Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:41 sevca23 – samec
Je to samec na 99 procent ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:40 sevca23 – je to
je to samec na 99% :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2012 18:59 Muž Jurdas [37] Re: romanekp
Romant je jednička vždy rád a dobře poradí.Velký dík mu za to právem patří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:08 Muž Ad@m [1051] Re: romanekp
To si píš, Roman sa v tom vyzná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 14:10 Muž romanekp [-3] Re: romant
:-) WOW, ty seš asi velký fanatik do akvaristiky! palec
A díky za mnoho odpovědí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 14:07 R Muž romant [27987] Re: romanekp
To čištění by mělo proběhnout tak, že se ten molitan vyndá a 2-3x se promáčkne v troše odpuštěný akva vody a zase se nainstaluje zpátky a filtr znovu uvede do provozu. Trochu toho bordýlku co filtr vyplivne ničemu nevadí, jsou to kolonie nitrifikačních bakterií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 13:51 Muž romanekp [-3] Re: romant
Jen omejvam dolejšek filtru, aby to nešlo do vody .. potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 13:36 R Muž romant [27987] Re: romanekp
O.K. Nikdy to nechce moc dočista, stačí jenom promáčknout, aby zůstal špinavej a společně s touto operací neodkalovat dno, ale udělat to týden po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 13:33 Muž romanekp [-3] Re: romant
Molitan propírám jen tehdy, když už neteče moc vody a začne to dělat rachot. Jinak je to vychází tak na měsíční čištění filtru .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 07:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: yenya
Jj, pravdou je, že to kde jsi odpovídal ty je přesnější než toto. Jsem si nevšiml přesného názvu. Nevadí. Odpověď je v obou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 07:44 yenya Re: Zoidik
Ahoj, teď koukám, že máme každý svoje vlákno, ale shodneme se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2012 07:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Maky
ad1) asi 2-3 týdny
ad2) z důvodu, že jak první začne rodit, druhá se okamzitě začne krmit

Štastný odchov přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 06:21 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Měnit molitan ve filtru po půl roce, to opravdu není dobrej nápad, stejně tak jako jeho častý píglování, tedy pokud není neustále ucpanej a voda z filtru už moc nevytéká, což by znamenalo, že danou nádrž nestíhá a o výměně filtrace, jak doporučoval kolega sera bych pouvažoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 00:32 Maky – Kdy asi porodí? :)
Fotka k příspěvku Ahoj, nedokážete někdo odhadnout, za jak dlouho asi porodí tato rybička? Dala jsem ji pro jistotu do porodničky, ale nerada bych jí tam držela zbytečně. ,,Těhotné,, jsou asi další 4 rybky, ale mají o něco menší bříška. Černá bříška mají asi tak 2 možná 3 týdny (dřív jsem si toho nevšimla). Jenže máme nově zařízené akvárko(asi 4týdny) ,a tak je možné, že jsme je těhotné už koupili.
A ještě by jsem se ráda zeptala z jakého důvodu může být v porodničce jen jedna rybka. Díky za odpovědi ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 22:56 Muž romanekp [-3] Re: Sera
Je to suprovej filtr ! rozzureny ..
Molitan má celkem velký, spíše bych ho mohl vyměnit :-| .. už je tam 6měsíc a je celkem špinavej, i když ho propírám ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 22:54 Muž romanekp [-3] Re: Jiri_99
Nemůžu, je tam TV hned vedle a nějakej odtup tam být musí... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 21:23 Muž Ad@m [1051] Re: romanekp
Ten Haileácky filter má molitan asi dosť malý, že? Ja by som ho vymenil za obyčajný bublifuk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 20:39 Muž Jiri_99 [425] Re: romanekp
No jo, zahoď tu dřevěnou kočku a vleze se dvakrát větší akvišo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2012 19:30 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Tak pokud se jedná o to 25 litrový akvárko co je v prezentaci, tak bych se zaměřil na tu kvalitu vody. Jsem možná svýma názorama a mnohdy příkrým hodnocením podobných situací nejednomu účastníku zdejšího fóra protivnej, nicméně ta výměna vody je základní a mnohdy jediný opatření který velmi rychle dokáže zjednat nápravu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 19:27 Muž romanekp [-3] – .
achjo, tak ja se tady začnu strachovat o paví očka a on mi umře ancistrus sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 19:18 Muž romanekp [-3] Re: romant
No ok ..
Jenomže, je divné že takhle u vrchu zůstává jen samec pavího očka .. a jinak všecky si plavou pěkně, ale někdy ho napodobují :-O .. zkusim vyměnit trochu vody. A uvidí se, Já už to nějakou dobu pozoruji, ale nevšímal jsem si toho nějak zvláště. Diky za odpoved X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2012 19:15 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Udělej první opatření, kterým nic neskazíš a tím je výměna vody, klidně polovinu nádrže a sleduj jejich reakci. Pokud bude pozitivní, tak Tě trápí zvýšený hodnoty N látek a je třeba se zamyslet nad údržbou, filtr, odkalování výměny vody, krmení a jeho množství atd.
Edit: Jako lepší možnost bych viděl, že se schání po nějakým krmení, ale uvidíš na tu reakci po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 19:07 Muž romanekp [-3] – ?
Plavou mě často u hladiny .. nevíte čím by to mohlo být ?
Teplota vody je 24-25°C a hodnoty v aqua neměřím .. ostatní rybky plavou vesele v nádrži, ale paví očka u hladiny .. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 12:26 R Muž romant [27987] Re: kačulinka
Mrkni se do tohoto vlákna, porodnička je možným řešením. rybicky.net/forum/5458
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 12:09 kačulinka
to ja dělam take, měla bych jeste jednu otázecku ja jsem ty mlady oddelila tak abyh je nikdo nemohl sezrat, ale mam pocit ze me druha samicka ceka mlade, tak jestli je muzu dat k tem malejm aby se v klidu mohla vytrit a nebo ji nechat ve velkem mezi ostatnimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 14:32 jjirkaaa Re: kačulinka
Záleží jak moc máš zarybněnou nádrž, já jsem je nechal bez odlovování a protože mám málo rybiček, tak si jich nevšímají. Ale pokud má první mladý, tak je i přesto často požírá.
A krmím tak, že jim různé krmivo (vločky, granule, cokoliv pro gupky) rozdrtím na co nejmenší částečky, klidně až na prach. Potom to dám do injekční stříkačky s troškou vody, promíchám a vstříknu to před filtr, kterej to rozvíří po celém AQ. Oni si to už vychytají hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 12:56 kačulinka
Ahoj prosím vás právě se mě vylíhli paví očka a chci se zeptat zda li je mam nechat u rodicu a nebo je oddělit aby je nesnědli?? a jak se mam o ně starat o ty malé??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:26 tutuna – porod
Ahojky, chtěla bych se poradit, koupila jsem paví očka a dvě byly "v tom" jedna vrhla už za dva dny a u ta druhá už tam je dní 5 a nic, vím že to záleží na tom jak dlouho je v tom, ale příjde mi jí líto že se v té sklenici před porodem asi stresuje...navíc jsem slyšela o tom že to v ní může "zatvrdnout" a vůbec neporodí...?!nešlo by to z ní nějak vyhnat a urychlit to (třeba teplotou)?Jedu na dovču tak by se mi dost ulevilo, ale samozřejmě je nechci trápit..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 08:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Kocajs
abych přihodil ještě do nabídky, já používám Lon Baby, rozdrcený SAK 55 a mražený cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 06:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Drewitz
Připusťme, že ono je tak trochu stejné v přírodě. Tam ji štve kilometr, u nás "ode zdi ke zdi", dokud si nevrzne. Chce to úkryty, těch holky využívají v přírodě nejen u pavích oček, když dát nechtějí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:56 R Muž romant [27987] Re: Drewitz
Poměr kluků a holek 1:3 a mělo by to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:48 Muž Drewitz [0] – vyčerpání
Když jsem dřív měl paví očka, tak mi samečci velmi často uháněli samičky až k smrti. Po odrození bylo cca 14 dní kdy samička nedokázala vydržet ty útoky. Máte někdo podobnou zkušenost? Nějak nevím kde jsem dělal chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:28 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kocajs
já osobně krmím mladý:sera micron,sera vipan baby,tetramin baby
jsou to supr krmiva rybkám chutnaj a rostou rychle...doporučuji jsou sice trošku tražší ale stojí to zato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:24 Kocajs – Potrava
Ještě malá otázka, čím krmit mladý? Třeba z naších potravin sem slyšel vajíčko, nějáke rady by nebyly co koupit za portavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kocajs
Jo jo, přendej ji do klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:28 Kocajs – Samička
No chtěl bych odchovat:)Takže přemístit do klidu? No prohání je samečci blbě sem to napsal.Díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:12 Muž Miras [111] Re: Kocajs
a chceš odchovat mladý nebo ne? jestli ano tak pokud máš kam tak ji dej jinam, jinak, že ji pohání je normální.
Edit: a že zrovna samičky? většinou to dělaj samečci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:06 Kocajs – Samička
Zdravím, v akva mám samičku těhotnou a zbytek gupek tu samičku dost prohání, přemýšlel sem že bych jí dál do samotnýho akva 15 litrovka nebo ju mám nechat ve společenským? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 08:37 Muž Yirka [9126] Re: MilosD
S granulemi je to u některých rybek problém. Mně se v těchto případech osvědčilo je před podáním do nádrže nechat nějakou chvíli smáčet. Změknou a jsou pak někdy pro rybky lépe poživatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:39 Žena Lila1 [31]
Tvrdé granulky nežerou ani ty mé splašené gupky. Ne tedy, že by nechtěly, ale vždy jim vypadne z tlamy ven ( to i cichlidce). Vločkové žerou (Tetra Rubin) jak blázni, ale jak psal romant, dávám tolik, drobečků, že do 20 vteřin max je to pryč. Ještě vločky v prstech promnu na jemno. Možná dáváš tolik, že něco gupky požerou ze dna, a nemusíš o tom ani vědět. A jestli jsou stále překrmené, tak asi ani nemají potřebu, hned se po jídle vrhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:35 R Muž romant [27987] Re: Origami
Mražení nítěnky radši nee, ale mražený patentky, ty bych jim určitě vyzkoušel. Rozmrazit, propláchnout ve studený vodě a pomaličku podávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:24 Muž Origami [3] - Labyrintky
Dobře, vyzkouším 5ti denní pust - osobně bych to sám na sobě nechtěl :-D...
Ohledně živého krmiva jsem zatím moc neexperimentoval, moc se mi nelíbí představa přivlečení různých bakterií do akva. Spíš bych zkusil mražené nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:09 Muž MilosD [1] - Živorodky
Tak jim to krmení tak 5 dní nedávej vůbec když už je déle založený tak si tam něco okusovat budou a pak jim to vločkové krmení bude chutnat, nebo jim zkus dát nějaké živé třeba komáří larvy, artemie nebo nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:07 Muž Origami [3] - Labyrintky
MilosD: Přesně tak. Zkoušel jsem je oddělit na několik dní do jiného AQ, krmení zůstávalo stejné, ostatní rybky ho snědly bez problému, paví očka odmítala a i ta troška, kterou jsem jim nabídla se buď potopila nebo i druhý den pořád jen plula po hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:03 Muž MilosD [1] - Živorodky
Ale oni to krmení právě asi nežerou (asi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 17:53 R Muž romant [27987] Re: Origami
To tajemství optimálního krmení je ukryto v těch mini dávkách, který klidně můžeš dozdělit do několika v průběhu dne. Jakmile napíšeš, že se Ti povaluje neskonzumovaný krmení na dně, tak to o něčem svědčí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 17:48 Muž Origami [3] - Labyrintky
Romant: Tak ono je těžký najít správnou odpověď. Člověk čte a čte tisíce článku, kde jeden říká krmit 2x denně, druhý dokonce 3x, ale v malých porcích, jelikož v přírodě si také neustále vyhledávají potravu, a pak aby se v tom čert vyznal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 17:43 Muž Origami [3] - Labyrintky
Rozlámat jsem zkoušel, avšak asi na stále velké kousky. Zkusím z toho tedy udělat doslova drť.
Ve vodě by doufám problém být neměl, PH 7,5, teplota 24°C, AQ už delší dobu založené, průběžná výměna vody a odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2012 17:43 R Muž romant [27987] Re: Origami
V tom, že nepřekrmuješ nemáš pravdu. Krmit 2x denně tak že se v tom rybky rejpou 5 minut, to je podle mě klasický překrmování. Krmit jednou denně tak aby to bylo do 20 vteřin vyluxovaný, to bych viděl jako správný krmení. Zkus nekrmit 5 dní a uvidíš co bude. Žádnej strach nikomu se nic nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 17:38 Muž MilosD [1] - Živorodky
Zkus ho trochu rozdrtit a to granulové krvmivo jenom tak ocucávají než bude tak malé aby ho mohli spolknout ;-) nebo bude chyba ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=851