Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:37 R Muž romant [27983] Re: Kocajs
Tak nějak to bude. Pokud jsou v akva nějaký možnosti úkrytů, je tam dostatek rostlin, tak se možnost přežití bude zvyšovat pro více kousků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:16 Kocajs – Gupka
Jo a este se chcu zeptat tedkom mam gupku a ona uz bude brzo rodit uz ma i cernou tecku u ritniho otvoru a chlapy vlasne po ni dou ale vetsinou zkousi kousat prave do toho cerneho fleku doufam to neponese zadne nasledky tu samici necham ve spolecenskem akva vim ze nejspise o vrh prijdu ale je moznost ze nejake prezije nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:20 R Muž romant [27983] Re: Kocajs
To, nebude podle mě mít žádný význam. Udělej to jak jsem Ti napsal. Výměny vody a event. aplikaci toho Acriflavinu. Ale je to jen můj názor. Třeba Ti někdo jiný poradí něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:14 Kocajs – romant
A co pridat prevent?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 14:43 R Muž romant [27983] Re: Kocajs
Tu vodu měň teď každý den, po dobu tak 3-4 dní. Pokud by se jednalo o nějaký zaplísnění, tak by bylo vhodný přidat něco proti plísním. Velmi dobrý zkušenosti jsou z Acriflavinem, tím se nic neskazí, ale jenom ta častější výměna vody může pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 14:39 Kocajs Re: Dwarfy
No a jak casto mam vymenovat tu vodu?Diky za reakci proste ma to okolo pusy bily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ghorien
gupky jsou těhotný skoro furt, zvlášť když je tam nějakej samec. Bylo by spíš hodně vyjímečné kdyby těhotné nebyly. Z jednoho oplodnění můžou mít i několik vrhů, takže i bez samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 12:51 Žena Dwarfy [156] Re: Kocajs
Takhle bez fotky těžko říct. Mohlo by to být zaplísnění tlamy. Co hodnoty v akva? Každopádně preventivně vyměň 1/3 až 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 12:48 Žena Dwarfy [156] Re: Ghorien
Samozřejmě, že je těhotná ano Jestli chováš gupky 3 roky, tak se nenech zvyklat rádoby znalcem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 12:42 Ghorien – Dotaz
Fotka k příspěvku Mám dotaz mohl by mě někdo potvrdit že gupka je těhotná jeden takzvanej znalec mi tvrdí že ne ja gupky chovam 3 rokem a todle jsem měl vždy za to že rybka čeká mladé
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 12:24 Ghorien Re: Pajinka77777
No já sem měl paví očka se skaláry cca 2 roky pohromadě je fakt že akvarko mam 80 litrové a poměrně vysoké takže skaláry neměli problém ale co se tyče jejich soužití klidně se snesou jen je problém pokud neodchytneš male rybky-novorozence pavích oček máš smolu a nepodaří se ti je odchovat jinak se starými gupkami se snesou v celku dobře jen se občas stane pokud je zapomeneš nakrmit každý den že ti je trošku okoušou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:58 Kocajs – gupka
Zdravim mozna se to sem nahodi ale jenom se chci zeptat samicka gupka se mi zda ze ma bilou pusu nevim jestli je to zbarvenim protze tak zari bile ale zda se mi ze ji ma bilou nevite co by to mohlo byt dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 19:01 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Pro SoRex Romane děkuji za nabídku máš jasnovidné schopnosti, že víš že poecilia obscura se mi bude
líbit. Trochu mám obavy že jak často měníš sortiment a já než přijedu do Prahy tak je třeba již nebudeš mít jako poeciliopsis infans.,po kterých jsem také toužil. Přeji Ti a Tvým odchovům velký úspěch. Vláďa Vytásek potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 09:57 jurek Re: SoRex
Romane,asi nezůstal utajený Tvůj výlet do Bratislavy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 22:55 SoRex Re: xenotoca
Neuvěřitelné! Jak můžeš vědět, že jsem sehnal P. obscura? Vždyť je mám týden!
Ale vypadají dobře a předpokládám, že už v létě budu mít na rozdávání. Tak si udělej výlet do Prahy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: xenotoca
Před třemi roky (si myslím, čas běží rychle:-)) a ryby přišly v balíku importů, pytel na "zkrmení". Mám dojem, že pár kousků jich je ještě na Mělníce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 07:13 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Pro LiborSprysl. V které roce byly dovezeny Poecilia reticulata z Villavicencio z Kolumbie a kdo je přivezl? Nebude to podobné jako u Poecilia wingei Scarlet o kterém se tvrdí že jsou přírodního původu např. živorodkář Pascal ze Švýcarska a nikde není uvedena lokalita původu a kdo je v kterém roce dovezl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 07:04 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Pepa Tomanec kolumbijská paví oka již nemá, má místo nich paví oka z La Playonu Venezuela 2001,která dostal ode mne. Já jsem je dostal od RNDr.Romana Slabocha,který jiné druhy pavích ok nemá. Nyní má jako novinku Poecilia obscura,která je podobná pavímu oku,jsem zvědav jestli se u nás rozšíří a bude k sehnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 06:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
To bylo loviště Valenciano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 06:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: xenotoca
Určitě u Pepy Tomance, ale nejspíš i u Romana budou ještě oka kolumbijská, která jsem tu pro změnu rozšířil já...Ta také původ mají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 17:55 Muž xenotoca [34] - Živorodky – Paví oka s lokalitou původu
Zajímalo by mě zda u nás někdo chová přírodní divoké paví oka s jinou lokalitou původu než je z La Playonu Venezuela 2001,kterou dovezl přítel RNDr Roman Slaboch. Jeho populaci chovám líbí se mi,ale chtěl bych chovat i jinak zbarvenou přírodní populaci s lokalitou původu. Ne že by šlechtěné paví oka nebyly krásné,ale od té doby co jsem podlehl kráse divokých živorodek se mi již tak moc nelíbí a dávám přednost přírodním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 20:58 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Problém vidím spíš v kvalitě ryb,pokud není přerybněno a odkalování se provádí pravidelně tak je problém v rybách,před časem jsem také choval přešlechtěné paví oka a přes všechnu péči se mi také objevoval bakteriální rozpad ploutví.Nyní chovám paví oka přírodní z Venezuely a problém nemám.Voda tvrdost,ani kyselost není zas tak důležitá, rybky pokud jsou mladé si na ni zvyknou. Nejdůležitější je odchovat co nejdřív mláďata,aby si zvykly na nové prostředí u dospělých jedinců při změněpodmínek se obvykle zkrátí život . Není zas tak důležité zda jdou do lepších nebo horších. Viz článek na akvárium 1899 od RNDr.Romana Slabocha o lovu pavích ok ve Venezuele v La Playonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:13 Muž funtommas [0] – Re: romant
dělám odkalování co 14dní, ale asi zvýším frekvenci a vodu taky tak mením. vlastně co vysaju, to tam vrátím čerstvé. spoléhal jsem na rostlinky, ptz mám v akvárku prales, ale koukám, že nestačí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 14:11 R Muž romant [27983] – Re: funtommas
Ano, naprosto správná úvaha. Zkusil bych častěji měnit vodu a ty parametry vstupní vody bych si taky překontroloval. Nezanedbávat údržbu v podobě odkalování je u živorodek také velmi důležitý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 14:08 Muž funtommas [0] – Re: funtommas
už asi vím čím to je. mam Ph 6,6 a paví očka potřebují vyšší, jinak jim slábnou ploutve, dokonce začnou být rozstřepené.. je to tak či né? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 13:29 Muž funtommas [0] – velka ocasni ploutev
je mozne ze pavi ocko neni schopno plavat pri prilis velke ocasni ploutvy? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:30 Muž fila [0] - Živorodky – Re: Dan3k
Vypadá to, že bude mít malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:29 Muž Dan3k [0] – Re: Dan3k
Fotka k příspěvku a toto je přibližene z te fotky ..? :-D
Nevim co to je ale mam dojem že male očička gupek .. ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:28 Muž Dan3k [0] – moje pavi očko
Fotka k příspěvku Tak toto je ta moje a nenni přežrana :))
Nevite za jak dlouho bude rodit ?? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 09:59 Muž Poweres [59] - Živorodky – pavi ocka
Chtel bych se Vas zeptat.Preferujete na dno spis pisek nebo kameny?ja mam pisek a zda se mi odkalovani daleko lepsi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 09:57 Muž Poweres [59] - Živorodky – Re: Dan3k
urcite nejsou,... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 09:19 R Muž Silent [5949] – Re: Dan3k
Ne, to jsou pouze pigmentové skvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 09:17 Muž Dan3k [0] – Pavi oko :)
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli na tehle fotce :

rybicky.net/k/forum/297148.jpg

Ty tečky to jsou male gupky .. ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 18:57 Muž fila [0] - Živorodky – Re: myskjarc
Ona má asi 1,5 cm ;-) takže ještě nechat aspoň třeba dva tejdny?? :-O
A naše paní učitelka na přirodovědu má ty malý rybky s těma ostatníma pořád, ale ona má jen paví očka a ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 17:33 Muž myskjarc [6] – Re: fila
Ahoj mesic stara rybka je jeste mala ostatni by ji snedli.Takze bych jeste radeji pockal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 16:50 Muž Miras [111] – Re: fila
záleží jak moc je velká, ale po cca. měsíci bych možná ještě vyčkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:42 Muž fila [0] - Živorodky
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli můžu pustit malou rybku která se narodila 14.1. k těm ostatním do společenského akva s pavíma očkama, black mollama,neonkama a malejma ancistrusama Za odpověď předem dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:51 R Muž romant [27983] – Re: ladis
Filtr bych rozhodně nechal běžet neustále. Nevím co je ta zač, ale třeby se dá regulovat jeho výkon, tak ho můžeš přitlumit, ale proud vody obecně rybám nijak nevadí(samozřejmě když to není nějaká odstředivka). pokud ten výkon zregulovat nepůjde, tak ten proud z filtru nasměruj co nejvíce po hladině, nebo můžeš třeba pouštět tu vodu na spodní hranu výztuhy skla(pokud tam je), jako další možnost je použití tzv. rozstřikovací rampy(trubky s dírama).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:40 ladis – Re: Yirka
Vnitrni filtr a ted nevim jestli ho mam mit pustenej porad oni ty mali tam litaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 09:35 Muž Yirka [9123] – Re: ladis
A máš tam i filtr nebo jen vzduchování? Je třeba si ty pojmy vyjasnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 08:14 ladis – Re: NASREDDIN
Jo vzduchovi ja ho vypinam i v tom velkym akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 02:09 Muž NASREDDIN [1383]
Tumek napsal: Pokud máš v tom akva rostlinky tak nemusíš mít zapnutý motorek.Samozdřejmě pokud tam máš hodně rybiček tak motorek nechej zapnutý.
Ptá se na vypínání na noc a v noci mu rostliny moc nepomohou spíše naopak.
Navíc je vypínání filtru pěkný nesmysl(nebo jste snad myslel vzduchování ?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 00:04 Tumek
Pokud máš v tom akva rostlinky tak nemusíš mít zapnutý motorek.Samozdřejmě pokud tam máš hodně rybiček tak motorek nechej zapnutý.Nakrm je vždy tak akorát aby nic nezbylo,jinak by se ti kazila voda,tak že po troškách na jemno rozdrobené krmení pro rybičky třeba 3 krát denně.Pozor nepřekrmit protože čistá voda je moc důležitá.Vodu měnit jen max.polovinu a 2 krát týdně a uvidíš jak ti porostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 22:46 ladis – radu
Mam asi tyden stare mlade a dneska se mi narodili dalsi a nevim jestli maji mit pustenej moturek porad a nebo jestli ho muzu vypinat na noc a jak casto je mam krmit a cim ja mam za krmeni tropica rad bych je odchoval vsechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:57 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: gaume
Mame doma zhruba 150 mladych plat, vim co obnasi vymena vody, kakaji cim dal vic (nejen kakaji, taky maji kupodivu zabra, uplne vsechny) a brzy uz pujdou bydlet jinam, jinak nas ukakaj :) . Menit vodu jen 1x tydne je z tohoto pohledu pohodicka ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:38 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Designer
jasne, kdyz akvarko funguje, tak umely kytky problem nejsou, taky jsem je pred patnacti lety mela a ryby zily v pohode. ale jinak nejsem jejich velkym zastancem, to je cely (a takhle to vsem cpu :-)). ale uz to akvarko vidim, 30l, tam dve umely kytky, koren a do toho tricet pavich ok :-) ja i v blbym krevetkariu, kde mam par malych pavcat, menim vodu kazdy tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 11:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: gaume
Nicmene umela rostlina byt problem nemusi, pokud to z ceho je udelana neovlivnuje parametry vody, coz by uz z principu k cemu je urcena nemela. Sutr neovlivnujici kvalitu vody muze mit v akvariu dost podobny vyznam, jen ruzni lide na ty dve veci budou ruzne reagovat ohledne estetickeho citeni. Obecne nejsou zive rostliny v akvariu nutne, zalezi prece na tom co se chce a jaky je styl pece o akvarium.

Priklad? Rozhodne nelze rict chovateli Tercovcu, aby dal okamzite do akvaria rostliny a dal pryc ten desne ohavny umely kuzel. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: gaume
To je asi nejlepsi rada, jaka se dala za danych okolnosti dat, mysleno v dobrem. Vime houby, takze menit vodu, co nejcasteji menit vodu, klidne kazdy den tretinu vody za stejne teplou, klidne rovnou z kohoutku neodstatou.

Az se dozvime vic o tom jak ty rybicky vypadaji, muzeme poradit vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:23 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: ladis
v prvni rade vyhodit umely kytky, dat zivy a vymenit vodu. z tveho popisu se neda poznat, na co umiraji, jestli maji slepeny ploutve, jestli jsou nafoukly, neco, co by pomohlo. rozhodne umely rostliny jsou problem, koren muze byt taky problem, ale hlavne men vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 23:50 ladis – Pavi ocka
halo pomuze mi nekdo co mam delat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1151