nikdy neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 12:30 - Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Václave ty ak chceš,tak rybky vyhadzuj.Ja ti ale zaručujem,že takáto rybka nie je na odpis a cca za mesiac dva je zase pri plnej sile.Rybky na fotkách som si s rovnako prepadnutým bruškom doniesol v polovici mája z burzy.Od super chovateľa,takže som nepochyboval o tom,že sú po pôrodoch.Sám môžeš vidieť na fotkách aké tie starenky sú od tej doby u mňa.Nie všetko treba hádzať do jedného vreca a hneď to zvaliť na parazity,črevné problémy a likvidáciu rybky. Tie čo si pravdepodobne spláchol si mohol ešte niekoľko rokov v pohode chovať. ;-) pivo Veľkosť a početnosť vrhu je závislá na mnoho faktoroch.Práve preto ak tieto faktory nepoznáš a rybkám nezabezpečíš,tak rodia pomenej.Neber to dáko kriticky,teba ako chovateľa si vážim.Ale takéto ploché brucho je u nadpočetného vrhu pri gupkách normálne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 08:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Ani po porodu příliš nezhubnou a ani náhodou tak jako ta na videu ale svůj názor na to už jsem ti napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 00:29 - Re: vaclav
Hej aj moje niektoré,mám ti ich odfotiť? Mám aj viac ročné ako sa udáva tu v atlase.No tie tvoje na fotkách sú stále kotné a tá moja pustila minimálne 30-40 naraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2019 21:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle vypadají moje důchodkyně. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2019 19:01 - Re: vlka
U starších gupiek,hlavne teda niekoľkoročných čo doma mám je ,,staroba,, normálna.Ano prehýbajú sa a následne sa vyčerpú pôrodom alebo ich uštve dáky mladý samček.No dokiaľ príjmajú potravu a rodia mladé,nevidím dôvod ich urychlene zabíjať.Podobne vychudnuté som doniesol z burzy,no dnes sú opäť v plnej sile a kráse.Takto prepadnuté brucho mávajú ak naraz vrhnú takmer všetko čo nosili.Ak by som podobný jav badal u ostatných nastupuje liečba proti vnútorným parazitom.Áno je tu riziko u starších rýb,že skôr podľahnú dákemu ochoreniu a tak je i väčšie riziko,že nakazia ostatné.Kedže ich denne kŕmim,tak aj sledujem ako to v akvárkach funguje.Rybky ktoré už prestávajú príjmať potravu,odlučujú sa od húfu prípadne iba postávajú na jednom mieste sú dôvodom na častejšie pozorovanie prípadne likvidáciu.Ak mi takáto stará gupka uhynie,tak ju buď vyhodím alebo ju behom noci zožerie banda kotúliek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 18:54 Muž vlka [3444] Re: Prašan
Když jsem kdysi měl Paví očka, tak samičky s takovým propadlym břichem jsem dával pryč. Postupně se začaly ,,prohýbat,, víc a víc a nakonec pošly. Vzhledem k jejich snadnému rozmnožování a množství mně tak nějak taková ,,gupka,, vadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 14:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
V tom se asi neshodneme, ale jsou to tvoje ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 14:14 - Re: vaclav
Václave tá je najstaršia a práve po pôrode,inak je ok. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 14:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Tu z tím propadlým břichem bych vyhodil.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=51